Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

bubadlo27
14. aug 2008

no tak aj ja sa tesim na pezinok 😀 , gabullik rezervuj izbu, urcite sa stretneme 😀

tehu, neboj zvladneme, ja osm mala termin pri malej az 11.9 a pytala sa na svet o tyzden skor 😉 , tak mozno aj Oliver bude chciet ist na jarmok 😀 😀 😀

krtko.
14. aug 2008

bbulky boli vcelku dobre,moli obdobie ze iba na mne a to preslo 🙂
uvidime ake bude to tretie 🙂
noci sme mali tiez dost dobre,dala som prso a spali sme dalej 🙂
len neviem kam si dam to babo teraz,lebo na obydvoch stranach mam deti 😨

krtko.
14. aug 2008

ale som zvedava ako to zvladne muž,nakolko pojdem do nemocky 😀

tehulka4
14. aug 2008

bubi, mna moja mama stale strasi, ze budem prenasat...a to ja by som to mala rada z krku co najskor.... 😉 na jarmok by som ss takm mrnusom nesla, a potrebujem si kupit nastavec na vysavac, tak nech tam radsej je az dop jarmoku.... 😀

timotej
14. aug 2008

Tehu. aj mne tie poradne docela rýchlo ubiehali, už to len musíme vydržať. mám spolužiačku vydatú v USA
teraz sme si písali rodila pred týždnom prvé, bolo to v pohode a rýchlo malá bola na svete ani nie za dve hodiny. Každý mi hovorí že to nič nie je. A ešte ked bude epidurál tak nič neucítime len nejaký tlak. V USA majú pekné izby aj kvety a gratulácie na izbe. U nás to nie je možné.

bubadlo27
14. aug 2008

ja som ten minulorocny jarmok nestihla, lebo ma pustili v sobotu z nemocnice a aj tak bolo zle pocasie, ale tento rok by som sa tam chcela ist pozriet, hlavne kvoli malej 😉 , tak dufam ze to vyjde 😉

timi, nechcem strasit, ale kazdy porod je indi vindi, u mna tiez samotny porod isiel velmi rychlo, ani neviem ako som malu vytlacila, tusim na treti krat 😀 , len tie kontrakcie predtym su horsie, ale da sa prezit, aj bez epiduralky 😉

este sa chcem spytat, na tej nadstandardke su uz povolene navstevy, alebo este stale nic 😠

tehulka4
14. aug 2008

timi, no bohuzial sk je trochen ine ako usa....a bubi ma pravdu, kazdy porod je indi vindi, ale treba dufat ze akurat ten nas bude rychly a bezbolestny..ja som sa tak rozhodla a nejak sa oho az tak nebojim...a ja chcem ist prve bez epi...pri druhom mozno zmenim nazor, ale teraz chcem bez epi...

tehulka4
14. aug 2008

bubi, asi ta prilis nepotesim ale ked som bola teraz na tej exkurzii po nemocnici, tak nam bolo povedane, ze na nadstandarde je prisny zakaz navstev...takze zasa az taky luxus to asi nebude, ked nebude moct byt mangel pri tebe na izbe....a ak sa vyplnia vestby mojej mamy, tak je dost mozne za nakoniec budem prenasat a pri dobrej voli budem rodit nakoniec aj s tebou.... 😀

petulienka
15. aug 2008

tehulka?
si si ista ze chces rodit bez epi?
kamoska bola velmi odvazna, ze ide na to bez epi, ved kedysi ziadne vymozenosti neboli a po porode mi volala ze ma roztrhne lebo som ju neprehovorila 😀
ale zelam ti aby si to co najmenej bolestive.
Su porody kedy zena lahne "vypluje" a hotovo.
Ja som rodila z epi, a az na tlaky som necitila nic, kontrakcie fuc, az to bolo zle, lebo som nevedal bola kontrakcii kedy tlacit. ale trapili sme sa "len" 5 hodin od prvej vyvolavacky, takze pohoda.
Druhy porod bude iny, lebo uz viem do coho pojdem, teda ak sa nam podari otehotniet.
😉 tak drzim palceky

petusaaa
15. aug 2008

tesorino: ja idem asi na klystir.

tehulka: nemas nahodou ten zoznam, co so sebou do porodnice, co bol vo vstupnej hale pre babo? ja si to nepamatam. boli tam aj postolky? a latkove plienky?

tehulka4
15. aug 2008

petulienka, ano chcem ist bez epi...a neprehovori ma nikto a nic...kopec znamych malo problem s tym ze nevedeli tlacit podla kontrakcii..ale ja chcem ist nielen preto bez epi...

petusaaa, niekde ho mam, skusim ho do zajtra pohladat a poslem ti to v IP..ale myslim, ze tie postolky a latkove plienky tam pisane neboli ale clovek nikdy nevie, takze si ich kludne mozes hodit do tasky..ja ich beriem urcite..

tesorino
16. aug 2008

petusaaa asi ten klistir bude lepsia varianta, a v tom zozname neboli aniplienky latkove a ani postolky, ale ja si ich tam tiez racej zoberiem 😉

tehulka4
16. aug 2008

co sa tyka toho krystyru, tak napriklad mne moj gynekolog na poradni skor odporucil ten YAL, vraj sa nemam bat ze stai jedna flaska a pojde to velmi dobre... 😉

petusaaa
16. aug 2008

tehulka: ok, budem rada, ked to najdes... moc dakujem. a v podstate si mysli, ze by yal neodporucali, keby nebol dobry. ale ak mi ma pomoct rozbehnut kontrakcie klystir, tak beriem radsej ten. 😉 ale ved ty ides o mesiac pred nami, tak nam das vediet, ako zabral yal 😉

tes: byvas priamo v HC??

gabuliik
16. aug 2008

Čaute. Tie návštevy na nadštandarde sú fakt zakázané. Neviem síce prečo,ale bohužial je to tak. A ešte jedna otázka, prečo sa tak bojíte toho klystíru. Veď je to to najmenej na tom pôrode. Fakt nič strašné. Je to obyčajná teplá voda. Teda,tak mi to povedala sestríčka čo mi ho dávala. 😉 Fakt sa toho nebojte. Tie kontrakcie sú oveľa horšie a poprípade šitie 😒

petusaaa
16. aug 2008

gabuliik:nie, nebojime sa nicoho 😝 my len rozoberame, ci je lepsi klystir alebo yal gel...

tehulka4
17. aug 2008

petusaaa, takze ansla som to a je tam pisane:
Mamicka: tehotensky preukaz, preukaz poistenca, obciansky preukaz, sobasny list-kopia, dohoda o mene dietata
hygienicke potreby: zubna kefka, zubna pasta, hreben, mydlo, menstruacne vlozky - bez kridelok,
matersku podprsenku, vlozky do materskej podprsenky
uterak 2 ks, prezuvky, slapky do sprchy, toaletny papier

Pre novorodenca: jednorazove plienky 1 bal.
veci pre novorodenca ako je kosielka, kabatik, dupacky, ortopedicke nohavicky, ciapocku si
treba priniest den pred odchodom z nemocnice
v zime navyse: deka, teple oblecenie pre novorodenca

to mas presne opisane z toho papierika...
😉

soncam
17. aug 2008

Baby toho krystyru sa fakt nemusite bat. ked som lezala na rizikovom a boli tam maminy tak viem ze mali 2 tuby tohoYALu. A dokonca vám ani nepomôze ak sa doma oholite. vacsinou prisiel sanitar - taky starsi pan a povedal ze on je tu odtoho a musi to skontrolovat 🙂 kedze som si tam par tyzdnou pobudla viem ze sa to nestalo len !jednej maminke

timotej
17. aug 2008

Tehulka ja idem Ilavskému v utorok myslela som si že zajtra a dnes pozerám do knižky a je tam 19.8., berieš si aj šlapky do sprchy? to sa mi zdá zbytočné, nikdy som sa nesprchovala v šlapkách iba na kúpku. Už máš tašku zbalenú? Tie plienky a vložky zaberu veľa miesta tak ich dám zvlášť. Mám takú veľkú papierovú tašku ikea tak skúsim to dať tam. Bože tento mesiac pôjde asi najpomalšie to čakanie je také zdlhavé už keby to bolo za nami.

jevel
17. aug 2008

ahojte

timotej - určite si vezmi šlapky do sprchy - aby si tam nechytila nejakú pleseň na nohy. 😉

tehulka4
17. aug 2008

timi, hej, presne...ja tie slapky do sprchy beriem urcite...ta hygiena v sprchach a na zachodoch nie je bohvie co..a nerada by som riskovala aby som v sprche nieco chytila...zasa si nepredstavuj, ze v trnavskej nemocnici je vsade cistucko lebo je to nemocnica...neviem ci este aj na tom kupku neni cistejsie...ja idem 20.8. takze den po tebe..som zvedava nma mrnusa ako je uz velky... 😉 tasku mam zbalenu, vlastne som zbalena do tych 2 tasiek co som tu uz spominala...veru veru ide nejak pomalsie..uz by sme to mohli mat aj za sebou..nebolo by zle..od tejto noci chodim stale na wc, nemozem si najst nijaku polohu ani na spanie ani na lezanie, vsade ma to tlaci, boli picha..juuj, uz nech to tu je... 😉

enika
17. aug 2008

baby, slapky do sprchy si zoberte urcite, to sa hodi. Ja som bola na izbe, kde bola sprcha a WC, ale aj tak som tam tie slapky pouzivala.

pre dietatko si zoberte aj postolky, lebo v porodnici ich uz nedavaju. A ja som este potrebovala aj rukavicky, kedze sa mi mala strasne doskrabala, ale to nemusi byt aj u vas. Okrem toho mi mamina este priniesla aj ponozticky, kedze si dcerka nevedela zohriat nozky, ale tie sme pouzili iba raz. Jedna mamicka sa dokonca stazovala, ze jej nechceli dat ani nutrilon, ked este nemala mlieko, ale ja som s tym nemala problem. Ozaj a este si mozete prihodit teplomer, ale ak si ho nevezmete, daju vam.

tehulka4
18. aug 2008

enika, myslis teplomer pre mna alebo pre mrnusa???..tie postolky si beriem aj ja a takisto aj rukavicky proti skrabaniu a ponozticky..viem ze tam sice kuria ale ked si nebude vediet poriadne zohriat ozicky nech ich nema ako lad..takze dobre tipy si dala podla mna... 😉

anezena
18. aug 2008

Baby, ja som mala v nemocnici toto. Mozno to niektorej pomoze 😉

Čo budete potrebovať pre bábätko v nemocnici?

Tenkú čiapku
Tenké rukavičky /zabránia poškrabnutiu/
2 košieľky al. body
1 balík jednorazových plienok
5 – 8 obyčajných opraných a vyžehlených plienok
Ortopedické nohavičky č. 2
Osušku
Deku /v zime/
Detské mydlo
Telové mlieko
Kefku na vlasy
Rybaciu masť alebo sudocrem
Toaletné obrúsky

Pri odchode domov:

Zavinovačka
Body
Dupačky
Čiapka
Teplé vrchné oblečenie /v zime/
Fusak
Prenosná taška /vanička/

anezena
18. aug 2008

a pre seba:

Čo budete potrebovať pre seba v nemocnici?

2 osušky + 1 uterák na tvár
5 voľnejších bavlnených nohavičiek
2 – 4 dojčenské podprsenky
1 balenie tampónov do podprsenky
2 – 3 balenia pôrodníckych vložiek /dostať kúpiť v zdravotníckych potrebách/ - nelepivé
3 páry ponožiek
Papuče
Gumené prezuvky do sprchy /tie nezabudnite, ochránia Vás pred plesňovým ochorením nôh/
Kalciovú masť /pomáha pri popraskaných bradavkách/
Toaletný papier
Hygienické vreckovky
Teplomer
Zubná kefka
Zubná pasta
Sprchový gél
Šampón
Mydlo
Hrebeň
Gumičku do vlasov
Telové mlieko
Krém na tvár
Balzam na pery
Odsávačku na materské mlieko
Pohár
Príbor
Utierky na príbor
Doklady /materská knižka, občiansky preukaz, kartu poistenca, sobášny list – kópia, dohoda o mene/
Mobil + nabíjačka na mobil, príp. diár s telefónnymi číslami

tesorino
18. aug 2008

petusa ahoj ano som priamo z hc a aj ty?? 🙂

enika
19. aug 2008

tehulka - teplomer pre teba

k tomu zoznamu - ja som capicku nepotrebovala a ako som si vsimla, ziadna mamicka nedavala; obycajne plienky som tiez nemala, ale to uz je na kazdej, ci bude pouzivat svoje, to iste plati o osuske. Postolky som mala 1. Co sa tyka kozmetiky, tak okrem cistej vody nebudete moct pouzit nic, teda aspon my sme nemohli, takze mydlo nebolo treba, takisto sme ani nemohli kremovat. Kefku na vlasy som nepouzila, stacila ruka 🙂 . No a toaletne obrusky na ritku tiez zakazali pouzivat, ja som umyvala pod vodou, neviem, ci niekto pouzival.

podprsenky stacia 2, tie 4 dni rychlo ubehnu. Odsavacku som nepotrebovala, nakolko sa mi mlieko tvorilo az na 3-ti den. Ponozky som tiez nevyuzila. Nohavicky som si kupila jednorazove v zdravotnickych potrebach, aby som si svoje neznicila a boli super, lebo nikde netlacili a boli priedusne. Podprsenky mi stacili 2.

bubadlo27
19. aug 2008

ahojte,
dnes som sa z poradne vratila strasne nastvata 😠
doktor mi povedal, ze ten zlaty stafilokok zas uraduje a teraz pre istotu vo vellkej miere, tak uz fakt neviem co spravim, ci pojdem rodit do TT, alebo niekde inde ☹

ked aj pojdem do TT, tak si svoje babetko urcite budem umyvat a kremovat sama/ mozu si hovorit co chcu, ja som pri malej napr. aj vlhcene utierky pouzivala/ , ale ked si predstavim tie ich umyvadla, kde ich kupu, tak sa ani necudujem ze sa tej infekcie nevedia zbavit ☹

Najlepsie sa mi paci, ako chcu vsetko zakazovat a neviem este co, a pritom si sami nepriznaju ze maju obrovsky problem so stafylokokom, niekde som citala aj rozhovor s primarkou novorodeneckeho a tej ked sa na tu infekciu pytali, tak povedala, ze to bolo nahodou, ze nic take tam nehrozi, uzasne 😠
keby to bola sukromna nemocnica tak uz je zavreta, hold je to statna, tak si ju chranime 😠

tolko moj hnev za vylev 😀 , dufam ze som nikoho moc nenaplasila 😉

tehulka4
19. aug 2008

bubi, tak sa naaaarmane opat teskame...a len tak medzi nami dievcatmi prave pre toto chcem ist rodit normalne aks a bude dat, aby som mohla byt cim skor cula a starat sa o maleho sama...je to aj tym, ze mam taku povahu, strasne si chranim svoje a nikomu neverim... 😀 ..co sa tyka tych vlhcenych obruskov pre mimi, mne v porodnici povdali ze mozu byt, vraj ale nemam rata s tym, ze budeme deti v porodnici kremovat a umyvat mydlo..vraj jedine co povoluju je rybacia mast na zadok..takze vlhcene su v pohode..

bubadlo27
19. aug 2008

tehu a nezda sa ti to pritiahnute ze vlasy, ze ti idu nieco zakazovat, ked vlastne aj tym mozu oni babetku uskodit? 😒
moja mala, mala napr, v zahyboch uplne suche miesta, tak mi kazali ju natierat infadolanom, ale ja si urcite do nemocky beriem aj excipial, nech si trhnu 😉 , si natriem sama 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre