Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

keyka
17. máj 2016

@honey1151 no ja som rodila 12 hodin a nemam s nimi zlu skusenost. Ano davali mi vsemozne prostriedky na vyvolanie aby mi pomohli uz malinku dostat von, ale bola som rada, ze nemuseli pouzit ziadne klieste ani nic podobne a ze aj po cisarskom sla von normalne. A dokonca ked som ku koncu uz nevladala a mala pocit ze som po tych hodinach kontrakcii a vyvolavania a tlacenia povedala, ze uz si ani necitim z toho lezania krize tak mi doporucili skusit rodit po stojacky a dost to pomohlo. Sestricky na sale boli super, ani tlacit na brusko mi nechceli aby pomohli malej von, jednak sa bali kvoli jazve po cisarskom a jednak hovorili, ze my s malinkou to zvladneme. Dost ma tam povzbudzovali, nemala som pocit, ze by na mna dako tlacili nech si pohnem a podobne...a na doktora nedam dopustit (uz som si ho dohodla aj k najblizsiemu porodu, ktory tajne dufam, ze bude kratsi ;)). Ked som potom lezala na sestonedeli naslo sa zopar "hundravych" sestier, ale celkovo to bolo po ludskej a profesionalnej stranke fajn. Horsie bolo to vybavenie a podobne a na nadstandart sa nedalo vobec dostat (ten som chcela aj preto, aby mohol manzel so starsou dcerkou chodit za mnou na izbu)...mala som pocit, ze tam sa dostatnu pacientky len po znamosti alebo len tie co maju priplatene doktora :(

keyka
17. máj 2016

@lucajda224 gratulujem...a bolo na oddeleni vela rodiciek? Bo ked teraz chodim do nemocky do poradne, mam pocit ze sa s mamickami roztrhlo vrece ;)

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucajda224
18. máj 2016

@keyka rodičiek bolo veľmi veľa. Mne sa nadštandardná ušla a nemala som nič vybavené ani som nikoho nepoznala. Mala som šťastie že na druhý deň prepustili ale 4 mamičky, keď nie viac.

lucajda224
18. máj 2016

@honey1151 ja som dokonca najprv ležala na boku.

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kateri29
1. júl 2016

@honey1151 ja som ju mala pri porode, nie platenu a zlata bola.nemam co vytknut

danielazib
1. júl 2016

Trnavská nemocnica? keď lekári pracuju 24 hodin a viac, ani mne by sa nechcelo byť milou a príjemnou. Ani ja by som nepodávala ku koncu smeny taky výkon ako by som mala. Za toto ale asi oni nemozu, na toto by sa mal pozriet niekto iny. Skontrolovať maternicu hned po tom ako porodite, by malo byť samozrejmosťou. Myslim si, že lekar, ktorý pracuje v noci, by mal vedieť stanovit diagnozu, tak ako ju stanoví ten, ktorý príde rano. Sestričky? su aj take, ktore vojdu do izby s usmevom, aj vás pohladia, aj zavtipkuju. Tie ktoré sa ani neusmeju? ano verim maju toho veľa......ale moc mi to nepospievalo, keď prišli zduté, a nepríjemne reagovali na moje otazky. ANO rodila som prvý krat ale nemala som veľa otázok, kazdej som sa milo pozdravila, usmiala som sa......... pri druhom to uz bude lepsie...ale či v Trnavskej nemocnici si urcite rozmyslim.....

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kateri29
3. júl 2016

@honey1151 ahoj.je mi luto, ze mas taku skusenost.ja sim bola na pohotovosti raz, lebo son spadla.lekar bol v pohode, ale sestricka neprijemna.az ked som plakala od bolesti, tak uverila, ze mi nieco je a bola mila. Dr.motykova na prijme velmi mila, potom ma uz len sestra vysetrovala a zavolali ju az k porodu.ten bol asi za 10 minut, tak moc neviem.mala som par stehov. Na vizite bola tiez mila. Na poradnu som chodila k mudr.bakovej a ta je u mna top🙂

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kateri29
4. júl 2016

@honey1151 doobeda som rodila.nemala som kontrakcie, iba voda mi odtekala a otvorena som prisla na 6. Na porodnici som bola dve hodinky a to ma len dvakrat skontrolovala sestra na kolko som otvorena. Ked som bola na 10 zavolali lekarku.sestra bola starsia, kludne by som rodila aj s nou.ona vlastne aj lekarke radila🙂 rodi uz 30 rokov, lekarka 30 asi ani nemala🙂

madu8653
6. júl 2016

Ahojte kočky. Natrafila som na tento príspevok čo som veľmi rada. Chcela by som sa opýtať,tie čo už máte pôrod za sebou. Ako to prebieha? Bol pri Vás manžel? Bábatko po pôrode ste dostali na prsia hneď ako ste ho vytlačili? Kedy Vám prestrihli pupočníkovú šnúru atď.
Žijem v zahraničí a prvé bábatko som rodila tu. Neviem čo mám čakať od Slovenska-od Trnavskej pôrodnice. Vopred Vám ďakujem za správy....

marionca
11. júl 2016

Zienky nedavno v Trnave rodiace, este stale sa v tejto porodnici mozu ukazovat babatka navstevam iba cez sklo (mimo nadstandardnej izby samozrejme)?

keyka
11. júl 2016

@marionca nie, vsetky navstevy mozu chodit dnu. Nie na izbu, ale pustia ich do tej jedalnicky hned pri dverach takze tam mozes ist aj s babom a vidia vas napriamo ;)...bola som z toho velmi milo prekvapena..rodila som pred dvoma tyzdnami ;)

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik2509
11. júl 2016

@honey1151 každý raz sa môže ísť dnu za bábom.... ale podľa mňa, nie som za to, to ukazovanie za sklom malo svoje čaro.... Mne teraz rodila sestra pred necelým mesiacom a keď sme ju boli kuk, tak sa všetky návštevy nahrnuli dnu, nedalo sa tam skoro hnúť.... Neviem, ja som asi stará škola či čo, ale to predtým sa mi páčilo viac...

kateri29
11. júl 2016

Ja som rodila na silvestra a koli chripke sa dnu nedalo. A moc ma to potesilo. Koli muzovi mi bolo luto, ale mala som vela navstev a kazdy by babo chytal..nie , v porodnici som mala 4 dni , kedy bolo mimco iba moje. A boli to najkrajsie chvile 🙂

honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
honey1151
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelik2509
11. júl 2016

@honey1151 pochopila 😉 samozrejme, nepoviem, blízka rodina... ale aj tak, nikdy človek nevie aký bacil v sebe prenáša.... tak doma má platiť 600-nedelie, ale hneď do pôrodnice sa ľudia natrepú... nechápem... môjmu mužovi podľa mňa nevadilo že len za sklom videl malé, o to viac sa tešil potom na náš príchod domov 😉

kateri29
11. júl 2016

@anjelik2509 presne tak.

gabci13
11. júl 2016

@madu8653 ahoj ja som rodila v tt pôrodnici minulý rok,sestricky aj doktor boli paradni,rodila som od pol ôsmej rána do 23:45 boli trpezlivý,pomahali mi,babatko často monitorovali aj sme sa trošku zasmiali medzi kontrakciami 🙂 priateľ bol pri pôrode,platil za to už ani neviem koľko,a bolo super že bol so mnou.pokial som mohla bola som na fit lopte v sprche.ked sa malinká narodila tak skoro okamžite prestrihovali šnúru,iba ju jemne zabalili do plienocky a hneď mi ju priložili k prsiam.takto sme boli asi 3 minúty,potom ju zobrali a kým ju umyli,vazili atď. ešte som vytlacala placentu.potom mi ju opäť vrátili a to už sme sa "zoznamovali"asi 10-15 minút.potom nasledovalo zasivanie(ani som nevedela že má nastrihavali) to som vôbec necítila. Na bruško netlačili ani pri pôrode ani po nom. Ostala som na sále ležať asi 2 hodky a potom na previezli na posteli do izby.(cca 3hodky rano) o pol ôsmej mi dcérku priviezli vo vozíčku a od tej chvíle som sa už nevyspala 😀 jediné čo sa mne nepáčilo je samotne prostredie -stare obkladacky,wc,sprchy-z čias dávno minulých.no pred asi 2 mesiacmi som bola s malinkú v nemocnici a ležali sme na detskom oddelení ktoré už bolo zrekonstruovane-plastove okná,wc,sprchy,obklad..ktovie,mozno už pokročili v rekonštrukcii aj k pôrodnici 🙂

anjelik2509
11. júl 2016

@gabci13 nepokročili... neni tam nič nové.....

gabci13
11. júl 2016

@madu8653 každý prvý pondelok v mesiaci o 14 hod je možné zúčastniť sa exkurzie na zoznámenie sa s prostredim pôrodnej sály,sestonedelia a novorodeneckého oddelenia spojené s odborným výkladom vedúcej sestry 😉

keyka
12. júl 2016

no ja som mala tento treti porod dost rychli a na sale boli vsetci super. Co sa tyka sestonedelia prvu noc som sa tam ani nedostala, musela som ist na rizikove a bola som tam bez malej (rodila som v nedelu, mali plny stav), boli sme tam tak 4 a plus tie co po nas rodili. V pondelok rano prepustili dost mamiciek domov takze v poradi ako sme porodili sme mohli ist na sestonedelie a uz byt s malinkymi ;). Kedze sme boli bez deti, volali nas kazde tri hodinky babatka nakojit aby sa nam spustilo mliecko, takze nemozem povedat kriveho slova. A na sale mi malinku dali hned na mna...manzel prestrihol aj pupocnu snuru. Mala som ju na sebe asi hodku a pol s kratkou prestavkou po prvych 20 minutach co ju len umyli, odvazili a pomerali a potom som ju mala na sebe. Takze ja som bola spokojna...jedine co mi zas a znova prekazalo bolo to stare prostredie..ale tak mile sestricky a doktori to vykompenzovali ;) a ved navyse si hovorim, ze som nesla do hotela ale do nemocky tak nemozem od toho ocakavat vela ;)

evkagalbova
12. júl 2016

Ahojte chcem sa spitat aka je porodnica v trnave

fuska
30. júl 2016

@evkagalbova Mas tu o tom 523 stran. Malo? 😀

veverica5
2. aug 2016

Ahojte babenky.chcem sa vas spytat ci neviete ako je to s prenasanim v tt porodnici.kolko nechavaju kym porod vyvolaju?a ako to prebieha?to staci len rano prist?prvy porod som mala vyvolavany ale s tym ze som uz od utorka lezala na rizikovom a v stredu sa mi ho snazili vyvolat prvykrat(to sa bohuzial nepodarilo) a vo stvrtok druhykrat...to uz sa nam malinky vecer narodil...v sobotu mam termin a moc sa mi na to rizikove nechce...dakujem za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre