Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jajka38
19. aug 2008

Bubadlo27,ale ty máš možnosť ísť rodiť aj do súkromnej!Tak to využi a nestažuj sa tolko a nepláš nás ostatné!Ešte by som chcela vedieť ku komu chodíš,keď ti dal také informácie.Ako ja viem (z veľmi dobrých zdrojov),už sa to vyskytne len ojedinele! Tvoj názor ti nikto neberie,ale nemám rada veľmi premúdrelých ľudí!!!!!Ty si myslíš,že nič s tým nerobia,že spia na vavrínoch????

bubadlo27
19. aug 2008

mila jajka38,
vobec sa necitim premudrela, baby co sem chodia dlhsie vedia, ze tam infekcia je tam poriadne dlho, a aj napriek topmu co vsetko urobili, malovanie a pod, sa jej stale nezbavili 😠
Najlepsie je, ze ju nik neprizna a vsetci sa tvaria ze to OK 😠
Ja som rodila minuly rok, aj vtedy to tam bolo, mala to nastastie nedostala, a vobec som nechcela nikoho naplasit 🙂

Ja som uz pisala ku akemu gyndosovi chodim,a kedze je blizko zdroja kozneho 😉 , tak su informacie z prvej ruky a nemysim, ze by ma klamal, alebo zbytocne plasil, keby to tam nebolo vazne ☹

a myslim ze spia na vavrinoch 😀

a mas pravdu, ze mam moznost ist rodit do sukromnej, ale naco si potom platime vsetci zdravotne poistenia, odvody a pod. to akoze aby mohli za mna chodit rodit nase pocerne spoluobcianky? 😀

timotej
19. aug 2008

Ahojte tehu. už som sa vrátila od Ilavského dnes tam mal naozaj plno meškal s časom o pol hod. neviete niekto čo to znamená streptokok BHS? ževraj pri pôrode mi musia dať infúzku aj s antibiotikmi. To ma moc nepotešil.
On posiela rodiť k Štefánikovej že je to milá zlatá doktorka, počula som že je dosť odmeraná. Neviem. JA som povedala že si vybavím sama, už špekulujem nad Dečkovom chlap ževraj je pri pôrode ohľaduplnejší a má lepší prístup ževraj doktorky sú lepšie pri cisárskom to som počula od báb. Neviem....

tehulka4
19. aug 2008

bubi, zda a nielen zda a takisto mam na to svoj nazor...par stranok dozadu... 😉 a tiez si myslim, ze ak by to v nemocke bolo take uzasne tak tam nie je taky bordel aky je...ale tu zjavne niektore su premudrele a navyse tu nemaju ani fotku ani nic o sebe, takze ak mas svoj nazor, kludne sa vyjadri aspon clovek vie, ked ta stretne na ulici, ze aha ta ma svoj nazor a nie nazor od inych a navyse ho s kludnym svedomim odprezentuje kedykolvek..a inak za pravdu sa vzdy kazdy hada a jeduje....a tiez si myslim, ze ked im tam necham 7000,- + 2800,- epi + 500,- za sprievod pri porode, nehovoriac o priplateni za nadstandard tak by som za to aj nieco chcela...a to som este nepriratala tie odvody a pripoistenia... 😉

bubadlo27
19. aug 2008

tehu, dobre si to napisala 😉 a si moj clovek 😀

to nas asi niekto provokuje, nejaky tajny nemocnicny agent ci bacil, zeby nejaky stafylokok nemocnicny? 😀

tehulka4
19. aug 2008

timi, ja idem k dokimu zajtra...a tiez som zvedava na vysledky...ale vraj ma toho streptokoka v sebe dost nastavajucich mamiciek..vraj je to hlavne pre mimi dost nebezpecne, bud ho moze dostat niekolko hodin po porode alebo aj neskor co je tyzden alebo viac...a peto castokrat vznika meningitida, co je zapalove postihnutie blany, ktora pokryva mozog a miechu alebo moze mrnusik na to aj zomriet..teda aspon tak som to citala v knihe...ale mal by ti dat antibiotika uz teraz a potom aj po porode tebe aj malemu..toto viem aspon o tom ja..ak niektora vie viac, kludne pripiste, ja tiez budem len rada...a co sa tzyka lekara, este stale nie som rozhodnuta na 100 %...uvidime...inak vsetko ok??? ako ste velky?? a co TP, zostava???

tehulka4
19. aug 2008

bubi, bohuzial je net o tom, ze kopec veci si tu najdes, ale aj kopec ludi ktori poculi nieco a mozno si to ani neoverili na vlastnej kozi a idu sa tu rozplyvat nad niecim o com prd makovy vedia...vsetkym nam je jasne ze zdravotnictvo v tomto state je o nicom, ale s tym nic nenarobime, akurat chcem ani nie pre seba, ale pre svoje dieta to co v inych krajinach alebo staci len mestach úpovazuju za uuplne bezne...a ked tu nieco napisem tak az do odvolania si za tym stojim...bola som aj ja v nemocnici na gynde a nielen raz, ale rbohuzial ruzove okuliare som vtedy nechala doma... 😉

bubadlo27
19. aug 2008

tehu, ja som nastastie na rizikovom lezala len v den porodu a mala som dost a zazitok na cely zivot 😎

my tu urcite nezlepsime nase zdravotnictvo, ale aspon mozeme na nieco upozornit 😉
a preco by som sa mala hambit sa svoj nazor a skryvat sa 😎 za nejaky obraozk, ja vobec nie som taka a za svojim nazorom si stojim 🙂

a tesim sa na teba v nemocke 😀

tehulka4
19. aug 2008

bubi, najhorsie je na tom to, ze dokonca aj niektory personal je z toho tam v nemocke dost znechuteny...a co mas potom ty ako pacient na to povedat?? nic len to co vidis a co si tym padom aj myslis...tiez si myslim..kolko je takych ze tu otvaraju velke usta ale ani prstom nepohli aby sa to pohlo aspon o milimeter dopredu...len to potom celkovo kazi dojem mamiciek na trnavsku porodnicu a pritom si myslim, ze tu mame ozaj dobrych lekarov a aj sestricky..taks amozrejme cest vynimkam, ale tie sa najdu vsade...
a uvidime, ci sa uvidime v tej nemocke...mozno pojdes skor alebo ja... 😀

tehulka4
19. aug 2008

a ak by predsa len ano, tak behaj po chodbe a pytaj sa na mna.... 😀

bubadlo27
19. aug 2008

oki, tehu, budem sa pytat na nejaku papulu 😀 , alebo aj ty mna mna, urcite sa tam nestratime 😀 😀

inak u nas vo vchode byva sestricka z novorodeneckeho, velmi zlata mila pani, a presne uz caka kedy pojde do dochodku, lebo uz tam toho mal plne zuby, a nepomoze si 😠

tehulka4
19. aug 2008

bubi, myslim, ze ak tam budeme to je uz jedno ktora, tak sa urcite o sebe veeeeeeeelmi rychlo dozvieme... 😉 tiez si nedam srat na hlavu komukolvek....a tiez poznam sestricky co toho maju plne zuby a rozpravala som sa s nimi..takze to nemam ze som to pocula od niekoho a ten to pocul od dalsej a ten to pocul...atd...

bubadlo27
19. aug 2008

oki, idem malu kupat, a ulozit aj ju aj seba, lebo ma dnes priserne boli chrbat ☹

soncam
19. aug 2008

caute baby. k tej infekcie - mala som moznost lezat dlhsi cas na rizikovom a mala som tam kopec kamosiek ktore porodili v juni alebo v juli a vacsina tu infekciu nedostala a niektoré tam boli aj dlhsie ako 4 dni. Pytala som sa ich ci mali svoje vecicky alebo z nemocnice a bolo to rôzne. Zaujimave je ze tu infekciu dostala kamoska ktorej tetka robi priamo tam. A k lekarom ja som pocula na Deckova nie celkom chválu je vraj arogantny.

zuuzuu
19. aug 2008

ahojte tehulky, ak mozem zamotam sa Vam trochu do debaty. Ja som rodila v TT nemocnici 2tyzdne dozadu v nedelu v noci a mozem Vam povedat, ze som bola velmi spokojna a to som nemala zaplatenho lekara. Odrodil ma Deckov a sestricky p.Masanova a Bohunicka a bolo to super a na prvorodicku aj rychle. Ked clovek pocuva co mu hovoria- dokonca sam lekar mi povedal ako dychat a islo to ako po masle. Moj porod prebiehal tak rychlo, ze sme nestihli prejst ani do pripravenej porodnej saly, tak sme rodili v tej co bola po ceste, pretoze som zacala tlacit uz po ceste k stolu ( doktor borec aj s manzelom mali co robit aby ma dopravili na miesto cinu) a vsetko dopadlo super. O 7 ma prijali a maly bol na svete pred pol 10.
Na sestonedeli sme dostali aj my -ako oni tomu hovoria alergiu na pradlo, ale do 5dni v kupani v otrubovom vyvare bolo po stafyl.dermatoze.
Sestricky na novorodeneckom boli zlate, treba sa pytat, rady odpovedali. Je to tazka praca, ony v noci pendlovali z jednej izby do druhej, zatial co sestry na odd. pre mamicky nemali moc prace. Viem, ze mozno nie kazda z Vas bude mat take stastie, alebo ak verite Pana Boha pri sebe tak ako ja, ale odporucam Vam nestresujte a nebojte sa - treba verit, ze vsetko dobre dopadne a pocuvat co hovoria.
Btw doktor Deckov vobec nebol arogantny, na sale sa s nami normalne rozpraval, zartoval a ked sme odchadzali z porodnice stretli sme sa a pytal sa co a ako sa citim, co ma malinky za pupinky- tak sa arogantni ludia predsa nespravaju. Tak kocky chcela som Vas trosku povzbudit, dufam ze sa podarilo. Vsetkym vela zdravia a stastny a hlavne rychly porod.

timotej
19. aug 2008

Uvidíme dala som známej zistiť či sa môžem hlásiť u Dečkova zajtra sa dozviem výsledok, ak nie tak pôjdem
Chovanovej. Dečkov nemôže byť arogantný ked tam budem mať muža. K tomu streptokokovi mi sestrička povedala že to môže skomplikovať pôrod že nejaké natrhnutie alebo také niečo, bábätku by sa nemalo nič stať..
že dostanem infúziu pri pôrode aj s antibiotikami.
Tehulka zajtra napíš ako si dopadla.

jevel
19. aug 2008

ahojte tehulky čakateľky 😉

nedalo mi tak sem prispejem tiež.

Timotej - vôbec sa neboj toho streptokoka čo ti našli. Ja som pri malej mala tiež a do knižky mi napísali fixou, že pri pôrode treba dať antibiotiká. Takže keď ma to chytilo , tak mi dali "kapačku" s antibiotikom (čo tiekla asi 10 min.) a hotovo. potom som išla rodiť. Skrátka ti musia dať antibiotikum tesne pred pôrodom aby sa pri pôrode nenakazilo streptokokom malé. A je to dosť bežné, že tohoto streptokoka majú tehulky. Potom už som nedostala nijaké lieky a ani malá 😉

čo sa týka doktorov, ja osobne mám skúsenosť :
1 . dieťa - rodila ma Štefániková - je to super lekárka (ak sa vyskytne neočakávaná komplikácia pri pôrode, je to veľká profesionálka) - maximálna spokojnosť.

2.dieťa - Dr . Chovanová - tak isto - super doktorka, ľudský prístup.
pri malej som ju mala vybavenú, ale práve mal službu Dr. Dečkov (ten mi potom ako odišla kontroloval vnútorné šitie hemeroidu 😝 ) Dečkov je podľa mňa mladý , veľmi schopný doktor, ktorý supluje tieto dve doktorky ak sú na dovolenke,alebo PN

Dečkov bol podľa mňa trochu "ľahostajnejší" - rozumej nekecal tak priateľsky ako keď som bola u neho raz na kontrole. Ale som mu spomenula, že rodil moju kamošku tak hneď ožil. 😀

V skratke - myslím si , že som mala šťastie na doktorov a že doktorky sú z pohľadu ženy (rodičky) trochu chladnejšie(veď nemá každý človek každý deň super náladu a sú to tak isto ľudia) a Dečkov mi pripadal taký príjemnejší. 😉
Takže baby, ako písala zuuzuu predomnou, netreba sa báť, pekne sa sústrediť na to čo vám hovoria, spolupracujte a všetko zvládnete na 1 😉

Ešte ste písali o tom, že si nemôžete krémovať detičky ako chcete... atď. , tak ja som si krémovala svojim olejčekom z domu a aj riťulu som malej aj malému mohla natierať akým krémom som chcela. Nikto nám tam neprikazoval a nezakazoval čo môžeme používať. 😉
a ja som vlhčené utierky používala (na kvantá 😅 ), ale potom som riťulu umyla aj vodou.

jevel
19. aug 2008

ano ano timotej ,teraz sa mi vyjasnilo - ten streptokok - môže dôjsť k tomu natrhnutiu (to bola tá hlavná príčina)
A Dečkova len odporúčam

stankatt
20. aug 2008

Ahojte, tak aj ja uz mam porod za sebou. Aj ja som mala antibiotika pred porodom, porod som mala vyvolany, lebo som 9 dni prenasala. A rano 8,00 som dostala cipok a 9,30 zacali bolesti. o 10,00 uz som s krutila okolo postele a 12,05 bola mala na svete. Takze rychli porod 🙂 🙂 . nemala som vybaveneho lekara, odrodili ma Kovacicova s Deckovom a vrelo odporucam. Su velmi mili a ochotny. Aj sestricky su fajn. Vsade su sice nejake vynimky ale nikto neni dokonaly... A ked som to prezila ja, tak to prezije kazda 😉 Porodnica v pohode, mala som pre malu svoje veci a tu koznu potvoru nedostala.

tesorino
20. aug 2008

stankatt gratulujeme 🙂

bubaczik
20. aug 2008

Ahojte..prosim Vas,ak mate niektora tč na dr Dečkova,prosim,pošlite mi ho v ip,mne pri vymene telefonu nejako zmizlo!!!dakujeeem

timotej
21. aug 2008

tehu ako si dopadla u Ilavského všetko je OK? Kam ťa poslal?

petusaaa
21. aug 2008

tesorino: byvala som na sihoti, ale uz sme sa prestahovali to trakovic 😉

tehulka4
21. aug 2008

ahojky timi, myslim, ze paradne....maly ma 2778 g, zatial vsetko ok, akurta sa mu trochu nepozdavali mrnusove oblicky. poporode ma muju na ne urobit ultrazvuk ci co to, ale vraj sa nemam nejak znepokojovat, ze sa to po porode castokrat upravi..tak som zvedava...zacalo mi padat brusko, takze ej dost mozne ze do TP ani nevydrzime..ale ved sa to este uvidi...poslal ma ku komu v podstte chcem, ale on mi odporucil Stefanikovu, Chopvanovu alebo Deckova...a vy mate kolko gramov???

tesorino
22. aug 2008

petusa tak tam si sa asi vydala, nie?? 🙂 ja som priamo odtialto, kupili sme komodu pre babo a uz som si tam dala aj veci pre maleho 😉

zajo79
22. aug 2008

petusa, Ty si z hlohovca? aj ja som z hlohovca! i ked momentalne uz nie, ale byvala som tam 27 rokov 😎

timotej
22. aug 2008

ahoj tehu my máme 2 790g a malý je úplne zdravý chvalabohu zatiaľ, ja už mám vybaveného Dečkova dnes
večer k nemu idem prvý krát som zvedavá aké budem mať z neho dojmy uvidím potom napíšem. Ilavský povedal že malý je tam už dosť stlačený a nemá miesto tak sme sa aj zasmiali ja mám akurát toho streptokoka ale to má veľa tehuliek. Zakým teda pôjdeš a kedy?

tehulka4
22. aug 2008

timi, u ilavskeho je vzdy kopec srandy....bud mui rozprava vtipy alebo nieco vymysli..je vazne zlaty...tiez ste uz pekne velky..je vidno ze mame rovnaky termin, este aj drobci su vahovo skoro rovnaky...ja asi predsa len pojdem k tej stefanikovej a chcem za nou vybehnut bud v utorok alebo vo stvrtok..uvidim...

petusaaa
22. aug 2008

tes: no, ja mam sice manzela z koplotoviec, ale prestahovali sme sa do trako, kvoli lepsim spojom.
zajo: no, bola som z hlohovca. teraz uz byvam tri roky v trakoviciach 😉

demarkova
22. aug 2008

ahoje tehulky a cerstve maminy,
ja mam mesiac pred pôrodom a uz som dost na nervy /som prvorodicka/, vsetky vase skusenosti co tu citam s trnavskou nemocnicou su viac menej pohodove ALE, mna by mal rodit dr.Čech a to co som o nom pocula mimo tohoto fóra ma moc nepotesilo, vsetky /kolegyne, kamaratky/ ma od neho odhovaraju, vraj nema dobru povest a zo vsetkych pôrodnikov z trnavskej je ten "najhorsi".
Tak vas moc prosim, poradte, pridajte vlastne skusenosti ak mate, ja som uz fakt zufala. 😒
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre