Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tehulka4
5. jún 2008

tiez nechcem nadstandardku..nepotrebujem nejake speci zaobchadzanie a viem ako sestricky reaguju na take pacintky..teda spon na 3.poschodi..takze kalasika, mibude zatial postacovat...a preco nie stefanikovu??

bubadlo27
5. jún 2008

napisem ti do IP, som to tu uz pisala davno lebo kazdy ju len chvalil a teda mne sa ona vobec nepacila, ani jej pristup 😉

tehulka4
5. jún 2008

ok..budem cakat ip-ku..budem musiet ist takze cakam a som zvedava..

gabuliik
5. jún 2008

tehulka, mna rodila štefániková a bolo to v pohode. Každý má iný názor. Uvidíš po vlastnej skúsenosti. Inak, nespoliehaj na to,že prvorodičky prenášajú. Ja ako prvorodička som mala termín 8.11.2005 a malá sa mi narodila 24.10.2005 🙂

tehulka4
5. jún 2008

gabuliiik, no super..takze zostavam pri tom co mi povedali ze by malo byt..nooo som kazdopadne zvedava..a ako tobolo pri malej ked si rodila?? mala si pre nu svoje vecicky alebo nemocnicne?? budes si teraz lekara k porodu vybavovat alebo to nechas tak??

debbie
7. jún 2008

Ahojte, ja chodím do poradne k Štefánikovej a je to fakt super dr. odpovie na všetky otázky len sa treba spýtať
a je samozrejmé že zo 100tehuliek ktoré odrodila si nemusela sadnúť s každou. Chcela by som ju mať aj pri pôrode. Počula som,že s doktormi sa dá dohodnúť aj bez zmluvy. Proste prídete v deň jeho služby a tak... 😉
bubadlo 27 ako si to myslela s tou izbou 14.to sa dá vybaviť alebo povieš na príjme. Možno blbé otázky ale som prvorodička tak ma to zaujíma. A to oblečko pre bábo to nedávajú v pôrodnici?

debbie
7. jún 2008

Ahojte,
Zuzana 2409, chcela som sa spýtať, na tú epi. To sa platí vopred? A keď ti ju nestihnú dať, peniaze vrátia?

gabuliik
7. jún 2008

Tehulka4, to oblečenie pre minino ti dajú tam,ale keď chceš možeš si dať aj svoje. Ale myslím si,že je to nepraktické. Lebo,keď ti to ogrcne,kde to operieš? No a teraz idem zas na náhodu. Nemám vybaveného žiadneho dr. pretože si myslím,že dať im za to 7000,- je trošku veľa. Uvidím ako to dopadne. Ale už nech to mám čím skôr za sebou,lebo už som unavená. Ešte musím vydržať nejaké tie 2 mesiace 😅

sylverka
7. jún 2008

ahoj debbie už som ta tu dlho nevidela o tých doktoroch ja som nemala nikoho vybaveného chodím p Navrátilovi a mesiac pred porodom sa chodieva do nemocnice ja som chodila k čechovi a v poho niekedy tam bol aj niekto iný to už tak týžden pred termínom rodila ma Havlíková lebo mala vtedy službu jediné čo som mala nadštandardku . Tažko povedať ktorý z nich je najlepší koľko ľudí toľko chutí. 🙂

tehulka4
8. jún 2008

tiez si myslim, zeje to o tom, kto komu ako sadne..staci ak ma nahodou blby den a nemusi vam byt sympaticky, aj keby mal dalsich 10 dni dobrych,....

bubadlo27
8. jún 2008

debbie, myslim ze ta izba na asi neda vybavit, som mala stastie 😉
ale chcela by som mata j teraz take stastie, tak uvidim 🙂

debbie
8. jún 2008

Tak držím palčeky..

zuzana2409
9. jún 2008

Ahojte, prepacte za neskoru odpoved. Ta vodicka/ roztok na tu infekciu stafylokoka sa vola Pamykon, davajate pozor aj na surodencov zvlast do 5 roko, moja 18 mesacna dcera to chytila od neho asi mesiac po nom sme zbadali prvy pluzgier. Dostala tiez pamykon. Detom do 5 rokov sa este len imunitny system vvija, tak to lahsie chytia ako starsi a dospeli. Neznamena to , ze ma nizku imunitu. Este nebola tial chora ani raz. Neda sa tomu vela predist, siri sa to aj ovzdusim, ja som to mohla preniest z jedneho na druheho. treba si umyvat ruky casto,ale nie je zarucene ze to nedostane. Hlavne si vsimajte p kupani alebo po vymeneni plienky dieta prezrite, aby sa to cimskor zachytilo.

Tu epiduralku si nemusis erzervovat/ zaplatit pred porodom, ale je to vyhodou tym, ze v bolestiach nemusis vypisovat zmluvu a odpovedat na otazky a je to urychlene tym, ze tie krvne testy co ti robia pred zavedenim epi, si prioritou. Ja som im povedala, ze ju chcem hned niekolko krat. Anasteziologicka, povedala , ze na to cakaju kazdu chvilu. Ak ti ju nestihnu zaviet, dostanes penaize spat. Povedz doktorke v nemocnici na poradni, ze chces epi a hovorit s anasteziologom a ona ta za nim posle.

S doktorkou Stefanikovou som bola naozaj spokojna. Nic negativne som o nej predtym nepocula, preto som si ju vybrala a doprucil mi ju aj moj gynekolog.

zuzana2409
9. jún 2008

Este by som chcela povedat tolko, ze po tom mojom narocnom porode v Londyne som chcela epi hlavne koli tomu a doktorka ma uistila, ze to bude rychle. Ako som uz predtym opisala, netrval to ani hodinu takze mozno by som uz snovu epi nemala, ale treba povedat ze ce tu epi som aj tak citila kontrakcie a mohla som sa na tlacenie sustredit, lebo som tlaky citila uplne nenormalne. Pri prvom porode som tlaky neciila lebo boli uplne stlmene epi ( v Londyne davaju vysoke davky) takze ak chcete epi nebojte sa ze nebude citit tlaky. Ale myslim, ze som to mohla zvladnut aj bez toho, ale teraz sa hovori lahko, vtedy som za nou zomierala a som bola rada, ze 30 minut som mala pohov od bolesti, to co som citila sa dalo predychat. takze je to na vas.

mercy29
9. jún 2008

Ja mam s porodnice cerstve skusenosti, rodila som pred vyse tyzdnom. Tie veci pre babo rozhodne doporucujem. Mne sa syncek vyhadzal hned na druhy den, takze mi museli vsetky veci priniest. No a na druhy den po prepusteni z nemocnice sa vyhadzal pluzgierikmi - dostal stafylocoka z porodnice. Takze teraz uziva dvoje antibiotika, jedny lokalne na potieranie a jedny na uzivanie ustne.
Bola som na nadstandartnej izbe /aj ked podla mna by tak mal vyzerat standart/, a bola som spokojna, mala som vlastne WC, sprchu a takisto to bolo dobre, ze teraz ked su deti s nami cely den aj noc, tak sme lepsie spali. Mamickam, ktore boli spolu na izbach sa deti budili v noci rozne, a tak sa vlastne budili navzajom.
Lekara som vybaveneho nemala, radsej som peniaze dala za tu izbu. Sestricky boli tiez v poho.

zuzana2409
9. jún 2008

Mercy29: tie oralne antiobiotika uziva preco? My sme dostali len na potieranie, tie oralne sa davaju iba ak sa pluzgieriky spoja a je ich vela pokope. Preco berie obidvoje?

mercy29
9. jún 2008

Nemal ich vela, ale pod plienkou sa mu niektoré spojili, a mal az zlezenu kozicku, muselo ho to dost boliet. Doktorka usudila, ze bude lepsie to celkovo preliecit. Tym potieranim sa mu to uz celkom zahojilo.

zuzana2409
9. jún 2008

mne povedala doktorka ze to deti vobec neboli

mercy29
9. jún 2008

To hej, ale on to mal pod plienkou a na brušku, a keď mal pocikanu plienku, tak ho to štípalo, takže sme museli keždý chvíľu prebalovať, aby to mal v suchu.

tehulka4
9. jún 2008

no ty koki....kocky ako to takto citam...je to vobec normalne ze v nemocnici sa s takymto niecim nevedia nejak vyrovnat??? preboha ved je to nemocnica, a co pocujem, tak je to uz dobre davno...tosa fakt s tym neda nic robit??? bola som rozhodnuta tak na 80% ze si beriem pre maleho svoje veci, ale po tomto co citam to uz bude na milion %...

tehulka4
9. jún 2008

kocky, a este ma napadlo...co sa tyka klystyru, v nemocke ho davaju sestricky asi pri kazdom porode(predpokladam) ale pocula som o nejakom pripravku, ktorym si samam mozem ten klystyr urobit..vola sa ze yal...len som chcela vedeit, ci sa to da sama sebe aj trnavsekj nemocke, alebo s tym maju sestricky problem..som prvorodicka, taksa pytam na vsetko..aj na blbosti..

zuzana2409
9. jún 2008

to neviem, mala som klystir prvy krat, v Londyne sa nedava a poviem, ze je to zazitok!. 😀

tehulka4
9. jún 2008

zuzi, takze sme lepsi ako londyncania? 😀

mercy29
10. jún 2008

Znama rodila asi pred pol rokom a mala ten pripravok z lekarne /yal/, takze si myslim, ze nebudu robit problemy v nemocnici. Mohla ho pouzit.

tehulka4
10. jún 2008

mercy, dakujem...nerada yb som zbytocne drazdila sestricky a potom si tu vsetku zlost vyliali bud na mne alebo malom...takze sa to hadam bude dat..

mercy29
10. jún 2008

Ja si myslim, ze len budu radi, ved im ubudne robota. Aj pri mne sa potesila, ze som prisla oholena, a nemala so mnou starosti. 🙂

anaja36
10. jún 2008

chcem sa spytat mojmu synovi diagnostikovali atopicky ekzem a este aj zlateho stafylokoka chcem vediet ci to mohol dostat aj v trn.porodnici

hankahc
10. jún 2008

debie prosim ta mohla by si mi poradit, kde si si kupila tu kosielku s napisom I love mummy? jato zhanam uz hadam cele teho ale zatial som to vobec nikde nezohnala! len mi nepovedz, ze si si to kupila v hc!!!! 😲 😕

gucz
10. jún 2008

zlatého stafylokoka môžeš dostať hocikde, nielen v nemocnici. Niektorý ľudia ho majú v hrdle a ani o tom nevedia

lenik15
12. jún 2008

BAbulky neviete nahodou cislo do HC na 3D ultrazvuk? Je to Ulmus s.r.o. Doktor Brestansky alebo tak nejak viem ze to centrum je niekde pri poste v hlohovci. Dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre