Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elise
6. júl 2015

@alexia17 mozes si prist pozriet porodnicu. Hlavna sestra vas prevedie od prijmu cez porodne sali az na novorodenecke, zodpovie na otazky.

pslahorova
7. júl 2015

Uz sa na tu exkurziu neda ist? Kam treba volat ak by som chcela ist na sestonedelie alebo?

anjelik2509
7. júl 2015

http://www.zzz.sk/?profil=6023
na šestonedelie sa nechodí, teda aspoň keď my sme boli na prehliadke, sme neboli...
Zaviedli nás na vzdycháreň, na pôrodnú sálu, ukázali nám kde sa ošetrujú bábence, a potom už len hore na druhé na chodbe sme boli pred novorodeneckým a šestodenelím...
Ono, ani návštevy nachodia na oddelenie 600-nedelia, ak teda nemá mamička zaplatenú VIP.... "Obyčko" mamičky chodia von na chodbu..
Ale inak je tá prehliadka super, ja osobne som nemala strach kam idem a čo tam, už som vedela čo, kde a ako 😉

anjelik2509
7. júl 2015

@pslahorova som vám dala v komente vyššie link, ale ako tak na to kukám, tie infošky nie sú aktualizované....
tuto je to lepšie
http://www.fntt.sk/index.php/gynekologicka?show...

pslahorova
8. júl 2015

@anjelik2509 Vdaka za info🙂 a ak tam chcem rodit teraz uz od 36 tt by som mala zacat chodit na kontrolu tam mam sa tam niekde nahlasit?Totoz prvy porod som mala v inom meste a tam som ani nechodila, lekar vravel ze netreba.Neviem ako to chodi v TT.

anjelik2509
8. júl 2015

@pslahorova no mňa tam z mojej poradne automaticky poslali... Aj prvý raz, sestra ma tam objednala (na prietoky a tak) a ja som už len prišla.... Ale chodila som k svojmu dr na poradne, ale to bolo ešte v 2010... Potom v 2013 som tam šla, lebo som bola po sekcii a brali ma ako rizikovku, tak ma sledovali v nemocke, na poradne som potom ku koncu chodila už iba tam....
Opýtala by som sa asi svojho dr, alebo sestry na poradni, alebo si zavolajte rovno do pôrodnice, mali by vám povedať viac.

majockap
8. júl 2015

@alexia17 prehliadka pôrodnice a informácie o tom čo všetko ťa tam čaká 😉

bandikovajana
13. júl 2015

Baby su tu aj nejaké aktuálne foto z pôrodnice Trnava ? Maju uz aspoň okna vymenene ? Alebo aspoň polohovateľné postele na rodenie ? Dakujem

peta147
13. júl 2015

Ahoj.ja som tu momentalne. Okna nie su vymenene, na rodenie postele su dve polohovatelne aspon co viem...inak co sa tyka personalu som spokojna najdu sa vynimky ze zabrblu ale inak super

palcullka
16. júl 2015

Ahojte dievcata. Prosim vas tie co ste cakali dvojicky kto vas odrodil s kym ste boli spokojne? Ci uz pri prirodzenom abo cisarskom porode. Dakujem

zuzannecka
16. júl 2015

Dievčatá mám takú otázku chcem si zazmluvniť doktora Dečkova k porodu. Ako ste s ním boli spokojné? A ešte, neviete či nechá muža prestrihnúť pupoč. Šnúru? 🙂 ďakujem za odpovede 🙂

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
djamilia
7. aug 2015

Ahojte. Co hovorite na p. Primara Lachkeho? V roku 2013 sa v tt porodnici odohral zle vedeny porod s vaznymi nasledkami na babatku. Podla rodicov pochybyl primar. Neviete kedy sa primarom stal p. Lachky?

elise
7. aug 2015

@djamilia on az po tom skandale

katuskatt
8. aug 2015

Tak tak. Mna rodil Lachky pred 2 rokmi,mala som komplikovany porod,nakoniec ho doktorka co ma rodila privolala k porodu a on mi vytahoval malu kliastami. Len vdaka nemu skoncilo vsetko v poriadku. Zachranil nam dceru. Ak ked to bol kliestovy porod mala je uplne v poriadku.

eminkaa113
18. aug 2015

ahojte, prosím Vás o informáciu, poznáte v TT nemocnici dr. Štefánikovú - aké s ňou máte skúsenosti??? Mňa rodila pred 7 rokmi, všetko v poriadku, ale po tých rokoch by som rada uvítala nejaké aktuálne informácie o nej.... Ďakujem.

janedoe
4. sep 2015

Baby je prosim Vas v TT porodnici i daka predporodna priprava? Alebo nie. Dakujem

majockap
7. sep 2015

@janedoe myslím, že nie, iba exkurzia po pôrodnici každý prvý pondelok v mesiaci. V trnavskom materskom centre bude Kurz prípravy na dojčenie a materstvo http://trnavskemc.sk/program/september-2015/. Naposledy čo som mala info, tak kurz prípravy na pôrod prebieha v Centre pomoci pre rodinu na Štefánikovej ulici.

janedoe
8. sep 2015

@majockap dakujem za info 🙂 Skusim popozerat 🙂

jaju_ska
12. sep 2015

Ahojte baby, prosim nejake aktualne info a skusenosti s porodom v tt? Docent Zahumensky chodi k porodom tiez? Maju len urcity den kedy sa robia planovane cisarske? Akoze operacny den ?dakujem za infosky

peta147
12. sep 2015

@jaju_ska ahoj..rodila som v tt pred 2 mesiacmi. Cisarsky sa planuje na urcity den. A ked by si mala vybrateho dr tsk si ta da na den ked ma sluzbu. Hospitalizovana budes den pred 🙂 myslim ze aj docent rodi. Ja som sice bola objednana na dany den ale malinky sa vypytsl skor 😁

djamilia
14. sep 2015

Ahojte maminky. Rada by som pridala moju velmi pozitivnu skusenost s Porodnicou Trnava vseobecne a s p. docentom Zahumenskym specialne. Volakedy veru nemala TT porodnica ktovieaku povest, ale zlym casom je koniec s novym vedenim. Ja som bola od zaciatku komplikovany pripad: po predchadzajucom CS, babatko znova koncom panvovym a podla odhadov velke (nakoniec 4kg). Velmi som tuzila zazit kontrakcie, avsak len po tu unosnu uroven, aby som neohrozila babatko. Napisala som preto mail p. doc. Zahumenskemu priamo, kde som mu opisala situaciu a on mi odpisal velmi realisticky ze sa pokusi spravit vsetko co je v jeho silach. Jeho pristup bol asi takyto: vsetko co neohrozi dietatko a matku moze byt povolene, budeme sa snazit o prirodzene vedenie porodu (ak by bolo babo male), ale budeme pozorne sledovat vsetky rizika, a v pripade potreby ukoncime tehotenstvo CS. Ako pisem, velmi som chcela prirodzeny porod, potom som aspon tuzila zazit kontrakcie, a on ma v moznosti prirodzeneho porodu velmi podporoval. Napr. by mi bol navrhol vonkajsie otocenie babatka v brusku, to uz na Slovensku vela doktorov nerobi, ale neboloto mozne v mojom pripade kvoli predchadzajucej jazve. A prirodzeny porod po CS neni pre neho ziadny problem, ak je vsetko ostatne OK. termin som mala 2.9. nakoniec som sa rozhodla cakat este do 7.9. (aj ked to uz bolo na vlastnu ziadost), ale na 7.9. sme naplanovali CS. Manzel bol pri porode, nie na porodnej sale, ale v malej miestnosti za sklom kde vazia a meraju babatka. A po porode prisiel normalne za mnou uz neviem ci aj na salu, ale bol pri mne ked ma prenasali na izbu. Porod (cisarsky) viedol DR. ZAhumensky, nemala som ho zazmluvneneho, mal sluzbu v ten den. babatko mi po vybrati polozili na hrud, dokonca sa prisal, asi 10 min, ale potom uz aj mne bolo vselijak mdlo, tak ho odniesli za manzelom do tej miestnosti, pomerali ale vraj velmi citlivo a dali muzovi v perinke. odvtedy mal babatko stale manzel na rukach, mal z toho ohromny zazitok, ja som bola taka niekde na hraniciach mdlob a prebrala som sa normalnejsie az na izbe. mala som zaplateny nadstandard, ktory odporucam hlavne po CS lebo v tt porodnici je standard ze WC a sprchy su na chodbe spolocne pre vsetky izby. babatko nam potom na hodinku zobrali lebo ma chytila triaska, ale potom mi ho priniesli a odvtedy uz som ho mala stale. Sestricky paradne, kazdu chvilu sa nejaka zastavila ci nieco nepotrebujem, najprv som sa cudovala, ze co chcu potom som pochopila ze skratka sa chcu ubezpecit ze mi ozaj nic nechyba. ja som taky typ ze ked nemusim, radsej nikoho neotravujem, takze mi to dobre padlo, lebo som ani nemusela nikoho volat. Muz mohol byt so mnou od rana do osmej na nadstandarde. Domov ma pustili na 4. den - parada!!! (ja som chcela ist, keby som nechcela este si ma tam nechaju). Strava jedine minus mojho pobytu, ale tak neprisla som na nejake hody, aj dietu som mala. Ja som hladala mensiu porodnicu lebo prvu dcerku som porodila CS planovanym na Antolskej, a kedze mali vtedy natresk, k dcere som sa dostala po nejakych 30 hodinach prvy krat. Bola som na gynekologickom oddeleni, nie na sestonedeli kvoli natresku. Vtedy som sa citila dost prehliadana, ako leziaca s infuzkami sa so mnou nejak extra nebavili, stale len ze nestihaju, nevedela som si nikoho "odchytit"aby mi vysvetlil kedy pojdem za dcerou. A samozrejme, mamicky co mali CS po mne, boli prevezene hned na sestonedelie ako sa uvolnilo miesto, lebo to bolo jednoduchsie ako premiestnit mna na 600 a tu mamicku na gyn..cize mala som aj urcitu smolu, vnimala som to ako nespravodlivost ale vsetko vlastne az na druhy den. najprv som lezala jak pat penazi a prosila muza, aby mi poslal sms nasej dcery nech viem ako vyzera 🙂(... takze v porovnani s tym prvym tento druhy cisarsky bol pre mna citovy zazitok. plus bolo ze muz bol so mnou a ze som starostlivesie vyberala porodnicu. A este jedno velke plus pre Trnavu, ked som tam chodila posledne 4 tyzdne na kontroly, tak som cakala max hodinu, hodinu a pol. Skratka mensie, menej "priemyselne"nez Antolska, viac ludske. Urcite odporucam. a syn sa narodil zdravy, spokojny a velky, mne sa jazva pekne hoji, dokonca aj vyzera vcelku esteticky🙂 majte sa a drzim palce pri vasich porodoch!

misulka47
21. sep 2015

Ahojte maminky,chcela by som sa informovat ohladom prirodzeneho porodu po cs v trnave.prve som mala cs rodila som na kramaroch ale nebola som spokojna s pristupom vobec.pocula som o trnave vraj je tam nejake super dr ktory je za prirodzene porody. Ja som cgcela najprv hainburg no neviem ci nam to vide z financneho hladiska. Toez nechcem epi ani umely oxitocin nastrih.babatko cgcem hned po porode na hrud a mat ho co najdlhsie pri sebe manzel aby prestrihol pupocnu snuru ale az po dotepani je to tam takto mozne.?

alenie_
22. sep 2015

@misulka47 Prečítaj si príspevok nad Tebou od djamilia.

katrin21
22. sep 2015

baby, co tu pisete ze po cisarskom ste chceli hned dieta mat pri sebe...
ja som zazila sekciu pred 15r, v Martine, akoze nemocka super... ale neviem si predstavit sa o male starat 😝, ja som bola ako mrtva.. prvy den som sa ledva hybala, spala som , bolo mi zle.... vtedy sa po cisarskom byvalo v nemocke 10dni, dneska ze vraj 5? a malu mi dali na cely den, teda aj v noci az poslednu noc a bola som za to rada, lebo v noci som sa potrebovala vyspat.... na izbe som ju mala cez den asi od 4 dna....
Je moznost v TT, ze ak sa zena neciti dobre, ze nemusi mat dieta stale pri sebe? ze napr. len na pol dna, alebo podla potreby?
Ja neviem, ako budem rodit, to ukaze cas, ale ak by bol cisarsky, ako pri prvom ( vobec som sa neotavrala, ale ze vobec), tak fakt si neviem prestavit, ze mi hned v ten den supnu dieta na izbu, lebo sa nebudem vediet asi ani sama poriadne hybat. kazdy to znasa inak ,ale ja som to znasala dost zle teda.... aj jazva sa mi zle hojila...

alenie_
22. sep 2015

@katrin21 pôrody na Slovensku pred 15 timi rokmi a teraz sú úplne na inej úrovni. Ja som rodila sekciou ale pri vedomí pred dvoma rokmi (Ružinov BA) a malú som si vyžiadala. Mala som ju dokonca aj na noc, ale sestričky sa ma stále pýtali, či si nechcem oddýchnuť. Bolelo ma to strašne, ale nechcela som im malú dať a byť bez nej. Čo ale viem, napríklad sesternica rodila pred 2,5 rokmi (v úplnej narkóze) v inej pôrodnici a dieťa nevidela 24 hodín. Takže záleží od konkrétnej nemocnice, rodičky. Ja som zástanca toho, že keď sa dieťa narodí, vyberú ho z tepla bruška, je stresované a v šoku, že je zrazu na svetle, v inom prostredí a nemá pri sebe ani to jediné čo pozná, matku. To som nechcela zažiť, tak som sa prekonala a malá bola so mnou nonstop. Domov som išla na 4. deň. V zahraničí na bonding využívajú napríklad otca. Každopádne druhý pôrod sa budem snažiť prirodzene, uvidíme ako to dopadne, ale cisársky je pre mňa osobne najväčšie peklo. Rozrezaných nejakých 6 vrstiev tela vrátane brušných svalov, no pre mňa to bolo veľmi zle.

katrin21
22. sep 2015

@alenie_ no, ja taka hrdinka nie som..viem, ze sa porody zmenili....ono rooming in bol uz aj vtedy ale nie po sekcii....3 dni som bola len na pooperacke, co bolo super, lebo k posteli boli stolceky, sestricka vzdy po ruke...
jasne, ze dieta som chcela vidiet, ked som sa prebrala,doniesli mi ju asi po 2 hodinach..lebo novorodenecke bolo inde, ako pooperacka..... dnes by to bolo hned, co je super... aj by som ho chcela mat o nieco viacej pri sebe, ale zase nie cely den a od prveho dna...
Hold bala by som sa, ze vygrcne, nestihnem dobehnut, kym sa pozviecham a zadusi sa, alebo co ja viem co... proste mala som co robit sama so sebou... ja som bola 3 tyzdne uplne odpalena.... zhruba po tyzdni som sa ako tak dokazala aspon normalnejsie hybat,ale prve 3-4 dni boli uplne peklo....
tak uvidime...
a na noc teda urcite nie.... ak sa budem citit tak, ako vtedy a bude to zase cisarsky, tak to nedam....
boli aj vtedy mamicky, co som videla 3dni po sekcii promenadovat sa po chodbe s dietatom na rukach, vystrete akoby prehltli pravitko( u mna nemožne) a rychlostou, akoby ani nerodili.. kukala som na ne ako puk.. hold, kazdy to znasa fakt inak....

alenie_
22. sep 2015

@katrin21 no ja som odchadzala v predklone a ešte mesiac som sa nevedela postaviť normálne, takže bolo to dosť zlé. Ale v nemocke som mala na tom vozíku úplne pri sebe pri posteli a mala zapnutý aj monitor, aha a dočiahla som ju aj po ležiačky, takže nemohol vzniknúť problém lebo ten monitor pípa na polku nemocnice, keď som ho omylom zabudla vypnúť a malú som zobrala preč 🙂) Hlavne na CS vobec nemysli, ani to nerozoberajme, snažme sa o prirodzený pôrod a tieto pooperačné trable nebudeme mať 🙂 veľa šťastia.

katrin21
22. sep 2015

@alenie_ ja ani neviem, co chcem viacej 😀
uz aj 1x som sa panicky bala porodu, kvoli bolesti, ale ked mi po 26 hodinach povedali, ze treba cisarsky, tak som sa rozplakala, lebo segra mala cisaarsky a videla som, aka bola mesiac aj ona odpalena a slaba...
a teraz , po 15r mam deja vu 😀... radsej by som rodila prirodzene, kvoli tomu , co je potom... ale zase mam aj strach z bolesti a porodu ako vtedy a navyse, ze co ked sa zase neotvorim a natrafim na lekara, co to bude silit do poslednej chvilky a dieta sa pridusi ( lebo pri dcere to hrozilo, ale merali jej kyslik oxymetrom a aj tak sme 3 mesiace museli cvicit vojtovku, ako nasledok ťažkeho porodu)...
takze na druhej strane, keby bol cisarsky, mam aspon istotu ze hadam vsetko dobre dopadne a ja si to uz nejak odtrpim , aj ked dlhsie.. hoci vtedy som este aj byvala u nasich a teraz sme sami a rodicia dalekoo a uz starsi....
snazim sa mysliet pozitivne a ze to zvladnem, nech je akokolvek...
tak uvidime, bude ako ma byt 🙂

alenie_
22. sep 2015

@katrin21 možno si skús zájsť na nejaký kurz, hypnopôrod alebo také niečo. A aby sme zostali v téme, tak doktor Záhumenský v Trnave je naozaj super, on je veľmi za prirodzený pôrod. A tu je článok od neho http://jozefzahumensky.blog.sme.sk/c/341600/Cis...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre