Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

erikka7
26. sep 2017

@mskorica áno, všetko čo si spomenula

miminkanase
26. sep 2017

@mskorica ano, vsetko treba. Hrncek nemusis, ale je lepsie, ked si donesies svoj. Drzim paste 😊

dijany
2. okt 2017

Ahojte ako to je teraz s epiduralkou? Stale je zdarma? A kedy sa chodi vybavit? Neviete mi poradit? Dakujem

nat28
3. okt 2017

@dijany ahoj, ano je zadarmo len musis povinne absolvovat poucenie s anesteziologom. Prave dnes na take idem, je to kazdy utorok o 13hod na 3.poschodi, alepredtym ti musia na poradni v nemocke vziat krv

xxxxxxx113
3. okt 2017

@dijany ano zadarmo kazdy utorok robia odber krvi a poradenstvo s anesteziologom.ja som odmietla tak braticiak ze sak ze da sa to zvladnut aj bez .tak uvidim ci neolutujem xxx

veronika1603
3. okt 2017

@xxxxxxx113 nooo po ruke by som radsej epiduralku mala.ako u koho niekto povie ze bolesti v pohode a niekto by skrabal steny ako ja

xxxxxxx113
3. okt 2017

@veronika1603 ja som mala strasne bolesti plakala som vracala som strasne bolesti cele zle ale povedala som si ze dam to aj druhy krat aj ked spomienky su moja nocna mora😖

veronika1603
3. okt 2017

@xxxxxxx113 aj ja som.dufala ze druhy porod bude lepsi ..a bol este horsi,doslova a do pismena horor.epi poucenie som mala ale nestihla som si ju dat pichnut, nemal ma kto pozrer nakolko som otvorena a ked kukli uz bolo neskoro na epi.no dalsie dve hodiny som uz trpela moc. .som prosila Boha o pomoc.radsej si poucenie spravte keby nieco

tinkerbell
25. okt 2017

@veronika1603 niektorého lekára si si nezazmluvnila?

veronika1603
25. okt 2017

@tinkerbell nie myslela som ze druhy porod uz bude pohoda...a opak bol pravdou

tinkerbell
25. okt 2017

@veronika1603
Mňa tiež čaká druhý pôrod.

Máte niekto skúsenosti s Dr. Peškovou?

miminkanase
25. okt 2017

@tinkerbell ahoj, ja som mala zazmluvneneho Mudr. Hlaveka. Vestko tip top, aj pred porodom aj po.
Vraj ani Mudr. Peskova nie je zla, patri medzi top doktorov. Mala som ju ako izbovu.

veronika1603
25. okt 2017

@tinkerbell za tie prachy to stoji.jabuz by som nevahala a radsej zaplatila

itmama15
25. okt 2017

Dr. Pešková je topka, len sa nechce zazmluvniť k pôrodu. Nakoniec som mala Motykovú (nezazmluvnenú), ale kedže samotný pôrod trval 5 min, to bol asi celý kontakt s ňou, pretože aj všetko po tom riešil Hlávek. Ten je tiež dobrý, aj keď sa tvári prísne🙂 Za mňa si radšej dohodite sestričku. Je tam jedna pani staršia Emília, ani neviem či to bola pôrodná asistentka alebo čo (viem že mala divný titul - manažérka niečoho...) tá vlastne sleduje rodičku od začiatku po koniec. Tá bola perfektná, ľudská, vždy počkala kým predýcham a hlavne rodičku ukludní.

dijany
26. okt 2017

@itmama15 ta pani Emilia je neskutocna 🙂 pomoze viac ako doktor 🙂 pri mojom druhorodenom bola ona moj anjel co mi pomahal vydrzat a drzal ma za ruku 🙂 vtedy som nemala zazmluvneneho nikoho. Odrodila ma Deckova. Bol tam este Zahumensky a na porod mam naozaj pekne spomienky. Teraz ma to caka o chvilu zase opat si nikoho nezazmluvnujem. Som zvedava co bude teraz

tinkerbell
26. okt 2017

Ja si určite niekoho zazmluvním, len ešte som sa nerozhodla koho. Najviac rozmýšľam nad Dr. Hlávekom, lebo si ho pamätám z poradne aj zo šestonedelia, a vtedy mi pripadal veľmi ľudský. Mám veľmi zlú skúsenosť s pôrodnou asistentkou, ktorá urobila z môjho pôrodu horor a lekár prišiel, až keď už bol malý takmer vonku (v poslednej minúte). Čiže ma len pozašíval a takmer vôbec so mnou nekomunikoval. Toto už nikdy nechcem zažiť.

mafa1610
27. okt 2017

Je uz niekde oficialne stanovisko o spoplatneni epiduralu? Stale pocuvam nove info a neviem uz comu verit.

itmama15
27. okt 2017

@tinkerbell to verim, prvy porod katastrofa a tiez kvoli sestrickam, ale henta pani je ozaj topka. Neverila by som, ze este existuje nevyhoreta sestricka... V tt to nefunguje tak, ze si zazlumvnite doktora a bude pri vas cely cas, tiez ho zavolajú uz ked ide do tuhého, alebo teda pride sa vas max spytat co a ako... on proste behá kade tade... vzdy su tam dvaja lekári, jeden starsi a jeden mladší a ten riesi pôrody a starsi je volaný ku komplikovaným porodom alebo na cisárske. Ked uz zazmluvnit tak potom v BA, Ružinove.... tam sa to uz oplati, sestra ma v BA gynekológa a ten povedal ze si ju odsleduje od zaciatku...

margaret17
27. okt 2017

@dijany epi už zdarma nieje ..130€ v platnosti od tohto utorka

margaret17
27. okt 2017

@mafa1610 ano od tohto utorka bola som na anesteziologii a ptave v ten den povedali lekarky vsetkym ktore sme tam boli ze od toho dna je 130€ epiduralka uz spoplatnena...
platba musi byt vopred...ak nie platba aspon to poučenie u anesteziologa
ak sa epi zaplati a rodička ju nakoniec ani nevyužije...vraj peniažky vratia..povedali

mafa1610
28. okt 2017

@margaret17 ja som mala vybavenu epi este 11.10. Kedy spoplatnenie nebolo schvalene oficialne. Cize nemam ziadnu zmluvu ani nebolo povedane nic o plateni, myslis, ze som to teda este "stihla" zadarmo? Lebo aj take som pocula, ze kto stihol do 17.10. Neplati. Bojim sa len, ze pridem rodit teraz a nedaju mi ju lebo ju nemam zaplatenu, aj ked teda vtedy sa este neplatila ked som ju vybavovala.

margaret17
28. okt 2017

@mafa1610 myslim ze platit nebudes...to bolo spoplatnene iba od tohto utorka a ked si stihla poucenie bez poplatku uz nebudi vyzafovat aj keby si rodila v decembri podla mna

lenakiss
28. okt 2017

@xxxxxxx113 ja som citala xe epi uz bude znovu spoplatnena nie ? Rodila som 18.05.2015 a od 1.6. 2015 bola zadarmo...a v porodnych bolestiach mi ju nechceli pichnut kym im NEUKAZEM peniaze...lebo vraj koli inym zenam co potom nechceli zaplatit....ako..vrchol...a teraz mam ternim v juny...a urcite to ako naschval spoplatnia

xxxxxxx113
28. okt 2017

@lenakiss no ja som nepouzila teda ale v tej bolesti mozno by mi bodla ale oni su svine keby to aspon spoplatnili za normalnu sumu ale toto prepiskli a dost.

lenakiss
28. okt 2017

@xxxxxxx113 no vtedy to bolo 100 eur..a pomohlo mi to len na pol hodinu...lebo kym neprisiel priatel zo seredi a nevybral z bankomatu peniaze tak mi ju nepichli ...co uz bolo dost hodin ...ale teraz to prehnali so sumou a nie je to fer voci ludom

mafa1610
28. okt 2017

@lenakiss no co som pocula tak v inch nemocnicach pytaju aj viac, je to priemerna cena a trnava je jedna z mala kde to bolo zadarmo, preto bola porodnica asi stale natrieskana a nemali kde davat zeny po porode lebo vsetky chceli epi zadarmo.

lenakiss
28. okt 2017

@mafa1610 bola plna aj ked som tam bola ja a bola platena. Tiez ma nemali kam dat. Radsej ju mohli dat lacnejsie a nie ju mat 2 a pol roka zadarmo

tinkerbell
29. okt 2017

dievčatá, ja som si tiež PEDA nedala a pri mojom pôrode veru nebola najhoršia bolesť, ale správanie sa personálu okolo mňa. Na to spomínam najhoršie. Preto si chcem zazmluvniť lekára a ak by sa dalo, tak aj pôrodnú asistentku.

inak, epidurálky sa aj trochu bojím
https://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/tlmenie-b...

dijany
8. nov 2017

@margaret17 prosim ta to poucenie byva kazdt utorok od 13 hod? Kolko vas tam bolo naposledy mamiciek? Dlho to trvalo? Musim riesit este strazenie 2 rocneho syna tak nech viem pripravir babku 🙂 🙂 🙂 dakujem

margaret17
8. nov 2017

@dijany ahoj
bolo to na 13h ...ale kedze som prisla uz o 12.15h bola som Druha!!! a po mne tam bolo, aspon vtedy 20 zien...a to neprehanam.. .ak nie viac 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre