Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vladkaz1
19. dec 2007

babulky neviete mi poradit co mam robit ked je mala strasne nedojedena aj kojim a este dokrmujem s nutrilonom taky oranzovy a mala je stale hladna.Scucne asi 60-100 po kojeni.Doktorka mi vynadala ze moc pribrala ma 4700g a ma mesiac aj 4 dni.Ked sa narodila mala 3300g.Neviem co mam robit boze hladnu ju nechcem nechat ona je dobry jedak ale zasa nechcem aby bola jak valec alebo aby jej to nejako ublyzilo.

melory
autor
19. dec 2007

vladka tvoja mala vobec nevyzera ze je jej vela, praveze sa mi zdala akurat...nech neprehana, vela malo, hlad je hlad

hedunecka
19. dec 2007

boze dnes som si isla kupovat podprdu a prosim pekne bol tam predavac xlap!!!co vam poviem silu mocu mi chcel nieco predat-hovori ake mate kosiky a ja ze mne je v jednom obxode dobre E-cko a v druhom zas F-ko..tak mi dal F-ko a samozrejme bolo male 🙄 a potom mi dal vyskusat za 2litere podprdu 😕 a ja ze ja vidim ze mi je uz mala a on nie nie vyskusajte dobra bude-samoska ze mi z nej zase prsia trcali 🙄 😠 taky bol otravny a chcel sa tomu rozumiet ze som sa zobrala a odisla prec!
naco sa do toho xlapi staraju ked tomu nerozumia

vladi to som mala aj ja-asi mas momentalne laktacnu krizu preto je mala stale hladna..mne to preslo tak za 2tyzdne..a odvtedy uz iba kojim
mne stiahla oba prsniky a este UMasi 50-60ml

bubadlo27
19. dec 2007

no k tej krvnej skupine, ja mam nulku este aj negativ a mala vobec zltacku nemala, takze asi vynimka potvrdzuje pravidlo 🙂

nika1804
19. dec 2007

ahojte babenky chystam sa rodit v TT uz za 2 tyzdne a este nemam zbalenu tasku. chcem sa vas spytat ci mi tam daju po porode nejaku nocnu koselu alebo si mam zabalit aj tu?

dominica
19. dec 2007

Košelu ti dajú, ale ja som sa v nej necítila dobre, ja som mala svoje košele, ale ja som ležala na gynekológii/malý bol na JISke a ja by som zbytočne zaberala izbu inej mamine s bábatkom/ a tam im to bolo jedno, neviem ako to je na šestonedelí, či môžeš mať svoju, ale myslím, že by si mohla, no každopádne, dajú ti.

bubadlo27
19. dec 2007

nika, mozes mat aj svoju, len si ix zober viacej 😀

nika1804
19. dec 2007

dakujem

elinka27
20. dec 2007

tak dnes sme boli na poradni a mame uz 3500g a 50cm, tak sme sa konecne dostali na porodne miery a Jakubko dobehol ten cas co mal byt este v brusku a sme zdravy, jupii 😀

bubadlo27
20. dec 2007

elinka, som rada, ze ste OK 🙂
nex len pekne papka a pribera 🙂

vladkaz1
21. dec 2007

lektacnu krizu?to je co? ☹

petulienka
21. dec 2007

Ahoj Eli,

tka co ako je doma? Uz ste sa konecne dockali co? ja som tam trcala 11 dni 😖 malemu nie a nie klesnut ta hnusna zltacka, ale nastastie sme uz domka dva tyzdne (skoro) ako to zvladate?

elinka27
21. dec 2007

peti,no viem o com to je, my sme tam boli 16dni 😉 no da sa, prvy tyzden bol hekticky,ale uz je to lepsie,akurat sa plne venujem len malemu a nic okolo nestiham.Ale nastastie mam super manzela ktory sa vie postarat o maleho aj ho prebalit a nakrmit,takze ked je doma aspon navarim a uz som si bola rychlo aj dokupit nejake veci k Vianociam co mi este chybali a on zatial varoval 🙂 Vcera sme boli prvy krat s malym vonku ked sme isli k lekarke no a dnes som bola kocikovat aspon na 45min nech sa maly vyvetra 😀

petulienka
21. dec 2007

o tej hektickosti viem svoje 🙂 tiez sme mali prvy tyzden taky a teraz je to uz v pohodke, este ze mame manzelikov, co su taki skveli 😝

elinka27
26. dec 2007

na ahoj Trnava, tak ako ste prezili Vianoce?My sme ich male krasne s nasim drobcekom 😀

hedunecka
26. dec 2007

ahoj eli no aj my sme ix prezili kraaaaaasne ved to boli nase prve vianoce v trojici 🙂
darceky sme rozbalovali asi 2hodiny a aj kapustnicku s rybku som mohla papat lebo malej nic nevadilo-vobec ju brusko z toho nebolelo a to som si myslela ze bude 😉

bubadlo27
29. dec 2007

eli aj my sme ix prezili uplne super, ako nase prve 🙂
tolko papierov z rozbalovania som uz dlho nevidela a ani tak skoro ani neuvidim 🙂

elinka27
30. dec 2007

a ja zacinam chudnut som si dala predsavzatie 😀 este mi ostalo 5kg po porode, ale az od zajtra 😀

vladkaz1
1. jan 2008

NO aj ja som si dala predsavzatie ze po porode schudnem a nejako to nevyslo baby pribrala som 5 kg hehe som jak gula ale teraz to musim zhodit nic nebudem jest sladke a pojde to dole 😀

petulienka
6. jan 2008

Ahojte,

prajem Vam vsetkym vsetko dobre do noveho roku, vela zdravicka, stasticka a radosti s nasimi ratolestami. 🙂

anaja36
7. jan 2008

caute babky v prvom rade vsetko dobre do Noveho roku hlavne vela zdravia a aj trochu stastia 🙂 a teraz vas chcem poprosit o radu,kojim maleho ale straaaasne ma boli pravy prsnik ked taha uz neviem co mam s tym robit,ak mate daky recept tak si ho prosim 😉 lebo uz sa bojim kazdeho kojenia diky tak zatial pa pa

zuzana2409
7. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci niektora z vas bola na tej nadstandartnej izbe a ci je o nu velky zaujem. Budem v Aprili a velmi ma zaujima, aka je sanca sa dostat na tuto izbu. Takisto ak niekto vie, ci je mozne primat navstevy na tutoizbu len lo vyhradenych hodinach alebo ma povolene tam byt so mnou ( manzel) vacsinu dna.
Velmi pekne dakujem za odpoved. 🙂

kukona1
7. jan 2008

ahoj anaja,skús klobúčiky a masáže v teplej vode 🙂

jajka38
7. jan 2008

ahoj zuzana2409!Na tu izbu máš šancu sa dostať,ale návštevy sú na ňu momentálne aj tak zakázané!To sa chápe ako nadštandard pre mamičky a nie pre návštevy!Teraz sa maľuje a sú presťahovaný na 4.posch.Ale do apríla je ešte ďaleko,tak možno návštevy už povolia aj na nadštandarné izby!

lenny.b
8. jan 2008

zuzana2409 z Trnavy jsem se vrátila včera, bohužel je oddělení přestěhované ještě na 4. poschodí, návštěvy jsou od 1.11. zakázané i na nadstandartních pokojích. Bohužel Ti asi teď nikdo neporadí, protože je to všechno v bojových podmínkách.

Pro maminky, které budou teď rodit v Trnavě, jedna rada, vemte si něco málo oblečení pro mimísky, deku, nebo fusak - já jsem měla obojí, deku jsem používala v postýlce a fusak (takový tenčí, spíš jarní z fleece materiálu) jsem měla v takovém tom vozíčku co se s ním mohlo na chodby a pod. Dostala jsem sice duchýnku, ale tu jsem prckovi dala do postýlky na tu pogumovanou matraci. Miminka dostanou erární košilky, erární plínky na široké balení, jinak se používají papírovky, poštolkové kalhotky a peřinku, my jsme byli v zadních pokojích a měli jsme dost zimu, takže jsem malého oblékala, nakonec oblékaly všechny maminky, na chodbě protahovalo. Koupaly sestry, protože bylo na pokojích chladno. Také jsem neprohloupila, že jsem si vzala rovnou pro malého mastičku na prdelku, nedostala jsem.

Pro sebe si vemte příbor a i hrnek na čaj, měla jsem jejich skleničku a když dávali kakao, což můžu, stála jsem u cisterny jak bezdomovec s malou skleničkou 😀. Samozřejmě si vemte vložky, pantofle, teplé ponožky, kojící podprsenku, tu jsem využila na 100%, vadilo mi, když se rozbolavěné bradavky třely o košili, já jsem nosila jejich košile a každý den dostala čistou, takže spokojenost.

elinka27
18. jan 2008

tusim uz nikto nema cas pisat ked sme vsetky porodili 😀

kukona1
19. jan 2008

tak vieš elinka ,tá tvoja zatial ,,nepotrebuje" tolko pozornosti.Počkaj ,začne lozit,chodit......nebudeš stíhat za nou 😀 😀 😀 .Ja napríklad čokolvek začnem robit,malá musí robit to čo ja,hlavne hned pribehne ked začnem písat na pc a potom mi všetko poruší,zablokuje...už dočiahne na stol..niekedy nestíham 😀 😀 😀 ale niekedy sa na nej velmi zasmejem,ked začne byt doležitá ako ona píše 😕

elinka27
19. jan 2008

kukona ja mam chlapceka 😀 😀

kukona1
19. jan 2008

boooooooože sory,Elinka,som tupá 😀 😀 😀 sranda musí byt 😀 ,ale to máš za jedno.....dieta ako dieta,aj to tvoje ta raz donúti aby si mu venovala všetok svoj čas.chichichichichi 😀 ale je to milé,akurát som uspávala malú a som sa pritom riadne nasmiala,muž mi nadával že nadávam že nespí,ale tie občasné hlášky to sa niekedy ani nedá vydržat 😀

elinka27
20. jan 2008

no moj mi dava tiez dost zabrat,najnovsie sa uz zacina nudit v postielke a tak sa stale pyta na ruky a tam cusi.Alebo ho supnem do kocika a pekne vyhrkam, sice nespi ale aspon je ticho 😀 A ked zacne mrnkat staci ked mu nieco poviem a cusi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre