Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
6. aug 2008

tesorino: a kde si kupila jednorazove nohavicky a aka je cena? a este neviete pohlavie? alebo nechcete vediet? no, ked sa stretneme, tak sa mozme porozpravat o tom, ako nam chyba konik 😀

tehulka4
6. aug 2008

petusaaa, tie nohavicky, maju v zdravotnickych potrebach...a maju dva druhy, jedny su okolo 25 sk za kus a druhe okolo 30 sk za kus...

petusaaa
6. aug 2008

tehulka: no super, to nie je ani drahe. a kolko ste ich kupili?

timotej
6. aug 2008

tehulka koho máš vybaveného zabudla som, či si to písala.

tehulka4
6. aug 2008

petusaaa, ja som si kupila 5 tych sietkovych a so sebou som si vzala este tusim 3 take normalne bavlnene ale pohodlne..

timotej, zatial som v nemocnici nebola, este mam mat buduci tyzden poslednu navstevu u mojho gynekologa a potom do nemocky, ale uvazujem nad stefanikovou a chovanouvou..zatial som alen neni rozhodnuta..dnes chcem hlavne vybnavit malemu peidatra, takze idem skusit volat tam..

anezena
6. aug 2008

ahojte baby, ked mozem odporucit vezmite si kufor na koleckach, uzaaaasna vec, mne ta krava z prjmuabsolutne nepomohla, a niesla som zimnu obrovsku bundu, veci co som si na prijme vyzliekla, kufor a kontralkcie som mala kazde 2 min - a ledva som isla a este ma didzubala ze " ale nono, neprezivajte to tak".

ja som mala kufor v nom vse potrebne a k tomu taku prirucnu batozinu - dala sa pripevnit na kufor a tam som mala to co som potrebovala na sale.

a baby, ked mozem odporucit . skor si zoberte vybublinkovna vineu, homeopatika na podporu laktacie a teraz siu take napoje MAMI drink na podporu tvorby mliecka, mozno nejake caje a vyzbrojte sa s tym, ze chcete kojit a nezameriavajte sa na UM - a flase. 😉

a ja som tiez nakupila vse od Aventu - lebo ved je najkvalitnejsi, najlepsi, ....
a maly mi z toho nic nechcel - ani cumle, ani flasu - ked som davala potom cajik alebo vodicku - tak flasa nam zostala a cumel do nej som kupila Canpol babies - taka novinky, maju ho u PATKY - pri pokladni je vzorka, stoji 70 Sk, je makkucky a velmi pripomina bradavku.

a cumle sa u nas osvedcili NUK - tie najviac zabrali, silikonove, take spolostene z jednej strany.

ale kazde babeno je ine, tak uvidite, hvoorim len co nam zabralo 😀

tehulka4
6. aug 2008

kocky, ktora si chcete kupovat ten yal, tak ak sa stretnete v lekarni s tym, ze je to na predpis, tak sa nenechajte odradit, mne sa na druzbe v lekarni podarilo ho kupit uuplne normalne a ziadny predpis som nepotrebovala..

tesorino
6. aug 2008

petusa, tie nohavicky som kupila v lekarni v hc oproti kina je to po 5 ks v krabicke a stalo to okolo 65.-
tam som si kupila aj tie vlozky 2 balenia, tiew vysli okolo 40 sk za balenie. dali zme si zistit a cakame chlapca 🙂 aj ked nam predtym lekar povedal 2x ze to vyzerana dievca, takze muz sa tesil lebo chcel babu, ale uz sa zmieril ze nebude kupovat babiky, ale auticka 🙂

petusaaa
6. aug 2008

no, budem musiet ist na velke nakupy... po vyplate 😅 a moj muz hovoril od zaciatku, ze to bude chlapec a ze mu bude kupovat auticka (z ktorych sa bude tesit viac ako maly 😀 ). a mal aj pravdu..

tesorino
6. aug 2008

uz aj mate meno??aj moj muz sa uzu vytesuje ze si bude kupovat hracky pre seba 🙂

petusaaa
6. aug 2008

no, asi bude richard. to navrhoval moj muz. ja som si bola taka ista, ze to bude dievcatko, ze som mu navrhla, ze ked bude dievcatko, dam meno ja a ked chlapcek, tak on. sakra, mi to nevyslo 😠

tesorino
7. aug 2008

no neva mozno pri druhom dietati to vyjde tebe 🙂)

tesorino
7. aug 2008

tehulka4 ja neviem ci budem ten yal kupovat, ale asi to bude lepsie nez liter teplej vody 😅

tehulka4
7. aug 2008

tesorino, nooo ja som uz davno hovorila, ze ak by to bolo v trnavskej porodnici mozne, urcite radsej ten YAL..ked si mam vybrat medzi 67,5 ml niecoho a litrom teplej vody, tak ani nevaham... 😀 ja len ze v jednej lekari mi tvrdili zeje len na predpis a ked som isla do druhej ktora je hned oproti, tak mi ho dali uuuplne bez problemov...

tesorino
7. aug 2008

no vidis, je to divne s tymi lekarnami, neviem preco na predpis, co sa s tym predavkujes?? 😀 robia s komara somara

tehulka4
7. aug 2008

tesorino, mozno si myslia, ze sa mi to tak straaaaaaasne zapaci, ze si to budem chodit kupovat akzdy den...vies taka krystyrova zavislost... 😀 😝

tesorino
7. aug 2008

😀 ale sa smejes, ale moja kamoska rodila v tt a ked jej robili krystir tak sa jej to pacilo, povedala ze to bolo prijemne teplucke a ze sa jej aj sestricka smiala ze je prva co sa jej to paci 😀

tehulka4
7. aug 2008

tesorino, nooooo neviem neviem ci yb sa mi to pacilo...ale aspon mi je uz jasne, preco v tej lekarni po mne chceli ten predpis.... 😉

tesorino
7. aug 2008

😀 ja by som este chcela is na prehliadku do piestan, este nie som presvecena kam pojdem

tehulka4
7. aug 2008

no ja som piestany vylucila po pokeci s kamoskou co tam rodila hned..takze ja som nejak extra nad piestanmi nerozmyslala..sice svokra by bola mozno rada, lebo muz je z PN a kopec lekarov tam pozna, ale co uz..este zvazujes predpokladam aj topolcany a este niekde ci uz ani nie?

tesorino
7. aug 2008

topolcany ani nie, ten porod do vody ma vobec nelaka, len som pocula ze v pn je lepsi personal aj sestricky sa lepsie chovaju, ale ze tam nie je inkubator, ale vcera som stretla kamosku co tam rodila a ze inkubaror tam je....tak neviem, vsade je nieco dobre a aj zle....

lyzenka
7. aug 2008

baby, ja by som vobec neriesila kam ist rodit...proste ked to pride tak to pride ( u nas teda necakane tri tyzdne pred terminom) a kazdy lekar si ma splnit svoju povinnost....a ked tam bude s vami manzel....tak je to OK.. 🙂

tesorino
7. aug 2008

lyzenka no ale mesiac pred porodom uz musis chodit na ko. do nemocnice, nie??

tehulka4
7. aug 2008

tesorino, kamoska tiez rodila v pn, o mesiac skor ako mala vyratany termin porodu..ale maleho jej okamzite nalozili do inkubatora a prevazali do trnavy.takze si ymslim, ez pre mamicku katastrofa, ak ma byt dietatko v trnave a ona lezat v piestanoch..si myslim, ze nic moc...inkubator mozno uz maju,a le vybavenie nulove..takze kdyby neco, tak ti pre maleho nepomoze nic iba prevoz u PN do tT..a toto bolo pre mna rozhodujuce..co tam po mne, ale ak by nieco, tak nech sa mi dokazu IHNED postarat o maleho a nie ho este prevazat a podobne hluposti...

tehulka4
7. aug 2008

lyzenka, to ano...ale pre mna je prvorady maly a pokial nemam istotu ze ak by sa nieco stalop, tak sa mu neodstane takej odbornej pomoci ihned ako niekde inde, tak mi to az tak jedno neni...

tesorino
7. aug 2008

tehulka, tak to mas pravdu, my to vsetko vydrzime, iba nech je o moje dieta postarane na 100% a prevoz to je asi nic moc

gucz
7. aug 2008

baby k tomu klistíru, možno vás pri začiatku sťahov tak popreháňa, že to ani nebude nutné robiť. Mne klistír nerobili, lebo som sa doma takmer vy....la z podoby 😀 . Prehnalo ma asi 10 x. Myslela som že mám salmonelózu a to bol pôrod (neočakávaný o 1,5 mesiaca skôr a náhly)

tesorino
7. aug 2008

gucz tak nejak som sa citila ja v cera, myslela som ze mam crevnu chripku, ale chvalabohu to preslo

tehulka4
7. aug 2008

ja si v tomto, co sa tyka kadenia nemozem stazovat..kopec tehuliek je ktore majus tym problem od zaciatku tehotenstva, iba ja chodim kazdy den a niekedy aj 2 ci 3 krat...tak mozno veru to nebudem potrebovat ani ja... 😀

tesorino, je tom oj nazor, mozno su kocky co so mnou suhlasit nebudu..ja som si v trnavskej nemocke polezali uz na gynde 3 krat kvoli potratom, takze viem, ze ak by neico bolo mne tak sa len musim ozvat, samozrejme nie zbytocne prehanat sestricky kvoli blbostiam, ale viem ze su dost ochotne..a kedze mrnus nemoze sa nikoho na nic paytat ani nikoho o nic poziadat, tak si myslim, ze je prvorady on...

petusaaa
7. aug 2008

tehulka: joj, pekne si to napisala. a suhlasim s tebou 😉

no a ten yal gel. ja som pocula, ze nie je taky dobry kvoli tomu mnozstvu, ze by sa mali davat dva, lebo inak moc nezaberie. nic take ste nepoculi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre