Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

katrin21
5. máj 2016

@katuskatt myslim, ze za dva roky, co si tam rodila sa veci velmi zmenili... ja som tam nikoho neprijemneho nezazila a to som tam bola takmer mesiac....

katrin21
5. máj 2016

@lucajda224 nuz, mne Sipos zachranil zivot..ANi som inak predtym nevedela, ze tam taky lekar pracuje... nikdy sa jeho meno nikde nespominalo...
Mala som preemklapsiu, on prisiel do sluzby vecer a hned ma zacal riesit a do 4 hodin som uz aj bola pod nožom.... Aj ostatní sa starali, ale on proste uz nechcel cakat, videl, ze stav sa mi rapidne zhorsuje, spuchla som uz v tvari, takze ma aj s Bratičakom operovali este v tu noc.... pred polnocou.... Nemozem povedat nic zle ..
Aj ostatní velka vdaka za vsetko, aj Dr. Stefanikova velmi mila, snazila sa, sadla si na postel a rozpravala sa , zaujimala , pytala .. fakt skvela po ludskej stranke ( vraj za mlada taka nebola, neviem,ale teraz super) .. Mne neklesal tlak a na internete mi jedna internistka odporucila Lomir skusit, lebo nic mi nezaberalo a ona bola zlata, neurazila sa, naopak, hned povedala, ze je to skvely liek a ze mi ho na druhy den rano hned nasadi, ze ma sluzbu a bude si to sledovať.. 5 dni na to som konecne mohla ist domov, lebo tlak klesol a liek zabral....
Aj Dečkov bol velmi mily, večne usmiaty , vzdy sa pytal, zaujimal, co a ako.. aj ked som este chodila potom za malou , vzdy na chodbe sa pristavil a pytal sa, ako sa mame.... aj jeho manzelka...
Dr. Strbova tiez zlata, prisla sa na mna pozrieť, kedze ma v piatok prijimala a v sobotu som akutnu sekciu mala, v pondelok prisla, ze pocula , co sa stalo a pytala sa na malu , ako sa mam, proste mile od nej, nemusela vobec prist, nepoznala ma, len ma v piatok prijimala dole na prizemi .... takze ja neviem, ale fakt vsetko super a TT nemocnicu mozem len doporucit.
Mala som obavy, kedze KEDYSI tam boli problemy, ale teraz fakt 100% podla mna....

kateri29
5. máj 2016

@fuska ahoj nepozname sa z nejakeho fora? Januar 2012? Alebo? Tvoj nick mi pride velmi znamy

katuskatt
5. máj 2016

@elise mne povedali,že už je neskoro. Pýtala som si ju o 2 ráno a mala sa narodila o 6:45. Ale toho bolo viac,pri kliestovom pôrode,ma roztrhli tak,že mam zažite už ľavé stehno,2 hodiny po pôrode ma bez umrtvenia zašívali znova lebo som bola zle zasita. A keď som bola na infúziách tak mi tam nechali vzduchovu bublinu,priateľ si ju našťastie vsimol a zastavil mi ju.

anjelik2509
5. máj 2016

@katrin21 dr. Štrbová je vo všeobecnosti veľmi zlatá osôbka 😉 ja som ju mala pri druhej sekcii, aj sa o mňa starala pred pôrodom a aj pred prvým pôrodom som bola u nej 😉

fuska
5. máj 2016

@kateri29 Ano, mame rovnako stare deti. 🙂

fuska
5. máj 2016

@katuskatt Aka velka bola ta bublina? Ja som pri svojom dietati tiez stresovala a volala som sestricku. Ona prisla, pozrela a zasmiala sa, ze to je nebezpecne iba v americkych filmoch. 🙂

nikusssa
5. máj 2016

Ahojte ja som sice v tt nerodila ale lezala som tam na rizikovom a pravdupovediac som velmi stastna ze som rodila u nas v piestanoch, v tom case bola trnavska porodnica aj v spravach ohladom velkeho pochybenia a skoro to babetko neprezilo.. Lekari si tam z nas robili len srandu a pristup bol otrasny bolo to pred tromi rokmi tak mozno sa tam odvtedy vela zmenilo ale v tom case sa kazda tehulka bala rodit v trnave nielen kvoli tomu co sa stalo ale vraj na trnavu nikto nemal pekneho slova... Druhe babetko som tiez rodila v piestanoch a som sa cele tehotenstvo modlila aby som nemusela ist znovu do trnavy nemam na nu pekne spomienky...

sonapalagyova
5. máj 2016

@fuska takze ked mi daju infuzku a uvidim tam vzduch. bublinu teda nemam volat sestricku.lebo ja by som bola schopna zacat stresovat ze tam je bublina ze ma zabije 😂😂😂😂😂

katrin21
5. máj 2016

@sonapalagyova nie, nemusis.. aj ja som sa bala a oni povedali, ze tam je taky system, ze aj keby dotiekla infuzka, nic sa nestane aj keby si to mala aj potom.. nepusti to dnu vzduch, ani nic..

fuska
5. máj 2016

@sonapalagyova Nie. Ja som stresovala z asi 2 mm bubliny. Pristroj by zacal pipat. A muselo by to byt ovela viac vzduchu. Neviem presne kolko. Asi maju viac takych prestrasenych pacientov. 😀 To len na margo toho jedneho prispevku tu, ze ju zachranil priatel. 🙂

mirkaaa80
5. máj 2016

Tak ja len na margo tej bubliny v infuzke - síce som nerodila v TT - ale sestrička mi dávala infuzku a hovorí, no máte tu bublinu,ale nebojte sa, nič sa nestane, to je malá bublina 🙂. Keby ma na ňu neupozornil ani by som o nej nevedela, no potom som už len tu bublinu sledovala, že no už sa blizi, už bude možno po mne 😉.

sonapalagyova
5. máj 2016

@katrin21 no dobre vediet , aspon si neurobim hambu.lebo ako ja som schopna volat sestricku ze uz infuzka je prazdna ze tam je vzduch😂😂😂😂😄😄

sonapalagyova
5. máj 2016

@mirkaaa80 vravim ze dobre ze som si to tu citala lebo nie ze by som tam zacala panikarit ze ma ide zabit bublinka 😂😂😄😄by mi sestricka dala svoje 😂😂😄😄

katuskatt
6. máj 2016

Tak ja som mala tú bublinu asi 2cm,bola dosť veľká. A keď prišla sestrička bola dosť vystrašená a ked to videl lekár ešte jej vynadal ako sa to mohlo stať a čo všetko sa mohlo stať mne. . . takze vôbec neviem ako to je. Asi záleží od toho aká veľká je tá bublina

krajcikovad
6. máj 2016

Ak môžem pridám aj ja svoju skúsenosť, je to síce už 6 rokov dozadu, ale nikdy nezabudnem na ten ich prístup... Bola som na začiatku tehu, keď som v práci začala krvácať, vedúca mi zavolala záchranku, a tí ma odviezli do TT (z HC najbližšie) a na chodbe ma nechali 1,5 hodiny čakať, lebo doktor sa chcel najesť... Potratila som, urobili mi kyret a robili si tam z toho srandu, že čo plačem, že decko ešte budem mať a nikdy nezabudnem na ten smiech... Sestričky tiež nula bodov... Jednoducho des... Nikdy viac tam nechcem skončiť ledaže by sa ma muž chcel zbaviť 😀

lucajda224
6. máj 2016

@katrin21 ja som v TT rodila v r2011 a nemôžem sa vôbec sťažovať. Vobec nespochybňujem odborné schopnosti dr.siposa, len tá jeho "ľudskosť" má dosť prekvapila a aj trošku znechutilo. Ako som vôbec nemala strach z pôrodu, zrazu je tu, nakoľko malyma skoro 4kila a ja som dost mala a útla.

katrin21
6. máj 2016

@lucajda224 chapem.

kateri29
6. máj 2016

Ja nemozem povedat nic zle. Rodila som tam dvakrat. Teraz na silvestra. Porod bol celkom rychly, aj som si zakricala, aj som spolupracovat nechcela..a ked som maleho vytlacila , dostala som pusu na celo od sestricky. A na ctg na poradni, ked som chodila som raz zapotila, ze uz nevladzem to decko nosit 🙂 a este ma vyhresili ako to babatenko skaredo volam🙂

katrin21
6. máj 2016

@kateri29 tiez si myslim, ze kto rodil pred x rokmi, tak nemoze porovnavat s tym, co je tam teraz a prispevky spred 2-6 rokov, ako tu niektore pisu, su uz daavno out...
Nech pisu tie, co tam rodili posledny rok 🙂

kotatko1232
6. máj 2016

Ja som rodila pred skoro 3 rokmi ale nemozem nic povedat zle..mozno jedna sestricka bola neprijemna ale tak ju som si nevsimala .a okrem toho tak bolo celkom fajn aj doktori a tie ostatne sestricky.super

kateri29
6. máj 2016

@katrin21 aj ja si myslim.vraj sa tam komplet menilo vedenie pred cca 4 rokmi.

kateri29
6. máj 2016

Ja patrim do ba ruzinov. Raz som rodila tam a potom dvakrat v tt. Kto sa stazuje na tt, chodte do ruzinova 🙂 tam ma veru doktorka chcela pocas porodu aj vyfackat. V tt som dostala pusu. Takze zamna urcite tt

keyka
7. máj 2016

no ja som prvu rodila na antolskej v Ba a nebolo to zle, len mam pocit ze tam aj najmansiu komplikaciu riesia sekciou a po porode sestricky neboli prave najprivetivejsie (cest vynimkam). V TT som rodila minuly rok v maji a budem teraz v juni ak nie skor. A normalne sa tam tesim. Teda ano, mam respekt pred porodom, ale sestricky aj lekari mi to tam pekne sprijemnili. Porod prebehol super a aj po sekcii som v TT mohla rodit prirodzene (co mi v Ba neodporucali) a sestricky pri porode aj na sestonedeli boli super. Mala som izboveho lekara. Dr. Siposa a bol dost odmerany, ale nemozem povedat kriveho slova, ze by po profesnej stranke nieco prehliadol alebo ze by na nieco hundral. Proste asi nemoze byt kazdy doktor kazdy den ako slniecko. Mesiac pred porodom som tam aj par dni lezala a vsetci s kym som sa tam stretla boli ukazkovi. Takze ked som pred par mesiacmi zistila ze som opat tehu ani na minutu som nezavahala kde budem rodit ;)...pevne verim, ze nieco podobne o tom aky su super napisem aj po tomto nadchadzajucom porode. 😀

redlola
12. máj 2016

Ja som sa normálne zasmiala na bubline. Smrtiacej bubline. Presne som si spomenula s akou hrôzou som sledovala tu SMRTIACU 2mm bublinu aj ja a premietal sa mi život pred očami 🙂

lucajda224
15. máj 2016

....tak a máme to za sebou.7.5. som porodila a na trnavskú nemocnicu nedám dopustiť. Nakoniec som rodila s dr. Bartkovjakom, ktorého odporúčam všetkými desiatimi. Rodili sme 3 naraz, mal co robit, ale zvládla to perfektne a hlavne z kľudom. Aj personal, aj keď sú tam výnimky ako všade,bol super.

kateri29
15. máj 2016

@lucajda224 blahozelam

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucajda224
17. máj 2016

Doma mi praskla voda a museli sme utekat aby sme stihli prist do nemocnice. Ja som mala stastie/nestastie, ze ani raz som nemala tie prvotne kontrakcie, teda necitila som ich. Po prasknuti vody par tych silnejsich kontrakcii a uz som rodila. Nevyhoda bola ta, ze som mala streptokoka a nestihli mi pichnut infuzie a maly odo mna dostal infekciu, tak sme museli byt dlhsie v nemocnici.

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre