Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ivushqa
9. sep 2013

@kveta ktoráže je to tá štvrtá pôrodná doba???

kveta
9. sep 2013

@ivushqa Mas pravdu. V druhej a v tretej. Meni to nieco na tom, ze tam porodnik nebol? Robi to zo mna "nepriatela lekarov", ci ako si ma to nepriamo nazvala? Stacilo opravit, myslim si. ;)

Vdaka lekarom, specialne vdaka dr. Gazovi, mam svojho drobca. Lekari minuly rok odviedli spickovu operaciu mojho otca. To, ze keby sme sa riadili pokynmi jeho internistky, uz by tu nebol, nemusim moc rozvadzat. Takze ano, mame aj vynikajucich lekarov, ktorym patri ucta a vdacnost. Ale to, ze upozornujeme na podivne praktiky, nespravne postupy poskodzujuce pacientov a falsovania zdravotnej dokumentacie niektorymi lekarmi, z nas predsa nepriatelov lekarov nerobi. Aj ked verim, ze casti lekarskej obce sa to nepaci. Myslim, ze sa zhodneme, ze eticky, korektny lekar s tym problem mat nebude.

dulkagabulka
9. sep 2013

@kveta @ivushqa
v literature je popisovana aj 4 doba, v skratke by som to popisala takto:
prva doba je otvaracia, druha ked sa vypudzuje babatko,tretia ked sa rodi placenta a stvrta je tie 2 hodiny po pôrode -ked ešte žena leží na oddelení pôrodnice

aristka
9. sep 2013

@kveta http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... toto si prečítaj aj iné mamičky a dám sem toho ešte viac ak mi budeš oponovať ,čo môžu pôrodné asistentky....

ivushqa
9. sep 2013

@kveta máš pravdu, nemám s tým problém....súhlasím, každý( nielen lekár) by si mal svoju prácu vykonávať poctivo a verím tomu, že nikto nechce zámerne ublížiť, ale žiaľ v medicíne 2+2 sa často nerovná 4 a lekár si často musí vybrať pri svojom rozhodovaní len to menšie zlo ☹

henrieta28
12. sep 2013

Ano je jasne, že strata dieťaťa boli, a to vždy celu rodinu, nie len matku a otca. Ja v zdravotnníctve nepracujem ani nie som sestra ani lekárka, ani nie som známa doktora, ani jeho rodina. Ale nedokážem pochopiť ako tu môže napísať niekto, že je zlý lekár, ked tam nebol, a teraz narážam na MUDr. Lachkého. On prišiel neskôr, ale to neznamená ked ho niečo pribrzdilo, že nebol v správnom čase na správnom mieste, že je zlý.Ježiš Mária, už to pochopte, on máva spomedzi hodnotení lekárov najlepšie referencie. Dakujem za pochopenie

ajka30
12. sep 2013

Je pravda, ze pocarovskeho odvolali? Vraj je teraz primar lachky a zastupujuci deckov....

mumarda
12. sep 2013

Riaditeľ nemocnice si až po pol roku priznal , že jeho rozhodnutie výmeniť vedenie GPK prinieslo len problémy , doktora Počarovského odvolal z funkcie primára, skončil pracovný pomer vo FN TT , poverený vedením kliniky je MUDr.Ondrej Lachký PhD , jeho zástupcom je MUDr. Ivan Dečkov .

fantagiro5
12. sep 2013

@berus222 nie je to pravda...

magnolka
13. sep 2013

@henrieta28 vobec nevies o com ten cely pripad bol, tak sa prosim nezastavaj lekara! Nieco ho pribrzdilo??? Odisiel od rodicky pri klesajucich ozvach a mal vypnuty mobil!!!

magnolka
13. sep 2013

Samozrejme ze tento lekar ma za sebou X uspesnych porodov, moze byt dobry lekar, ale tento pripad JEDNOZNACNE zanedbal, pokaslal a je si toho aj vedomi, kedze musi menit dokumentaciu, aby vinny nevyzeral! Podla mna si na takeho lekara treba dat pozor a mamicky tu na fore by to mali vediet! Nejde tu o posudzovanie ci je dobry alebo zly odbornik...

henrieta28
14. sep 2013

@magnolka Ty máš na všetko svoj pohlad, ako to tu čítam. A vážené mammičky, tu si treba davať POZOR, aj na MAGNOLKU, lebo je histerička, neberte, ju že je normálna. Dakujem

barbora80
14. sep 2013

dovolím si pridať aj ja jeden príspevok 🙂
Od 15 tt som chodila do rizikovej poradne do nemocnice a vždy všetko prebehlo bez problémov. Chodila som na poradne k doktorovi Hlávekovi, ale ak tam nebol, tak ho zastupovali aj iný doktori a so žiadnym som nemala problém. Počas tehotenstva som sledovala aj toto fórum a musím sa priznať, že príspevky ktoré sú tu, mi viac nahnali strach ako istotu ísť sem rodiť. Musím sa priznať, že po tom všetkom čo sa tu píše, som rozmýšlala aj nad pôrodnicou v Trenčíne. Nakoniec som si povedala, že to "risknem" a pôjdem do Trnavy. A dobre som spravila 🙂
Tri dni pred pôrodom som ležala na oddelení rizikovej tehotnosti, všetky sestričky boli milé, strava nemocničná, ale dala sa. Nešla som do žiadneho hotela 😉
1.9. mi spravili sekciu, všetko prebehlo bez problémov, sekciu mi robila doktorka Štefaníková ešte s jednou doktorkou, ktorej meno neviem.
Na oddelení šestonedelia bolo tiež všetko bez problémov, či už sestričky, doktori, sestričky z novorodeneckého... Na novorodeneckom je mladučká pani doktorka, ktorá sa mi veľmi páčila, bola dôkladná a aj ku kojení má naštudované nové informácie, napr. radí mamičkám kojiť na požiadanie 🙂
Takže aby som to zhrnula.... po sledovaní príspevkov na tomto fóre som mala obavy čo bude v trnavskej pôrodnici a nakoniec som bola rada, že som sa rozhodla ísť rodiť práve sem 😉

sasettka
14. sep 2013

@barbora80 gratulujem k dvojcatam, paaaani, mas moj obdiv 😉 to ste planovali jedno a boli proste dve, co? 🙂)) aj ja mam narodeniny 1.9. 🙂 tak prajem vela zdravicka vsetkym a dakujem za prijemny prispevok, tych je v tejto teme v poslednej dobe nejak pomenej ....

magnolka
14. sep 2013

@henrieta28 aj taketo osocovanie o niecom svedci... Preco nenechas citatelov tejto diskusie si spravit vlastny nazor? Ty o danom pripade nevies vobec nic, ale komentarov mas teda za styroch.

barbora80
15. sep 2013

@sasettka ďakujem veľmi pekne za gratuláciu 🙂 No popravde neplánovali sme ani jedno momentálne, ale stalo sa 😉 Spoliehali sme sa na manželovú neplodnosť a takto to dopadlo 😝 😀

sasettka
15. sep 2013

@barbora80 dokonca! 🙂)) clovek mieni..... 😉

suzieqiu
15. sep 2013

Ahojte,zhanam kontakt na doktorku stefanikovu. Nemate niekto? dakujem 🙂

rikarika
16. sep 2013

ahojte dievčatá, ja už túto tému dlhšie nesledujem, nakolko už mám definitívne odrodené a ani sa nejdem vyjadrovať k najnovším udalostiam v TT nemocnici. Ale včera mi známa, čo sa o pár dní chystá rodiť vravela, že ak ide rodiť blízka žena komukolvek zo zamestnancov porodnice, tak dotyčný zamestnanec porodnice(či už je to lekár, setricka, porodna asistentka...) nechcú ani počuť o tom aby dotyčná nemala dopredu všetko vybavené a chcú byť vždy pri porode prítomní.... Asi vedia prečo radšej takéto opatrenia.....Vraj je teraz primár dečkov.

maria286
17. sep 2013

Ahojte skúsim sa obrátiť na tie z Vás ktoré už rodili v pôrodke v TT. Bola som rozhodnutá, že pôjdem rodiť do PN aj som tam objednaná na poradňu v 36. týždni no stále viac sa bojím, že pôrod bude skôr vzhľadom na kopu problémov a krvácaní ktoré som už v tehu mala. A v tom prípade by ma z PN aj tak previezli do TT. Preto by som chcela v TT mať zazmluvneného konkrétneho lekára k pôrodu. Keďže tu bývam len krátko tak mám niekoľko otázok:
Ktorého lekára osloviť?
Ako sa k tomu lekárovi vôbec dostať ?
Je síce pekné, že majú zazmluvnenie lekára v cenníku no nájsť niekoho konkrétneho na oddelení a dostať sa k nemu sa mi v bežný deň zdá dosť sience fiction.
Takže ak tu je nejaká ochotná mamina ktorá bola spokojná so svojim pôrodníkom a viete mi poradiť kedy sa s ním dá skontaktovať a dohodnúť budem veľmi vďačná.
Som v 31. týždni takže je asi najvyšší čas začať to riešiť
ďakujem že mi odpoviete

sasettka
17. sep 2013

@maria286 ahoj, ja osobne odporucam Dr. Stefanikovu... je velmi prijemna a po odbornej stranke velmi skusena... 🙂 s tym, ako si konkretneho dr. zazmluvnit, ja osobne nepomozem, neriesila som to 🙂
mozno by som este odporucila skusit v tejto skupine Trnavska porodnica
https://www.modrykonik.sk/skupina/2308/?h=porodnik tam sa da skor prist k nejakej info.... drzim palce 🙂

maria286
18. sep 2013

@sasettka Ahoj - ďakujem veľmi za info . už som tam kočkám aj napísala. Tak dúfam, že sa ozvú. Toto odporúčanie od Teba je už 3. na DR. Štefánikovú takže už nad ňou naozaj rozmýšľam. Nevieš náhodou či niektorý deň v týždni tam nemá ambulanciu alebo niečo také? Aby som sa s ňou len mohla stretnúť. Ostatné dohodnúť mi už problém nepríde.

sasettka
18. sep 2013

@maria286 hmm, to ti tiez nepomozem, ale ako tak citam v tej skupinke, 2 prispevky pod tebou pisala jedna skoromamicka, ze uz s nou cosi riesila, tak sa jej skus popytat 🙂

liana03
18. sep 2013

ja k nej chodím 3 roky a ako tehotná, je veľmi príjemná a raz v týždni ordinuje u Dr. Štrbu, tel. č. je 033/ 59 36128, skúste zavolať, sestrička Vás objedná.

elise
18. sep 2013

@maria286 ahoj štfániková je super rodila ma pri synovi, teraz som mala havlikovu je veľmi citlivá prijemná a ľudská a odbornička odporučam na milion percent. kludn chod do TT pôrodnic ena prizmi hnd prvé dvere vlavo máš pôrodnicky prijm je tam riziková ambulancia tam dáš sestričke knižku a ona ťa objedná a pýtaj si konkrétno doktora. potom chodiš pravidln s močom na tie poradne a každá poradna je pásy(neplati sa za to nič ako v PN) + vyšetrenie UTZ (neplatiš ani cent)
a čo sa týka zazmluvnnia je to zbytočné ked sa dohodneš s pôrodnikom že by si rada kby ťa rodil a vymnite si čísla zbytočne vyhodiš peniažky a aj tak doktorovi id minimum z toho . ja som tak bola s havlikovou - na poradn chodiš iba k pôrodnikovi naprikald ordinuje každý štvrtok tak budš chodiť štvrtok do poradne ku konkrétnemu pôrodnikovi.

elise
18. sep 2013

@maria286 dr. štefániková býva v piatok v poradni

maria286
19. sep 2013

@elise vďaka za info - jedna kočka v skupine mi zase písala, že Dr. Štefániková býva v rizikovej poradni v pondelok. veď tam zavolám a spýtam sa. A do tej rizikovej poradne aby ma objednali potrebujem mať nejaké odporúčanie od môjho gynekológa, že som riziková či čo?

elise
19. sep 2013

@maria286 stači ti knižka povedať že máš rizikovu tehotnosť tak tam budeš chodiť nič nepotrbuju ja som tak šla

smutko4
21. sep 2013

@ajka30 ano je to pravda, a čo ja viem tak minimálne od 8/2013, bola som hospitalizovaná na rizikovom a i na šestonedelí.... takže by som bola rada, ak by sa do diskusie zapájali ľudia, ktorí majú i podložené informácie a nie, že jedna babka povedala 🙂

smutko4
21. sep 2013

@barbora80 ano i ja mám za sebou viacero hospitalizácii na rizikovom oddelení od 8/2013 a môžem potvrdiť, že som tam zostávla s malou dušičkou, ale nemocnica ma prekvapila, prístup lekárov i sestričiek bol super... takže je to iba vec pohľadu... dnes som už doma s malým synčekom a som šťastná že som rodila práve v Trnave, zvažovala som i možnosť rodiť v Martine.... vďaka patrí všetkým lekárom, ktorí prišli so mnou do styku, od dr. Štefánikovej, Havlíkovej i Ondrusovej, ktorá ma rodila a poviem Vám zopakovala by som si to, bola super, povzbudzovala ma a pocas porodu sme stihli i debatovat, manželovi dala prestrihnúť i pupočnú šnúru, sestričky super.... takže nie je to až také zlé ako sa hovorí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre