Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

debbie
15. sep 2008

Jaska že to je ok ved tá Janka čo to precvičuje si ževraj zapisuje TP tak nám povie do kedy môžme skákať... 😀

zuzanikaaa
15. sep 2008

jeeej, gratulujem tehulke aj timi 🙂 Tak teraz som asi na rade ja 🙂 Zajtra mame poradnu tak uvidime ako sme na tom.
peti potvrdenie nemusis mat, ale je dobre sa poradit so svojim lekarom.... ale ak nemas ziadne vazne problemy tak je to v pohodke.

zuzanikaaa
15. sep 2008

soncam a kto tehulku rodil? Volala Stefanikovu alebo mala sluzbu?

soncam
15. sep 2008

Tehulku rodila Kovačiková a niečo mi spomínala aj o Hlávekovi tak neviem . Ten čas nie je 5.55 ale 6.55 vraj zle počula a čas ani nevnímala. teraz leží a oddychuje lebo ju dosť nastrihli. Baby to cvičenie vám závidím. Ja som chodila pri malom a bolo to super. Teraz musím viac ležať a dvíhať nohy hore.Dnes sme začali práve 28tt a tak po tom som túžila.Za každý deň a týždeň naviac Pán Boh zaplať. baby boli ste v dm vyplniť tú knižku baby bonus či ako sa to volá. mala by som k tomu zopár otázok.

petusaaa
15. sep 2008

soncam: pytaj sa, ja ju mam doma 😎

debbie
15. sep 2008

aj ja som bola a poslala som to poštou a prišlo mi že mám leporelo v dm ...nič viac a že ked porodím mám poslať kopiu rod.listu a ty petuš máš už bonusy

petusaaa
15. sep 2008

debbie mam, ale nic moc tam nie je. 😖

debbie
15. sep 2008

a tebe neposlali čo mne? a prečo ja nemám? hm? to si dávala osobne či tiež poštou?

zuzanikaaa
15. sep 2008

mne dali tiez len zopar bonusov, po porode vraj dostaneme viac

soncam
15. sep 2008

Petusaaa ja uz mam tu knizku doma. tiez mi povedali ze po porode dostanem este inu ze táto je pre mna a ta druha je pre babenko. Ja ma termín 15. dec. .Ta knizka co potom dostanem ju budem musiet minut do konca roka alebo sú tam tiez nieake dátumi ako v tejto pre maminky.

petusaaa
15. sep 2008

no, to hovoriili aj mne, ze po porode bude viac bonusov. ja som to podavala osobne v hc. a nemusis to minut do konca roka, su tam datumy, ale asi az do roku 2010 tipujem, ze to budeme moct uzivat 😉

bubadlo27
15. sep 2008

ahojte babule, ja som mala z minuleho roka, len baby bonusovu poukazku pre malu a tu mi dali, az ked sa mala narodila na pockanie, po predlozei rodneho listu 😉
su tam zlavove kupony na plienky, kremy, papanicu pre deti , kase, hracky drogeriu pre vas, tusim v celkovej vyske okolo 7000 Sk, bolo ich vsak treba minut do 30.6. 2008 a poviem vam ze vela som toho nepouzila, cakala som od toho ovela viac, ale nevedi aj tento rok si pojdem pre ne 🙂

petulienka
16. sep 2008

ahoj bubadlo,

vidim ze uz koncis pomaly, aj my sa uz zaciname chystat na druhe, kupila som si ovulacny test, prosim ta, ako sa vam to tak rychlo podarilo? daj nejaky recept. Ideme na to uz teraz pri najblizsej ovu, len neviem kedy presne bude lebo mrcha je od porodu velmi nepravidelna, tak snad trafime 😉

bubadlo27
16. sep 2008

ahoj peti,
tak my sme to hlavne neplanovali a o to viac sa tomu tesime 🙂
asi to tak malo byt, neriesim, hlavne ked poznam kopu kamosiek, co sa stale snazia a nic ☹

inak viem kedy sa to presne stalo 😉 , som sa mangelovi musela liskat 😉 , lebo sa hneval, ze stale sedim za konom, tak mozno vyskusaj a podari sa 😀 😀 😀 😀 😀

sissik
17. sep 2008

ahojte, citam, ze tehulka a timotej to uz maju za sebou. blahozelam a prajem im vela zdravicka, rychle zotavenie a hlavne dobre deticky

kukona1
17. sep 2008

blahoželám tehulka a timotej, 😉

debbie
17. sep 2008

Ahojte babenky ako sa dnes máte? Ja mám po včerajšej poradni toľko energie.... 😀 môžem rozdávať...sme ok aj sono nám dr.robila a malá má 1050g hhihi som bola takááááááááááááá happyˇ...je vraj o týždeň popredu tak dúfam že aj pôrod bude skôr.. 😉 každý deň sa počíííta nie? Malá tak veľmi kope od rána a hlavne tak dole akoby chcela nôžku vystrčiť viete kade...hhihii nedá sa mi ani poriadne sedieť..a strašne sa mi zadržiava voda v tele aj dr.vravela menej soliť,no veď ja solím malinko a čo mám nesolliť? 😢 Nohy mám jak stĺpy ...

tesorino
17. sep 2008

ahoj debbie, no super tak krasne rastiete...len tak dalej 😉 dnes idete cvicit s petusou??

petusaaa
17. sep 2008

ahoj debbie. vy ste este hlavickou hore? ja vlastne ani neviem, kedy sa maly otocil, lebo sme boli tusim v 20tt a potom az teraz v 33tt. ale este mate casuuuuu. ani ja nemozem solit(kvoli tlaku), ale zatial nenapucham. klop klop 😉 a nemozem ani cukor - tehu cukrovka. a okrem toho som vegetarianka 😀 tak mi zostava uz len zelenina 😠

tes: hej, ideme dnes na to. ty len pekne buvickaj doba s vylozenymi nohami! nie, ze ma predbehnes... ja sa chystam v oktobri a ty to vidis az na november 🙂 tak sa pekne drz 😉 inak ako sa mas?

tesorino
17. sep 2008

ahoj petusaaa tak ja idem dnes o 13.00 do tt na socialku a este do jedneho obchodu, tak doma lezat nebudem 😅 ale idem so svokrou tak ked sa nebude ponahlat tak by som vas tam chcela prist pozriet 🙂

petusaaa
17. sep 2008

jasne, pridi.. ale cvicit ti nedovolime 😉 a na socialku ides kvoli materskej? preco nejdes do HC?

tesorino
17. sep 2008

lebo ma poslali do trnavy, tak neviem, kedy zacina to cvicenie?to je v tom hotely?

petusaaa
17. sep 2008

lebo mna poslali z tt do hc, tak preto ti hovorim 😕 a ano, je to v nukleone a ja a debbie sa mame stretnut o 16:10 pred nukleonom 😉

tesorino
17. sep 2008

tak ked sa mi podari tak tam pridem, no dufam ze ma neposlu naspet do hc lebo ma svihne, oni lubia prehanat ludi ☹ ved dam ti vediet ako som dopadla

tesorino
17. sep 2008

petus ty uz mas vybavenu tu socialku? co vsetko si vybavivala?

petusaaa
17. sep 2008

no, ja som chodila na urad prace, kedze som skoncila skolu teraz v maji. tak tam som bola zaniest, ze uz nastupujem na matersku... a inak som bola dobrovolny platca nemocenskeho (aby som dostavala aspon nejake materske, kedze sme babo planovali), tak to som si bola vybavit tiez v hc. a po porode sa vybavuje kocikove + doplatok ku kocikovemu na prve dieta. ale to az ked sa babo dozije tusim 28 dni, tak ti daju. este by ti mal doktor dat hlasenie o mene a ak nie ste zosobaseni, tak aj o priezvisku (ci otcovstve?) a mala by si mat vybaveneho pediatra - ale to uz nie na socialke 😉

soncam
17. sep 2008

Caute babenky. Debbie vy ste ale krásne veľky. Mne robil utz pred 2 týždňami a to sme mali 680g. Tak dúfam že teraz tiež mame okolo kilečka. Dnes som bola na poradni. Ja nezapuchám aj tlak ok, len nemôžem spávať. Baby čo vybavujete na sociálke? Môžete mi niekto poradiť ako sa mi bude rátať materská. Mám odpracované 3 roky ale som na PNke od apríla tohto roku. Teraz posledného septembra ju ukončím a v robote si vyberiem mesiac dovolenky a potom už nastupujem 3. 11 na materskú. Ďakujem vám za radu.

petusaaa
17. sep 2008

materska sa rata z roku 2007, ak ju mas zacat poberat v roku 2008, ale pozriem ti, ako presne, lebo ja som nerobila 😝

tesorino
17. sep 2008

petusa no ja som nebola dobrovolny platca nemocenskeho tak asi ma preto poslali do trnavy, ani som nevedela ze sa take nieco plati ked chces matersku, no ved uvidim co mi povedia 🙂 zachvilku vyrazam, tak dufam ze sa tam dostavim a uvidime sa 😉

petusaaa
17. sep 2008

rozhodujúcim obdobím bude príjem z minulého roku. Materské sa počíta z denného vymeriavacieho základu.Denný vymeriavací základ je podiel súčtu vymeriavacích základov na platenie poistného na nemocenské poistenie dosiahnutých poistencom v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Vymeriavacím základ je teda vlastne hrubý príjem. Rozhodujúce obdobie je vo všeobecnosti kalendárny rok. Od 11 dňa PN-ky sa nemocenské poistenie prerušuje. Toto obdobie sa teda nepočíta.
takze mne stoho vychadza, ze si spocitas hrube prijmy z minuleho kal. roka vydelis 365 a das si 55%. a tolko by si mala dostavat na den. ale ak si bola na pn viac ako 11 dni v kuse, tak si odratas kolko si bola z tych 365. neviem, ci to je zrozumitelne, ale ak nie, tak sa spytaj 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre