Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

gunikova
2. apr 2016

Pozeram, ze som sem este nenapisala, a to som rodila uz v juli 2015 🙂
Ja za seba mozem nasu TT porodnicu odporucit, porod bol pre mna naozaj zazitok na cely zivot a to samozrejme myslim pozitivne 😉
Nezazmluvnovala som si porodnika, sluzbu mala prave dr. Bakova (kedysi Havlikova) a skvele ma podporovala, bola skor takym mojim pomocnikom, aby som to sama zvladla.. niekto tu pisal ze ona je taky anjel.. ano, aj mne tak pripadala.. empaticka, pokojna, dobrosrdecna, pocuvajuca a podporujuca 🙂
Povedala som jej o tom, ze by som si priala prirodzeny porod bez nastrihu, bez epi.. samozrejme ak vsetko pojde tak ako ma.
Rodila som den pred terminom, rano zacali kontrakcie, vecer sa maly narodil. Mal vyse 4 kil, napriek tomu isiel bez nastrihu (vo vnutri som mala par stichov, rychlo sa zahojili a hlavne skoro vobec neboleli) - mozno aj vdaka tomu ze som pred porodom cvicila s epinom.
Musim povedat, ze som aj dost vzdychala a trosku kricala, ale za celu dobu mi nikto na to nic zle nepovedal, citila som, ako ma sestry aj pani doktorka podporuju. V ten den poobede som rodila iba ja, vsade bolo ticho a pokoj, neponahlali sme sa a v zavere ked uz som mohla tlacit, maly vykukol na par zatlaceni. Nebolo to uplne lahke, ale bolo to krasne 🙂 priala by som takyto porod kazdej mamicke a za seba teda mozem povedat, ze TT porodnicu urcite odporucam a budem tu rodit aj nabuduce (ak sa podari) 🙂

lenkacalikova
2. apr 2016

Ja som rodila takto pred rokom, u dr. Havlikovej (dnes uz Bakovej). Vrelo odporucam aj lekarku,aj nemocnicu. Porod (hoci sekciou) vo velmi uvolnenej atmosfere vdaka lekarke a pomocneho personalu a tiez sme sa mali dobre na oddeleni sestonedelia (natrafili sme na mile sestricky,aj ked sa nasli take,ktore nas nesetrili 😁). Ak sa podari,rodime tu zasa.

lenkacalikova
2. apr 2016

@jarmilka86 my sme boli na polo-nadstandarde,cize dve maminy na nadstandardnej izbe za polovicnu cenu...uvitala som po sekcii ☺ inak,dost tlacenka na nadstandardy v poslednom case,takze sa neda spoliehat,ze ju budes mat urcite 🤔 kvoli syncekovi by som urcite brala 😉 a sestricky postrazia,das k nim medzi ostatne babatka a vybavis,co treba. My sme vzdy na kazdej zmene natrafili na aspon jednu milu a ochotnu sestricku 😉 drzime palce ☺

jarmilka86
2. apr 2016

@lenkacalikova ďakujem, už mám skoro 4 mesiace po porode 😉 bola som na normálnej izbe malý zvládol aj návštevy na chodbe v podstate si ma ani nevšímal boli tam zaujímavejšie veci ako ja, schody, výťah 😉

lenkacalikova
2. apr 2016

@jarmilka86 jaj,ospravedlnujem sa,usiel.mi datum 😂 tak pevne zdravie drobcovi 😉

kateri29
4. apr 2016

Ja som rodila pred 3 mesiacmi, bola som spokojna, trosku som cirkusovala, no nikto namna nekrical. Sestricka mi po vytlaceni maleho dala pusu na celo. Bolo to zlate 🙂

lucajda224
5. apr 2016

Mala niektorá z vás pri pôrode mudr.motykovu? Dnes bola na poradni a urobila na mňa veľmi dobrý dojem.

kateri29
5. apr 2016

@lucajda224 ja som mala. Nemozem nic zle povedat.

malcekova
7. apr 2016

Ja by som si ju nedala k porodu...

23nika93
8. apr 2016

Baby aky mate nazor na doktora Bucka ?? Zvazujem ho k porodu

lenkacalikova
8. apr 2016

@23nika93 mlady,ale odbornik.pri porode mi sice nebol,ale poznam.odporucam.aj zname,ktore unho rodil,si chvalili. ☺

23nika93
8. apr 2016

@lenkacalikova prave pre dobre referencie rozmyslam nad nim 🙂

lenkacalikova
8. apr 2016

@23nika93 dobre rozmyslas ☺ i ked v nasej nemocnici je vela dobrych doktorov/doktoriek... Marek k nim rozhodne patri 😉

malcekova
10. apr 2016

Bucka mozem tiez odporucat 🙂

simisi
10. apr 2016

@23nika93 mne bol pri porode, pred 5.5 rokom...bala som sa,lebo vyzeral straaaasne mlado,ale vsetko bolo super a mozem odporucat 🙂

majockap
11. apr 2016

@23nika93 mne pred 5 rokmi priviedol na svet syna kliešťovým pôrodom, zmákol to výborne, malý ani v inkubátore nemusel byť, určite odporúčam.

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wilkova
5. máj 2016

Veľmi dlho som zvažovala, či napísať svoj názor na túto pôrodnicu... Takže v skratke: NEODPORÚČAM, nikdy a nikomu. Lebo keď na vás pôrod príde uprostred noci, ako v mojom prípade, pripravte sa na neskutočne ´´príjemný a ochotný´´ prístup službukonajúceho personálu. Od príjmu až po pôrodníka. Zobudiť spinkajúci personál sa v tejto pôrodnici neodpúšťa a tak sme si s manželom okrem dieťaťa z tejto pôrodnice odniesli celkom slušnú traumu na celý život.

lucajda224
5. máj 2016

Mate niektorá skúsenosť s dr. Siposom? Lebo neviem ,či len nemal svoj deň alebo je taký arogantný stale

elise
5. máj 2016

@wilkova boli neprijemny?

lucajda224
5. máj 2016

@elise bol veľmi arogantný. Povedal mi, že pokiaľ nemám kontrakcie kazde2-3 minúty nemám tam čo robiť. Aj vyšetrenie bolo bolestivé. Našťastie to bol planý poplach lebo u neho by som rodiť teda nechcela. Aj keď som si nechcela nikoho zazmluvnovat, zmenila som nazor

katuskatt
5. máj 2016

@wilkova Ja som dopadla tak isto,neskutočne nepríjemný personál. Mala som veľké bolesti,tak som si zakricala,úprimne povedané bolo mi fuk čo si pomyslia. Pytala som si epidural,ale povedali mi,že je neskoro,pritom sa mala narodila až 5 hodín nato. Nakoniec to skončilo kliestovym pôrodom a doktorka mi povedala,že dúfa,že ma už nikdy neuvidí. Takze asi tak. Keby som vedela,čo ma čaká,tak ma do tejto pôrodnice nikto nedostane. A o sestrickach sa radšej ani nevyjadrujem.

maria286
5. máj 2016

@katuskatt
@lucajda224
@wilkova
Kocky ked mate takuto zlu skusenost neboli by ste ochotne napisat im staznost aspon na facebook trnavskej nemocnice? Ja viem, ze ked uz ma clovek po tom a k tomu slusnu traumu nema uz chut nic riesit ale je to podla mna hrozne ze nejaka sestra alebo doktor sa navazaju do pacientov a minimalne ich vedenie sa o tom nedozvie. Urcite je tam aj kopa zamestnancov ktori sa spravaju slusne a robia pracu zodpovedne. Mozno to nic nezmeni ale mozno nejaka sestra po pohovore na koberceku si nabuduce rozmysli ked bude pri porode mozno vasej kamosky, rodiny....

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wilkova
5. máj 2016

@elise Žiaľ ano. A to som bola druhorodička, takže už som si jeden pôrod zažila, viem porovnať. Problém bol podľa nás hlavne v tom, že sme prišli o druhej v noci. Neprajem žiadnej žene v pôrodných bolestiach, odkázanej na pomoc zdravotníkov, aby sa k nej takto správali 😖
@katuskatt Hrozne sa to číta, viem si to živo predstaviť ☹
@maria286 Rozmýšľala som, že sa budem sťažovať, fakt veľmi. Tipujem však, že by to nemalo žiadny efekt, pravdepodobne by som bola označená za hysterku, čo nezvládala porodiť vlastné dieťa. Preto som dlho zvažovala aj to, či to vôbec napísať sem.

Nechcem strašiť budúce mamičky, ktoré sa tam chystajú. Veď napokon veľa žien má super skúsenosti a za ne som rada, že boli spokojné. Za mňa osobne však tejto pôrodnici jedno veľké NIE.

elise
5. máj 2016

@wilkova ja idem rodit 3x dva krat som bola maximalne spokojna, ja sa vela personalu pytam a ozyvam sa, nemala som snimi problem.

elise
5. máj 2016

@katuskatt mne pri prvom pichli epidural tesne pred tlacenim medzi dvoma stahmi vo vrchole kontrakcii.

fuska
5. máj 2016

@wilkova Ja som dvakrat prisla do porodnice v noci. Raz tesne pred polnocou, druhykrat zhruba o pol druhej v noci. Starostlivost 100 %. Vsetko bolo, ako ma byt. Nemala som nikoho zaplateneho, ani som tam nikoho nepoznala. Tretikrat pojdem znova do Trnavy.

wilkova
5. máj 2016

@fuska Tak to máš super. My sme také šťastie nemali.

fuska
5. máj 2016

@wilkova CO citam recenzie, tak to nie ja som mala stastie, ale skor vy nestastie... Mrzi ma to, ja som bola vzdy spokojna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre