Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
11. jan 2009

bubadlo, az na to, ze ja neviem, ci ku mne aj moj dr stihne prist. lebo ja kym som sa dostala k tomu poslednemu vysetreniu na koze, tak uz ma hnali na porodny stol, ze rodim 😀 a za 15 minut bol maly vonku...

petusaaa
11. jan 2009

ja som mala prekotny porod

miskanem
12. jan 2009

baby a na ultrazvuk už netreba každú poradňu?už som bola v nemocnici 4-krát na poradni a len raz som bola na ultrazvuku 😒 .

sissik
12. jan 2009

miska preco utz kazdu poradnu? myslis tie prietoky? mna na to poslali zatial 2x, asi zalezi od lekara.
fiha, tak to s tymi nastrihmi a sitim su dobre brutality. to fakt moze niekto hentak dokatovat zenu? normalne som rada, ze strbo suhlasil, ze ma odrodi 😔

macka7
12. jan 2009

sissik uvidis ze ten porod prebehne hladko doktor je vazne dobry ak ti to bude vyvolavat tak to pojde rychlo da ti tabletku,pusti vodu a injekciu a po tej injekcii uz babatko.Hlavne pri porode je aby si dobre tlacila a spravne dychala.Zelam vela stastia 🙂

macka7
12. jan 2009

sissik ip 😉

sissik
12. jan 2009

macka diky. zatial cakame, kym sa to rozbehne same. dufam, ze ma nenecha dlho prenasat. ty si mala aj epi? pri vyvolavanom su vraj konrakcie bolestivejsie. som zvedava, ako to bude cele prebiehat.

macka7
12. jan 2009

nedala som si poviem ti ze tohoto porodu som sa bala viac ako prveho lebo som vedela uz ake to je.Ale fakt som bola prekvapena ze to bolo take rychle.Su to bolesti to je jasne ,ale mne dost pomohlo ze tam bol manzel ten mal z toho take soky ze na porodnej sale behal ako zajac postavil sa vedla doktora a doktor sa smial ze ktory ma vlastne ide rodit.Bude aj tvoj muz pri porode?

sissik
12. jan 2009

nebude. teda tvari sa, ze nechce ist a nutit ho nebudem.
ale keby sa nakoniec rozhodol, ze tam chce byt, tak protestovat nebudem. po precitani opisu porodu v knizke mi zahlasil, ze on tam so mnou 12 hodin cakat nebude, on totiz vie, aka som hrozna, ked sa mi nieco nedari.

macka7
12. jan 2009

ale ved 12hod. tam nebudes ja ked som prvu isla rodit tak o 6:30 mi dal vyvolavacku a povedal ze o 13:00 mam ist na prijem nic ma este nebolelo take slabe bolesti zacali az o 14:00 a narodila sa o pol piatej.

debbie
12. jan 2009

Ahojte maminečky, tak sisik držím palčeky už sa ti to krááááti, tak odpočívaj kým sa ti dá fakt je to makačka s babatenkom ale zato kráááásna, a tie popôrodne depky to je teda desssss, ja som mala slabú v nemocke a doma tie prvé dva dni ale už som za vodou a užívam si to.... ľutujem mamičky ktoré depkujú celé 600nedelie, Nemám čas na net som sama doma doobeda muž pracuje a tak malá zaberie každú minútku a ak aj zabuvká trošku tak poriadim domácnosť a navarím atd.ale najdem si niekedy čas aj na vás nebojte len čo malá bude mať svoj režim. Petuška ako to robíš že máš toľko času na net.papa

sissik
12. jan 2009

macka to niektorym chlapom nevysvetlis 😉
ale moze sa stat, ze to bude trvat aj tak dlho, to dopredu nikto nevie. dufam, ze u mna to tak nebude 😔
debbie diky. verim, ze s babom je to krasne. vsak uz v brusku je to nadherne.
no a super, ze depky boli len kratke.
ja sa bojim, aby ma nechytila nejaka psychoza, to sa uz teraz smejem, ze ma ma manzel pozorovat a pri akychkolvek naznakoch zaviezt rovno na psyichiatriu. ale vraj sa vyhyba maminkam, ktore sa na dietatko tesia a vsetko si dopredu pekne pripravili, tak nech sa mi pekne vyhne

lyongirl
12. jan 2009

ahojte baby, tak ako to tu čítam, nechápem......
vidím, že niekto sa na tt pôrodnicu sťažuje, lebo dopadol zle, a niekto mal šťastie..., myslím, že ak si nezaplatím dr., tak ide hlavne o to šťastie, byť na správnom mieste v správnu chvíľu, lebo potom to môže dopadnúť veľmi zle.
Ako ste spomínali tú Kovačičovú, rodila aj mňa a viaceré baby a zatiaľ boli skoro všetky spokojné. Rodila ma a bola veľmi milá, prišlo mi, že je mladá a asi nemá moc skúseností, ale fakt nemôžem povedať nič zlé. Šitie som vôbec necítila, síce som bola prekvapená, že ma nastrihla, kedže drobec mal len 1850g....myslela som, že nebude treba, ale po čase som pochopila, že sa tým vlastne asi poistila, čo keby niečo, malý bol malinký,ale povedala, že má moc makkú hlavičku, tak asi pre istou. Zašila ma myslím fajn, nebolelo to, hojilo sa to dobre, aj som mohla celkom v pohodke sedieť, len na pohľad to nevyzeralo už tak ako predtým, čo je asi logické. Zo začiatku mi to trochu vadilo, že to vyzerá, ako vyzerá, ale teraz mi to príde už normálne, problémy nemám žiadne, ani dr. nehovoril, žeby to bolo iné....

a dík za odpoveď, ako to je na zmluvu, je to tak, ako som tvrdila aj ja 😉 , MM sa hádal, že 5.000 ide nemocnici a 2.000 dr., ale za 2.000 by sa dr. neunúvali vo voľnom čase do roboty, že?

anaja36
12. jan 2009

ahojte babky viete mi poradit co s malým ma rok aj mesiac a mame problemy s vecernym spanim,cez den spi len hodinku a pol a vecer zaspava okolo pol desiatej a len na hodinku a potom ide az okolo pol jednej,ma neuveritrlnu vydrz tak ak mate nejaky recept tak sem s nim dik a vsetko dobre do Noveho roku vsetkym

sissik
12. jan 2009

ja som tiez niekedy davno pocula, ze dokimu ide 2000 a nemocnici 5000, ale tu na konikovi ma presvedcili, ze je to naopak.

inak to vyzera tak, ze na termin nerodime. malej sa vnutri paci, placenta je uplne v poriadku, krcok dlhy, tak mozno budem aj prenasat.

debbie
12. jan 2009

Sissik to s depkami je indi vindi, ja som sa na malú tešila veľa moooooooooc a kočík som mala v 20tt už kúpený...aj vecičky som kupovala od začiatku tehu....je toho proste moc aj nával radosti, aj obáv a ak natrofíš na nechutne nepríjemnú sestričku ☹ tak máš čo robiť aby si to rozdýchala.... 😖 ale držím palčeky.

petusaaa
12. jan 2009

no, ja som mala fakt debky hrozne. stale som plakala. ale to bolo kvoli nemocke. a kocik som mala v 3 mesiaci 😅

debbie, som ti hovorila, ze oddychuj, zakial sa aspon trosku da 😀 ako to robim? no, mne hrozne pomaha moja rodina. mama chodi domov o pol 4, a to mi maleho uz berie z ruk, ze ako jej chybal. tak ja si co to porobim a mozem si citat, alebo byt tu. inak maly je hrozne zlatucky. zacal mi spavat dost dlho v noci. a cez den tiez co to pospi. niekedy nejdem kocikovat, ale vybehnem na dvor, tam sa najem - to sa dalo, ked nebola takato kosa 😠 a tak 😉 ale neboj, ved vanes nema ani mesiac. uvidis o chvilku 🙂 ti si budes uzivat 😉

risko ma zajtra 3 mesiace 😵

anaja a ked ho predtym okupes a nejakym sposobom unavis. u mna to funguje. okupeme, zaspliechame, napapame a potom sa este aspon hodinku rozpravame, hrkame s hrkalkami, kolotoc sledujeme a tak. potom zasne byt mrzuty, ja zhasnem, dam dudlik a do 15 minut spinka 😉 vacsinou 😠 posledny tyzden to tak funguje. inak je tu aj taka tema ako naucit dieta spat. tak skus tam behnut 😉

tesorino
12. jan 2009

ahojte

ahoj pertus tak ako sa mate? 🙂

debie, aj ja nemam cas na net, stale velaprace okolo tobiaska, chapem ta 😉

sissik
12. jan 2009

depka a psychoza su trochu rozdielne. depku, resp. baby-blues (ci ako tomu nadavaju) maju vsetky. psychoza je uz vazny stav, ked hrozi ublizenie babetku alebo sama sebe. dufam, ze to ma obide.

je tu tema o spani, vola sa tusim kazde babetko sa vie naucit spat., alebo tak nejak.
niekde na nete som citala o spani babetiek - najdlhsi spanok je v noci, ale aj to budia na papanie. cez den su spanky kratsie. treba sa snazit posunut ten dlhy spanok na noc. lahko sa to pise, horsie robi 😉

petusaaa
12. jan 2009

ahoj tes. no mame sa uz celkom ok. akurat maly ma stale nadchu a berie antibiotika, lebo mal zapalene ocko. teraz nas vystresovali, ze mal hrozne zle vyslekdy a ze mame ist okamzite do BA do nemocnice. potom sa zistilo, ze to boli este vysledky z porodnice a ze az teraz prisli. ale ideme preistotu tento tyzden na kontrolne odbery 😒

lyongirl
12. jan 2009

tak ja som našťastie depky nemala žiadne, obišlo ma to aj napriek tomu, ako to bolo s malým, ale asi aj preto, že som vôbec netušila, čo všetko by sa mohlo stať a aké by mohli byť následky. V deň pôrodu mi malého dr. na JISke dopodrobna všetko vysvetlila a nehovorila až tak o zlých veciach, malý vyzeral fakt úžasne, takže som na nič zlé nemyslela, pľúcka mal vyvinuté a aj pred pôrodom mi povedali, že keby sa narodil, tak by to už mohlo byť fajn, o tom, čo všetko mu mohlo byť som sa dočítala až tu a normálne som nechápala, takže som rada, že som bol vtedy taká sprostá o tej situácii.
Depky ma nechytili ani doma, iba som sa stále bála, že nebudem mať mlieko, čo bolo pre mňa prvoradé, hlavne pre stav malého. O mlieko som sa ale bála stále, dúfam, že pri druhom to už nebude také. A keďže som po pôrode ležala na gynekológii, tak ma obišli aj sestričky zo 600nedelia a malé bábence naokolo, čiže som sa aspoň necítila tak zle, keď som malého nemala pri sebe. Akurát prvá noc bez malinkého v brušku bola smutná, zrazu nebol ani v brušku, ani pri mne a hrózne mi chýbal.....

macka7
14. jan 2009

Ja som depkuu nemala tak som rada ze ma to obislo

tesorino
14. jan 2009

petussa, ahoj tak to je des, akto ta naplasia 😠 a to vam stale ta nedche nepresla?? ja cistim nostek malemu tym sprejom s morskou solou a potom vycistim nostek, lebo mi v noci tak chrcal a lekar povedal ze to ma v zadu v nosteku susnicky, tak ich tym sprejom odstranujeme, no ale chudiatko Risinko, takto sa trapi a este aj antibiotika... ☹ no dufam ze mu to rychlo prejde, posielame mu pusinky 🙂
no daj vedie ako dopadli odbery, drzim palceky aby to bolo v poriadku 😉

tesorino
14. jan 2009

sisik, v porodnici som bola v pohode, ja som mala depku prve tri dni co som bola doma

rosio
14. jan 2009

Ahojte baby,tak už aj ja to mám za sebou, v pondelok ma prepustili.Malinký sa mi narodil 4.1.,vážil 3660g a meral 51cm,ak mám pravdu povedať s lekárkou, ktorá ma odrodila som nebola vôbec spokojná, lebo skoro spôsobila smrť môjho synčeka, ale asistentka a manžel mi veľmi pomohli, hoci som nemala veľmi veľké bolesti a pôrod celkom ušiel.Ak môžem poradiť, je dobré si lekára zabezpečiť

macka7
14. jan 2009

gratulujem rosio ak sa mozem spytat kto ta rodil?

zajo79
14. jan 2009

😔 rosio, este ze to dopadlo dobre...ako vies ze skoro sposobila smrt?? to je dost vazne obvinenie...

sissik
14. jan 2009

rosio blahozelam. kto ta rodil? a tiez ma napadlo, ze ako si prisla na to, ze lekarka takmer sposobila smrt babetka. podla mna si to v dnesnej dobe nedovoli ziadny lekar odflaknut, ale mozem sa aj mylit 😉
ak budes mat cas, napis prosim

soncam
15. jan 2009

Debbie cau. ja vôbec nestíham. Malý je zlatý lepší ako Lukáško, ale navariť, žehliť.... Ale vychutnávam si to. Dojčíš? Včera sme boli na poradni a pribrali sme teraz máme 4 410g.

iris12345
15. jan 2009

ahojte, tak ja to mam uz tiez za sebou, hoci termin som mala 15.1. Petko chcel ist na svet skorej, kym je este plyn 🙂 , aby mu nebolo zima. Lekara som nemala zabezpeceneho , ani neviem kto ma rodil, od porodu som ho nevidela. Men napoak pesonal pomahal ako mohol, aby malinky bol v poriadku, sestricka mi ho pomohla vytlacit, lebo uz sa nemal dobre. Mal snuru okolo krku a tela. Ale je v poriadku, zdravucky. Doki mi pri zasivani pichol nieco na znecitlivenie, ale nie vsetky stehy boli bezbolestne.

Neprijemnu sestricku som nestretla ani jednu. Bola tu len jedna prisnejsia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre