Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

melory
autor
7. feb 2007

chcela som si tu "zabezpecit" cisarsky, ale teraz rozmyslam, ze skusim normalne a ked to nepojde, tak mi urobia cisarsky, ale tu v tt ta nik nevypocuje, to mi ver, oni su totiz odbornici, ved su o tom potom, ale moz z ich odbornosti ma lahku mozgovu disfunkciu z ktorej sa vyvija zatial len hyperaktivita a co bude v skole? nechcem vediet - dislekcia, disgrafia.

bubaczik
7. feb 2007

aj moja miska ma podla lekarov lahku mozgovu disfunkciu...a je zdrava,nic jej nie je,az prilis jej to pali...a nestras ze su tam taky odbornici,bo ma takm nikto nedostane..uz bojim bojim...

rainbow
8. feb 2007

mel, pozrela som fotky malého Huga, ten pohlad má božský, je proste neodolateľný 😎

petra25
8. feb 2007

Aha, no tak to si ma fakt nepotesila. A mala si tam nejakeho doktora vybaveneho? Ani to by nepomohlo? 😖

melory
autor
9. feb 2007

petra on su tam fajn aj fajn odbornici, ale zrejme som cakala viac, ja vlastne nakoniec mozno skoncim aj v trnave, len idem za tymto odbornikom sa opytat ako to vidi s mojim porodom a uvidim co mi povie, potom idem k mojmu na pradnu a tiez sa ho opytam co a ako a porovnam dva nazory. vyhoda trnavy je ze ta pridu pozriet, ale stale si vymyslaju karanteny, ako tuto porodnicu poznam.

bubaczik
9. feb 2007

mel vcera som mala skusenost...otras....

melory
autor
9. feb 2007

ahoj a kde si bola v trnavskej nemocnici?

bubaczik
9. feb 2007

na pohotovosti na porodnici...

melory
autor
9. feb 2007

vcera som sa tam skoro ocitla aj ja. a co sa stalo, mala si zly pocit? snad si nekvacala.

bubaczik
9. feb 2007

ne zacalo mi tvrdnut brucho ☹ zistili ze maly sa vzpriecil,dali mi injekcie infuziu,zvysili davku liekov...a idem teraz na kontrolu...uz len dopijem caj..ale ten pristup komentovat nebudem..neskor...

melory
autor
9. feb 2007

dobre to si neskor vychutnam, ja pridam tiez potom svoje zazitky z komentarov... 😵

rainbow
9. feb 2007

mel a čo bolo tebe? čo je niečo v tom trnavskom vzduchu? aj ja som sa včera zle cítila

melory
autor
9. feb 2007

vcera som mala pocit ze dostanem menzes a potom som sa aj citila akoby som ho dostala, ale nic, zrazu mi prislo strasne zle a som vyvracala vsetko co som v ten den zjedla, vecer ma este nakoniec pichalo v bruchu a navyse mi padlo brucho, no uz som mala haluze, ze si chystam tasku do porodnice, ale potom sa to ustalilo tym, ze som sla spat 😉

rainbow
9. feb 2007

aj mne bolo zle, a ten pocit ako pred menzes. to som mala aj ja, a pichá ma aj dolu ,,.... ,,také čudné, ale to je asi spojené s tým roztahovaním maternice, ja som musela ist na prechadzku

bubaczik
9. feb 2007

tak ja uz palim prec...ja pridem 😀 dufam 😠 cafte zatial...

melory
autor
9. feb 2007

drzim palce, papa, ja idem zas varit.

petra25
9. feb 2007

No ahoj kocky - dnes sme boli na poradni a ten UZV som si musela nakoniec predsa - len vydobit. Tentokrat nam uz sice pocuvali aj srdiecko ale UZV sa doktor nechystal robit - mimochodom, ani som ho nepoznala - taky mlady (uz treti doktor odkedy som prestupila😒 )- ale nakoniec bol ochotny -. takze sme sa dozvedeli, ze mame 3000g 😀 a sme zavreti ako pevnost Boyard 😉 no tak uvidime, co bude dalej
Inak, baby, ako je to v TT EPI - musis sa dohodnut dopredu, alebo staci pocas, ak to stihnes?

melory
autor
9. feb 2007

staci povedat pri porode a je zadarmo

petra25
9. feb 2007

Je zadarmo????? Si si ista Mel? To by bolo fajn

melory
autor
9. feb 2007

ked som ja rodila bola zadarmo a hovorili baby ze aj teraz len otec pri porode je 500,- sk, nevyhoda tejto vyhody je ze druhorodickam ju nechcu dat, setria.

petra25
10. feb 2007

No to je fakt divny pristup - ja myslim, ze to nie je iba o tom, kolky raz zena rodi, ale aj o prahu bolesti, fyzickych predispoziciach tej ktorej a pod. nie? ☹ Uz si bola v tych TO?

melory
autor
10. feb 2007

petka - idem zajtra, tam ti epidural daju ale musi sa zaplatit, ved zajtra sa popytam. ja som bola po prvom porode s trnavskou porodnicou spokojna. ozaj som ju vychvalovala a aj teraz si myslim, ze nieje najhorsia, ale po rokoch mi doslo, ze to mohlo byt aj lepsie a preto, ze uz mam po 30.-ke, cize niesom najmladsia, a prvy porod bol komplikovany {mozno vinou doktorov} sa moja najblizsia rodina o mna a o moje dieta boji a tak ma zenie, aby som pre tento porod nieco spravila, aby som si nic nevycitala. ale urcite sa nebojte rodit v trnave.
ja mam prah bolesti maly - cize ma boli kazde male pichnutie a kontrakcie boli na mna vela prevela, tak by som ocenila epidural.

dufman
10. feb 2007

caves!
Moja susedka porodila vcera v TT chlapceka. V pondelok sme sa aj stretli v tt porodnici u Stefanikovej, kt.jej povedala, ze ked do piatku neporodi, nech pride na pol osmu do porodnice. Prisla a uz o pol druhej bol maly na svete. Dobre,nie?
Potom od nej povyzvedam cerstve infosky a dam vediet.
🙂

dufman
12. feb 2007

AHOJTE KOCKY!
Dnes bol pekny den. Rano sme boli v TT nemocnici na poradni. Ale co bolo krajsie stretla som tam kamosku, spoluziacku a sestranicu, ktore tam rodili. Dve z nich prave prepustali a jedna tam bola od soboty. Vsetky boli usmiate, takze tu tt-nemocnicu nemusime hadam brat ako strasiaka.
Nas malinky ma cca 2700g-2900g, co si myslim ze je dost vela, nakolko mame este mesiac do terminu. Uff!!!
Zatial vsetko u nas v pohode.
A vy ako?
🙂

petra25
12. feb 2007

Ahojte
Mel - je pochopitelne, ze clovek si rozobera vsetky moznosti, presne tak ako si hovorila - aby neskor nelutoval -drzim palceky, nech to vsetko dobre dopadne
My sme dnes s krstnym kupili malej nausnicky 😀 lebo ich chcem brat do porodnice - no to bude sranda, ak to budem chlapcek 😉
My ideme do poradne zase v piatok, tak uvidime, co nove - dnes som sa - na naliehanie okolia - pobalila
Ozaj dufman ako si dopadla s tym UZV - urobili vam ho normalen, alebo si si ho musela vypytat ako ja? 😉

dufman
12. feb 2007

Ja som este pri merani tlaku povedala sestricke ze by sme mali ist dnes na uzv, lebo sme este neboli a minule to doktorka povedala, tak nas tam potom poslali. Ved sme uz neboli dva mesiace, tak aspon vieme aky je velky. 😀

melory
autor
13. feb 2007

dufman aky je velky? ci aka je velka? stale tajomstvo? 🙂

silviatt
13. feb 2007

AHOJTE!
Ja sa chystam rodit uz o 2tyzdne a urcite to bude Trnavska porodnica. Zo zaciatku som rozmyslala nad roznymi moznostami, ale nakoniec tych par dni mi je jedno kde si polezim. Jedine co som bola prekvapena bolo, ze si nemozem zavolat Mudr. Eliasa k porodu, ale musim si vybrat niekoho z nemocnice 😠 Vcera som bola prvy krat na kontrole v porodnici a dopadlo to celkom dobre. Ma z vas niekto zoznam, co si mam zobrat do porodnice? Uz mam asi tri, ale kazdy je odlisny. Dakujem!

melory
autor
13. feb 2007

najlepsie by bolo keby si mala zoznam z nemocnice, ale v aprilovkach sme davali zoznam, skusim ho sem okopcit, ale to je pre topolciansku poradnicu no neviem ci je to rozdiel.

melory
autor
13. feb 2007

Pre seba:
-obciansky preukaz
-preukaz pre tehotne
-kartu poistenca
-sobasny list
-zupan, papuce
-viac kusov nocnych kosiel
-teplomer,pohar
-uterak, osusku
-vlozky dostatocne save{5balikov}
-osobne hygienicke potreby

Pre novorodenca:
-meno, adresu a telefonne cislo detskeho lekara
-1 kabatik+ciapocka
-1 ortopedicke nohavicky
-4 ks vyzehlenych a vyvarenych plienok
-3 kosielky, 1 zavinovacku s flanelovou vlozkou
-1 deka, v zime nanoznik
Opthalmo-septonex kvapky do oci. detsky sampom
- mast proti zapareninam
-lieh, kefkuy na vlasky
-2 baliky jednorazovych plienok
-1 balicek vlhcenych utierok
-lyzicka, flaska s cumlikom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre