Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petra25
16. feb 2007

No to ano Pavlinka- ja uz som sice zbalena -ale niektorymi vecami sa este necham inspirovat 😉 Ja sa musim k tomu jedlu este vratit - to sa jedlo nosi na izby? normalne ranajky, obed, vecera alebo...? ale sa bojim, ze budem hladna, co?😀

Dnes som bola u Stefanikovej - a ta povedala, ze to vyzera skor na prenasanie 😅 moc ma nepotesila - nie ze by som chcela, aby sa narodila skor, ale ani moc dlho by som ju prenasat nemusela mavala som totiz dost nepravidelny a dlhy cyklus - (poradte nejake triky na urychlenie🙂- no a samozrejme - sestricka ma prvykrat zabudla natocit, minule sa jej to podarilo, no a dnes zas nemali papier, takze opat nic - bola som napalena - jednoducho na nas sa uz neuslo (este dve predomnou natocila) Co uz - slovenske zdravotnictvo 😖

silviatt
16. feb 2007

Petra z toho, ze nemali papier si nic nerob. Ja som zhruba pred mesiacom a pol necitila pohyby, isla som k lekarovi, ten skontroloval srdiecko, ale pre istotu ma poslal aj do nemocnice aby ma tam natocili. Po 5minutach lezania mi sestricka povedala, ze uz nemaju papier a dufa, ze taky kratky zaznam bude lekarovi stacit. Samozrejme nestacil, skontroloval to este raz na sone a povedal, ze je vsetko v poriadku. Bola som velmi sklamana z Trnavskej porodnice, ale myslim si, ze viac sklamana by som mala byt z celeho Slovenskeho zdravotnictva. Aj ti Stefanikova povedala kolko mala vazi, meria...?

petra25
17. feb 2007

Povedala mi iba vahu - 3200gr 😉
Inak babule, este sa chcem spytat, ako je to s navstevami, ked ste na standardnej izbe - viem, ze tam nemozu ist za vami- takze pojdem za nimi na chodbu (alebo?) a co malu - budu ju moct zobrat na ruky, alebo im hu ukazu len cez sklo?

A stale som zvedava na tu stravu - Pavliiiinka 😀

melory
autor
17. feb 2007

petra je to tak, ze ty ukazes malu cez sklo a mozes volat s tymi na druhej strane, potom babo zanesies na izbu, alebo sestricke a mozes ist ty sama do cakarne, nebud smutna ale rada, lebo babo je este strasne malinke a roznasaju sa infekcie, nie ze by tvoji znamy boli jedny z nich ale kto ti zaruci cistoti,ked cestovali autom? chytili klucky? sli ti nieco kupit a chytili kosik? ja som rada, ze to tak je, ved este si ho povaruju o 106

petra25
17. feb 2007

mel, urcite mas pravdu, len mi pripada divne, ze muz si nebude moct malu 5 dni ani chytit ☹
Prave som pozerala tvoj album - Hugo bol straaasne chutnulinke babo 😀
A co tvoje nove poznatky o TO uz si sa rozhodla?

ladynika
17. feb 2007

petra-neboj strava celkom usla,ved ti donesu aj z domu,mozes si brat na izbu,robia to tak vsetky mamicky,ktore maju babatka pri sebe na izbe.A s tymi navstevami je to tak isto ako pisala mel,navstevy pustia len na nadstandardnu izbu ale len ak nie je karantena.A ak ti mozem odporucit,zober si pre babatko vsetko z domu,aj kosielky a plienky.V nemocnici sice maju erarne ale peru ich v strasne silnych prostriedkoch a deti byvaju na ne alergicke.V case ked som tam bola ja tak nas tam drzali vsetky dlhsie lebo sa nam deticky vyhadzali...

petra25
17. feb 2007

dakujem ladynkaa, uz mam pre nu nejake kosielky zbalene 😉
No a tych nasich musim pripravit na to, ze ma maju zasobovat 😀

ladynika
17. feb 2007

nech ta zasobuju dobre,lebo rano su obvykle pred vizitou 2 rozky, o 11.30 je chaby obed a vecera je okolo piatej a porcie su jak pre babatka,na malom tanieriku 🙂 a s tym mas vystacit zas az do rana 🙂 🙂 🙂

petra25
17. feb 2007

no vidis, to je presne to, na co som sa pytala 😅 dakujem 😀 musim im dat teda poriadne instrukcie. A kam si si to jedlo davala. Pavlinka pisala, ze jej nosili aj jogurty. To tam je niekde na izbe chladnicka? to sa mi nezda 😅

ladynika
17. feb 2007

chladnicka je spolocna na chodbe,pre mamicky aj pre babatka.Ostatne mozes mat na izbe,neboj 🙂 Inak,polovicu toho co napisala palvinka som nemala ani nepotrebovala 🙂 🙂 🙂

petra25
17. feb 2007

A co takeho dobreho ti nosili? Ozaj a je nieco, co sa kvoli kojeniu neodporuca (napr. dzusy alebo tak) 😅

ladynika
17. feb 2007

no nemozes nic kofeinove,bublinkove,ovocne...ze vraj ani cokoladu,ale tu som papala...treba dobit energiu,nie?A ako budes rodit?Prirodzene alebo sekciou?Volas si doktora?

melory
autor
17. feb 2007

topolcianska je novsia, nove kachlicky, nove kresla, nove steny, kdez to trnavska je 30rocna. mne skor ide o to aby sa zas na mna nezabudlo.

palvinka
17. feb 2007

ladynika ja som ten zoznam preposlala tak ako som ho mala v PC a použila som všetky veci okrem:
masážna trojnožka - to som chcela pri prvej dobe pôrodnej, aby ma manžel masíroval, nestihli sme, mala som rýchli pôrod
klieštiky alebo nožničky na nechty - nebolo treba, nechty som si ostrihala ešte pred pôrodom, inak to odporúčam, lebo po pôrode sa ohnúť a ostrihať si nechty na nohách by bol dosť problém 😉
nosné kvapky na zvlhčenie sliznice– najlepšie Vincentka alebo Steri mar - ja som nepoužila, ale je tam dosť suchý vzduch kôli kúreniu
yal – klystír (ak je Vám to príjemnejšie ako si ho nechať spraviť erárom od sestričky) - tiež som nepoužila, nestihli mi ho dať.
žiletka - oholená som už bola
zrkadielko - na izbách sú zrkadlá
podložky pre inkontinentných (min 1 na deň – zídu sa aj doma) - mne stačili iba dve
tekuté mydlo s pumpou na izbu k umývadlu - boli na izbách eráne anibakteriálne
nafukovacie koleso (na sedenie) - nepoužila som ho, lebo nemocničné postele boli veľmi vysoké ale doma mi pomohlo a dosť
látkové plienky 6ks pod hlavičku a pod. (2 nové, 4 staré) - používala som erárne
poštolky - tak isto sme dávala erárne
detské mydlo (ak vám vadí značka johnson)
olejček
preblovacie podložky 2ks
sú to všetko veci, ktoré nezaberú veľa miesta ale pre istotu je dobré ich pribaliť 😉

Petra ja som tam bola v decembri a jogurty som si dávala na okno 😉 .
Čo sa týka veľkosti porcií tak mne stačilo, aj som koľkokrát neziedla všetko. A s jedením sme to robili tak, že buď sme si priniesli na izbu (väčšinou raňajky), alebo sme sa najedli najprv jedna a spolubývajúca bola pri bábetkách a potom sme sa vymenili.

melory
autor
17. feb 2007

mne sa na izbe jedlo velmi zle, lebo postele su vysoke, zena ubolena, neda sa ani sediet ano lezat, nieje kde polozit tacka, no chaos, ja som sedela vzdy v jedalni na stvrt zadku... 😀

dufman
18. feb 2007

Caute kocule!
Tak taketo info, co tu su uz popisane mi potvrdila aj susedka, kt.sa vratila z tt nemocnice v utorok. Vraj sa to da vydrzat. Ved nejako bolo nejako bude, ze by moje motto? 😀 Vravela, ze aj nocne kosele su zbytocne si brat svoje, lebo ked si zaspinis, zase vymienat a tie nemocnicne operu oni. A po zasivani sa urcite nejaka nehoda stane. 😒
Z tych posteli nemam dobry pocit. Susedka je asi o tri hlavy vyssia ako ja, takze ak spadnem tak ma porazi. 😅 Budem si musiet davat pekne pozor.
Zajtra ideme na poradnu, tak som zvedava, co nam povedia. V piatok som mala divne pocity, asi sa to priblizuje. 🙂 uff!

petra25
18. feb 2007

boooze, ladynka - tak co potom mozem 😅 nic ovocne -to znamena co? ani dzusy ani ovocie??? a som rada, ze si sa s tou cokoladkou vzoprela 😀
no az teraz ste konecne povedali, ze je tam nejaka jedalen - takze uvidime, ako to budem riesit,tak vam zavidim, co uz to mate za sebou
Duf - na poradni drzim palce -dufam, ze pre teba budu mat papier na pasoch 😒

melory
autor
18. feb 2007

petra nebudes moct skoro nic, urcite nie dzusy ktore su exoticke, cize mozes len tie ktore su z ovocia tu dopestovaneho, jablko, hruska, ale pozor na ribezle a hrozno su vysoko alergenove, vobec nemozes strukoviny a cerstve pecivo, kedze cakas dievcatko to mas jednoduhsie, lebo chlapci su viac citlivy na brusko... 😵 nebudes moct ak budes kojit ani jahody, tak zabudni na mnamozi zo zahrady, ale porad sa s detskym pediatrom. oni toho dovolia trosku viac.

ladynika
18. feb 2007

petka,potesim ta-nieco ovocne predsa len mozes a aj to odporucaju doktori-slivkovy kompot 🙂 ale inak to nie je take hrozne,mozes v podstate papat vsetko ale len v malych mnozstvach-aby sa to stratilo.Ale ak mam byt uprimna na druhy den po porode som taaak vyhladla ze som v noci zjedla,vlastne doslova zozrala,plechovicu ananasu 😀 😀 😀 a malemu to neublizilo.A inak mliecko sa ti aj tak vytvori az po par dnoch,tak tie prve dni po porode papaj na co budes mat chut.Doda ti to sily 🙂

melory
autor
18. feb 2007

ja som si najviac pochutnavala na salku
ked sa mi zdalo, ze mam menej mlieka, uvarila som si vtacie mlieko, poznate to? je to prevarene mlieko so zltkami a na vrch sa da uslahane bielko.

petra25
18. feb 2007

jeee, ladynka, ja ta mam tak rada, ty vies cloveka povzbudit 😉 vies, ja uz v tom, co nemozem mam taky chaos - a tiez si myslim, ze s nicim - teda ani so zakazmi -to netreba prehanat - zjedla si ananas, cokoladku a vsetko je OK 😀 viem, ze strukoviny a kofein sa neoporucaju, ale mel cerstve pecivo ???(to kvoli naduvaniu, asi, ze?)tak co mam potom fakt jest - viete mna zaujima hlavne to v porodnici - boze ja som fakt asi strelena - stale tocim len o jedle - viete len nechcem, aby som zjedla nieco co nemam 😅

ladynika
18. feb 2007

Petka,s tym pecivom to asi nebude az taky problem,lebo nam davali na kazde ranajky 2 rpzky a aj cez vikend bola sucha vecera-opat 2 rozky...cestve neboli ale ani tvrde nie...a aj z domu mi este doniesli rozky🙂prve tri dni som doslova zrala...potom maly dostal zltacku a mna to zlozilo,takze som nejedla a stratila som aj mliecko...a neboj,ak si nebudes ista co mozes a co nie,opytaj sa sestriciek 😉 planujes prirodzeny porod alebo sekciu?volas si niekoho alebo kto bude ten odrodi? 🙂

melory
autor
19. feb 2007

v porodnici budes jest co ti daju, inac je sila ten ich caj rusky cierny na ranajky 🙂 my sme mali prvy den hrachovu polievku 😲 kukali sme, ze ci sme spravne, ale od hladu sme zjedli, deti museli plakat....

palvinka
19. feb 2007

to že pri strave neberú ohlad na kojace mamičky je stále, strava je rovnaká pre celú nemocnicu.

melory
autor
19. feb 2007

takze baby stresy ohladom jedla zahodime za hlavu a budeme jest vsetko, 😵

dufman
19. feb 2007

cauko!
my sme boli dnes na poradni. Vsetko ok. Mame vraj este min.dva tyzdne cas. Nerobili mi ani uzv ani pasy nedali. Horsie je ze ma doktorka rozrypala a tecie mi krv ako pri menzese. Ze sa nemam zlaknut zhruba take dva dni to bude trvat. Uzasne. A maly je este hore, stale 1,5cm otvorenie-ci ako sa to povie a tak.
Bola tam jedna pani, ktora ma rovnake prizvisko ako ja. Sranda bola, ze ona caka dievca a my chlapca. Ona ma napisane meno Denisa a my davame Denis. A to som chcela dievcatko. Dobre,ze? 😀

petra25
19. feb 2007

Dufman - tak to si ma s tym "rozrypanim" sokla - nie je to trochu nebezpecne - no hadam vie,co robi - chuda moji, aj to boli?
A preco si nebola ani na pasoch - zas nebol papier, ci co? expresna prehliadka 😅 ale im je asi jedno, ze na to tyzden cakame
Inak baby to s tou stravou je sila - na jednej strane vam odporucia, co vsetko nemozeme a na druhej dostaneme hrachovu polievku ☹
Pavlinka - teba som sa chcela spytat - ten klistir Yal sa v com odlisuje od erarneho? robi si to sama, alebo co? a dovolia to bez problemov? a co to stoji? uf, som ta zavalila otazkami 🙂

dufman
19. feb 2007

no bolo mi dost divne. Hrozne ma bolela hlava, ale dufam, ze tym nic nepokazila. Teraz ma uz len trosku brusko pobolieva, ale malinky sa hybe, tak hadam vs.ok. Prehliadka samozrejme expres. Na pasoch neviem preco ma nedali. Ale mam prist o tyzden a povedala ze pojdeme aj na uzv, tak im to pripomeniem.
Z tej stravy si nic nerobte, ved co sa v dnesnej dobe moze? Ak by sme sa mali vs. striktne drzat, tak pomrieme hladom. 😀

petra25
19. feb 2007

No ved to Duf (myslim to s tou stravou)aj ked clovek si aspon na zaciatku chce dat pozor😅 , inak je sranda, ze vzdy ked idem do TT na poradnu, tak si prechadzanim cez Trakovice na teba spomeniem 😀 byvate na domceku sami, alebo so svokrovcami?

dufman
19. feb 2007

My byvame sami ale na bytovke, tie nove co tu stavali. Si mila,ze si na nas spomenies. Som zvedava ako nam vyjde termin. 😎
Uz by nam mohli cinknut aj na ten kocik a postielku. To by ma fakt stvalo, keby to nebolo do prichodu drobca, teda do mojho odchodu do porodnice. Nerada by som to nechavala len na muzikovi. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre