Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

michaelamilan
13. aug 2013

@kebulina tak rooming in je aj v TT, než niečo napíšete, tak sa najprv informujte ako to v TT funguje...... a keď se tam ani neboli(či?), tak si myslím, že váš názor je nepodstatný......a ani neviem že čo ako má byť na klistíre zlé? Aj by som niečo napísala, ale nechcem byť vulgárna.......som rada že ste mali super pôrod v inej pôrodnici, no takisto som ho mala aj ja a si predstavte že v TT 🙂
A na margo iných príspevkov, neviem prečo tu každý straší mamičky!!!! Ja sa ani nečudujem že sú potom všetky také vystresované!!!!
P.S kamoške požičali dokonca aj príbor....... napr volkedy tam boli aj baby podložky na požičanie, ale už niesu???? Prečo???? Lebo pani úžané si z pôrodnice priniesli suvenír HANBA!!!! Potom sa ani nečudujem že nikde nič nepožičajú......keď mne zmizol z WC toaletný papier 😀

katkatt
13. aug 2013

@kebulina mozes prosim prezradit, kde si rodila?

kebulina
13. aug 2013

@michaelamilan
Áno, rooming-in je aj v Trnave, ale pre nedostatočný počet lôžok na šestonedelí ležia čerstvé mamičky napr. aj na gynekológii.
Príroda to našťastie zariadila tak, že sa telo pred pôrodom čistí samé a nepotrebujeme, aby nám niekto pumpoval vodu do zadku, keď to musím takto napísať.

kebulina
13. aug 2013

Tak dobre teda, už som sa trochu ukľudnila, napíšem to teda takto. 🙂 Nie všetky mamičky vedia, že ak je niečo zaužívané, ide to aj inak, lebo majú strach. A rovnako nie všetky mamičky majú pred pôrodom silu písať pôrodné želania a obehávať si s ním personál pôrodnice. Preto by bolo super, dať mamičkám oficiálne niektoré úkony ale aj pôrodné polohy na výber. Aby vedeli, že majú možnosť voľby.
P.S. Ja viem, že sú tam lekári veľkí odborníci.

slavik
13. aug 2013

ja som rodila v T T a klystír som nedostala. Mna doma prehnalo a doktorka sama povedala že tak klystír netreba.

laja77
17. aug 2013

@michaelamilan ahoj, prosim Ta, ked si rodila v TT nemocnici, mozem sa Ta opytat, co vsetko si potrebovala pre babatko? Myslim hlavne take veci ako vlastne oblecenie pre babo, dalej latkove plienky a ortopedicke nohavicky - balia sa tam este babatka na siroko? Co sa tyka kupania, kupu babatka len v cistej vode alebo si potrebovala aj nejake mydielko pre babo?
Necitala som celu tuto diskusiu, ale zahliadla som tam nieco s priborom- potrebujem si priniest vlastny?
Dakujem za odpoved 🙂

ianitka
17. aug 2013

@laja77 standardne si mozes zobrat zoznam z dola z prijmu -
pre seba si vezmi nocne kosele (sice je lepsie pouzivat tie ich - aspon si nezaspinis svoje), ale nie vzdy maju dost, tak pre istotu si vezmi nejake svoje, vezmi si spinaci spendlik !!!, gumicku do vlasov, podlozky do postele, vlozky, toaletak ( odporucam skor vlhceny), uteraky, toaletne potreby apd., nabijacku na mobil
dalej pohar, pribor, aj maly tanier sa uzivi, teplomer
pre babo - vlastne oblecenie potrebujes na odchod z nemocnice, no ked sa Ti babo vyhadze z ich pradla, aj skor ho mozes prezliect do svojho,pre babo, kremik na ritku, mydlo, plienky, vlhcene obrusky na prebalovanie moc neodporucali pred casom, ale mozes si vziat pre istotu
nasiroko sa nebali uz pausalne - pediater Ta posle k ortopedovi a ten na zaklade utz povie, ci balit alebo nie...

laja77
17. aug 2013

@ianitka dakujem 🙂 , naposledy som rodila pred ôsmimi rokmi, tak neviem, co vsetko maju teraz ine. Celkom ma prekvapil ten teplomer a pohar 😨
Dostala som totiz zoznam u mojho dr a tam boli aj take veci pre babo ako deka a podobne, tak sa radsej pytam 😉

hamca
20. aug 2013

Ahojte baby, kde sa robi v TT geneticka konzultacia kvoli zlym vysledkom v tripple testoch? Ja mam gynekologa v BA a tak mi nevedel poradit, kam ist. dik

ianitka
21. aug 2013

@hamca posielaju do BA na genetiku - v TT asi nie..

simisi
21. aug 2013

@hamca v Ba na Americkom namesti

magdav
21. aug 2013

Uz aj my to mame za sebou, rodila som vo stvrtok (15.08) v TT. Neviem co kto ocakava od porodu a nemocnice ale ja som velmi spokojna. Cely personal na gynekologickom odeleni (bola som tam jednu noc), na novorodeneckom a sestonedeli uplna parada. Kazdu chvilu nas kontrolovali, z usmevom na tvari poradili ked som potrebovala. Bola som na nadstandartnej izbe a fakt mozem ju odporucit, tatino bol kazdy den od obeda az do kupania spolu s nami. Jedlo nic moc ale na izbe bola chladnicka takze tiez ziadny problem. Kedze som mala 16 hodinovy porod vystriedala som dr. Strbovu (prijala ma a kontrolovala do obeda), dr. Deckova (moj obvodny lekar) a na konec ma odrodil dr. Bucko, ktoremu patri velka vdaka za to ze mi nespravil nastrih (len som sa natrhla na 1 cm), dal manzelovi prestrihnut pupocnu snuru a ked som poprosila ze nech pocka kym zacne ucinkovat lokalne umrtvenie tak s usmevom na tvari pockal. Jediny minus bola zduta sestricka na porodnici ale mozno mala jednoducho zly den 🙂 Takze celkovo velmi dobry dojem 🙂

janulina.k
22. aug 2013

@magdav to je super, ze je spokojnost, aj z mojej strany bola, no niekedy su ludia prilis narocni. co je pre jedneho luxus, pre druheho bordel 🙂 vela stastia prajem!

patka23
24. aug 2013

@magdav ahoj, môžem sa spýtať, ten nadštandard bol cca ako zariadený? čo tam všetko majú a kúpeľňa s wc sú priamo tam? koľko si platila na deň a koľko izieb nadštandardu majú? no a manžel od obeda až do kúpania...to ako priamo na izbe s tebou a drobčekom? ďakujem

magdav
25. aug 2013

@patka23 Ahoj, trnavska nemocnica ma 3 nadstandartne izby, kazda izba ma v zariadeni TV, chladnicku, prebalovaci pult, postiel, kreslo a stolik. K tomu na izbe mas svoju kupelnu a tam sprchu, umyvadlo a WC. Si tam sama s babom a mozes mat navstevy cely den priamo na izbe. Moj manzel bol s nami na izbe od obeda lebo rano su navstevy lekarov takze je lepsie ked si sama. Izba stoi 33 Eur za noc ale za prvu a poslednu platis ako za jednu. Fakt odporucam 🙂

patka23
25. aug 2013

juuj dakujem krasne....a ako to bolo pri porode? neboli nervozni ludia s personalu? lebo ja sa bojim toho ze tam prideme a bude des a hroza....a k babu sa ako spravaju?

babatko2010
26. aug 2013

Ja tiez pridam nazor,pred troma tyzdnami som rodila v Trnave svoje druhe dieta,porod bol neskutocne super,naozaj cele od zaciatku bolesti az po porod to trvalo cca 5hodin preslo to velmi rychlo ani som sa nenazdala a uz som mala po🙂vsetko bolo ako som si predstavovala,v pondelok som mala ist na vyvolavacku nakolko som prenasala 9dni no nas malinky sa rozdodol ze nas v nedelu sam prekvapi,o piatej poobede som zacala mat slabe kontrakcie okolo siedmej uz boli silnejsie a kazdych 5minut tak som zavolala najuzastnejsej pani doktorke aka tam asi je Dr Havlikovej ktoru som mala zazmluvnenu dohodli sme sa ze sa o 8mej stretneme na prijme a pozrie ma.o 9tej vecer som uz bole hore na izbe a preckavala bolesti ktore boli uuplne v pohode,nic strasne,a o 10:30som pomaly presla na salu,kde staale kontrolovali ozvy maleho,nieco sa im nezdalo tak ma hned dali na stol a islo sa na vec o 10:59 bol malinky na tretie zatlacenie na svete,personal ako aj na porodnej sale aj na seststonedeli bol skvely,aj detske sestry,detse doktorky zenske sestry proste vsetci boli mily starostlivy.takze bola som aj som velmi spokojna a nemam nic negativne

ianitka
26. aug 2013

@babatko2010
Jeeej, malinky je uz tu. Blahozelam.

magdav
26. aug 2013

@patka23 k babatku a ku mne vsetci sa spravali uplne super. Sestricky boli ochotne pomoc. Bola jedna zduta sestra ked som bola na vzdycharni ale snazila som sa juz nevnimat. (rodila som 16 hodin)

patka23
26. aug 2013

no pekne, 16 je dost.....ja ked som rodila dcerku tak od polnoci do 3:40 a bola na svete🙂

babatko2010
27. aug 2013

@ianitka jeej ahoj anooo uz je tuu🙂

cejara
27. aug 2013

@hamca objednaj sa v BA na americkom námestí. T.č.: 02/52968855. A volaj tam hneď teraz. Povedz od akého lekára si a ako ti vyšli testy. Aj podľa toho ti dajú termín. Ja som si tam volala, a keď som povedala od akého lekára som, uprednostnili ma. Nebuď prekvapená, keď ťa objednajú aj o týždeň. Ale prečo ťa lekár poslal ešte len teraz na genetiku? Si v 20tt?

hamca
27. aug 2013

@cejara lebo mal 3 tyzdne dovcu, tak som sa az teraz dostala k vysledkom. Tehotenstvo v lete je katastrofa, vsetci maju dovce a tak nikde nemaju volne terminy 😒

cejara
27. aug 2013

@hamca a už si sa objednala? alebo si tam už bola? ako to dopadlo? ako ti dopadli skríningové vyšetrenia? myslím hodnoty... Mne vyšlo na downov syndróm 1:19 a trizómia 13 1:220, takže budúci týždeň idem na amniocentézu... ☹

hamca
27. aug 2013

@cejara mne vysla mierne zvysena pravdepodobnost na rastep chrbtice, 1:310. Nakoniec sme sa rozhodli,ze na amnio nepojdem, ale zaplatim si speci morfologicky ultrazvuk u odbornika na rastepy, lebo mi bolo povedane, ze rastep je viditelny aj na kvalitnom ultrazvuku, tak nechcem riskovat na amnio. Ale chapem, preco si sa pre nu rozhodla ty, to by som aj ja urcite sla. Budem silno drzat palce, aby ti to dobre dopadlo a na amnio nic nenasli. V ktorom si tyzdni? Budes mat zrychlene vysledky z amnio, ci pockas si 3 tyzdne?

cejara
28. aug 2013

@hamca ja som momentálne v 17tt a amnio mi budú robiť v 18tt. Jediné, čoho sa bojím je, aby amnio nespôsobila komplikácie malinkému. dúfam, že všetko dobre dopadne. Genetička mi napísala zrýchlené výsledky, tie prvotné by som mala mať do 2 dňoch a inak ostatné 2-3 týždne...

zandaa
28. aug 2013

Svagrina rodila v trnavskej nemocnici, no hruza a des, povedala, ze uz nikdy viac...hlavne dr. strbova, tej sa vyhnite ako najviac sa da

ianitka
28. aug 2013

No asi je to otazka pohladu...
Trnavska porodnica sice nie je prototypom idealnej modernej porodnice a samej sa mi tam vela veci nepacilo,ale nazvat ju des a hruza je dost povazlive. Takisto Dr. Strbova - ja som s nom bola spokojna pri prvom porode, ak by som na nu opatovne natrafila pri dalsom porode, nemam problem - aj ked cielene by som ju asi nevyhladavala.

ttzuzana
1. sep 2013

@zandaa No, tak na p. Dr. Štrbovú ja nedam dopustit , rodila som u nej pred 2,5 rokom a o 3 mesiace idem opät a dufam, ze opät sa mi podari u nej. Nemala som ju vobec zazmluvnenu, mala proste sluzbu a ja som bola z jej neskutocne ludskeho pristupu nadsena a priala by som kazdej mamicke, aby zazila taky pristup lekara. Prisla za mnou aj viac krat pozriet na izbu, bola vzdy mila, usmiata .

dietky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre