Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

silviatt
13. feb 2007

Dakujem! Mozem sa zacat balit aj ked, cim sa to blizi mam vacsi strach, ci to zvladnem!

melory
autor
13. feb 2007

silvia jasne ze to zvladnes a ked bude =najhorsie tak si vypytaj epiduralku...ta ti ulavy bolesti.

melory
autor
13. feb 2007

silvia do nadstaveni si si nedala udaje a preto sa chcem opytat co cakate? aky mas datum porodu?

silviatt
13. feb 2007

Cakame dievcatko. Povodny termin som mala 1.marca, ale minuly tyzden sa nam stala tragicka udalost v rodine, takze vcera mi lekar povedal, ze to bude urcite skor. Ale to mi len vyhovuje lebo sa uz nemozem dockat!

melory
autor
13. feb 2007

cakam dievcatko a tiez mam termin ale 1.4. a povedal ze bude skor, lebo je o dva tyzdne viac vyvynute.

silviatt
13. feb 2007

Pre teba ako druhorodicku to je urcite jednoduchsie. Uz mas skusenosti s Hugom, takze si cele tehotenstvo len vychutnavas! Uz vies u koho budes rodit alebo to nechas na nahodu?

melory
autor
13. feb 2007

ja som sa rozhodla pre topolcansku porodnicu, potom porovnam.

petra25
13. feb 2007

ahoj babule - silviatt, to sa divim, ze si k porodu nemozes zavolat svojho lekara, lebo som zrovna nedavno v casopise "mama a ja" citala, ze do TT podrodnice si ho zavolat mozes - no co uz, papier vela znesie 😒
inak ako to, ze mas v hlavicke uz 39tt ked termin v nastaveni mas 1.? ja mam o den po tebe, ale 39 zacina az v piatok
Ozaj aj vas som sa chcela spytat, ci nemate nejake pekne SMS, ktore budete posielat z porodnice - chcela by som nieco ine ako klasicku - ahoj, volam sa... 🙂
Silviatt - drzim palce k porodu a ak to bude naozaj skor, daj vediet nam cakatelkam
papa

dufman
13. feb 2007

Mne dala ten zoznam sestricka v tt nemocnici. Prave dnes sa vratila susedka z nemocnice domov aj s malinkym. Povyzvedam co a ako tam bolo a dam vediet, co este treba pribalit.
Ozaj mate nejake skusenosti ako sa chodi s radostnikom, co sa dava a komu sa chodi?
Tiez zatial nemam vymyslenu sms, ale asi klasika. 😎

dufman
13. feb 2007

ozaj som zabudla miery mal vcera maly cca 2790-2940g, takze pekny bombulko. Dufam, ze uz to nepojde moc hore. 😀

petra25
13. feb 2007

Ja som nasla nejake SMS nakoniec na ceskom konikovi - porod - jako oznamit, ze cekame miminko - daju sa upravit 🙂 dufman, ved nie je az take velky - taky akurat 😉 a cakame na vyzvedy od susedy 🙂

dufman
13. feb 2007

Ok! Len som ju nechcela hned po prichode otravovat, urcite mala aj tak toho dost. 🙂 No aj doktorka povedala, no uz je velky. Lenze ja mam 159cm, takze uz by nemusel privelmi rast. Dobehne vonku,nie? 😀

melory
autor
14. feb 2007

dobre ranko babmulky, mne sa neda spinkat a napadlo ma ze to aj porodnici budia o 5hod, ja som dnes vstala dobrovolne.

petra25
14. feb 2007

Boooze, toho nedostatku spanku sa desim najviac- ja to v pohode kazdy den taham do 10.00 - 10. 30 ale je pravda, ze chodim spat o 12tej - nejako uspesne sa mi podarilo otocit rezim dna 😅
Duf - je jasne, ze lepsie by bolo, keby rastli uz az vonku 😀 mali by sme to lahsie

melory
autor
14. feb 2007

mne sa hugik narodil malinky a veru dobehol, ale stale je taky maly spunt 🙂

silviatt
14. feb 2007

Ahoj Petra25!
Aj ja som sa cudovala, tiez som citala v Mama a ja, ze do Trnavskej porodnice si mozes zavolat koho chces, ale to uz davno neplati. A ty sa chystas rodit v Trnave?
Co sa tyka toho 39tyzdna, to sa pocita od cyklu menstr. aky si mavala a ja som ho mavala dost dlhy. Ale v 39.tyzdni som urcite neni. V pondelok som bola u lekara a hovoril koniec 37.tyzdna takze je mozne, ze ked budes rodit v Trnave, tak sa tam stretneme 😀

melory
autor
14. feb 2007

ono je to tak ze ste napriklad v 38 tyzdni aj jeden den aj dva dni ale tu vam to ukaze ze uz ste v 39.

silviatt
14. feb 2007

Moze byt. Ja som bola pocas tehotenstva u viacerych lekarov pretoze sme zili v zahranici a kazdy mi povedal iny termin porodu a samozrejme aj iny tyzden tehotnosti. Nikdy sa ani len dvaja nezhodli 😒

petra25
14. feb 2007

To mi je jasne mel ale silvia je podla vypoctu 37 + 5 a to by malo ukazat 38 a nie 39 - ale to je uplne jedno - ved drobci si aj tak urobia, co sami uznaju za vhodne 😀
Silviatt - ano, chystam sa ist rodit do TT, tak sa mozno fakt stretneme - ale mali by sme si dat nejake poznavacie znamenie, aby sme sa spoznali 😀 A komu chodis?

melory
autor
14. feb 2007

mne sa zas nikdy nestalo, a to som bola u troch, ze by mi povedal tyzden a a ni termin porodu, len sa opytaju na posledny den menzesu a to hned ukaze aj datum porodu.

melory
autor
14. feb 2007

kazde babo sa rozhodne same kedy pride na svet 😉

silviatt
14. feb 2007

Tak to neuveris, ale ja mam v Tehotenskej knizke napisany termin porodu: 30.februar. Kazdy sa na tom len zasmeje. V podstate je to jedno aky datum tam je napisany...
Petra25: Teraz chodim k Vargovi a budem u nho aj rodit. A ty?

palvinka
14. feb 2007

silvia 😀 tú tehot. knižku si daj prefotiť 😉

melory
autor
15. feb 2007

tak to je dobre s tym datumom porodu 😀 .
moj bratranec sa narodil v prestupny rok 29.2. a tak by mal len kazde 4roky narodky, tak sa dohodli s mamickou{krstnou}, ze daju 28.2. - tiez podarene, ze?

o vargovi som este v trnave nepocula, je mlady?

petra25
15. feb 2007

Ahoj babule
Silviatt Ja chodim - nechodim Cechovi (lebo je v kupeloch 😅 ) takze ho zastupuje Stefanikova, ale minule aj druhy -taky mlady doktor - zeby ten Varga? taky tmavy fesak? Zajtra tam idem na poradnu - tak uvidim, kto sa zas na mne vystrieda
inak s tym terminom porodu je to fakt terno 😀 to aky odbornik ti to tam svacol - sestricka - ci doktor? inak ak uvazis, ze febr. ma 28 dni a k tomu priratas tie 2 dni, tak je to 2. 3. a to mas rovnaky termin ako ja 😀 mozno sa fakt stretneme. Fakt by sme si mali dat nejake poznavacie znamenie 😉
Baby, este som sa chcela spytat- ako je to tam so stravou - palvinka- ty asi mozes podat najcerstvejsie info 😅 Mam si nieco brat - ja som straaasne na sladke, tak asi nejaku cokoladku do tasky supnem 😅

silviatt
15. feb 2007

Ahojte!
Varga ma okolo 55rokov a je primarom na gynekologicko-porodnickom oddeleni. O tom mladom lekarovi som tiez pocula, ze je velmi dobry, ale najviac chval som pocula na Stefanikovu. Moje skoro vsetky zname u nej rodili a strasne si vychvalovali. Cech ma len rizikove tehotentstva alebo aj normalne?
Ten termin do tehotenskej knizky mi napisala sestricka a ked som jej oznamila, ze to by som sa malej nedockala, tak sa len usmiala a povedala, ze ved to je jedno aky datum tam mam napisany.
Co sa tyka tej cokolady, kludne si ju zbal, ja uz mam tiez nejaku nakupenu. Co nezjes, rozdas sestrickam a tym ich potesis.
Samozrejme, ze ked budeme v porodnici rovnaky termin tak si ta vyhladam! 😀

palvinka
15. feb 2007

Strava ušla, aj keď prvé dni mi moc nechutilo. Ja som čokoholik, ale tam som žiadnu nejedla, kôli kojeniu by sa nemala, vraj je to alergén. Aj prvý mesiac som abstinovala, ale potom som to už nevydržala a teraz si to vynahrádzam a každý deň musím mať čokoládu 😅 . Ale späť k téme. Tam som si zobrala keksíky bebe dobré rano, a potom mi naši doniesli nejaké jogurty a actimel. Na pitie som tam mala Lucku. Inak stále tam bol uvarený čaj, a ráno aj kakao. Ten kdo nevydrží bez kávičky tak si môže doniesť a keď poprosíte sestričku tak Vám ju v kuchynke zaleje 😉. Ja som si tak dávala čaj pre kojace matky, aby sa mi čo najrýchlejšie vytvorilo mliečko.

palvinka
16. feb 2007

Možno to niekomu pomôže, toto je môj zoznam čo som mala v pôrodnici 😉

VECI DO PÔRODNICE
1. TAŠKA NA PRÍJEM
• doklady:
občiansky preukaz
tehotenská knižka
kartička poistenca
kópia sobášneho listu
dohoda o mene dieťaťa
kontakt na svojho pôrodníka alebo pôrodnú asistentku
adresa a tel. pediatra
zápisník + pero

• oblečenie:
ponožky
nohavičky
veľký a malý(na osvieženie, obklady) uterák alebo plienku
prezuvky
obuv do sprchy

• hygienické potreby:
vložky min. 1 balík (v prípade odtečenia plodovej vody)
podložky (1-2) pre inkontinentných
telový šampón
zubná kefka a pasta
šampón
krém
krém na bradavky
antiperspirant
telové mlieko
masážna trojnožka
klieštiky alebo nožničky na nechty
hrebeň (gumička, čelenka, sponky)
vreckovky
toaletný papier
nosné kvapky na zvlhčenie sliznice– najlepšie Vincentka alebo Steri mar
pomáda na pery
yal – klystír (ak je Vám to príjemnejšie ako si ho nechať spraviť erárom od sestričky)
žiletka
zrkadielko
okuliare
príbor, šálka alebo pohár

• pre potešenie:
fľaša s minerálkou (1/2 l fľašu využijete aj neskôr, je šikovná na neustále popíjanie)
hroznový cukor alebo iné rýchle cukry, cukríky na osvieženie (čokoláda)
hodinky

• pre partnera:
niečo na pitie a jedenie
niečo na čítanie keď by rodička chcela kľud
fotoaparát

• na tašku si nalepte papierik:
(ako upomienku na veci, ktoré bežne používate a nemôžu byť v taške pár týždňov)
materská knižka
kartička poistenca
občiansky preukaz
mobil
nabíjačka na mobil
fotoaparát + baterky

2. TAŠKA PO PÔRODE, NA ŠESTONEDELIE
(netreba sa s ňou vláčiť do pôrodnice, donesie 1. návšteva na šestonedelie, my sme ju mali v aute a manžel mi ju po pôrode prinielol)
• oblečenie:
ponožky 2ks
bavlnené nohavičky 2ks a jednorázové 4ks
uterák veľký 2ks, uterák na ruky
podprsenky na kojenie 2ks
vložky do podprsenky 1 balenie papierových

• hygienické potreby (doplnenie):
vložky (4-5 balení)
podložky pre inkontinentných (min 1 na deň – zídu sa aj doma)
tekuté mydlo s pumpou na izbu k umývadlu
nafukovacie koleso (na sedenie)
fénkulma

• pre bábo (podľa pôrodnice – doniesť alebo mať doma v zásobe):
tenká bavlnená čapička 3ks
tenké rukavičky 2ks
látkové plienky 6ks pod hlavičku a pod. (2 nové, 4 staré)
poštolky
detské mydlo (ak vám vadí značka johnson)
sudokrém
olejček
bábika pre bábo (macko)
deka malá
jednorazové plienky newborn 1bal.
vlhčené obrúsky
preblovacie podložky 2ks

• pre potešenie:
niečo dobré na jedenie po pôrode
jablkový džús, vinea bez bubliniek, nesýtená minerálka

Ostatné:
odsávačka na mlieko
formovače, klobúčiky alebo mušle na bradavky

3. TAŠKA NA ODCHOD DOMOV
• pre mamičku:
oblečenie na cestu domov (najlepšie odložiť to, čo ste mali pri príjme😉
• pre bábätko:
bezpečnostná sedačka do auta
jednorazová plienka
obyčajné plienky 2 + 1 pod hlavičku
body 58-62
dupačky
svetrík
overal
tenká čiapočka, hrubá čiapočka
rukavičky
fusak

lucinka
16. feb 2007

palvinka ďakujeeeem.... 😉

melory
autor
16. feb 2007

pavlinka tak toto je bomba rozpis, super,
mne sa smiali, ze idem ako na dovolenku, ale ved tyzden je tyzden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre