Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

gunikova
11. jan 2017

Ahojte baby, tak po roku a pol som teraz v decembri znova rodila v TT porodnici a rovnako ako prvy raz, bola som velmi spokojna. Moj druhy porod bol rychly (od prijmu po narodenie maleho cca 3 hodinky), pritomna bola MUDr. Motykova ktora mi svojim prijemnym a pokojnym pristupom pripominala MUDr. Bakovu - obe su skvele, maly mal 4400 g a narodil sa spontanne, bez nastrihu, nemala som ziadne poporodne poranenia, ktore by bolo treba zasivat, pocas porodu mi nastavovali ruzove kreslo ako som chcela a nechali ma pohybovat sa tak ako som potrebovala, aby som dobre zvladala kontrakcie. Pobyt na sestonedeli bol tiez velmi dobry, vsetci boli ustretovi, mali zaujem, a jedna vec sa este zlepsila - strava 🙂 ta bola pred rokom a pol nic moc, ale teraz mi fakt vsetko chutilo. Takze len smelo do toho 😀

mausy21
17. jan 2017

@gunikova no super teda...ja rodim v maji uz svoje 3 dieťa a tiez chcem rodit v tt..mali ste zaplateneho lekara?

adrikaaaa
20. jan 2017

Mudr. Šípoš bol pre mňa katastrofa!! Na začiatku som pôrod znášala dobre, kým neprišiel on. Prejavila som zaujem o epidurálku, na čo mi odpovedal:, že to zvládnem aj bez nej. Dal mi uríchlovák čo bolo možno zbytočné, pretože som bola hospitalizovaná iba nejakých 7 hodín pre odtečenie plod. vody. A potom sa to začalo, vypila som tu tekutinu na jeho pokyn a dostala som kruté bolesti. Samozrejme doktor zatial odišiel. V ten čas nebola na poschodi už žiadna rodička. Po čase zhodnotila sestra, že som pripravená na pôrod a zavolala doktora. Mudr. Šípoš drasticky strčil do mňa ruku a povedal: nepripravená, cisársky a odišiel. Sestričky ma začali pripravovať na operáciu. Previezli ma na sálu, ale mala som silné kontrakcie tak som im začala rodiť. Mudr. Šípoš tam prišiel keď už bolo bábo skoro vonku. Dotrhanú ma začal šiť bez umrtvenia a ešte mi stihol vynadať, že som sa mu od bolesti trhla. Rodila som na romnej posteli, ale asi som mala štastie, lebo keby ma začal doktor cisarsky operovať v tej rychlosti, kto vie ako by to dopadlo. Ešte chcem podotknúť, že doktor asi ponáhlal domo, lebo hneď po pôrode sa prezliekol a odišiel. Pre mňa je Šípoš arogantný človek.

gunikova
21. jan 2017

@mausy21 Ahoj, nie, nemala som ani prvy raz, ani teraz, isla som na nahodu. Prvy raz mala prave sluzbu MUDr. Bakova, a teraz MUDr. Motykova. S oboma mam len tu najlepsiu skusenost, su to mlade, citlive a chapave lekarky (MUDr. Bakova je ale cerstvo na materskej, takze u nej sa teraz rodit neda).

itmama15
9. feb 2017

Ahojte. Ake mate skúsenosti s doktorom Lachkym? Nemáte cislo na neho? Citam len pozitívne referencie a to najmä pri komplikovaných pôrodoch. Ma vlastnú ambulanciu? Na internete som našla len kontakt na nemocnicu. Dakujem

shia
10. feb 2017

@itmama15 ja k nemu niekolko rokov chodim, aj ma 2x operoval (spokojnost), teraz k nemu chodim tiez a mozno by som chcela ja pri nom rodit, este sa rozhodnem...on je taky tichy,pokojny, ale zas toho vela nenahovori, co mi niekedy vadi, ze nic neriesi nejak...On je primar, je v nemocnici, ambulanciu ma tusim len utorky stvrtky, ked tam zavoalte, prepoja vas k jeho sestricke a ta vam poda info ;)

farmastefanova
15. feb 2017

Pôrodnicu v Trnave odporúčam. Rodila som tam v apríli 2016 a neviem si vynachváliť. Prístup doktorov bol úžasný. Sestričky boli vždy po ruke a pomohli. O bábatko bolo postarane ak mamička mala bolesti...Strava dobrá, teplá 🙂 Určite lepšie varia ako v dcérinej školskej jedálni. Ak by som sa rozhodla pre ďalšie dieťa, jedine do Trnavy. Týmto by som sa chcela poďakovať doktori Šípošovi, je to skvelý pôrodník, trpezlivý pohoďák a pôrodným asistentkám, ktoré mi pomáhali prekonať bolesť ako keby bola pri mne moja mama.

temperature
4. mar 2017

Maminky. Nemáte nejaké info, či MUDr. Rešeta chodí k pôrodom v TT alebo už (stále) nie? Ešte som sa ho nestihla opýtať. A tu som niekde zachytila že už nechodieva.

annie89
13. mar 2017

Ahojte, kočky 🙂

viem, že sa táto téma týka pôrodnice, ale vedeli by ste mi poradiť gynekológa, ktorý ešte prijíma nové pacientky?
Súrne zháňam gynekológa, nakoľko s priateľom v blízkej dobe plánujeme bábätko.
Veľmi, veľmi ďakujem za akúkoľvek informáciu.

majockap
14. mar 2017

@annie89 ahoj, myslím,že doktor Ivan Dečkov stale prijíma nové pacientky

katuskatt
14. mar 2017

@majockap sestranica bola u neho vo stvrtok a bez problémov ju zobral

annie89
14. mar 2017

@majockap Ďakujem ti, skúsim

liana03
15. mar 2017

aj Mudr. Chovanová s Mudr. Šípošom, má ambulanciu v areáli nemocnice

lubiqe112
21. mar 2017

Tak ja som rodila min. tyzden, museli ma prijat tyzden po termine, takze vyvolavacka bola ista. Ale... Krcok som mala vysoko, tak sme sa dohodli, ze najskor mi daju tycinky na dozretie krcka a aby sa zacal otvarat a na dalsi den rano som mala dostat vyvolavaciu tabl.(zavadzanie tyciniek sa dalo vydrzat..horsie uz bolo to vytahovanie). Dostala som ich v utorok poobede o 14tej, o 15tej mi zacali tie prve bolesti-poslickovia, kontrolovali mi kazdych par hod ctg, lebo mala sa nehybala, v noci o 2hej som sa zobudila uz na kontrakcie, tak mi zmerali ctg a presunuli ma na porodnu salu, tam som do 6tej rana predychavala (vacsinu casu v sprche), kazdu chvilu ma kontrolovali sestricky, ktore boli velmi mile(napriek tomu ze som ich zbuntosila uprostred noci..ani jedna nebola nevrla/protivna, co u mna zanechalo dobry dojem) a povzbudzovali. O 6tej dalsie ctg, pred siedmou prisiel jeden doktor, ktory skontroloval stav, pustil mi vodu, zazelal vela stastia, kedze mu koncila sluzba a odisiel, isla som na dalsie ctg, tam sa to vsetko behom 3 kontrakcii rozbehlo, bola tam so mnou porodna asistentka, ktora ma drzala pri tych bolestiach za ruku a kontrolovala. Na 4 kontrakciu ma rychlo presunuli na stol, rychlo volali doktora, to uz prisiel dr. Sipos a behom jednej kontrakcie prisla na svet nasa heerecka 🙂 (51cm/3720g) bez nastrihu a len s 2-3 stehmi... Osobne pre mna dr. Sipos bol skvely, povzbudzoval, malu mi hned polozil na brucho (najkrajsi zazitok zivota), po porode sme dokonca spolu vtipkovali a smiali sa. Vsetko islo hladko a ja som nadmieru spokojna. Na 6nedeli skvely personal, stale sa zaujimali, ci je vsetko ok, ako sa citime. Najuzasnejsi clovek tam je pan, ktory menil plachty a pradlo, ten clovek sa usmieval od rana od 5 do sameho vecera.. Ked boko treba, pradlo menil aj 2x za den, vsetko bolo naporiadku, volal s usmevom k ranajkam/obedu, prihovaral sa placucim babatkam...najuzasnejsi muz oddelenia 😉
U mna jedine minus mala asi kuchyna...jedlo sice vzdy teple ale chut nikde a niekedy aj ten obsah na tanieri vyzeral nebezpecne...treba brat s nadhladom (najma ak si na konci obeda z taniera vytiahnete vlas...)

verka277
22. mar 2017

@lubiqe112 kraaasne a presne napisane,ja som tu dala uz tiez svoj prispevok,superny pristup a vsetko okolo toho a tym,ze ja som tam s dcerkou bola 11 dni,tak som si to tam uzila skoro 2x tolko ako ostatne mamicky.Ale k tomu panovi 😂,naozaj velmi prijemny,starostlivy a celkovo cele oddelenie.

katerina1981
18. apr 2017

Ja som ležala 6 týždňov na rizikovom a bola som maximálne spokojná,super starostlivosť, sestričky aj lekári milí a ochotní.Rodila som takisto v TT,mala som doktorku Stefanikovu a Peskovu, takisto maximálna spokojnosť,čo sa týka novorodeneckého oddelenia takisto nemám žiadne námietky.Trnavsku pôrodnicu môžem iba odporúčat.

mausy30
19. apr 2017

Ahojte rodili ste niektora v tt babatko ktore bolo otocene nozickami dolu? (KP neuplna)..pripadne ako postupovali lekari pri tejto poloho..dakujem pekne

pupavka_pupavka
19. apr 2017

@mausy30 zalezi koľko váži bábätko a či je to chlapec alebo dievca

mausy30
19. apr 2017

@pupavka_pupavka je to dievca a dnes nameranych 3000g v 36 +0tt

mausy30
25. apr 2017

Baby nejake cerstve info o Bratičakovi??Tie čo ste si ho volali k porodu...akoto bolo?normalka na poradni ste sa ho spytali ??a ako ste sa dohodli?dakujem za info

itmama15
25. apr 2017

Ahojte. Tak prispievam svojim novým zážitkom. Nakoniec som si nikoho nezazmluvnila, okrem Deckeva a Chovanovej sa ostatní velmi nie su ochotní chodit k porodom, lebo nikdy nevedia 100% sľúbiť, ze stihnú prist. Napr. Peskova byva vraj ďaleko... a chovanovu som chcela pri prvom a nestihla prist... tak som sa spoliehala iba na detskeho pediatra, ktorého som jediného poznala v pôrodnici a ten mi o kazdom doktorovi povedal kto je naco dobry... vzdy tam je mladý a starsi ktory sa vola ku komplikovaným porodom... tak som teda nato vykašľala, isla som na poslednú poradnu a hned som zacala rodiť 🙄Samozrejme som sa zase super rychlo otvorila, takze epidurálka zas nebola😬😤😭ale kedže mi neotiekla plodová voda bolesti neboli take kruté ako pri prvom a celkovo to vybavovanie na prijme mi pomohlo tie bolesti riešiť za pochodu... kym ma prijali chýbali mi uz len 2 cm... medzitým mi ten spomínaný pediater poslal nejaku sestričku Emíliu, teda skor ju informoval, ze tam pride taka ufnukana😊😜ona ani nie je sestricka, manažérka pôrodov, ci pôrodná asistentka ci co...neviem ... ta ma ukludnila a celkovo so mnou prijemne komunikovala... rodila ma motykova ktorá bola pri mne asi minútu kym som to vytlačila...porod fakt rýchly a hlavne som si v hlave furt opakovala plačom a krikom nic nevyriešiš ... je to divne ja som fakt padavka(pri prvom bol maly prisúdený a ja nespolupracujuca matka 🙄)... vsetko to však záleží od tej matky... mala mala skoro 4kg a kedže voda odtiekla minútu pred vytlačením tak to len tak "splechlo"... zato porod maleho isiel po 6 hodinách a preto to bolo vsetko o drzku.... zasival ma hlavek a to ma radsej uz uspali lebo pritom som uz taka hrdinka nebola a pistala som aj po dvojitom umŕtveni😁... drzim vsetkym palce... prajem super rýchle pôrody s vodou ako som mala ja😄

because
25. apr 2017

Dievčatá,čítam tie príspevky a som taká zneistena..Rozhodujem sa medzi galantou a trnavou...😒 vážne neviem

veronika1603
25. apr 2017

@because mne sa v tt nepáčilo

because
25. apr 2017

@veronika1603 môžem sa spýtať prečo?

veronika1603
25. apr 2017

@because to je nadlho.u mna nechutne skoro vsetky sesteicky.,ked som pýtala epidural neboli schopne zavolat doktora nech ma pozre nakolko som otvorena ze ci si ju mozem dat,samozrejeme zavolali ho az po mojom riadnom jacani od bolesti,uz bolo samozrejme neskoro si ju dat takze som si to riadne odtrpela.dve hodiny som im vravela ze potebujem tlacit a ked ma pozrela ze asi tazko ked babo je este vysoko.robila som tam cirkus co sa tp nedalo vydrzat.potol dosiel na smenu dr.šipoš ten ma zachranil ked ma kontorloval zospody zistil ze hlavicka sa pri tlaceni aj tak stale vracia hore ze asi ma pup.šnúru okolo hlavky tak potom este raz tam pichol ruku ze nie ale normalne ho nevytlacim ze asi urobi cisársky.to som moc nechcela ked uz som si odtrepela tolko bolesti tak potom ze skusime vakumextraktom ho vytiahnut plus som tlacila a sestričky mi tlacili na brucho.chvalabohu vsetko dobre dopadlo.sprchy cista katastrofa,nesla nastavit pozadovana teplota a si prwdatav ze mas bolesti jak hovado a ani sprcha nejde nastavit bud tiekla vrela alebo studena.stare hnusne zariadenie ktore je v hroznom stave spred 50tich rokov.strava hnus vobec ziadna sol.tu asi nepoznaju.mozno ranaky a vecere este ok.porcie su dost velke.to ocenujem.postele katastrofa som 5mes po pôrode ale chrbat ma z nich boli doteraz co s v jame spala.a porodnu asisitenktku som mala spinu hnusnu co namna jebala jak mi bolo hrozne.keby som.vedela tak si zazmluvnim lekara a srala by som aj na tie prachy.tie bolesti sa nedali vydrzat som prosila boha nechbto skonci na kolenach...

because
25. apr 2017

@veronika1603 fuuha...Tak ti sa ti nečudujem ... Ďakujem za názor

mausy30
25. apr 2017

@veronika1603 kazdy mame iny prach bolesti...to ze to boli je predsa normalne..pride mi ze tboja zla skusenost je len kvoli nepichnutej epi.ci?sestricky nikdy nebudu prilis mile..pretoze potom je to este horsie keby ta lutuju..naj je ked mas pri sebe manzela..ja som mala pri oboch a bolo to uxasne...ale veru obavam sa teraz ms to caka ale lekarz si platim aj tak..😉

veronika1603
25. apr 2017

@mausy30 ja mam vysoky prach bolesti no mala som vyvolavany porod oxitocinom a to sposobuje este vacsie bolesti..priam ukrtne..sestricka nezistili ze hlavka tam rotuje a ja som sve hodiny mala sialene bolesti a pocit na tlacenie a srali na to...este ked aom chcela aby ma vyšetrili ze nakolko som otvorena tak hovorim ze počkajte mam kontrakciu a oni ze rychlo lebo sa chcu ist najest a ist si dat kavu.a oxitocin mi tiekol do zily nechapem preco ho nepichli jednorazovo a ja som tam priputana pasmi napichnuta lezala 3hod.na por.stole a predychavala bolesti az ked som vrieskala ma dali dole a odpojili...manzel ked ma na chobe pocul utekal zamnu.dieta velke 4100g a rano na prijme vraj do 3500g...picu vedia keby vedeli tak idem cisarskym...no moja skusenost..vela bab si chvali

redlola
25. apr 2017

@veronika1603 za to tlačenie na brucho by si sa mohla pokojne sťažovať. Je to metoda, ktorá je škodlivá, neodporúčana. Povodne sa robila ženám, ktoré boli v kóme, či mŕtve a teda logicky neboli schopne tlacit. Niekde sa už vôbec nerobí, neviem či nie je zakázaná.
A môžeš byt rada, že ti nič nepoškodili tlačením na brucho. Alebo dieťaťu.
zaujímavé, že sa dieťa vracalo hore, ale použitím vexu sa už prestalo vracať.... radšej mali použiť hlavu ako vex... navrhli ti zmenu polohy? Povedali ti, že polohou v lahu, či pololahu, si riadne zužujes porodny kanál a to znemožňuje ako tebe dobre tlacit, tak aj dieťaťu zrotovat ako ma? A zosilňuje to bolesti v prípade abnormálnej rotácie?
Keď si sa sťažovala na neznesiteľne bolesti, navrhli ti nefarmakologicke postupy miernenia bolesti? Začali ti samy masírovať kríze? Ponúkli ti ísť do sprchy pod horúcu vodu? Alebo iba povedali že ta to nemôže tak bolieť a musíš to pretrpieť?
Povedali ti o rizikách pedy a prečo je odporúčaná až ako krajná možnosť tisenia bolesti?
Som rada, že ste prežili. Zjavne si aj zdravotníci spravili pekne dve čiarky: matka prežila, dieťa prežilo.
Jedlo je aké je, zariadenie tiež - za to oni veľmi nemôžu. Ale za to akým spôsobom ti odviedli pôrod - za to môžu. V plnom rozsahu.

redlola
25. apr 2017

@because ak je Galanta to, čo sa prezentovalo v relácii Babyboom - výkladná skriňa slovenského porodnictva, potom by som tam v živote nevstúpila. To s dobrou praxou nemá absolútne, ale absolútne nič.
Z týchto dvoch možnosti jednoznačne vyhráva Trnava. Ale odporúčam ti ísť na dobrý predporodny kurz a pripraviť sa.
A najmä - pripraviť sa na dojčenie, pretože v tt vôbec nedostaneš dobre rady ohľadom dojceni (podľa mojich informácií, je to vo všetkých nemocniciach rovnaká bieda s podporou dojčenia a reálnymi metódami pomoci pri dojceni)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre