Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

84matulik
20. mar 2012

@franzziska veď som napísala, že vôbec neviem.... 😉
Len som k tomu dodala tie negatívne infošky....

dominikati
20. mar 2012

Ahojte ma tu niekto skusenosti s porodom po prvom cisarskom?Aky postoj maju lekari v Trnave?rada by som aj druhy cisarsky nakolko mam zdrav. problemy,ktore vsak nesuvisia s tehotenstvom.

snu
20. mar 2012

@84matulik ja si zas nechcem platit,, vela krat sa stalo,ze aj zazmluvneny neprisiel a potom by som len panikarila 😀

snu
20. mar 2012

@dominikati no co ti odporuca tvoj dr? uz to zalezi na tvojom gynekologovi,tak sa snim dohodni,, ja som mala tiez prvy cisarsky,, mne povedal moj gyn,ze sa aj druhy odporuca,, minule sa ale tvaril,ze by som mohla aj prirodzene,, ale dnes mam poradnu,, tak sa ho spytam..

84matulik
20. mar 2012

@snu ja idem od apríla do nemocky, ako riziková gravidita a tam sa uvidí....lebo tu písali kočky, že štefaniková je vždy pri dvojkách....a my čakáme dvojičky, tak sa bojím...nechce sa ani mne moc platiť....peniaze sa nám zídu aj na niečo iné....ale bojim, bojim...

misenka3
20. mar 2012

Tak potom nemusíte mať strachy ostatné sa dá v pohode zvládnuť sem tam to bude o nervy, ale keď prejde prvý rok tak sa vám polepší, môj malý bol hypotonický tak som s ním cvičila aj vojtovku dúfam, že vás to obíde a budete mať šikulky. Keď začnú chodiť tak to bude fajn, dáte ich do ohrádky a zahrajú sa

snu
20. mar 2012

@84matulik uz od aprila? tak to ti nezavidim,, ja budem trpet uz len tych par dni co budem v nemocke ☹ ,,len sa neboj.. suseda porodila v tt zdrave dvojicky aj bratrancova manzelka.. aj kamratka.. ale kto im robil cisarak neviem..nebooooj

misenka3
20. mar 2012

Netreba sa báť, keď budete v nemocnici len si to tam užite, nevariť, neprať, neupratovať, ja som tiež ležala jeden týždeň, asi dva mesiace pred pôrodom, len tak preventívne na pozorovanie a potom asi 8 dní pred pôrodom som už bola prijatá na rizikové a ja som to mala ako dovolenku. Strašne sa mi to zišlo, si ešte pred pôrodom a staraním sa o dvojičky takto oddýchnuť. Strašne mi chýbala dcérka, ale chodili za mňou tak to bolo fajn. Ale pri malom dieťati si neodpočiniete, A ja som už tie posledné týždne nemohla ani riadne spávať ani ležať malí boli velikí, popri tom starostlivosť o dcéru, tak som si tam aspoň dobre oddýchla pred dvojičkovou materskou 🙂

misenka3
20. mar 2012

Ak máte mať sekciu nezazmluvňujte si nikoho ešte sa vám tých 200 neviem koľko veľmi zíde na plienky 😉

84matulik
20. mar 2012

@snu no ja verím, že si ma tam nenechajú🙂))) že bude všetko OK....môjmu doktorovi idem ešte v apríli, nejakého 13teho...ale štefanikovú sme vybavili a ona že nech už prídem začiatkom apríla a dohodneme sa....tak sa aspoň spoznáme 😀 😀 😀 😀 a od max. 34 tt by si sa tam mala hlásiť...takže tak...ale ja v nemocke nebudem!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

84matulik
20. mar 2012

@snu a nevieš či mali zaplateného pôrodnika????

snu
20. mar 2012

@84matulik nemali,, urcite nie.. ,,ale ako som tu pisala aj pytala sa na skusenosti,, ze ked ma mat zena cisarksya zisti si sluzby ako kto robi a dohodne sa na termine prave vtedy,ked ma vyvoleny dr. sluzbu, tak by nemala platit.. ,,

snu
20. mar 2012

@misenka3 presne 😉

84matulik
20. mar 2012

@snu aha, tak to je fajn...možno tým pádom ani platiť nebudem....

snu
20. mar 2012

@84matulik sa jej spytaj,, musim s stretnut so svagrinou,, ona si to tak neak zariadil s deckovom,, mylsim ze ked sa pytala, ci bude platit, tak jej povedal,, ze naco ma poistovnu ? 😀

84matulik
20. mar 2012

@snu to je prístup dobrý...hih...ale tak by to sakra malo byť...no nie??? však dosť platíme mesačne do zdravotky...a keď niečo chceš tak si za to musíš ešte aj zaplatiť....takže tak....Veď za chvíľu je apríl tak sa dozviem... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

snu
20. mar 2012

@84matulik no veru malo,, mne sa ani uplatky neak nepacia,, mne tiez nikto v praci nic neda do vacku za to ze dobre vykonavam pracu... ako doprajem doktorom aj sestrickam,, ale tak odtial potial,, no moja tak sa drz,, du ja dovarit a nachystat sa na poradnu,, dufam,ze nam dnes krpca premeria a odvazi 😀 nech sa ukludnim,ze tie kg co mam pribrate patria aj malemu 😀

84matulik
20. mar 2012

@snu hih....neboj, patria aj jemu🙂))) a komu chodíš??? a čo dobré varíš??? daj inšpiráciu????

snu
20. mar 2012

chodim pecimu.. ,,robim dukatove buchticky,, a maly uz chodi a vypytuje kolaaacik 😀 tak som mu musela dat.. tak uz je naobedovany,, a uz vonku pracuje s tatinkom 😀

84matulik
20. mar 2012

@snu hih...tak ako dobre...to som chcela aj ja robiť minulý týždeň, ale som kúpila tie buchtičky, neviem to robiť, alebo som to teda ešte nerobila a nezjedli sme ich, tak už su po lehote....sakra...neva...ja chcem granatier robiť....mňamko....mňam...ale neviem akú polevečku????? a bývaš v TT????? alebo nejakej dedine?

snu
22. mar 2012

ahojte,, takze po cisarskom ma caka aj teraz cisarsky.. neodporucal mi dr prirodzeny porod.. okrem toho to vyzera tak,ze aj druheho synacika si v brusku dobre vykrmujem 😀 prvy mal 4,5kg a vraj ho asi aj tento dobehne 😀

moen
22. mar 2012

@snu Podla mna to mas lepsie ked rodis cisarskym, neviem si predstavit, ako by si tlacila von 4,5 kg babo, to by mozno ani neslo.

misenka3
22. mar 2012

ale šlo ja som porodila dcérku 4440g a úplne v pohode síce roztrhaná až po konečník a to som bola aj nastrihnutá ale radšej by som rodila len spontánne . Dvojičky som mala cisárskym a potrebovala som sa o ne starať a nie byť ako lazar po sekcii, pri dcére som na druhý deň behala ako čečetula. Po sekcii mi presne po týždni ostalo konečne normálne, bez bolestí sa starať o deti. Ale vyberať sa nedá musíme vydržať či už spontánne alebo sekciou

snu
23. mar 2012

@moen no neslo, ved pri prvom, ked mi maleho vytihali prve slova doktora boli : ,, paneboze to je slon, mama chuda,tato chudy.. z tohto by potod nebol!,, ja som malá,preto to neriskovali,, 🙂 a maly mal strasne veliku hlavicku 😀 on bol obrovsky pri babatkach 🙂

@misenka3 ano su zeny,ktore nechaju porodit aj vacsie babatka, mozno ta nechali,ak si vyssia,alebo mas inak stavane telo,, neviem co presne beru do uvahy.. ,, ja som po cisaraku jazvu mala v pohode,nemozem sa stazovat na neaku extra bolest,, mna keby zo spinalu nebolela priserne hlava,tak o 2dni by som bola uplne fit 😉 citila som len ako svalovicu,, ale tak ty po dvojickach si musela byt vycerpana aj z tehotnestva,nie?

84matulik
27. mar 2012

@misenka3 ahoj, a kde ti robili sekciu, v TT???? ja čakám dvojky, tak preto sa pýtam.....

misenka3
27. mar 2012

áno v trnave

vera_t
27. mar 2012

Ahojte maminky 😉 mate niektore skusenosti s Dr, Havlikovou? Lebo sa rozhodujem medzi Dr. Chovanovou a Dr. Havlikovou. Dakujem

elinka27
28. mar 2012

Ahojte tehulky, maminky!Ak vas zaujima nosenie deti, mate chut dozvediet sa o nom viac.Tesime sa na stretnutie s a Vami 17.aprila o 10.hod v materskom centre Mama klub Sered.Ukazka nosicov a satiek, ake je to ergonomicke nosenie, tiez ukazka uvazov.

katkatt
28. mar 2012

@vera_t ahoj, ja som mala Dr.Havlikovu pri prvom porode a bola som velmi spokojna

vera_t
28. mar 2012

@katkatt dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre