Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

pingu1
29. máj 2013

@dulkagabulka ja mozem odmietnut nastrih? ale je to na vlastne triko urcite.... pri prvom sa ma nikto nepytal

dulkagabulka
29. máj 2013

@pingu1
odmietnut môžeš, samozrejme že na svoju vlastnu zodpovednosť 🙂

redlola
30. máj 2013

@magnolka a @bodka13 - neda mi nereagovat 🙂 v prvom rade mi je velmi luto, ze sa prave vam stalo to nestastie s udusenym dievcatkom. podla starsich prispevkov som vyrozumela, ze porod viedol dr lachky. viem si predstavit neskutocny hnev a zial rodicov nad stratou a snahu o potrestanie vinnika. no v tomto pripade by som nerobila unahlene zavery a neziadala o prepustenie lekara a ine konsekvencie. osobne doktora nepoznam, viem iba, ze kedysi davno nespravne vyhodnotil stav mojej 5 mesiacov tehotnej svokry, co malo za nasledok tazke komplikacie, kedze jej babatko bolo uz niekolko dni v nej mrtve. svokor tiez zvazoval podanie trestneho oznamenia, nakoniec to nechal tak, ze aj ked sa to tazko priznava, aj lekar je iba clovek a moze robit chyby. o niekolko rokov neskor prave tento lekar zachranil moju svagrinu (ich dceru), ked po porode nastala ruptura maternice a sluzbukonajuci lekar to akosi nevedel dat dokopy. pravdou je, ze porodnici pracuju v oblasti, ktora je vysokocitliva pre vsetkych ludi a aj najmensia chyba moze znamenat velke nestastie. no na druhej strane, ak teraz rodicia mrtveho babatka dosiahnu, ze daneho doktora prepustia (co si osobne nemyslim), co ak prave on je ten clovek, ktory by v buducnosti mohol pomoct niekomu inemu ak by nebol dnes potrestany? tiez si nemyslim, ze potrestanie lekara zmierni zial rodicov. mozno by pomohlo iba keby im vyjadril ucast na ich ziali, keby sa ospravedlnil za pripadne chyby a prejavil ludsku tvar - mozno to by prinieslo vacsiu ulavu truchliacej rodine.

dulkagabulka
31. máj 2013

Prirodzený pôrod koncom panvovým po sekcii - rodili ste niektorá tak aj na Slovensku?

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

magnolka
31. máj 2013

@redlola na tom co si napisala nieco pravdy urcite je, chybu moze urobit kazdy, ale prave u tohto doktora to nie je prva chyba, ktora stala ludsky zivot a to si myslim, ze by uz len tak zostat nemala... A nie som si ista, ze by prave tento clovek nejak prejavil ucast, ludsku tvar... Prave naopak, nejdem rozpisovat detaily kedze je to v stadiu vysetrovania, ale pan doktorsi je chyby velmi dobre vedomi kedze robil rozne opatrenia, aby nevysla najavo!

redlola
1. jún 2013

@magnolka - skoda, ze sa k tomu nepostavil ako clovek. nestastia sa stavaju, nevyhnes sa tomu... no niekedy by stacilo iba keby boli ludia trochu empatickejsi a bolo by vsetko znesitelnejsie a mozno aj trochu veselsie 🙂 imo s trestnym oznamenim asi velmi nepochodia vzhladom k dolezitemu faktu, ze jeho manzelka je prokuratorkou v trnave 🙂 no nepochodili by asi ani keby nebola.

denkadenka
1. jún 2013

Tak baby aj ja sa vam pochvalim s mojim porodom v tt nemocnici, bola som otvorena na 8cm v den porodu samozrejme som bola prijata o den skor kvoli prenasaniu, spravili mi vsetko co mali ale na injekciu kt mi mala uvolnit dodatocne krcok maternice mi zabudli dat, plodovu vodu mi praskla dr s tym ze do pol hodky bude babo na svete ale este pichne sestricka injekciu ked som po 4h nadavala ze uz mala mala byt na svete tak sa snazili zajryt svoj strach lebo malicka mala uz slabe odozvy srdiecka a mne stahy povolovali a necitila som ich ai z polovice tak ako po prasknuti plodovej ked zacali panikarit ze mi nic nemozu dat ani injekciu tak som sa ozvala ze mi ju este nikto nedal ( pri bolestiach na zaciatku som na nu zabudla) tam sa zbadali dr zacala hucat po sestrickach ze v tom maju bordel kde to zapisali komu ju dali ked som ju v papieroch mala zapisanu no nedostala som ju.... Nakoniec som ju dostala a drobec bol za 15 min vonku fialova omotana okolo pupocnej snury ale ziva....... A este sa mi nepacilo ze som sa pytala na stolicu ci ju uz mala a povedali ze ano no prvu stolicu tzv SMOLKU dostala az doma po 6 dnoch...... A to vam nemusim hovorit ze ked som rodila bola plna porodnica tak ma supli na samy vrch na gynekologii kde na mna nova smena zabudla a marne som na nich pipala a kricala rodila som o 14:30 a sestricka na izbu 1x prisla o 21:30 asi tak.... Doniesla mi pyzamo nove a spytala som sa ci mozem do sprchy povedala ze ano tak som sla aj s nou ked som vliezla do sprchy povedala ze nech sa osprchujem ze musi ist kebo je tu sama a keby mi ostalo zle mam si cupnut a odisla prec..... Keby sa mi hlava zatocila alebo nieco tak by som pekne dopadla..... Preto tt uz nikdy

janulina.k
2. jún 2013

ja som bola s dr.Lachkym spokojna. prijali ma v 34.tt+4 kvoli preeklampsii, cisarsky mi robil spominany lekar spolu s dr.Strbovou, mal blbe pripomienky k mojim kilam navyse, ale babatko zachranili, rez mi krasne zasili, do tyzdna som mala ranu uplne zahojenu, asi 8h po sekcii som bola aj na velkej potrebe a bez problemov, myslim, ze svoju pracu si odviedli vyborne a som spokojna. neskor ma uvideli obaja na chodbe, dokonca sa pristavili a pytali, ako sa mi dari, takze myslim, ze profesionalny pristup..dr.mi priada ako velky odbornik a pri profesii lekara sa naozaj moze stat cokolvek. aj ked mne sa to pise lahko, kedze ja som mala pozitivnu skusenost, verim, ze to nie su ziadni fuseri 🙂

minicko
2. jún 2013

@nicearty ahoj,mohla by si prosim poslat aj mne ten porodny plan? dakujem!

depi
2. jún 2013

@evinkaslo ides zajtra ? kedy to je o druhej ???

evinkaslo
2. jún 2013

@depi áno,idem 🙂 o druhej by to malo byť.

evinkaslo
2. jún 2013

@depi stretneme sa vo vestibule? 🙂

84matulik
2. jún 2013

ja som rodila pred rokom, mala som zabezpečenú dr. Štefánikovú. Bola som s nou veľmi spokojná!!!! prístup aj samotný pôrod, i keď skôr 31+2, ale kôli preklampsii☹(((, ale to môžem byť vôbec rada že sa tak rozhodla, lebo potom boli aj komplikácie, ale dopadlo to dobre🙂

umenie
3. jún 2013

Mamičky, pozor na MUDr.Ľachkého, pôrodnica Trnava !!!!!!!!!!

umenie
3. jún 2013

@redlola
Tak nech ho súdi a potrestá Boh.

hanka_april
3. jún 2013

@umenie preco?

fuska
3. jún 2013

Ale prosim Vas, kazdy ma s nejakym lekarom dobre alebo zle skusenosti. Jedna napise, ze Lachky je blb, dalsia napise, ze jej zachranil dieta. 100 ludi, 100 nazorov. Ked pojdete rodit, tak nemyslite na hluposti. Su tam profesionali a urcite chcu, aby vsetko dopadlo najlepsie. Nikto nechce nikoho zabit, poskodit...

umenie
3. jún 2013

A to je čo!!!!!!!!!!!!
Žena, ktorá ide rodiť, myslí na hlúposti? Myslí predovšetkým na pôrod!!!!!!!!!!!!!!!! Asi ste ešte nerodili!!!!!!!!!!!!!

ifkael
3. jún 2013

@umenie ved napis konkretne ake mas s nim skusenosti...

depi
3. jún 2013

@evinkaslo dufam 🙂 este prehvaram manzela nech ide so mnou ale nechce ist ....
mna spoznas lahko podla vlasov 🙂

umenie
3. jún 2013

@magnolka
Trest a ten najvyšší.

fuska
3. jún 2013

@umenie Pod hlupostami myslim to, ze zena mysli na najhorsi scenar, teda ze sa "nieco" stane jej, dietatu, ze porod neprebehne ako ma. Myslenie je dolezite, netreba si to zle privolavat. Ja som rodila, dokonca v TT, nemala som nikoho zaplateneho a som maximalne spokojna. Je zvlastne, ze dnes registrovany nick nadava na nejakeho lekara, ale nic konkretne nenapise. Lachkeho nepoznam. A co teda vyviedol, ze ho mas plne usta?

danuella
3. jún 2013

ja som v TT rodila 2x, oba porody boli spontanne a mala som Dr. Bartkoviaka a Dr. štrbovú. Objaja boli mili privetivi a aj sestricky na 1. u mna maximalna spokojnost. nie je to hotel je to porodnica ale pacil sa mi tam pristup k pacientom a na sestonedeli som si obcas myslela ze sa mi sniva- ze mozu byt tie sestricky take starostlive a usmiate aj ked su malo motivovane.

danuella
3. jún 2013

@bimky manzel pri porode stoji 17€ ak to po novom roku nezmenili

ankat
3. jún 2013

Ahojte.ja som tiez rodila v TT mala som kliestovy porod ,pretoze kontrakcie ustupovali a ja som uz nevladala tlacit.Nakoniec vsetko dobre dopadlo vdaka doktorom ktory mne a hlavne malemu pomohli pretoze uz mal slabe odozvy.ja som bola spokojna aj na novoredeneckom oddeleni.to co sa stalo ma mrzi ... moze sa to stat v ktorejkolvek porodnici...ak by som sla zase rodit opet idem do TT.

mimka9
3. jún 2013

no možno ma tu ukameňujú za názor, nakoľko ešte maminka nie som, nerodila som tak tú najdoležitejšiu osobnú skúsenosť nemám ....ale ...blízka osoba z rodiny robí v TT nemocnici roky a ja by som si tam nedala teda ani triesku z prsta vybrať ...nieto ešte rodiť ... nič osobné prosti nejakému konkrétnemu lekárovi nemám, dokonca raz som mala na neurologickej ambulancii veľmi pozitívnu skúsenosť s jednou mladou lekárkou ... na GYN som bola raz na pohotovosti a stačilo mi ... to je moj názor ... možno niektoré maminky napíšu, čo do toho kecám ked prd som zažila a odrodila ... čo je pravda ...píšem len moj názor na TT nemocnicu a teda aj porodnicu ..

fuska
3. jún 2013

@mimka9 Kazdy ma pravo na svoj nazor a nikto Ta tu urcite neukamenuje. 😉 Ale ked raz pojdes rodit a budes mat takyto pristup, tak si nevyberies ani Stiavnicu, Topolcany, Piestany, Bratislavu, atd, pretoze vsade sa stavaju nestastia, vsade maju ludia aj negativne skusenosti. Keby som ja brala zivot takto, tak ani na ulicu nevyjdem, ba co, ani sa radsej nenarodim. 😉
A okrem toho si myslim, ze ked idem k lekarovi alebo do nemocnice s tym, ze tam budem dlho cakat, ze budu na mna hnusni, pripadne si ma nikto ani nevsimne, tak tazko mozem ratat s tym, ze odtial vyjdem s usmevom na vsetky strany a kazdemu budem moct hovorit o pozitivnej skusenosti...

umenie
3. jún 2013

@fuska MUDr.Ondrej Ľachký pristupuje k pôrodu ľahko,teda nezodpovedne.

fuska
3. jún 2013

@umenie Tak tato reakcia ma fakt presvedcila, ze je to naprd lekar. Myslim, ze aj ostatne kocky si na neho urcite daju pozor a radsej utecu z porodnic, ako by mali ist rodit k nemu... Dakujeme pekne za relevantnu referenciu na lekara.

mimka9
3. jún 2013

@fuska úplne s tebou súhlasím .... nie som typ čo berie život negativisticky, alebo že by som potrebovala alebo očakávala černevé koberce ked niekam prídem .... ak treba počkám, nerobí mi to problém. Robím denne s množstvom ľudí a plne chápem, že nie každý máme vždy svoj deň a hoci by sa to nemalo prenášať do práce, nie vždy to ide ...
O tých nešťastiach ...ja viem že sa stávajú všade (a stávať budú, bohužiaľ to asi nebolo naposledy), ale nezdá sa ti, že už je to na TT porodnicu trošku veľa?? ja teda neviem ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre