Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ninny
5. jún 2009

inak fakt je riadne veľa tehuliek.. včera bolo 16 pôrodov v TT pôrodnici... 😀 ty kokso, to nebudeme mať ani kde ležať... nie to ešte porodiť.. alebo sa dostať na vzdycháreň... 😅 😕

belanka
5. jún 2009

nejak sa to ozaj rozrodilo.ja som bola 10.pôrod v deň,keď to konečne prišlo .minulý rok bolo plodné leto 🙂

san77
5. jún 2009

ahojte,
no ako tak citam, tak to tam dnes bolo perne, nechcem vediet co nas vsetky caka co mame podobne terminy a kolko nas tam bude naraz... a uz vobec sa radsej nezamyslam kde budeme rodit, lebo by ma porazilo... ja len dufam, ze si nedaju lekari nejaky strajk, ze to nezvladaju ten napor rodiciek, inak si to mozme vsetky hodit ☹
ninny, super, tak malinky podrastol, co ti hovoril ako s porodom, ze mas este casu, kedy ides na buduce?

daniela29
5. jún 2009

ninny, tak ty si asi čakala na UZV keď som prišla.... mne sa už dvakrát osvedčilo, že som tam nebola tak dlho keď som prišla až pred dvanástou......... dnes mi prvá krát nerobili UZV - lebo mi robili v pondelok..... teraz má ísť o týždeň v piatok - ak dovtedy neporodím... 😉

san77
5. jún 2009

daniela,
uz sa ti tak blizi termin? mas uz naznacene, ze to moze byt aj skor, ako sa citis, mas aj ty pocit, ze by to mohlo byt skor ako mas temin?

daniela29
5. jún 2009

mne sa tiež zdá že to bude skorej - dosť mi kleslo brucho, dosť často mávam tzv. poslíčkov resp. každý večer.... uvidíme kedy to príde - zbalená som takže čakám....... pri malej som mala pôrod vyvolávaný tak dúfam že budem vedieť kedy mám ísť 🙂 🙂

lolaz
5. jún 2009

ahojte este nespite?

brinzulka
6. jún 2009

daniela...aj ja som mala porod vyvolavany...Mam strach, ci to budem vediet odhadnut, ze je to tu...dat niekam maleho a transportovat sa v klude zo Senca ad TT

kristina11
6. jún 2009

Ahoj, ja som dnes prisla z porodnice, ak je vsetko v pohode tak na 4ty den posielaju domov, velmi rychlo sa to tam strieda a urcite bude volne miesto. 🙂 Inak sestricky uplne super, az na jednu, asi mala zly den. 😖

ninny
6. jún 2009

san, daniela ahojky 🙂
ako víkendujete?
ja mám tiež ďalšiu poradňu v piatok... doktor mi nepovedal nič, že by som mala už čoskoro rodiť, tak z toho som dedukovala, že to asi ešte na pôrod nevyzerá 😀 tiež mám pravidelne každý deň posličkov.. tak sa necham prekvapiť kedy sa maličký vypýta na svet 🙂

kristina, ahojky... ak môžem vedieť, kto Ťa rodil? mala si aj EPI?

ninny
6. jún 2009

inak baby pozrite si júnovčatka /aj keď niektorým sa zachcelo prísť na svet už v máji 😀)

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

😵

daniela29
6. jún 2009

Ninny, víkendujem v pohode. Varila som iba kel - Sofinke na želanie a robila som smotanovú tortu... O 15.00 hod je u nás v dedine oslava MDD, tak pôjdeme s malou tam...
Nepovedal ti doktor či sa už otváraš? Ja som otvorená stále na dva prsty.... v piatok ideš kedy? Ja pôjdem zase pre obedom.
Kristina, aj ja by som chcela vedieť niečo bližšie o tvojom pôrode - resp. kto ťa rodil a či si mala vybaveného dopredu lekára? Po pôrode kedy Vám dajú malé k sebe? A už ste ho mali potom stále pri sebe?
Lebo ja keď som rodila pred 6 rokmi tak nám na noc brali deti o pol noci a ráno o piatej nám ich nosili - teraz to tak tuším nie je, že?

san77
6. jún 2009

ahojte,

ninny, ja vikendujem tak, ze oddychujem, ma ma prist pozriet kamoska bud dnes alebo zajtra, tak uvidime kedy, ze ma chce stihnut este pred porodom... 🙂 inak som nejaka otapena z toho pocasia co je vonku, lebo je tak pod mrakom, tak si pripadam strasne prispata...

obe tu pisete, ze mate poslickov, no ja nejako neviem ako to pocitujete tych poslickov? ja sa zatial citim fajn, okrem tvrdnutia brucha je vsetko oki... ja mam pocit akoby som mala este mesiac takto chodit... takze uvidime...

a tiez ma zaujima viac o porode - od Kristiny, tak ako sa pytala Daniela...

vcera som stretla kamosku, co ma teraz syna trojmesacneho, ta mala sekciu v TT porodnici a hovorila, ze teraz je s detmi 24hod. rooming, takze je vraj babo stale pri mame... ale nie je problem povedat sestricke, ze by ho na noc vzala a dala nan pozor aby si aj mamina oddychla trochu, ona odporucala, nech to urobim po porode, lebo budem grogy, hm... takze ja mam take info...

daniela29
6. jún 2009

San, je pravda že keď mi malú zobrali na noc na tie 4-5 hodín tak to pomohlo hlavne po pôrode.... že sme sa aspoň trošku vyspali a potom o 4.30 o 5.00 nám ich priniesli a boli sme "oddýchnuté".... uvidíme.......ty máš vybaveného nejakého lekára?

ninny
6. jún 2009

presne tak ako píšeš san, tu v pôrodnici je 24 hod. rooming in.. Ale iba ak ležíš na šestonedelí.. ak je tam plno (ako napríklad v tomto čase), tak dávaju maminky aj na gynekológiu alebo rizikové.. vtedy bábo pri sebe nemáš, donesu Ti ho až vtedy, keď Ťa premiestnia na šestonedelie..

ninny
6. jún 2009

daniela, a doktor mi nepovedal na koľko som otvorená.. som sa zabudla aj spýtať... akurát mi do knižky napísal:
s dobre, PP+, bolesti 0
vag krčok 1,5 cm, branka pre prsta
CTG reakt NST

Neviete čo to znamená? 😉

san77
6. jún 2009

daniela, nemam vybaveneho lekara, premyslala som nad tym, ci niekoho platit alebo nie, ale zatial to nechavam bez zazmluvnenia. uvidim ako to pojde dalej, ci nastanu/nenastanu nejake komplikaciu, dufam, ze nie... ani by som inak nevedela koho si zazmluvnit, vobec nepoznam tych lekarov v nemocke, ja chodim len k Cechovi, kedze je moj gyn. a ten tam koncom juna konci a to tam ma sluzbu raz do tyzdna...

dufam, ze budu mat volno na sestonedeli, aby sme boli s babencami, aj ked tu nocnu sluzbu sestriciek by som asi vyuzila na oddych..

no to je zaujimave co ti napisal lekar ninny, tiez by som rada vediet co to znamena...

brinzulka
6. jún 2009

babulky..ja som bola v auguste pred troma rokmi na gynekolog. a maly na novorodeneckom...trosku mi to pomohlo..ale tri dni bolo dlho..chodiela som ho kojit kazde tri hodiny..velakrat sa nedal zobudit a nechcel sat..a mne sa potom nechcelo spustit mlieko...v noci sme sa nekojili...Na jednej strane si clovek oddychne, i ked rozmysla..ako sa ma babatko...A na druhej je tam problem s kojenim..aspon u mna...Preto by som bola rada s nim na izbe. Tak uvidime ako bude

tanaja
7. jún 2009

Ahojte,

dovolte mi pripojit sa k vasej diskusii. ja idem rodit do TT, chodim ku dr. Stefanikovej. nakolko sa blizime ku koncu, chodim do poradne kazdy tyzden. termin mame 25.6., maly je velky, tak nam to skratili. budem rodit sekciou, ale pod celkovou anestezou. nic-moc, ale je to kvoli mojmu zdraviu. v poslednej dobe sa mi zda, ze tam nikdo iny nie je, len dr. Stefanikova. musime dlho cakat lebo odbieha na salu.... tehotnych je fakt vela.
mna zaujima, ze ako prebieha ta sekcia, tak celkovo?

Tana

kocurko1
7. jún 2009

Brinzulka, ja myslim, ze lezat na gynekologii nemusi byt az taka tragedia. Mne sa miesto na sestonedeli uslo, ale pri maminke s dvojickami. Kojit a potom behat dokrmovat dvojicky nie je sranda, deti boli stale hladne, plakali v noci v kuse aj 4-5hodin na striedacku. Obcas sa aj moja zlakla na plac a po polnoci prebrala ona stafetu v placi. Prvy krat po piatich dnoch som sa spala po prichode domov z porodnice.
A co sa tyka zazmluvnenia lekara, ako pisala Berus o nas styroch, ja som nikoho nemala, personal v porodnici bol velmi prijemny a porod som mala super.

mausy21
7. jún 2009

jéééé ahoj kocurko akm sa mate?čo ste všetky sa pod zem prepadli nikde nikoho?ako malinká:,poslucha, čo kojenie ide to?kde máme fotky?baby čo ste take lakome na tie svoje deti,dajte už konečne nejake to foto

brinzulka
7. jún 2009

tanaja:
dostanes premedikaciu..to kazdy pacient pred operaciou...dava sa do svalu..sedacieho...stehna..malokedy cez zilu...ludovo"oblbovak"
napichne sa..alebo uz mas napichnutu-"umelu zilu"...chiraflech..nieco ako normal..ale je to z umeleho materialu..cize to tam vydzi viac dni a s koncatinou mozes pohybovat...co sa pri kovovej moc neda..lebo pri ohnuti ruky-ale zalezi od miesta napichnutia by kovova prepichla zilu...Takto to ta umela vyriesi...
na sale...dostanes nalepky na hrudnik..zapoja sa tam "kabliky" budu merat pulz srdca a ukazovat krivku,
na ruku dostanes manzetu..ktora bude v pravidelnych intervaloch merat tlak...na prst"stipec"...bude merat okyslicenie organizmu..vsetko to bude na monitore za tvojou hlavou...bude tam aj anestet.stroj...ktorym dostanes kyslik a inhalacne anestetika...
Upevni sa ruka...aj nohy..ked zaspis a telo sa uvolni..aby nesklzlo...
zaruskuju Ta...umyju a anstet.sestra +lekar Ti daju intravenozne anestetika..a zaspis... Daju Ti hadicku na dychanie...a spravia sekciu...potom zasiju maternicu..skontroluju...zasiju vrstvy koze a postupne sa zobudis...hadicka na dychanie sa vytiahne..
Ked budes hore...prelozia Ta do postele..asi budes pocitovat bolesti...a odvezu Ta na izbu..Kde Ti budu merat tlak, pulz, teplotu...a bude sa sledovat krvacanie...Zrejme Ti potecie nejaka infuzka...Asi budes moct poprosit o lieky proti bolesti...s jedlom a pitim..podla ordinacie anesteziologa.
Ak chces vediet nieco..alebo som nezrozumitelne napisala...pytaj sa.

brinzulka
7. jún 2009
snu
7. jún 2009

beruss uz len nutrilon,, za den mam len 25ml mliecka.. som si dala vinko prilezitostne a lmiecka som mala viac 🙂 no ale co ked vinoveho a potom uz zas nic :( skoda

daniela melta? ble s z toho pototo 🙂 ale vyskusaam diik

brinzulka
7. jún 2009

snu-chces kojit? laktacna poradk. ...neskusala si? zeby poradila?

brinzulka
7. jún 2009

kocurko...aby sa spustilo mlieko..malo by drobca, co najviac pit..a hlavne v noci...a tym, ze sme boli bez seba..v noci som nekojila...cez den ho obcas nakrmili a potom tahat nechcel..spal- preto by som radsej s nim na izbe...pre tuto vec..
mlieko sa nechcelo spustit...nevedela som ho poriadne prilozit...spravili sa mi ragady na bradavkach...Dufam, ze sa tento krat tomu vyhnem..A bude dobre...

tanaja: este jedna vec..my sme chodili skor k akutnym sekciam..Mozno to tak nebude ale...

Normalna operacia...je, ze pacient sa uspi...a potom sa ruskuje a umyva a operuje..

pri rychlej sekcii to bolo, ze sa najprv zaruskovalo, umylo a az potom uspalo- aby babatku preniklo cez krv mamulky, co nejmenej liekov...jednoducho sa to tam nenatahovalo...

Ale je mozne, ze sa niektore veci zmenili...najlepsie by Ti odpovedal anesteziolog..ak pojdes do anestez.ambulancie na predoperac.vysetrenie..kludne sa na to opytaj...pani doktorka uspavala stovky pacientov...odpovie Ti...a budes vediet.

brinzulka
7. jún 2009

LAKTACNE PORADKYNE

Trnava

Mgr. Ema Krajčovičová
Členka OZ Mamila
mobil: 0911-102 138
Trnava, Senica

Martina Chvostálová
Členka OZ Mamila
mobil: 0903-767085
špeciálne: tandemové dojčenie

Mgr. Monika Veselská
Členka OZ Mamila
tel: 033-550 52 14
mobil: 0910-147 223

Jana Kloknerová
Členka OZ Mamila
tel:033/550 50 49
(len v popoludňajších hodinách)

MVDr. Eva Budková
tel: 033-772 99 61
mobil: 0905-519530

Mgr. Petra Havlíková
mobil:0908-491 786

kocurko1
7. jún 2009

ahoj Mausy. Mame sa dobre, len nam dni velmi rychlo letia. Vsetkym v rodine slubujem dalsie fotky, len sa k tomu nejak nedostanem. Doobeda dospavame, pripadne sa snazime vykakat a poobede nam to vzdy rychlo zbehne. Kojenie mam v pohode. Pomaha mi aj elektricka odsavacka. Uz mam v mraznicke ,,zeleznu rezervu,,.Jedine co ma trosku mrzi je reflux malickej, ale aj napriek tomu sa mi zda ze pekne pribera. Hlavne, ze mame doma svoj klud.

tanaja
7. jún 2009

Dakujem brinzulka, si dr.alebo sestricka? taky podrobny popis som necakala, dakujem! ma napadlo, kedy uvidim maleho? ako budem na tom ja?
ako to bezi s nadstandardnymi izbami? ako dlho si ju musis dopredu rezervovat? oplati sa to, aku mas s tym skusenost? v utorok idem do poradne a predtym na anestez.vysetrenie, tak sa na vsetko opytam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre