Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ttzuzana
16. nov 2013

@zandaa Uprimnu sustrast ?????? nechapem tento Tvoj prispevok, co ma znamenat. 😲

danjelca
16. nov 2013

@bbarboraa

normálne neviem čo ti napísať.Sme uplne na inej vlnovej dĺžke ohľadom tohto 🙂 Lebo to vyzerá že vnímam tieto veci fakt uplne ináč ako ty

danjelca
16. nov 2013

@bbarboraa mimochodom ja som taktiež po sc a dieťa som síce nemala na sále ale asi 20 min po..mojkali sme sa celé 4 hodiny kým bolo bábätko v bdelom stave a teda poviem ti keby mi ho priložili na sále bolo by to ešte lepšie ..dojčenie je naozaj špeciálne puto...že milé zlaté🙂 no aj také to je ale s pohladu dieťataj e to neuveritelne podstatná pych.-fyzická opora v prvých rokoch života..kontakt s dieťatom po pôrode uplne nakopne matku, ako citovo tak fyzicky..možno preto moje zázračné zotavenie po cs..žiadne bolesti a od druhého dna som sa PLNE starala o malého nasledujúcu noc tiež som ho mala uplne celú a poviem ti že sestričky sa chodili pýtať či ho nemajú odniesť, neverili že to chcem, 1000krát som k nemu v tú noc vstala a myslím si že vdaka tomu, že ten kontakt tam bol a uobil svoje. Proste som ho už nechcela pustiť z ruky🙂

bbarboraa
16. nov 2013

@danjelca hej ja som trosku iny typ zeny samozrejme milujem svije dieta najviac na svete ale az takto tieto vecineprezivam... a bdw po sc ako si pisala ja som bola tiez na druhy den fit ani jednu tabletku po.porode od bolesti a tiez full servis o maleho.. som ani nevedela ze som vlastne rodila.. hned po porode som maleho par chvil videla ale bola som dost oblbnuta zo spinalky neviem ci nejaky blby misung alebo vela... a teda rodila som o 12 a vecer o 8-9 som uz bola na zachde od rana maly pri mne...a tiez som bola od pol roka uz v praci preto som aj prestala s kojenim inak som povodne mienila do rocka...dufam ze pri druhom..

bbarboraa
16. nov 2013

@dulkagabulka nemusi mne to nepride nejak traumatizujuce... ako som uz pisala berie vsetku tieto veci tak prirodno prakticko naturalne ako psychlogicko senzitivne.. ale kazda sme ina ... a tak to ma byt.. a ci ma byt dietakto bezprostredne po porode s matkou to je tiez vec nazoru... ja si nemyslim ze to nejak extra registruje.. ale tiez vec nazoru... podla mna sa to puto aj tak vyvija casom.. keby das novorodenxa inej osobe je mu to podla mna jedno hlavne ze su naplnene biologicke potreby... vid adopcie hned po porode

dulkagabulka
17. nov 2013

@bbarboraa ano je to vec nazoru..a nazor je vecou tak zivotnych skusenosti, vzdelania a zivotneho postoja...
považovat prenatálne a novorodené dieťatko za niekoho kto v podstate "nič nejak extra neregistruje" je trend, ktorý tu bol desiatročia zaužitý ako správny..
to co som napisala nie su podľa môjho názoru "prirodno prakticko naturalne ako psychlogicko senzitivne veci", ale výsledky môjho životného postoje , ktoré len umocnili najnovšíe medicínske poznatky
reagovalo tvoje babatko na to , čo si robila v tehotenstve? reagovalo na to, čo si zjedla? reagovalo na to aku polohu si zvolila? reagovalo po pôrode na to, ked si ho placuce zdvihla na ruky? ..tak citilo, či necitilo??alebo mu to bolo jedno??tvojmu babatku teda stačilo nakrmit a prebalit a to ostatne mu bolo jedno??
Nacisti vypracovali teoriu, podla ktorej sa právali k babatkam...na to,aby vychovali človeka, ktory poslucha zriadenie a je z neho bezcitny vojak a poslusny občan , stačilo na začiatku jeho života dat matkám pokyny v zmysle: "Dieta treba iba nadojčit, nesmiete ho dvihat na ruky, nesmiete sa mu divat do očí, nesmiete reagovat na jeho plač chlacholením, nesmiete ho pestovať. Dieťa treba nechať vyplakat, žiadne rozmaznávanie.."
Kradnút novorodené deti ich matkám je nacistická metóda. Pretrhat to najlaskavejšie puto, pretrhnúť uvítanie zdravého babatka na tomto svete jeho matkou , odnesenie zdraveho babatka do plastovej krabice je nacistická metoda. Srdečná vdaka lekárom s láskavou dušou, ktorí to pochopili a snažia sa o zmeny. Ty sama si bola odnesená, ty sama si zazila ten pocit. Vedomo si nepamatas, ale tvoje telo si pamata.

Boh, či príroda nám poskytla po pôrode veľmi vzácny čas, kedy tak mamička, ako aj bábatko vylučujú jedinečné hormóny...je to kokteil hormónov lásky..
...ja absolutne verim tomu, že babatka su vedome bytosti..či už v brušku, rovnako pri pôrode a aj po pôrode...NIE je im jedno, ked sa daju inej osobe...bola som na mnohých prednáškach MUDr. Mikloška a MUDr. Freiberga, ktorí sa venujú aj adoptovaným detom či detom v detských domovoch...oni zavideli pojem PRENATALNE DIETA...teda nie nejaký "plod", ktorý nič necíti..ale prenatálne DIEŤA...je až neuveritelné, ako veľmi to, čo bábatko prežíva v brušku, pri pôrode, po nom, ovplyvnuje jeho další život - jeho CELÝ život

tu o tom , ako prostredie ovplyvnuje vývoj mozgu dieťatka hovorí MUDr. Maté

https://www.youtube.com/watch?v=IqQHZa50G-8
hallie
17. nov 2013

@dulkagabulka mam pocit, ze tu nepochodis. Mamicka veri, comu verit chce. Moja svokra ma na to rovnaky pohlad, trvalo mi, kym pochopil aspon manzel, ktory bol nou ovplyvneny, preco chcem vobec prirodzeny porod, preco bonding, preco dojcenie... Osobne si myslim, ze niektore veci si je lepsie spracovat inak ako tvarenim sa, ze dieta plnohodnotne neciti a nepotrebuje, ale tak, nie je to moj zivot 🙂
Mam kamaratku, rodila sekciou a povedala mi, ze na otazku, ci jej babo prinesu na noc na izbu, sa rozhodla, ze nie, lebo ona sa chce este vyspat... Dnes uplatnuje metodu nechat vyplakat. A mysli si, ze robi dobre, pretoze si dietatko uz vyzaduje privela pozornosti. Nie je zla mama, len nemoze davat nieco, co kedysi sama nedostala (a viem, ze nedostala).

dulkagabulka
17. nov 2013

@bbarboraa bohužial ešte je veľa bytostí,ktoré vnímajú novorodenca ako tu nič nevnímajúcu bytosť
Panoptikum u Apolináře, ked si žena musí do pôrodnice zavolat právničku aby uplatnila svoje právo i právo svojho bábatka na prítomnosť matky

http://denikreferendum.cz/clanek/14185-panoptik...

dulkagabulka
17. nov 2013

@hallie nie je mojim cielom presvedčit niekoho.. 😉
Nie vždy matky vedia identifikovať, ako im inetrvencie cudzích osob vadia, ale intenzívne cítia a ak sú s touto témou konfrontované. Pri konfrontácii so svojimi pocitmi, ktoré vtedy zažili, sa ženy srpávajú sa rozdielne. Niektoré tie nepríjmené situácia vedia pomenovať a vysypú ich z rukáva. Iné sa nsažia ospravedlnit to zažli a nechcú sa toho vzdat.

hallie
17. nov 2013

@dulkagabulka boze, to je strasne! Ako sa toto moze diat??? Chudatka babatka. Aj ich matky...

danjelca
17. nov 2013

@bbarboraa vela vecí ti môže hovoriť o tom pute medzi matkou a dieťatom, napríklad...
ked mi malého odniesli na kontrolu kvôli žltačke tak bolo v pôrodnici cca 20 detí..niektoré plakali niektoré nie...žiadny plač ma nestresoval...boli sme s mm na izbe a zrazu plač a ja vravím: to je náš kubino...medzi 20 hlasmi som rozoznala jeho plač-to som ho ešte plakať nepočula dovtedy, proste ten konkrétny plač vo mne naštartoval reakciu že dvihnutý tep a uplná ostražitosť...mala by toto adoptívna matka takéto puto? hm asi nie...takže toto sú veci ktoré sa časom nevytvárajú ale práve vdaka hormónom sú..

danjelca
17. nov 2013

@bbarboraa ďalšia vec-od pôrodu je vďaka hormonom matka nastavená tak že sa budí o pár sekúnd skôr ako sa jej dieťa v noci zobudí...niekde som čítala ako zas odborníci radia že je spoločné spanie nebezpečné🙂
Zas ďalší "experti"...z vlastných skúseností viem že som hore cca 10 sek. predtým ako sa malý zobudí 🙂

bbarboraa
17. nov 2013

@dulkagabulka v clanku nesuhlasim s matkou... ako inak... 😎 nechapem je zmyslanie .. pre mna je nadolezitejsie zdravotny stav dietata- fakt ze porodila predcasne a doma... ked chcela mat cely cas dietatko len a len pri sebe nerozumiem naco isla do nemocnice... preco nezostaala doma... ved bolo jasne ze predcasne narodenie dietatko -aj ked sa nepise kolky tyzden chceu poriadne vysetrit....
....co sa tyka mojho prezivania tehotenstva nromalka nejaku vedu som z toho nerobila... priorita bola aby bolo babatecko v poriadku .. ale mala som skolu a kopu inych startosti ... ja neviem proste tehotenstvo je normalna prirodzena (krasna) sucast zivota.. nepotrebovala som sa nikdy meditacne alebo inak o tom bavit, ani chodit na cvicenie pre tehotne ani dychove cvicenia .. ani som nemala estra poziadavky na porod ziadny porodny plan ci co je to teraz v mode.... ja som chcela a dufala v prirodzeny porod bez oblbovakov... ale na koniec SC a tiez v pohode...
podla vsetkeho co pises vychovavam svoje dieta asi trosku nacisticky, podla mna netreba utekat za kazdym zamrncanim za dietatom... a nema co robit ani v spolocnej posteli... nas chvilu bol cca 2 mesiace lebo zle spaval a nechcelo sa mi zakazdym vstavat..ale po tychto dvoch mesiacoch SAM zacal odmietat too spavanie s nami... zacal sa budit... tak sme ho zdna na den preniesli z manzelskej do vlastnej izby to mal cca 12,5 mesiaca... babo dam do posteilky puska zakyvam zhasnem a dovi... v pomere 1:7 za tyzden si poplacka asi tak 10 min inak zaspi hned ....a prespi celu noc.. od 8 do pol 8 ale sa budi kvoli jasliam... a bdw tak spaval od narodenia... az na to obdobeie co sme ho preniesli do postielky a trvalo asi2 tyzden ze sa tak 2x zobudil.. inak od porodince spaval tak ze o 12 v noci som ho nakojila a spal do 6 nakojila a este sme spinkali tak do 9 pol 10 cize na dvoch rukach spocitam kolko krat som bola v noci hore... moja teoria preco je take super dieta a to ze JE SUPER ... skoro zacal chodit, od 1 roka vie kopnut do lopty a teraz v 16 prebehne s tym ze si kople do velkej futbal loptky celu obavycku... a rozumie vsetkemu upratuje na vyzvanie co mu prikazes..napr je nauceny ze skor ako si vytaiahne nejaku hracku ma schovat tie ostatne... pekne spapa kasu sam s lyzickou, nie je este bez plienky ☹ ale ked ho dam na nocnik sa sa pekne vycika... ale toto enchcem tlacit a zbytocne stresovat...
a ta ta teoria je ze sa ho snazime vies k max samostatnosti nerobit z neho chudacika a bytost co vyzaduje stale max pozornost a obsluhovanie.... ked spadne neutekame ako sialeni co sa stalo.... povieme v pohode nech sa zdvihne... ziadne mojenko chudatecko pod na rucky... a div sa svete ked spadne kukne na nas mi ze nic sa nedeja hra sa dalej ked ho ma mama tak plaaaceee ako tur aj ked mu nic nie je...
ja neviem proste absolutne opacny pohlad na vec ako ty alebo @danjelca ...
@danjelca a bol to tvoj syncek to plakanie a ostrazitost?
.. ja si to vobec neviem predstavit mat takyto postoj k tehotenstvu, porodum strarostilovsti o dieta atd.. a aani si neviem predsatvit byt doma na MD 3 roky... a to teda deti milujem a Matyas nebude urcite jedninacik ale asi to tkvie v tom ze nepokladam rolu MATKY a manzely za jedinu rolu zeny v zivote...teda urcite nie pre mna ... a myslim s ze som dobra maminka a ani jedno rozhodnutie by som nemenila a budem robit pri dalsich detoch.. jedine co by som vsak chcela je byt pri dalsom dietati doma spon do 3/4 roka a pri dalsom mozno do roka... uvidime...
....som rada ze sme si pokecali.... peknu nedelu.. pre mna pracovnu 😎 ach jo...

dulkagabulka
17. nov 2013

@bbarboraa ja sa naopak stotožnujem s nazormi žien, ktore uplatnujú kontaktné rodičovstvo..ktoré podporuje aj náš odborník prof. Dr. Fedor Freyberg Peter G., DrSc., Dr.h.c. prof. PhDr., ktorý vraví:
Ako zaobchádzame s dieťaťom a to aj s prenatálnym, tak bude zaobchádzať dieťa so svetom 🙂
Ako zaobchádzali s tebou, tak zaobchádzaš so svojimi detmi. 😉

http://zena.pravda.sk/zdravy-zivot/clanok/28972...

dulkagabulka
17. nov 2013

mimochodom to video o ktorom v článku hovori MUDr. Freyberg mam k dispozicii , je to naozaj neuveritelné, ako babatko v brušku reaguje na okolie, na matku, na otca..
Mudr. Freyberg to popisuje slovami:
"Robili sa štúdie, pri ktorých kamera snímala matku a ultrazvuk dieťa. Keď ona zívla, zívlo dieťa. Keď ona hltala, hltalo dieťa. Je tam synchronizácia. Keď tatino dá bozk na bruško mamy, dieťa zareaguje pozitívne. Dá sa dosiahnuť intenzívna komunikácia"
na prenatal@vssvalzbety.sk sa da objednat kniha Rodičovstvo od počatia od Thomasa R. Vernyho M.D, odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o túto problematiku

bbarboraa
17. nov 2013

@dulkagabulka ok tak tym padom som spokojna... naobchadzam s dietatom tak aby som mu do zivota dala nie len lasku, ale aj samostatnost, istu slobodu, moznost vyberu, davam doraz na vzdelania- napr. preto jasle aby sa od malicka rozumej 1 rok naucil nemcicnu ako materisky jazyk, aby vedel ze sa moze s problemom na nas kedykolvek obratit ale nie chodit s kazdou dobrou vecou, nech sa nauci riesit problemy aj sam... takze ja som spokojna s nasou vychovou dakujem ze si ma v tom utvrdila ze vychovavvamee vyrovnaneho nerozmaznaneho samostatneho clovek... super... rovnocenneho clena rodiny...
... a este dodam ze som rada ze nevydvihujeme hodnoty materialne ale rodinu a skor zakladame na zazitkoch.. obohacovanie diettaata zazitkom myslim vylety, priroda, moznost neustaleho kontaktu napr so zvieratkami... vie napr. zepsik potrebuje starostlivost, vodicku a granulky, ktoru mu dava do papulky, vies ze psik potrebuje pohladkanie, a aj vyvencenie.. rad venci 🙂 , vie aj to ze kvietky potrebuju poliat a vbeha sice s prazdnym poharikom a polieva.... neuznavama vychovu tym smerom ze dieta ma dosta vzdy maximalnu pozornost lebo ptm vie s rodicmi manipulovat (vid priklad plakanie co som pisala hore), neuznavam ze dieta ma dosta vseko na co si zmysli- pretoze nemienim tolerovat jeho plieskanie sa po podlahe ked mu nebdueme chcet kupit nejaku hracku....
ja proste NEMIENIM urobit s nasho dietata moj privesok.... co je dobre mi povedz na kontaktnej vychove a inom style vychovy ked zo vsadial taketo matky pisu ako sa od dietata nemozu pohnut, ze nechce byt s nikym inym a myslim tym otca a starych rodicov alebo uja/tetu sam.. len maaaama mama a strasne revy... co je na tom dobre urbit s deitat max zavislaka ze matky si nemozu vybehnut ist napr. bez dietata ani ciknut, toboz napr na hodku ist si zacvicit do telocvicne... taketo matke ako popisujes ty povacsnou robia so svojich muzov uboziakov co sa nevedia postarat o dieta, urobia so seba nenahraditelnu osobu na svete.... staale a vsade so sebou vlacia deti lebo tie by to bez nich neprezili, vyhovuju im v kazdej ziadosti... nie nie nieee nieeee mne sa to nepaci...az mi z toho naskakuje husia koza.... a mnohe su tu take ako pisem ved sa pozri na fotoblog a do for... hned cloveka odsudia ze dieta nespava s nimi v posteli, ze nechaju dieta vyplackat- myslim tych 10 min, nie 2 hodiny, ze nenosia dieta v satkych, ze nenosia deti neustale na rukach? cooo? nas zacal v 9m chiodit a teraz nepouzivam od roka kocik na prechadzky ine vlacia deti v kociku do 3 rokov... neviem co vychovavaju s deti pohodlnych a lenivych ludi... jedna odsudila ze dieta nemav domacnosti co pomahat... CO? ako som pisala nasho vediem k tomu aby si vedel upratat od malicka ako by som mala ptm hromzit ze moje deti nic nerobia... kupuju 3 rocnym deti iPOD CO?
nas maly ma lasky dost a ak sa bude aj on takto spravat k svojim detom budem len rada... poznam aj ludi co vychovavaju inak ako... ale vidim ake chyby robia... ale nevyjadrujem sa k tomu.... vysledky sa aj tak dostavia az neskor...

dulkagabulka
17. nov 2013

@bbarboraa absolutny suhlas, vysledky sa dostavia az neskor 😉

dulkagabulka
18. nov 2013

@bbarboraa
ešte na margo toho podla teba v podstate nič neicítiaceho novorodeca:
“cítění a vědomí jsou trvalé aspekty lidské psychiky. Neexistuje žádné prázdné období na začátku života, kdy by mohla být dítěti nabízena násilná péče ve jménu vědy, ani „pro jeho vlastní dobro.“ ~David B Chamberlain, Porodnictví a prenatální psychika
http://www.prirozeny-porod.eu/uvod-do-prenataln...

bbarboraa
18. nov 2013

@dulkagabulka ja nehovrim ze necita absolutne nic... na prvom mieste su zakladne bio potreby a NIE matka... a je jedno kto mu ich poskytne hlavne ze budu naplnene... a isto je v soku a strese a citi strach ze z makuckeho tepluckeho a vodneho prostredia je niekde v divnom prostredi....nepovie si waw konecne som sa narodil a toto je ONA moja mama...

dulkagabulka
18. nov 2013

@bbarboraa ak by si iba raz zazila ako vyzera nenasilny porod a ako sa babatko pozera na svoju mamu, ako sa pozera do jej oci...citila by si, ze si povie prave toto: waaw ..ahaa...tak to si ty mami 😉

bbarboraa
18. nov 2013

@dulkagabulka vidim ze ta tvoja praca bavi... naplna... tak ju rob dalej 🙂 ...ja proste takymto veciam neverim...moja logika to proste nevie vstrebat...

dulkagabulka
18. nov 2013

@bbarboraa rešpektujem tvoj nazor na vec, len som sa chcela podelit o moju osobnu skusenost 🙂

0silvia0
18. nov 2013

@bbarboraa
tvoja logika nevie vstrebať to, čo sa ti snaží duklagabulka povedať preto, že si ešte nedozrela do vedomého materstva, do vedomého tehotenstva a do vedomého žitia... bolo ti odovzdané to, čo ti odovzdali tvoji rodičia a ty to len podávaš ďalej. Ty za to nemôžeš 😉 je to proste fakt. Ale keď sa raz naladíš na vlnovú dĺžku žien podobnýcha ko dulkagabulka, svet sa ti zrazu zmení, zostane nádherný, plný krásnych farieb a pocitov a budeš ľutovať, že si ho takýto nádherný nedokázala vidieť skôr. Priznám sa, niektoré veci som vnímala kedysi ako ty. Tiež som nerobila z tehotenstva a pôrodu veľkú vedu, neprežívala som to, chcela som aby to všetko bolo už rýchlo za mnou, pripadalo mi to celé akosi trápne a pôrod bol pre mňa niečo rozpačité, čo som si neužila ani ja ani moje deti. Ale bola som presvedčená, že s deťmi chcem zostať doma do ich troch rokov a dojčiť čo najdlhšie. Syna som dojčila 1,5 roka a dcéru 3 roky a bola som s nimi doma 6 rokov na materskej, priznám sa, užiť som si to veľmi nevedela. Keby mi vtedy niekto otvoril oči, niekto ako dulkagabulka, ukázal mi, že materstvo, tehotenstvo, samotný pôrod sa dá aj vychutnať a vedome prežívať, bola by som vďačná, možno by som to nechcela vtedy prijať alebo nedokázala prijať tak ako ty... dnes mám doma už pubertiakov a čas uplynul... je mi to ľúto, že až neskoro som zistila, že sa to dá aj inak. Neurob tú istú chybu a otvor oči, vnímaj, cíť, prežívaj a načúvaj tomu, čo sa ti dulkagabulka snaží povedať

bbarboraa
18. nov 2013

@0silvia0 nemozem sa naladit na taku vlno dlzku lebo 1. NECHEM 2.moj mozog mi vravi nieco ina - a ja pocuvam zvacsa mozog ako srdce v pomere 51/49... doma a detmi budem max MAX 1 rok... nikdy viac...ak budu zdrave samozrejme... 6 rokov doma by bola moja smrt.. mozno to znie sebecky alebo chladne... nie kazda moze a chce byt matka roka... nam to doma tak vyhovuje... doma som bola a budem s detmi chvilu ja chvilu manzel... ako rovnocenny par... ja potrebujem aby moj mm bol rovnako a ak nie lepsi ako ja v starostlivosti o deti pretoze vela vela veeela pracujem a aj budem.... nemam cas a ani nechcem robit s prirodzenych veci modlu ..ja to takto necitim.. kto to chce tak robit prosim.. su sezy co robia z tehotenstva velku vedu vid fotoblogy, hned ako zistia ze su tehotne (rozumej chore) idu sa zblaznit... ja ked otehotniem o5 a budem vsetko po zdravotnej stranke ok.. mienim az do 8,5 mesiaca chodit do robotky... uzivat si brucko a nepodriadovat mu cely svet... neviem ci ma chapes alebo chces chapat....

0silvia0
18. nov 2013

@bbarboraa
jasné že ťa chápem, viem čo chceš povedať, ja som to cítila tak isto, nerobila som z tehotenstva vedu... až kým som nestretla tieto "inak naladené baby" v reále, v skutočnosti. Pozerala som sa na ne s otvorenými ústami, nechápala, nedokázala pochopiť, čo to z nich lezie? aká energia? aká prirodzená ženskosť? Priznám sa, ja som sa tak žensky nikdy v živote necítila. Tie fotoblogy a fotky brúch ani ja neviem stráviť, je mi to proti srsti... ale tie úžasne ženské ženy s touto prirodzenou ženskosťou - to je niečo úplne iné 🙂
ak sa nechceš naladiť, tak na to ešte nie si pripravená a možno ani nebudeš, možno budeš, to človek nevie čo konkrétne ho v živote ovplyvní. Ale ak si práve šťastná tak ako si tak je to asi v poriadku. Mne je naopak dosť ľúto že som niektoré veci prežívala ako taký polochlap 😀

bubulka722
18. nov 2013

@0silvia0 Nááádherne napísané, lepšie by som sama nevystihla svoje vnímanie materstva. Je to dlhá cesta aby človek pochopil. Najskôr sa ale musí vzdať egoizmu, pochopiť svoje poslanie, precítiť svoju dušičku a až potom pochopí prečo je žena ženou a že najväčším darom je materstvo a dieťa. Prežila som nádherný prirodzený pôrod, ktorý to celé naštartoval a žijem už inak. Viem čo je pre mňa na tomto svete najdôležitejšie, je to moja rodina, moje deti a láska medzi nami. Žiadna práca, kariéra, honba za materiálnymi statkami. Kedysi som bola presne ako @bbarboraa. Nikdy sa tam nechcem vrátiť. Každý raz pochopí... 😉
@bbarboraa Nemám ti to za zlé, ale dúfam, že raz sa nad mnohým zamyslíš a svoj postoj k životu možno prehodnotíš. Prajem ti aby to bolo čo najskôr, život je krátky a nevrátiš ho späť.

bbarboraa
18. nov 2013

@0silvia0 ze polochlap... 😀 to som nieekedy... jedine co sa mi paci na tychto /a poradfom na vyraz myslim to skor zartovne ako urazajuco/ psychovymysloch ohradom tehotenstav a porodu atd PACI je placenta ... anoo placenta pri dalsich porodoch by som si ju rada zobrala domov - nie do chladnciky ale na zahradu a rada by som zasadila vlastny osobny stomcek detickam... normlne mi je luto ze Matyas taky mat nebude... nj...

bubulka722
18. nov 2013

@0silvia0 Ja som bola v kontakte s týmito úžasnými osôbkami počas tehotenstva. Oni ma v podstate pripravili na prirodzený pôrod, ukázali mi čo znamená byť ženou. Stretla som sa s nimi na jednej besede v ZA. Sú to skvelé ženy, ktoré mi ukázali cestu a vďaka nim dnes vnímam všetko okolo seba inak.

bubulka722
18. nov 2013

@bbarboraa Je to nádherný zvyk, mne sa to nepodarilo pri oboch mojich deťoch. Ak Boh dá a bude raz tretie, tak bude aj ten strom. 😉

dulkagabulka
22. nov 2013

krasne video , silné, aj o prežívaní a podpore ženy s predčasniatkom
http://tva.canoe.ca/emissions/vlog/video/le-fab...

zažili ste také niečo v našej pôrodnici? je to možné aj u nás takto?
všetkym maminkam s predčasntiatkami želám veľa štastia a koniec ako vo videu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre