Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
30. mar 2009

vranciatko nakoniec som musela mat celkovu anestezu, takze prilozenie, vlastne neprilozenie, bolo vyriesene 😒

snu
31. mar 2009

FATYMA jeeeeeeej blahozelam 🙂 ani neveis ako som sa potesila,ke dosm zbadala,ze pises 🙂 a ked som si precitala,co pises,tak to uz ani nehovorim 🙂 paradicka 🙂 vela zdravia prajem 🙂

a dobre ranko prajem tehulkam a mamickam 🙂

vranicatko tak som zvedava co ti zajtra povedia..drz sa!

a ako sa citite? u mne dobry 🙂)) rano som sa sice zobudila na bolest v podbrusku,ale uz zas ok 🙂 maly vcera vecer vystrajal,ako keby tam mal tanecny parket 😀

snu
31. mar 2009

a kde sa to mam nahlasit na tu prehliadku nemocnice?

snu
31. mar 2009

a este ako ke to s tou epiduralkou? so citala,ze musim mat 4 tyzdne pred porodom pohovor s anesteziologom,, je to tak? ja si ju chcem pre istotu nahlasit 🙂 asi by som to mala povedat na poradni doktorovi,co? 🙂

vranicatko
31. mar 2009

dobre ranko 🙂

ahoj snu, aj ja sa citim celkom fajn, sme sa dobre vyspali, vyjazd na WC sme mali len 2x 🙂
aj malinka sa zacala mrvit castejsie, asi mala len utlm z toho pocasia, normalne mi tie jej kopanceky v brusku budu chybat
a co sa tyka tej prehliadky, myslim, ze treba cakat na sestricku o 13:45 na tej hlavnej chodbe ako je ultrazvuk a ona nas pride vyzdvihnut
s epiduralkou Ti neporadim, ja si ju neplanujem dat.

kocurko1
31. mar 2009

Caute. Takze je nas viac, co sa chystame v pondelok na prehliadku porodnice. Ja tiez este ani netusim, kde sa v nemocke hlasit. A ako je to s epiduralkou.

snu
31. mar 2009

no nevadi,, vsak ked epi nebude,tak nebude 🙂)) sak to prezijem 😀 aj ked som stretla kamaratku a ta mi hovori,ze: ,,nahlas si aj 3.. ja som im hovorial nech ma zastrelia 🙂,, 😀 mala strasny porod.. ale celkom ma pobavila 🙂 a ked som videla jej syna aky je krasny, tak to stoji za tu bolest 🙂

no tak snad sa stretneme na chodbe 🙂 dufam,ze si to neak zariadim aj stou poradnou,, a stihnem oboje 🙂))

mna tak srasne svrbia tie strie,ma ide slak trafit 😠 ,,sa mi mnozia vrrr.. a stale mi je teplo,, ja mam take navaly,, fuj,, cervena som ako paprika a najracsej by som chodila v tielku 🙂

aj ja som bola wc len 2krat,, zatial to neni take hrozne,,myslela som si,ze budem castejsie,, lebo na zaciatku som tusim pol hodku bez wc ani nevydrzala a to som v brusku mala len fazulku 😀

belanka
31. mar 2009

ja som epi nemala a bolo to v pohode.síce bola dcérka maličká,ale šitie bolo horšie.dá sa to zvládnuť 😉

charless
31. mar 2009

ahojte dievcence,
som uz davnejsie citatelkou vasich prispevkov na temu TT porodnica, dnes vkladam prispevok prvy raz.
No a zaroven dnes mam aj termin svojho porodu.
Viackrat ste sa pytali na epidural. V TT som uz rodila s epiduralom pred 5 rokmi. Mala som to dopredu dohodnute s vtedajsim anesteziologom, dnes tam je iny anesteziolog a staci si epidural nahlasit na prijme do porodnice. Co sa tyka porodu s epiduralom s vlastnej skusenosti, ako som to prezivala ja, nuz pravidelnych poslickov som mala pri svojej dcerke Simonke od 10:00, o 20:00 som uz mala pravidelne 5 minutove kontrakcie na vzdycharni. epidural mi prisiel anesteziolog zaviest o 22:00, vpich neboli, je to ako klasicke pichnutie pri odbere krvi, hlavne treba spoupracovat s anestez. Vsetko mi vysvetlil a hovoril co robi, ja som sa mala len slabo predklonit a uvolnit, takze nie cez kontrakciu, bolo to sikovne. Zavedenie trvalo 1-2 minuty, potom sa uz len do zavedenej kanyly pridaval roztok pre zmiernenie bolesti. Kontrakcie som citila uplne normalne, len trosku sa ulavilo od bolesti. Davku EPI som dostala 2x, 3x doktorka zamietla, nakolko sme uz sli na porod. porodila som o 00:15 moju krasnu Simonku - vaha 4,20kg, 52cm.

ajka30
31. mar 2009

Ahoj fatyma, gratulujem a prajem vsetko dobre Teba aj malemu alexovi!
Jaaaj,normalne ti zavidim (v pozitivnom) taky super porod... Bodaj by sme aj my a vsetky mamicky mali taky.... Ja mam teda z porodu celkom paniku, ale pripsevok od Teba ma fakt potesil..... Ktora doktorka Ta rodila? Mala si ju dopredu dohodnutu?

kocurko1
31. mar 2009

charless, obdivujem ta, na prvorodicku macik 4,20kg. Tak nech Ti to aj tentokrat dobre dopadne.

Snu, aj ja budem na tu prehliadku dobiehat. Musim dockat manzela z prace. Ked tam uvidis taky par - manzel 2x velky ako manzelka, tak to sme my 🙂

snu
31. mar 2009

kocurko 😀 dobre dobre ja budem ta naviac povyzliekana s vyplestenymi ocami od tepla 😀
fuj aj cul upratujem a furt chodim pozerat ci sa kurenie nazaplo..mi je jak keby bolo 30stupnov 🙂 vdaka bohu,ze nejsom tehul v lete 🙂

takze epi mi daju, ked si ho vypytam na prijme? netreba neake vysetrenie
robit dopredu? css no uvidim 🙂 nevim sa docakt 🙂))

no idem pokracovat v upratovani 🙂)) lebo slunko sviiiti 🙂 tak to treba vyuzit 🙂 volako mam vela energie 😀

tesim sa na tu prehliadku porodnice,ak to stihneme 🙂)) ako budeme gulat s ocami po sebe a rozmyslat,ktora je ktora 😀 😀 😀

sissik
31. mar 2009

snu bud ti uz robili, alebo ti este urobia test zrazanlivosti krvi. ak bude nizka, tak ti epi asi nedaju.
mne to tak povedali a koli nizkej zrazanlivosti som nemohla mat ani spinal pri sekcii.

dominika..
31. mar 2009

ahojte tehulky....

no snu, ja som sa pytala minuly tyzden v nemocnici jednej lekarky na prijme ako je to s epiduralom - povedala mi ze to treba mat vraj dohodnute vopred, jednak sa to vraj vopred plati 2800,- a okrem toho treba mat spravene vysetrenie.. mne uz ho dnes spravili na poradni u mojho lekara.. je to na zrazanlivost krvi.
ja tiez rozmyslam, nechcem ho sice vyuzit, iba ak v krajnom pripade aby bol nachystany, no neviem kde zistim ako je to s vratenim penazi ked by som ho nakoniec nevyuzila, to mi lekar nevedel povedat.... a kde sa spytam to neviem...

Boli sme dnes na poradni s bruskom, tesim sa velmi, bo je vsetko v poriadku 🙂 odobrali mi litre krvy na vselijake mozne vysetrenia, aj kultivaciu, pozreli sme babatko na ultrazvuku, aj ma teda vysetril.. rodit este nebudem asi tento tyzden 😀 bo krcok mam uzavrety stale..
takze super vsetko, som veeeeelmi rada....

takze vranicatko, este sa vidime na predporodnej priprave - aspon na tuto jednu este pojdem pozret.. 😉

dominika..
31. mar 2009

a poradite mi? kedy je najlepsie ist (casovo myslim) do nemocnice, ked mam ist na CTG a sono prietokov? odkedy dokedy su tam?

fatyma
31. mar 2009

ajka 30
ahoj nemala som doktorku dohodnutu,,celych 9 mesiacov som chodila dr Strbvi ,a ked som isla prvy krat na poradnu uz do nemocnice mala vtedy sluzbu dr stefanikova ,bola som vtedy na dva cm otvorena,tak mi povedala ona sama,ze mam prist o dva dni ked bude mat znova sluzbu sa ukazat ci budeme rodit ,a aj som rodila..takze som si nikoho nevybavovala a islo to same najako,
neviem teraz ktora maminka sa tu pytala na Anesteziologa,,myslim ze ho nemusis mat nahlaseneho 4 tyzdne do predu,preto za dole na prijme ked ides rodit sa ta automaticky opytaju ci chces epidural a odber pupocnikovej krvy..ked aj povies ze nechces ani jedno z toho,,tak kedykolvek pocas porodu ,teda kym si na vzdycharni si to mozes rozmysliet ,a poziadat o epidural....anesteziologovia maju stalu sluzbu tak isto ako doktori

dominika..
31. mar 2009

no malo by to tak byt ako pise fatyma, no moze sa stat ze bude anesteziolog pri nejakej operacii a v takom pripade hold smola, budes na druhom mieste a mozno ti epi ani nestihnu podat, ked by si ju chcela....
vsetko je mozne..

berus222
31. mar 2009

babenky, davate si odobrat pupocnikovu krv? my stale vahame.

dominika..
31. mar 2009

fatyma,

ty si rodila s epiduralom? ci bez? a to je tvoje prve dietatko?

vranicatko
31. mar 2009

ahojte,

dominka, parada, ze je vsetko v poriadku, tak vyzera, ze babatku je v brusku zatial dobre a von sa este nechysta 🙂

ja som sa prave zobudila, v poslednych dnoch by som len jedla a spala 🙂
Takze podla toho usudzujem, ze rodit sa tiez este tak skoro nechystam, ale citam, ze snu tu ma volajako vela energie 😉 No ved uvidime, co nam povedia zajtra.

berus222, my nad tym tiez rozmyslame a vahame, ale dnes vecer sa uz musime definitivne rozhodnut, lebo zajtra mam poradnu, a ak sa pre to rodicia rozhodnu, tak treba mamicke zobrat este pred porodom krv a asi to uz aj vopred nahlasit.
Ja mam z toho take zmiesane pocity. Na jednej strane by bolo super keby to malo pomoct babatku, na druhej strane neviem ci to nie je len biznis. Je tu ale niekde na MK tema, kt. sa vola Odber pupocnikovej krvi, tak si to skus prejst, mozno Ti to pomoze rozhodnut sa.

vranicatko
31. mar 2009

dominika,

co sa tyka toho ctg a prietokov, mali by tam byt od 8:00 do 13:00 al. 14:00. teraz so si neni ista.
zajtra tam pojdem, tak Ti potom dam presne vediet ake su tam ordinacne hodiny.

ajka30
31. mar 2009

fatyma,
ahoj, dik za info. Potesila si ma, lebo ja by som chcela rodit u Stefanikovej a som teda potesena, ze je pristupna modernym metodam ( bez nastrihu, prilozenie baba a tak...) Tak sa teskajte s malym a nech sa dari.

nektarinka
31. mar 2009

Ahojte maminy a buduce maminy 🙂

Prepacte ze Vam sem leziem, mna caka porod az v oktobri, a uvazujem nad TT - mate niektora skusenost s Mudr. Bartkovjakom? Je to kamarat, teraz som unho bola na sone a bolo to super, len by som chcela vediet aky je tak bezne, po profesionalnej stranke, ako na Vas posobi? Aby som nemala skresleny nazor len preto, ze je to kamarat.
Vdaka a prajem krasne tehulkovanie 🙂

fatyma
31. mar 2009

dominika
ahoj,,ano ja som mala epidural,ono je to s nim tak ze stahy teda kontrakcie citis uplne ako bez neho..ale vsetky ostatne bolesti co sa tyka napr konecnik panva podbrusko a vsetky ine neprijemnosti tam epiduralom mas utlmene...a toto bolo moje druhe dietatko

dominika..
31. mar 2009

vranicatko,
bud taka zlata a skus mi to zajtra pozret tie ordinacne hodiny... pripadne sa ich spytat ci je lepsie na ctg a prietoky ist rano skoro, alebo az neskor... to len ak by nahodou.. dakujem...

sissik
31. mar 2009

dominika na prietoky a ctg staci ist okolo 11, 11:30

akrima
31. mar 2009

Ahoj berus222, ja som rodila minuly rok a pupocnikovu krv sme sa rozhodli odobrat a nelutujem toto rozhodnutie ani tie peniaze.

moka
1. apr 2009

nektarinka, IP 😉

berus222
1. apr 2009

vraniciatko, ako ste sa rozhodli ohladom pupocnikovej krvi?

snu
1. apr 2009

ahojte,,

fatyma chcela som ta poprosit,, nenapisala by si mi zoznam co si mala so sebou v nemocke? co si potrebovala a nepotrebaovala a tak 🙂 ak by si si nasla cas,bud tak dobra 🙂 dakujem

vranicatko ,,ako ste doapdli na poradni? vsjo ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre