Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

katkatt
16. jún 2013

Ahojte, je tu nejaka tehulka, co chodi k dr. Štrbovi? potrebovala by som tel.cislo do tej ambulancie pre tehotne. dakujem za ochotu, neviem to najst na nete

grejci1
17. jún 2013

@dulkagabulka nadherne, ja som take nieco nezazila, pri sekcii mi ju ukazali z troch metrov a isli prec :( videla som ju az po skoro 10 hodinach. Manzelovi som pisala sms, nech mi posle fotku, lebo ja som malu vobec nevidela...

dulkagabulka
18. jún 2013

@grejci1
aj po cisárskom reze to môže vyzerať inak
Alenka rodila cisarskym takto:
"Sestričky, ktoré mi bránili vo výhľade, sa bez mihnutia oka presunuli na druhú stranu, je predsa prirodzené, že môj kontakt s dieťaťom, aj keď vizuálny, je absolútnou prioritou. Dcéra bola rýchlo vyšetrená, pediater dal manželovi pokyn, nech sa vyzlečie a malú mu dali na hruď. Po chvíľke ju znova vyšetrili, zabalili do plachty, manžela znovu obliekli a poslali aj s dcérou ku mne. Anesteziológ mi poprehadzoval všetky hadičky na druhú ruku, aby som mohla dcéru aspoň hladkať. Počas dokončenia operácie bola pri mne. Potom sa s manželom vzdialili na čas, kým ma presunuli na prebúdzaciu miestnosť. Tam som už dieťatko dostala na svoju hruď, samozrejme nahé, neumyté, ale s veľkou chuťou prisať sa. A tak sme v trojici aj s manželom prečkali asi hodinku, po ktorej naše dieťa obliekli, ešte stále neumyté a presunuli nás na izbu. Moja dcéra sa narodila o mesiac skôr, akútnou sekciou, s pôrodnou hmotnosťou iba 2600 g, ale nebola umiestnená v inkubátore. Samozrejme, že mala problém s udržaním telesnej teploty, ale preto a práve preto mi ju dali nahú na hruď a takto sme strávili prvú spoločnú noc."

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

želám ti, aby už budúci pôrod a tvoje zvítanie s dieťatkom bolo také, ako si sama želáš..

redlola
19. jún 2013

@dulkagabulka ono by bolo pekne, keby sa taketo nieco robilo aj v tt, len to by najprv museli zacat s pritomnostou sprevadzajucej osoby pri cr, co zial nie je mozne, aspon o tom nemam vedomost. ale zarazalo ma, ze ako prebiehaju tieto velke brusne operacie inde, kde sa pritomnostou cudzej osoby nenarusa sterilita prostredia. no u nas nesmie nikto iny ako zdravotnik vstupit na salu. asi to v zahranici robia nejako inac 🙂

dulkagabulka
20. jún 2013

@lulupopo
Toto su dva porodne pribehy jednej slovenskej lekárky. V prvom pribehu je niekolko typov nerespektujuceho a nasilneho spravania vratane hrubeho fyzickeho nasilia.
V druhom porodnom pribehu je naopak respektujuci pristup samozrejmostou. Prvy pribeh je zo slovenskej porodnice, druhy z ceskeho Vrchlabi.

Veľký rozdiel , že?
Aký prístup si zažila ty?

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

aristka
20. jún 2013

@mimka9 a veľa ich nebolo zverejnených ,keď chcete ísť rodiť do trnavy ,treba vedieť komu,lebo sú tam aj experti na entú ,pýtať sa treba sestričiek poradia...ja som tam rodila 2 deti a to som tam aj pracovala ,al ďalšie som išla do nitry...a viem prečo 😒

lulupopo
21. jún 2013

@dulkagabulka bohuzial musim povedat, ze ta prva varianta je blizsia mojmu prvemu porodu.... i ked mnohe veci neboli robene tak nasilne, a vzhladom k mojmu vtedajsemu zdravotnemu stavu, museli byt niektore vykonane, som zvedava na druhy porod, uz teraz viem, ze to nebude tak ako chcem a urcite to nebude ako v tomto pribehu pri porode c.2, ale pevne verim, ze to bude aspon snaha... ked odrodim budem informovat

magdav
22. jún 2013

Baby neviete ako je to v TT nemocnici z manzelom pri porode? Mozem ho mat stale pri sebe alebo az v druhej faze porodu?

petra92
22. jún 2013

@magdav ahoj nie som si istá ale zdá sa mi že až v 2.fáze. 😒 ja som sa na to pýtala ale bohužial ja som rodila ked bolo chrýpkové obdobie (22.1.2013) takže nemohol byť vobec pri mne 😠

magdav
22. jún 2013

@petra92 pekne, takze ked ho budem najviac potrebovat tak budem sama!

simisi
22. jún 2013

@magdav muz moze byt pri tebe stale 😉

magdav
22. jún 2013

@simisi uff tak to je velmi dobra sprava 🙂

jarkamartin
22. jún 2013

@magdav ja som rodila v septembri a manžel bol pri oboch fázach

ka3n
22. jún 2013

@magdav pri cisarskom nemoze byt vobec!

magdav
23. jún 2013

@ka3n Dufam ze porodim prirodzenie 🙂

ianitka
23. jún 2013

@magdav 😀 dobry preklep

ivushqa
23. jún 2013

@ianitka čaro nechceného 🙂

magdav
23. jún 2013

@ianitka to nebol preklep ale lekarov omyl, ked sme isli na prve sono povedal nam ze na 90% bude to devcatko, no o mesiac neskor povedal ze je tam cikulak a hned to bol chlapcek 🙂

magdav
23. jún 2013

@ianitka jaaaaaaaaj ja som motak 🙂 Teraz mi manzel povedal kde je chyba 🙂 Hahh som Polka takze si este taketo veci neuvedomujem :P

magdav
23. jún 2013

@ianitka tu prvu odpoved si nevsimaj :D

ianitka
23. jún 2013

@magdav 🙂 no aspon som sa pobavila
btw. v normalnych podmienkach moze byt manzel s Tebou v 1. dobe, v 2. dobe... aj v tretej a aj kym Ta zo saly neprevezu na oddelenie, v pripade nadstandardu aj potom 🙂 aspon pred 2 rokmi to tak bolo

mirka8853
25. jún 2013

Ahojte maminky...rodila som v trnave pred troma týždnami...a teda môžem povedat, že som bola spokojná i ked začiatok bol všeliaký...V piatok v noci mi odtiekla plodova voda, ale asi tak len deci..utekali sme s manželom do porodnice , ale poslali nas domov, ževraj to voda nieje...odtekalo mi pomaličky, celu sobotu...v nedelu poobede mi to už nedalo a išli sme znova do porodnice...znova ten istý scenar, že to voda nieje...naštastie na prime bola zlata sestrička, ktora mi dala domov ten roztok na detekciu plodovej vody...v pondelok rano som to nakvapkala na vložku a samozrejme, že to plodovka bola...tak sme znova išli do nemocnice...vyšetrovala ma pani doktorka Strbova, konečne ma tam nechali kedže po vyšetrení zistili, že mám plodový vak na dvoch miestach deravý a tadial pomaly odteka ta voda...mimochodom tri dni....takže hned na vzdycharen s tým, že nemusím hned porodit a manžela pri sebe ešte nemožem mat...kedže tam bola taká sestríčka "mila",...na izbu ma dali asi o cca 9 rano a okolo obeda mi zacali kontrakcie..dostala som infuzie aby malička nemala žiadnu infekciu kedže mi odtekala tak dlho ta plodovka...potom kristir...atd..a potom už začali naozajstné bolesti...kedže som prvorodička nevedela som čo ma čaká, ale katastrofa..pomahali mi horuce sprchy...manžel stále pri mne nebol, lebo sestrička povedala, že ona uzna za vhodne kedy mám už silné bolesti a že až potom može prísť...naštastie o šiestej večer sa sestričky menili a manžel bol neodbytný prišiel aj tak a sestričky čo nastupili na smenu boli strašne zlaté :D...bolesti sa stale stupnovali..katastrofa...ešte ma to boli ked si spomeniem, ale manžel moc moc pomohol...porodila som až 00:40...narodila sa nam krasna dcerka..vážila 3690g a merala 52 cm...Rodila ma pani doktorka Strbova..bola velmi zlata a aj sestricky...malička mala, ale okolo krčku omotanu pupočnu šnuru takže bola pridusena museli ju kriesit..bola aj na jiske ale hned rano mi ju priniesli...je krasna a zdrava za čo dakujeme bohu :D...zašívana som bola skoro po konečník ale tri týždne po porode som už fit...dve hodiny po porode som už bola sama v sprche...sestričky na šestonedelí aj na novorodeneckom boli super takže sa naozaj nemám na čo stažovať....spokojná som teda až na ten začiatok bola velmi :D....takže ked sa budem znova rozhodovat kam ísť rodiť určite trnava... 🙂

zuhu
26. jún 2013

ahojte maminky! rodili ste niektorá u dr.havlíkovej? ako ste boli spokojné? a aké pôrodné ste jej dali? ďakujem za akékoľvek podnety.

danuella
26. jún 2013

sestricka mala asi zlu naladu, pretoze so mnou bol manzel takmer cely den pri prvom babatku a nikomu to nevdilo- ved sme to zaplatili. a pri druhom sme isli rovno na porodnu salu, taktiez dr. strbova a velka spokojnost.

bebuska1
26. jún 2013

@zuhu Ahoj,ja som mala dr Havlíkovú a bola fajn. Veľmi milá,trpezlivá,všetko vysvetlila.Doktori sú v TT dobrí.Aj Dr Dečkova môžem odporučiť.

sissik
26. jún 2013

http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/bze-poh...
zeby dalsi co doplatili na nasilne znizovanie poctu sekcii 😕 😠

simisi
26. jún 2013

@sissik to je pripad este z aprila,teraz medializovany 😒

sissik
26. jún 2013

@simisi a to akoze teraz zase v spravach na tom ryzuju 😠

simisi
26. jún 2013

@sissik asi ano,asi az teraz to rodina dala do telky..znama rodila naraz s tou pani,vedla v porodnom boxe

stanislavao
27. jún 2013

http://www.topky.sk/cl/10/1353858/Pochybila-trn...
lekar nikde, sestricky ho nevedeli zohnat, lebo mal "vylozeny" telefon. no kto by tam isiel rodit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre