Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
17. apr 2013

najškodlivejší lekársky zákrok- ktorý bol urobený nám všetkým...
môžete požadovať, aby vašim detičkám už po pôrode urobený nebol
v zahraničí sa pupočník prestriháva až po jeho dotepaní

http://www.prirozeny-porod.eu/nejskodlivejsi-le...

lucynka777
17. apr 2013

Ahojte prosim vas neviete ktory lekar ordinuje stvrtok alebo v piatok?

lulupopo
17. apr 2013

@dulkagabulka vies nam povedat aka je prax u lekarov ohladom dotepania pupocnika v trnavskej nemocnici?

dulkagabulka
18. apr 2013

@lulupopo ak o to dopredu požiadaš a babatko bude v poriadku (nebude ho potrebné resuscitovať) tak nechaju dotepať 😉

lulupopo
18. apr 2013

@dulkagabulka tak poziadam, to je jasne

verca985
21. apr 2013

Neviete kto ordinuje 25.4. vo štvrtok?

lulupopo
21. apr 2013

http://www.novinky.cz/zena/298969-o-muzich-kter...
myslim si, ze tato pani dr. ma pravdu v mnohych veciach....

lulupopo
21. apr 2013

@dulkagabulka este sa ta spytam, skin to skin, je este problem v TT nemocnici, alebo je to v pohode, staci ked na to vopred upozornim porodnika? Pri prvom porode som si myslela, ze je to nie je az take dolezite, avsak teraz uz viem, ze je to velmi dolezite, ak by sa dalo, chcela by som, aby sa moje dietko narodilo do ticha a podla moznosti aj trosku tlmeneho osvetlenia....

dulkagabulka
21. apr 2013

@lulupopo
skin to skin treba žiadat..najlepšie si napisat pôrodné prianie..a dať ho pôrodnikovi, poprosit, aby o tom informovali detsku sestričku..

lulupopo
21. apr 2013

@dulkagabulka takze potesim porodnika porodnymi prianiami🙂

bebuska1
23. apr 2013

Ahojte dievčence 🙂 Máte nejaké odporúčania na pôrodníkov v TT?Chodila som k Mudr Čechovi,ale keďže mi letí váha hore-vraj zadržiavam vela vody-opúchajú mi nohy aj ruky,odporučil mi,aby som už chodila na rizikové oddelenie.Naposledy mi nevedeli ani zmerať tlak,tak si meriam len doma a občas mi vyskakuje.Teraz som v 33tt a bud. týždeň by som tam mala ísť.Tak by som rada išla rovno za niekým,kto by to s nami dotiahol do konca.
@dulkagabulka ak si dobre pam]ätám,na predpríprave ste nám odporúčali Mudr Havlíkovú.
A baby ste už rozhodnuté či zazmluvniť,alebo nie?Ja by som chcela rodiť prirodzene a neviem si úplne predstaviť,že ako by to potom malo prebehnúť - začnem rodiť 2 týždne pred termínom a doktor dobehne???Stanovili mi totiž termín na 10.6,ale mám počítať s tým,že to môže byť už koncom mája.Aj keď naposledy sa nepodarilo zmerať malej hlavičku,takže neviem ani približnú váhu a neupresnili ani termín...(pôvodná sme mali 20.6.....)

lula82
23. apr 2013

Ahojte, v trnavskej pôrodnici som rodila začiatkom roka a chcem sa podeliť o vyslovene spokojné pocity. Sestričky na novorodeneckom boli milé a vždy ochotné poradiť. Celkovo personál hodnotím na 1ku. Bála som sa veľmi po prečítaní príspevkov. Tak chcem nastávajúce mamičky povzbudiť.

ninive16
23. apr 2013

Ja mám čerstvú skúsenosť- MuDr.Bučko. No nechápala som, bol perfektný. Môj prvý pôrod bol horor, tento bol fantastický (nebyť tých bolestí 😀 ). Bol trpezlivý (napriek tomu, že som nie vždy urobila, čo kázal- no nedalo sa), mám malilinký nástrih cca 2cm (malá bola dosť veľká- nar.42t.t), skutočne profesionálny prístup. Som fakt fit. Po prvom pôrode som sa dávala dokopy mesiac a pri tomto ma po prevezení na sálu som hneď šla do sprchy uplne v pohode. Medzi týmito klasickými pôrodmi som mala ešte sekciu a dokonca mi po pôrode skontroloval aj jazvu po nej. Odporúčam na 100%

bebuska1
24. apr 2013

@ninive16 Ahoj ninive.Mala si ho zazmluvneného? Ku komu si chodila na poradňu?Mala si aj nadštandard?Na ten vraj treba mať šťastie.A pôrodné priania si mala nejaké spísané?Toľko otázok-prepáč 🙂 Snažím sa len zistiť ako to tu chodí.6.5 sa chystáme na "exkurziu".

ninive16
25. apr 2013

@bebuska1 Nie, nemala. jednoducho som prišla na poradňu (už som chodila každé 2 dni). A mal práve službu a spýtal sa ma, kde som toľko, že ráno o mne hovorili, že už musím rodiť (2 dni predtým ma horko-ťažko pustili domov- bola som otvorená na 6cm). Bola som riadne prekvapená, že ma vôbec evidujú 😀. Tak ma vyšetril- otvorená na 7cm (domov ma už pustiť nechcel 😀 ). Povedal, že buď si počkám už v nemocnici na začiatok, alebo pôjdeme rovno rodiť. Tak som povedala, že radšej idem hneď. Pustil mi plodovú vodu a o 1hod a 40 min. som mala potom 🙂. nadštandard som nemala, niekedy je lepšie , keď je s tebou niekto na izbe (napr.ak potrebuješ postrážiť,ale to je asi vec názoru, či nechceš byť radšej sama). Priania som spísané nemala, nemala som žiadne,iba bezbolestný pôrod, ale to sa splniť nedá 😀 . A na poradňu som chodila, ku komu mi dali termín-mala som zväčša MuDr.Chovanovú, MuDr. Bučka.......

bebuska1
26. apr 2013

@ninive16 no tak super 😉 ,gratulujem k bezproblémovému priebehu.Aj Ti malinkú priložili hneď po pôrode?To by som veľmi chcela...No pekne si to s malou užívajte 😎 Ja idem zháňať pediatra 🙂

lucynka777
26. apr 2013

Baby tie co ste isli cisarskym...po akej dobe vam priniesli dietatko na izbu?

clari
26. apr 2013

@lucynka777
na chvilku prilozit popoludni, na dlhsiu chvilku navecer a od rana uz natrvalo 🙂

lucynka777
26. apr 2013

@clari a rodila si rano? 🙂 ja mam ist na planovanu sekciu, v utorok mi povedia presne kedy mam nastupit tak som zvedava

clari
26. apr 2013

tiez som mala planovanu, rodila som rano, kratko po 8 bola malinka vonku 🙂 drzim palce !

lucynka777
26. apr 2013

@clari dakujem 🙂

verca985
26. apr 2013

@lucynka777 tiež som mala planovaný cisársky pondelok prijem a utorok sekciu 8:45 bol malý na svete, dovolili mi ho pohladkať a pobozkať ešte ked ma zašívali a potom mi ho priniesli na izbu asi okolo 11-tej ale iba ho ku mne položili bolo mi povedané že prisať sa môže až ked vykaká prvú ,,smolku,, Ja som im sama povedala že nech mi ho nosia ako to len bude možne a okolo obeda mi ho priložili k prsníku aby sa prisal, bolo to dosť na 1x bolestive ale chcela som kojiť , čo sa mi aj podarilo, kojila som ho až do druhého tehotenstva 🙂 držím palce možno sa stretneme ja mam termín 1.5. 🙂

dulkagabulka
27. apr 2013

Svetoznámy charizmatický francúzsky pôrodník Michael Odent na ČT24 rozpráva o prirodzenom pôrode, o potrebách žien , o kokteile hormonov lasky pri pôrode , bode zlomu v pôrodníctve. O jeho prednášky je záujem na celom svete. Bola som na jeho prednáške osobne, čítala jeho knihy, s radosťou tehulkam ponukam aspon toto video:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-...

lucka.ano
2. máj 2013

Ahojte, nevie mi niekto poradit ako prebiehaju exkurzie v TT porodnici? Ešte platí, že bývajú každý prvý pondelok v mesiaci o 14:00? Treba sa vopred niekam ohlásiť? Alebo stačí prísť niekam do vestibulu? 🙂 ďakujem

lulupopo
3. máj 2013

@lucka.ano prebiehaju stale rovnako

bimky
3. máj 2013

zdravím vás=o) tie maminy, čo ste teraz niekedy rodili, čo si treba priniesť do pôrodnice?

lula82
3. máj 2013

ahojte, rodila som v Trnave moje druhé dieťa, malý má 4mesiace, manžela som mala celý čas pri sebe a odporúčam, lebo sama na vzdycharni by som nezvládla, sestričky dalo sa, prišla som o 13tej do nemocnice a malý bol 15.45 na svete, horúca sprcha bola spasenie z bolestí dalo sa to zvládnuť, sestričky na šestonedelí a pri bábencoch boli úžasné, nemala som pôrodníka dohodnutého a prebehlo všetko v poriadku, tak sa držte tie čo máte deň D pred sebou a hlavne sa snažte byť v kľude lebo malinké to všetko cíti s vami. Tiež som sa veľmi bála lebo starší syn má už 11rokov tak som všetko prežívala ako po prvý krát.

lula82
3. máj 2013

hygienické potreby,župan,uterák, prezuvky na sprchovanie, toaletný papier, teplomer, príbor, pohár, nočné košele aj keď na prvé 2dni odporúčam tie ich nemocničné, jednorázové nohavičky, popôrodné vložky, krém na bradavky mne pomohol, a pre malinké ti všetko dajú ale ak chceš svoje vecičky tak kľudne môžeš mať, balík plienok, vlhčené obrúsky, zatiaľ ma nič viac nenapadá

sestrickaje
4. máj 2013

Zdravím všetky čitateľky tajto stránky.
Tento odkaz patrí hlavne pacientkám Dr. Chovanovej - milé naše tehuľky mamičky a žienky pani doktorka má dovolenku, od 6.5. do 12.5. 2013.Ak sa vyskytne nejaký akútny problém zastupuje Dr. Dečkov na poliklinike Družba v poobedňajších hodinách - 15:00 - 17:00 v pondelok až štvrtok.
Prajem vám pekný deň a všetko dobré!

bebuska1
4. máj 2013

@lucka.ano Ahoj Lucka, tento pondelok stačí prísť do vestibulu a tam si nás vyzdvihne sestrička.Aj my ideme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre