Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

stankatt
15. apr 2008

dik Zuzi, budem rada ked sa ozves. Ale tych 7,000 sa mi zda trochu vela ☹ No ved uvidim. Radsej si zaplatim jak zbytocne trpet s nejakym babrakom

kattkak
15. apr 2008

Čaute baby,
práve som našla vašu diskusiu. Konkrétne k tej infekcii, čo ste sa o nej bavili.
Je to pravda. ☹
V nedeľu som sa vrátila z pôrodnice domov aj s malou. Aj ona má tú nemocničnú infekciu. Je to stafylokok, vraj sa nevedia toho v nemocnici zbaviť. Sú to malé hnisavé pupáčiky, ktoré treba natierať antibiotickou mastičkou. Modlím sa, aby jej to zmizlo. Sestrička mi hovorila, že sa to niekedy vie pekne skomplikovať.
Som taká naštvaná, ako vôbec môžu toto dopustiť, takto nechať nakaziť malé bábätká.
Inak s pôrodnicou som bola spokojná, až na toto. 😝

zabkatt
16. apr 2008

No ja osobne keby som mala rodiť v TT nemocnici, tak radšej porodím v aute 😠 Minulý týždeň som tam bola na pohotovosti gynekologia-pôrodnica, lebo som volala cez 155 že či mi nevedia poradiť, že stále zvraciam a mám bolesti brucha a malého už asi hodinu necítim a oni že mám ísť na pohotovosť sem tak ma tam muž viezol, stále som zvracala a tá sestrička čo mala službu, teda dve ma odpísali na plnej čiare že na mňa nemajú momentálne čas, nech si počkám. 1,5 hodiny som sedela pred dverami a v prípade že by maličkému niečo bolo (nedaj bože) tak za tie 2hodiny kým ma vybavili a zobrali ma vôbec na odozvy tak ktovie čo by sa mu stalo. Radšej nato ani nemyslieť. A keď konečne prišiel doktor, tak ma prezrel, že som potom do večera krvácala a musela som utekať ku svojemu gynekologovi s plačom že čo sa deje. Našťastie malý bol v poriadku, len utlačený zo zvracania a krvácala som skrz toho že mi narušil doktor nejaké cesty tam dole, ale že je to v poriadku. Tak poviem vám, že takúto skúsenosť už nikdy viac 😠

pralinka25
16. apr 2008

ako dlho trvá pobyt v pôrodnici po pôrode? Po klasickom aj po cisárskom?

zabkatt
16. apr 2008

Akurát som volala s kamarátkou a jej malá tu infekciu tak zle znášala, že sa jej to rozšírilo po celom telíčku, ale najviac po tváričke a aj krstiny a návštevy všetky odvolali, lebo maličká mala také bolesti. Hrozne je to nezodpovedné od nemocnice 😠

stankatt
16. apr 2008

Tak to je hruza... 😢
Zabka a aky doktror mal sluzbu? Ja mam na pohotovost tiez zle spomienky..

zabkatt
17. apr 2008

Boli tam len sestričky a doktora zavolali až potom, taký maldý vysoký fešák, on sa choval celkom prijatelne len tie sestričky no hrôza. Ešte teraz mám zimomriavky z toho a malý sa mi odvtedy menej hýbe a stále ma bolieva brucho. 😠 Preto som sa aj rozhodla ostať od mája doma 😒

lenocka6
17. apr 2008

Ahojte,

ja som rodila v trnavskej nemocnici 2krat, ale v podstate si nestazujem. V obidvoch pripadoch som mala zajednaneho lekara k porodu. V obidvoch pripadoch som rodila klasicky, pri druhom som lezala na tom novsom kresle, ale myslim, ze v tej chvili je vam to uplne jedno, ci ste na starom, alebo na novom. Uz len tuzite, aby ten maly cloviecik bol na svete a vy ste si trocha oddychla. Mohol by sa tam trosku zmenit pristup sestier, ale ked natrafite na tie lepsie, tak je to v pohode.
Moj gynekolog je Strbo a ten ma aj prvykrat rodil, pri druhom porode som mala Deckova. Ten je mlady, ale vtedy bol uplne v pohode. Ale pocula som, ze sa trosku zmenil. Vela zien si ho zacalo pytat a asi trosku spysnel. 🙂
Ku Stefanikovej som chodila na kontroly, v nepritomnosti mojho gynekologa (bol na dovolenke) pri druhom porode. Mne sa zdala strasne zbezna, v niektorych pripadoch ma vobec nepozrela, asi dva tyzdne (tyzden pred terminom a tyzden po) som tam chodila ako na klavir. Bola strasne rozbehana a nemala na mna cas a to mi ju odporucil dr. Strbo. Nakoniec ma teda odrodil Deckov, po vyvolavacke. Ale pravdepodobne by sa to uz rozbehlo, lebo rano pred kontrolou som krvacala. Takze tak. Je to v podstate len o pristupe ludi, ako sa k tebe spravaju hlavne asi sestry, lebo doktor si odrodi a ma po. Tak nech sa vam dari a ste spokojne. Lenka

hedunecka
17. apr 2008

zabka a ten dr.mal aj okuliare ked ano to je taky nechcem povedat co ja ho neznasam vsetci lekari nanho nadavaju ked som sa o nom bavila s mojou dr.mna tam tiez ked som bola v 30tt nexal cakat v horucke a mala sa tiez nehybala ze sak to nic neni a ze ci maju kvoli tomu lekara budit ze mal toho cez den vela xapete 😠 😠 a ked prisiel tak len tak odvrkoval ze co sa stresujem a tak..vola sa Hlavek-nastastie mi to preslo a dcerka je zdrava
oni su tam hrozne telce s prepacenim co sa tyka vysetrenia alebo nejakyx problemov-vsetko beru ze sak sa nic nedeje!

s tou infekciou som si myslela ze uz dobojovali sak to tam malovali nie?moja mala to dostala na 5den a trvalo to tusim 2tyz.ale mala to iba take malinke-klop klop

jasne stefanikova je fajn ale ona uz je taka vytazena ze ked som tam lezala a prisla po 1,5 co tahala cely ten cas tak som nevedela kto vlastne prisiel bola uplne znicena a uz len na postel myslela..

kattkak
17. apr 2008

hedunecka,
tá infekcia trvala až dva týždne?
Malá má toho zatiaľ málo. Zostali jej len dva pupáčiky. Ten jeden je ale taký väčší, tak dúfam, že sa jej to nerozšíri, to by som bola nerada.
Ozaj a ešte by som sa ťa spýtala jednu vec, ak môžem. Nedostala si v tom období, keď mala tvoja Heidi tú infekciu, zápal prsníka? Lebo ja som niekde čítala, že zápal spôsobuje tiež stafylokok. Poteš ma, že nie. 😉

hedunecka
17. apr 2008

katt no ona mala tiez iba 2 na spankox a za uskom ale trapili sme sa s tym 2 tyz.lebo sa jej to trosku neviem ci rozsirilo na ten strane kde to mala alebo len to vypuklo postupne ale uplne sme sa toho zbavili az po 2tyz.

ja som zapal nemala ale az v 4mesiaci takze je to indi a tiez mi trval ten zapal 1,5dna 😉 antibiot.som ani nezacala brat lebo som si robila poctivo obklady..ja som mala tiez infekciu na kozi odtial ale len preto lebo som silna atopicka

lenocka6
17. apr 2008

Ahojte,

ja som rodila v trnavskej osem mesiacov dozadu. Nas maly si tiez doniesol tu infekciu z nemocnice. Vola sa to bulozna dermatitida a nevieda sa toho zbavit uz velmi dlho. My sme mu to zachytili hned na druhy den po prichode z nemocnice, lebo sme isli na ockovanie TBC. Ale aj tak sa mu to rozsirilo po celej hlavicke, hlavne na spankoch a za uskami. On bol este vlasaty a tam sa mu to potilo a to tomu este aj pridavalo. Najhorsie to mal ale pod pazuskou. Tam sa mu spravil velky hnisavy lievanec. Vyliecili sme to za nejaky tyzden, ale nakoniec sa nam to vratilo, nie sice v takom stave ako predtym, ale len nejake tri vyrazky pod plienkou. Nasa detska doktorka hovorila, ze recidivu v tomto pripade este nevidela. Tak sme dostali antibiotika Zynat a liecili sme sa. Nakoniec sme sa dozvedeli, ze ked to velmi prepukne a nelieci sa, tak to napada vnutorne organy. Velmi pekne. Za toto by som ich zavrela. Majte sa Lenka

zabkatt
17. apr 2008

hedunecka akurát pozerám tie papiere a áno volala sa Hlávek 😠 Od vtedy mám taký hnedý výtok a malý sa mi skoro vôbec nehýbe. Už som objednaná k lekárovi ☹

zuzana2409
17. apr 2008

Neviete kolko babatiek dostane tu infekciu? je to vacsina alebo len par z nich?

vladkaz1
17. apr 2008

Ahojte mi sme to nedostali lebo ja som pouzivala svoje kosielky a pradlo pre malu ,ale kocka co bola so mnou na izbe ,tak tym to prepuklo za 2 dni doma takze tak...

stankatt
17. apr 2008

zabka aj som si myslela, ze to bol Hlavek. Ja som ho zazila tiez. 2x som bola na pohotovosti bohuzial druhy krat som aj potratila. Ked som sa so svojin dokym rozpravala o jeho pristupe a otazkach ake mi daval, skoro vypenil... Evidentne som Hlavka obtazovala. Prvy krat ma poslal domov, ze naco som prisla, sak to ,mam len male spinenie... ak to bolo slabe, tak zezerem kefu.. Vlastne mi povedal inymi slovami aby som prisla az ked potratim 😠

hedunecka
17. apr 2008

vladka mne pediatricka povedala ked sme prisli ze 98%sa tym nakazi ze to je uplne normalne 😠 😠 😠

presne tak Hlavek je bezocivy a necitlivy clovek.ja ho strasne neznasam!!robi sa jak keby bol majster sveta a uplne tak pozera ze ty co chces naco si tu, naco si ma prisla otravovat..xapete ja pridem na pohotovost ze som znicoho nic dostala v noci o 2horusku 39 a to som bola v 30tt a on ma odfajci a vysmeje naco som xodila 😠 😠

stankatt
17. apr 2008

jak je fesny tak je blby... co ho nevyhodia, kazdy nanho nadava...

bubadlo27
17. apr 2008

baby, nestraste ma s tou infekciou, my sme sa rodili v septembri a nemali sme ziadnu infekciu, tak uz neviem od coho to zavisi 😒

inak, hed, to mas pravdu s tym Hlavekom, ja som ho mala na vizite a des 😠

melory
autor
17. apr 2008

aka injekcia 😕 😕 ?

stankatt
17. apr 2008

S tou infekcio je to pravda, hovorila nam o tom aj prednasajuca na kurzoch pre buduce matky.. Tak teraz neviem kde odrodit...

bubadlo27
17. apr 2008

mel , keby si chcela ti jednu mozem pichnut 😀

kattkak
17. apr 2008

vladkaz1,
ja som tiež používala svoje prádlo pre malú a dostali sme to aj tak. Asi to nebude tým prádlom. 😒
Inak ako to tu čítam, tá infekcia je tam teda dobre dlhú dobu. To nemôžu s tým niečo spraviť?!

stankatt
17. apr 2008

kattkay1 mas pravdu, je to tam uz hadam aj 2 roky. A stale nemozu najst pricinu. Preto su tam zakazane navstevy... personalu robia stery a stale nic.. 😒 ☹

zinuska
17. apr 2008

baby ja som tu uz davnejsie pisala svoje nie prave naj zazitky z TT nemocky... No my sme tiez pouzivali svoje oblecko a este sme boli aj na nadstandartke,takze som si vsetko este aj sama umyla a dostali sme infekciu a doslo to to najhorsieho stadia.Museli sme byt s malym potom hospitalizovany na detskom odd a bral antibiotia a rozne maste a plakal a plakal od bolesti... Par dnovy!!! A to som rodila 2 a pol roka dozadu.A vidim,ze je to tam stale.Podla mna sa tomu neda dako predist cielene,nedostanu to vsetky deti,ale len slabsi jedinci.Jedna dr. z trnavskej nemocky mi povedala,ze 80% deti to dostane... Hlavne ak uz tam budete rodit,tak si dobre stale prezerajte babo,aj kazdu hodinu,lebo to sa zhorsuje kazdou hodinou, aakonahle najdete cerveny pupacik,alebo fliacik,okamzite volajte doktora a pytajte sa konkretne na tu infekciu,ci to nieje ono.On ten pupacik je najprv malicky,cerveny,potom sa zväcsi vznikne hnisavy pluzgier a praska... Prajem vela zdravych deticiek,nech vas to nechyti!!! Ja rozhodne idem rodit do BA...

zabkatt
18. apr 2008

stankatt od kedy ma ten magor prezeral cez spodok tak mám problémy a hrozné boelsti brucha. Dnes som bola u svojho gynekologa, že čo sa deje, že malého už tak necítim a pod. a mám nakázaný kľudový režim a od pondelka idem do nemocnice, lebo malý zníženú pohyblivosť či čo. Ževraj to nič nie je, ale pre istotu budem už sledovaná v nemocnici, a keby výsledky neboli dobré, tak si ma tam nechajú. Až mám z toho zimomriavky že by som tam mala ostať, tak sa modlím aby stav zlepšil ☹

vladkaz1
18. apr 2008

Je to strasne fakt ja by som ich normalne zazalovala ,ale preto davaju podpisat reverz ked odchadzas z nemocnice ze si bola o tom oboznamena.Ja viem ze je to strasne lebo mojej segre sa to stalo tiež s malým a boli na antibiotikách.Vlasne co píse Lenočka6.Je to svinstvo 😠

anaja36
23. apr 2008

cute babky dajte nejake rady,maly ma cez 4 mesiace a neviem s cim mam zacat prikrmovat,dala som troska presnidavky ale to vypluval,doktor kazal stavy,jablkovu alebo mrkvovu,to moze aj 100% stavu z dzusu?

lenny.b
23. apr 2008

Anaja36, no já osobně bych zkusila příkrmy tipu hipp, hami, i 100% štáva z džusu obsahuje přidaný cukr, nebo náhradní sladidla, pokud nemáš jinou možnost, rozřeď ji s vodou aspoň v poměru 2:1, ale já bych to dítěti nedala, ale to je jen můj názor 🙂 Pokud je malý plně kojený, je možné, že nebude chtít žádný příkrm, moje neteř do 1 roku nechtěla kromě mateřského mléka vůbec nic, zkoušej, třeba nastrouhat mrkev (u mrkve vynechej střed, obsahuje hodně dusičnanů), jablko, většinou se dělá jednodruhový příkrm, abys zjistila, jestli dělá mimču dobře, dává se tak 3 dny jeden druh... Dobré jsou zeleninové husté polívečky - brokolice a květák - pozor nadýmají, brambory, mrkev, uvařit to v malém množství vody, postrouhat nebo rozmačkat...

sylverka
24. apr 2008

Ja som rodila 29 decembra 2007 mojho syna takže sme tam boli aj na silvestra sestonedelie bolo prestahovane na posledne poschodie ja som si ešte na sale dala zajednať privátnu izbu ktorá stoji za deń 1000 korún a dosť ma naštvalo že som tam za mnou nemohli chodiť návštevy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre