Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elise
12. júl 2013

@sissik prvé som rodila 31,5 roka ešte chceme jedno 😉

henrieta28
12. júl 2013

@sissik no samozrejme Urad pre dohlad, len je uražajuce, aký tato inštitucia má pristup, ty nechápeš že to je len všetko o prachoch, a o korupcii? A tento urad tak funguje, ale je to smutna vec.

sissik
13. júl 2013

@henrieta28 tu je vsetko o korupcii, tak neviem, nad cim sa vzrusujes. dokonca aj zdravotnictvo same je v mnohych pripadoch o korupcii

erni
13. júl 2013

suhlasim s nazorom co niekto pisal vyssie,ze kto nebol osobne pritom by nemal sirit nepravdive reci, prepisovanie udajov v dokumentacii poazujem za vysoko amoralne,ale zase je to na svedomi konkretneho cloveka, chyby sa stavaju v kazdom povolani zial aj taketo tragicke,ale kazdy by mal za ne niest zodpovednost a to uz je len o charaktere cloveka....v TT porodnici je uz len par lekarov ,ktory si z toho nespravili osobny biznis....ja by som tam isla rodit uz len k urcitym ludom a napriek tomu so myslim,ze niektore veci clovek ovyplyvnit nemoze aj ked mas neviem aku protekciu

nicearty
14. júl 2013

@sasettka uplne suhlasim s tvojim prispevkom, super si to napisala..mne pocas porodu dali par kvapiek oxytocinu, aj napriek tomu, ze som ho odmietla, ze som odmietla, aby mi zaviedli na vzdycharni kanilu, ale myslim si, ze mi ho vobec nemuseli pichat, keby tam nebolo tolko ludi, co tam bolo..ja som mala pri porode dulu a prave jej pritomnost ma ukludnovala, aj napriek tomu, ze vsetci tam po mne kricali, "uz ide hlavicka, este zatlacte"jedna novorodenecka sestra na na kricala "uvolnite sa" ☹ ako som sa mala, ked po mne niekto krici, to sa mi na mojom porode nepacilo a samozrejme to, ze ma "priputali na porodne kreslo" , keby som mala moznost vybrat si polohu porodu a bola by tam fakt komorna atmosfera, nemuseli by mi podla mna nic pichat a to, ze mi urobili nastrih a konstatovanie doktora, ze vacsie babo by som neporodila, neviem co mam na to napisat

elleniak
14. júl 2013

@lulupopo
@lulupopo si z vedenia tt nemocnice.....lebo moj porod prebiehal ako v stredoveku na bitunku a moj syn je po tazkej asfykcii vdaka dr. Deckovi a primarovi.....

kveta
14. júl 2013

Myslim si, ze pocet zomretych moze byt nasledkom tlaku na lekarov, aby nerobili sekcie. Za starych cias by sa pre sekciu rozhodovali rychlejsie a dopado by to lepsie. Mimochodom ten pan, co im to zakazuje, by si mal uvedomit, ze za vedenie porodu v tomto state zodpoveda lekar a nie ten, co mu zakazuje sekcie. Takyto natlak by mohol byt vnimany ako zaujimavy podnet pre pravnika.

Pan veduci, usetrit prachy za cisaraky nie je vsetko. Setrit treba zivoty!!!

lulupopo
14. júl 2013

@elleniak nie som zo stredoveku... po pravde, som isla do TT porodnice velmi rezignovana a mala som rozne zmiesane pocity, ci som volila spravne, tak ako som volila.... a na pocudovanie moje aj muzove sme boli velmi milo prekvapeny.... max. respektovali to o co sme ziadali.... akurat ten nastrih nemusel byt:(((.... ani mne samej sa nechce verit aki boli fajn...ale je pravda, ze keby moj syn mal nasledky... tak ani to, ze boli pri porode super mi nicim nikto nenahradi a obvinovala by som ich vsetkych az do konca svojho zivota.... a preto pevne verim, ze nas drobcek sa bude mat stale viac a viac k svetu...

elleniak
14. júl 2013

@kveta no a tie usetrene prachy idu jemu do vrecka.....

elleniak
14. júl 2013

@lulupopo na tt pordnicu priam neuveritelne....drzim palec

lucka.ano
15. júl 2013

ja som tiez isla do TT porodnice s velkym strachom a predsudkami. ale teraz mám týžden po porode a musim povedat ze vsetko prebehlo uplne super. personal od sestier, cez lekarov az po upratovacky - vsetci boli velmi mili a ustretovi. vsetky ukony ktore mi urobili mi dopredu vysvetlili a spytali sa ci mozu. a vybaveneho som nemala nikoho.

dietky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henrieta28
15. júl 2013

@dietky Jednu vec si v živote pamätaj, a to navždy, nikdy nikoho aj toho kto ti ublíži nepreklínaj osud ti to vráti, bude sa tebe zle dariť, je to karmická väzba, ja to myslím v dobrom, nechaj to bez toho slova preklinaj a to sa im tým ľudom co urobili zle vrati ako bumerang. Viem, to od kamošky veštkyne.

dulkagabulka
16. júl 2013

Ženy, ktoré máte za sebou vaginálny pôrod, pri ktorom vám tlačili na bruško, prosíme vás o pomoc. Uz sme viac krat avizovali, ze chystame clanky o nasili pri porode. Velmi by nám pomohlo, keby ste nam pomohli potvrdit niektore predpoklady. Jednym z nich je napriklad predpoklad, ze ludovo oznacovane "skakanie na brucho" alebo "tlacenie na brucho" (porodna asistentka vyvinie velky tlak na maternicu bud predlaktim alebo dlanami), ktore ma odborny nazov "Kristellerova expresia" alebo v jemnejsej podobe "tlak na fundus", sa sice bezne robia, ale neuvadzaju sa v zdravotnej dokumentacii rodicky. Našim cielom je poukazat nato, ze ak by sa jednalo o dobru prax a tento ukon by bol nevyhnutny, tak by bol v sprave uvedeny dovod pouzitia a aj presny nazov tohto ukonu. Ak to tak nie je, to znaci, ze ti ktori ho robia velmi dobre vedia, ze to co robia nie je v poriadku. K tomu budem potrebovat Vas. Ak mate k dispozicii Vasu zdravotnu dokumentaciu, alebo ak by ste boli ochotne si ju vyziadat (mozeme poslat vzor ziadosti), napiste nam prosim na zenskekruhy.oz@gmail.com. Za samozrejmost povazujeme, ze Vase sukromie a citlive udaje nebudu nikomu vyzradene. Velmi pekne dakujeme!

andykca
23. júl 2013

Ahojte...s odstupom času /viacmenej ako som sa stala mamou druhorodeného syna/...viem porovnať pôrody v dvoch rozličných pôrodniciach...personál určite v poriadku v oboch pôrodniciach /Galanta, Trnava/, ale samotný pôrod - úplne dve rozdielne veci...a to som si myslela, že pôrod v Trnave bol OK, mýlila som sa, žiaľ...ako prvorodička...

V Trnave - nepovedali mi čo idú robiť, keď mi trvalo "dlhší čas" vytlačiť syna začala mi jedna sestrička tlačiť na brucho /malý mal vyše 4kg tak to išlo asi ťažšie som si hovorila/...z toho nesprávne som tlačila bola som zmätená čo mám robiť /či čakať, že ona mi syna vytlačí 😀 alebo to mám robiť ja/ a zle som dýchala tak som im tam pár krát odpadla...a ubolená som z pôrodu som necítila nič...možno prvorodička si poviete, ale keby to nechali len na mňa tak by som si s tým pomohla sama a rýchlejšie si myslím... to je môj názor - možno sa mýlim

A to ma presviedča aj fakt, že keď sa prestali všetci snažiť, volali druhého Dr. tak som pozbierala všetky sily a malý bol vonku hneď!!! Lebo som nechcela dopustiť aby mi ho božechráň vyťahovali nasilu. Toto ma napadlo v tej onej chvíli 🙂

Galanta - každý jeden krok mi bol opísaný /prečo, ako, ako to bude bolieť, prečo to bude bolieť viac,.../ ako keby som rodila prvý krát, pri pôrode sestričky kľudne stáli vedľa mňa a pekne ma upokojovali a dýchali so mnou 😀 ...malého - skoro 4,5 kg som vytlačila na 2 krát...........prvý krát /aj keď druhorodička/ som cítila kedy bola hlavička vonku - pre mňa šok bo predtým som necítila ubolená vôbec nič...

Neviem, možno by to aj v Galante dopadlo tak ako v Trnave, čo si ja osobne naozaj nemyslím...lebo v Trnave - chaos pri pôrode...v Galante kľud a pohoda...nik sa nikam neponáhľal 🙂

janka743
23. júl 2013

ak môžem pridať názor, rodila som 1x Galanta, 2 x Trnava s odstupom 5 rokov....
v Trnave prvý krát som nikoho nemala len manžela, správali sa hlavne sestry povýšenecky, a hlavne som ich asi "vyrušovala" o polnoci. druhý krát v TT som mala zajednanú pôrodnú asistentku, poviem vám 100a1. všetky sa správali úplne inak, milé, usmievali sa ... aj Dr. milá. V Galante som nevedela do čoho idem, ale myslím že boli normálne, hlavne na 600nedeli boli mile sestry.
takze je to o znamosti...moj nazor

mikymiky
23. júl 2013

@andykca trnavsku porodnicu si vystihla uplne presne, ja som sa tam citila pri porode rovnako. Najrpv totalny nezaujem, potom absolutny chaos, bola som taka vystrasena a zmatena, ze som vobec nevedela, co mam robit, pritom som sa na porod zodpovedne pripravovala, ucila som sa dychat, cvicila som s epi-no balonikom, no nikto ma nepripravil na to, ze v najdolezitejsej chvili mojho zivota sa budu ku mne chovat hrubo a bezcitne. Tiez sa mi sestra zvalila na brucho, lebo som malu "nevladala" vytlacit. Ja som si na milion percent ista, ze pri citlivejsom pristupe by to cele malo omnoho pokojnejsi a prirodzenejsi priebeh. Cely porod tam ma straumatizoval natolko, ze mam vobec strach mat druhe dieta, co ma hrozne mrzi a dufam, ze raz to prekonam. Som rada, ze tvoj druhy porod v inej nemocnici bol omnoho pozitivnejsi.

dietky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasettka
24. júl 2013

@mikymiky to ako by som samu seba citala... presne tak isto prebiehal moj prvy porod... teda s tym rozdielom, ze ja som si hned po nom povedala, ze druhy bude urcite lepsi 🙂 takze drzim palce, nech tu traumu prekonas a privedies na svet aj surodenca pre malicku 😉

libka1
24. júl 2013

@andykca mam uplne rovnaku skusenost ako ty, tiez prvy porod trnava a druhy galanta 😉 a podobny pristup ako popisujes...

andykca
25. júl 2013

@janka743 neviem či to je o známosti...v TT mám známosť na vysokom postavení a aj tak som tam nešla druhý krát...šla som do Galanty aj to tak, že som ani netušila kto mi bude pri pôrode a dopadlo to super /ja som osobne proti tomu "predplácať" si pôrodníka/...v GA po pôrode aj sestričky a aj pôrodník dostali financie, ale to až po všetkom 🙂

...v TT pri pôrode som mala tú mladú doktorku a tá bola v pohode...skôr tam ide skôr o sestričky.................ja som tam bola v noci a tá sestrička ma mala úplne v prdeli - sedela tam a robila sa, že ju stále otravujem, keď som už prosila stále aby ma šli odrodiť 😀

@mikymiky verím, že to raz prekonáš...aj ja som mala strach a GA môžem len odporučiť 🙂

janka743
25. júl 2013

@andykca ja som nikomu nič nedala, len sme mali "vybavenú" pôrodnú asistentku, ktorá tam bežne pracuje, a náhodou prišla k pôrodu, tak sa úplne inak chovali, ako ked sme nikoho nemali prvý krát. tvárili sa v TT dôležitejšie ako lekári. a po pôrode so nedala nikomu nič.

cleopatra9
27. júl 2013

milé dámy, do trnavy rodiť nechodte!!!! dobre radím, vlastná skúsenosť. bola som presvedčená o tom, že to tam bude v poriadku, postarajú sa o mňa, napriek všetkým negatívnym referenciám a príspevkom, čo som na fórach čítala som sa nenechala odradiť, a doteraz to ľutujem.
zhrniem to asi takto. na príjem som prišla už s teplotou a kontrakciami, nikto teplotu neriešil. po pár hodinách mi doktor praskol vodu, ktorá bola zelená, malého som totiž prenášala. ďalšiu hodinu ma nechali na vzdychárni s jednou náramne "milou" sestričkou, ktorá mi začala rapotať o tom, aká som neschopná, nerovózna, vystresovaná, psychicky natom zle, aby som sa láskavo spamatala...čo som si vraj myslela, keď som chcela dieťa, a nikto to za mňa neodrodí. a mám prestať vzdychať, lebo kontrakcie nemám...toť na úvod. ďalší priebeh pôrodu naberal obrátky. opäť si ma zavolali na kozu ma vyšetriť, v tých najväčších kontrakciách sa na mne "vystriedali" 4 doktori-vrátane medikov, čo je pochopiteľné, keďže som rodila vo fakultnej nemocnici, až nato, že o chvíľu sa okolo mňa zhrnuli všetci doktori, a oznámili mi, že okamžite musím ísť na sekciu, pretože nastali komplikácie, a sme ohrození aj ja , aj bábatko. do toho potom skočila milá sestrička so slovami, aby som si láskavo pohla, že na mňa nebude čakať celý operačný tím. nechala ma prejsť celou chodbou samu, myslela som si, že porodím priamo na chodbe (zelená míľa pre mňa), pretože ma už riadne tlačilo. konečne keď som sa došuchtala na operačnú sálu, doktorka na sestru zrevala, prečo ma nechala ísť samu. posadili mi na operačku, a začali náruživo pichať spinálku do chrbta, jedna, druhá, tretia atď. nezaberali, nakoniec ma uspali celú. pričom počas toho si sestrička spasiteľka neodpustila poznámky typu, aby som si láskavo vážila, že idem na cisársky, pretože som sa predbehla, a pani predomnou čaká už od 8 hodiny rannej na zákrok-mali jej vyberať obyčajné polipy. pritom ja som porodila o 9 hodine rannej, takže čakala až hodinu... no comment. takže mám prestať stonať, a vážiť si,l že ma idú operovať...babatko vážilo 4,5 kila-načo som upozornovala moju doktorku, že to v rodine býva zvykom, vobec to neriešila, a vraj malý tolko neváži, že cca 3500g, tak ako to merali všetci? viem, že sú tam odchýlky, ale takéto...malého by som ťažko tlačila...
po sekcii som sa dostala domov až o dva týždne...prečo? pretože som mala infekciu plodových blán, čo mi doteraz nepotvrdili-údajne. primár mi sám oznámil, že nevedia čo liečia, nechali ma 2 týždne sa trápiť, stále som mala teploty, a odskúšali na mne 3 antibiotík, zistili mi anémiu-čo moja lekárka vôbec neriešila predtým v tehotenstve, neviem či ma vôbec nato testovali, ale krv mi brali furt, proste nemenovaní ľudia zase zanedbali isté veci, a potom som si veselo ležala v teplotách na infúziách a transfúzii kvôli zlému krvnému obrazu a to , že som 3 týždne pred porodom ochorela tiež nikto neriešil, mám si dať paralen...a sirup proti kašlu... a ten detail, že infekcia plodových blán môže vzniknúť z prechodenej virózy tiež nikto neriešil...zanedbalo ma hneď niekoľko doktorov, ak sa tak dajú vôbec nazvať.nikto mi nepovedal ako natom som, stále si len vymýšlali somariny o mojom zdravotnom stave... bábatko ležalo na jiske na antibiotikách, tiež donho liali infúzie, nedovolili mi za ním ani poriadne ísť. našťastie malý vyzdravel, a je v poriadku...
zlých okamihov som zažila omnoho viac, ale nebudem to tu viac rozpisovať. suma sumárum, do trnavy rodiť nechodte. jediná pozitívna vec, ktorá ma tam ako tak udržala pri živote, boli sestričky, ktorým veľmi ďakujem, a veľmi si ich vážim zato čo robia, a že majú ľudský prístup.
mimochodom nikomu som nič do vrecka nedávala, ani nezajednávala, a takto do dopadlo... každý sa na vás zvysoka vyse.e.... dúfam, že už žiadna mamička nebude mať takúto negatívnu skúsenosť

tatko_bebe
27. júl 2013

@cleopatra9 tu sestricku na sale co Ta nechala na zelenej mile si si mala zapamatat aspon meno.. by som jej prehovoril do duse...ostatne co popisujes nie az take hrozne, hlavne ze ste ok

ka3n
27. júl 2013

@elleniak :/ držte sa!!

grejci1
28. júl 2013

Mňa zachránila sestrička, ktorú som absolútne nepoznala, ale ona mňa vraj ano. Manžel ma priviezol poobede do porodnice s tlakom 180/120 a chceli si ma nechať na pozorovaní. 3 hodiny som čakala v čakárni na pohotovosti, po troch hodinách pozorovanie, kvôli tomu, že sekcie sú zakázané. Zachránila ma moja váha 🙂 Sestrička povedala doktorovi, že nech sa uvedomí, že mám 120 kíl a že ona si ma na zodpovednosť nezoberie keď sa niečo stane, lebo nie je schopná so mnou pohnúť. Tak sa doktor rozhodol malú vytiahnuť operačne - chvalabohu

cleopatra9
28. júl 2013

@tatko_bebe ja viem velmi dobre jej meno, a riesit to budem. podla teba to take hrozne nebolo, no realita bola ina, neviem ako by bolo tebe, keby sa na teba vsetci doktori vysrali, zanedbali kontroly na poradni, a nevedeli ti zistit co ti je, a nechali do mna zbytocne liat 6 dni antibiotika, ktore aj tak nezaberali, zabity cas. zily som mala take dodrbane este aj teraz mam, potrva kym sa to da do poriadku. a nevedeli co mi je, lebo niekto nieco zabudol pri kontrolach. 3 druhy antib.do mna liali, pecen, ladviny, oblicky dostali poriadne zabrat, musim si davat fest pozor teraz, aby som sa dala dokopy, a preco? lebo niekto nieco zanedbal, a viem presne kto a co............skoda slov, nebudem to uz komentovat, lebo toho je tak strasne vela, ze by som tu za celu stranu musela toho popisat.

tatko_bebe
28. júl 2013

@cleopatra9 prepac nechcel som sa Ta dotknut ja som zazil nieco podobne ale myslel som to tak v globale ze to nebolo hrozne pretoze Ty aj Tvoja mala ste zdravy ok..
Nemohla si ist do Ba radsej?

henrieta28
28. júl 2013

@cleopatra9 Važená pani, CLEOPATRA9, tie vaše litánie čo ste tu napísala, vy sa vôbec počúvate, či ked ste to písala, mala ste naplné obrátky pustené rádio a nesustredila sa na to čo píšete? Viete mne to pripadá takto, ako to tu píšem. Píšeš tu,že boli pri tebe 4 doktori? a následne napíšeš že sa o teba nikto nestaral? A potom napíšeš že doktorka zrevala na sestru, že ta nechala ist samu po chodbe teda bez dozoru? Tak ked ju upozornovala a napomínala, tak asi chcela tá doktorka aby sa o teba starala, aspon tým že prejde s tebou po chodbe, zas nekydaj na nich to najhoršie. Najprv kritizuješ sestričky, a potom im dakuješ, Teda toto VAZENA DAMA nechápem, ked ta tam nechali 2 týždne po pôrode, asi sa o teba starali, nie? Ano, doktori nie su Bohovia, oni nevedia veľakrát čo lieča. Bud si nabuduce, tie tvoje litanie lepšie zoštylizuj alebo radšej, nepíš, bárs aké veci, čo tomu teda druhí nechápu.

henrieta28
28. júl 2013

@dietky hanba aj pre teba, že strašíš aj tie ženy čo tam chcu ist rodit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre