Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

jasom
21. apr 2009

😝 kocurko: myslim ze vlozky uterak aj toaletak je dobre si zobrat, lebo u nas ti nikto pomaly nic zadara neda 😝

inak kocurko aj berus mozno sa v nemocke aj stretneme, sme skoro rovnaky tt 😀

mausy21
21. apr 2009

baburence žehlim si plienky a som s toho mimo.vobec neviem ako ich mam skladat skušala som ich aj do tych nohavičiek ale ved to bude mala v tom cela zabalena až po krk...prosim napište sko ste balili vy

jasom aj ja idem v piatok do poradne, aj kocurko myslim, a ty sa citiš aj na porod?mna dnes tak všetko boli že nemožem ani chodit normalne slzy

brinzulka
21. apr 2009

kocurko...pichnu Ti epidural...ale nedaju Ti davku..tu dostanes az ked budes otvorena na niekolko cm-co je treba...anesteziolog si reguluje..kolko coho dostanes, vedie si zaznam...my sme potom tie opiaty museli odpisovat..a na podpisy to slo....porod sa musi"odzit nazivo" aby sme vedeli kedy treba tlacit..Cize epidural je len pomoc..neznamena, ze porod bude az do konca bez bolesti...po porode Ti kateter vytiahnu...ak by sa nieco skomplikovalo..moze sa do epiduralu dopichnut a spravi sa sekcia...

na vzdycharen mi dali ich koselu..a po porode mi ju menili...lebo mi dali maleho na brucho a sme sa trochu umazali 😉
brala som si veci..., co som potrebovala na WC a do sprchy a prejst na porodny box...ostatok mi treba nebol

brinzulka
21. apr 2009

myslim si, ze sa plati hlavne za epiduralny set a potom snad za opiaty..kym som robila v nemocke..tak sa to neplatilo..aj k porodu mojmu este nie..az od januara 2007 myslim

jasom
21. apr 2009

mausy: a kedy ides do nemocky, ja asi zase o tej 13-tej 😉
Ja sa citim pomerne dobre ale uz som otvorena a maly tlaci dolu hlavickou uz a to ma boli, inak mi aj zacalo tvrdnut brucho co som cele tehotenstvo nemala, som malatna, pribrata jak slonica, skoro 30kg 😎 ale neriesim zatial, chudnut budem potom, ale necitim ziadne kontrakcie ani nemam pocit ze by to malo uz prepuknut, este sa citim myslim aspon psychicky dobre, fyzicky to je uz horsie. 😒

ninny
21. apr 2009

baby a čo všetko dávaju v nemocnici? dostava sa tam aj pyžamo ku pôrodu, alebo musíme mať svoje? Ja mám prichystane tri.. len som počula, že k pôrodu sa musí byť v ich, kvôli sterilite a tak.. a pre bábo treba brať košielky a plienky.. ?? 🙂

mausy21
21. apr 2009

ja musim ist rano bo mužik pracuje poobede. no som zvedava čo povie mne.ja som bola minule ešte zatvorena, ale ta dnešna bolest no neviem asi sa už niečo deje a rano mavam bolesti bruška ako pri menzese,tak uvidim

jasom
21. apr 2009

😉 ninny: ja si beriem 2 svoje kosele ale tie pouzijem az na posledne dni, radsej pospinim tie ich, 😉 lebo to asi v prvych dnoch znicis.

Pre babo beriem aj kosielky, pocula som od kamosky ze sestricky zazerali ak tam niekto si skoro nic nedoniesol a poradila mi aby som si zobrala svoje. Inak oni davaju ale ze ak je babo male tak su babence v tom utopene.

kocurko1
21. apr 2009

Samozrejme, ze necakam epidural do konca. To by som nevedela tlacit. Len u nas v rodine sa rodia sami macikovia. Takze necakam, ze to budem mat rychlo za sebou.

mausy21
21. apr 2009

kocurko ideš s epi?aj ja.a už si si ju aj platila?neviem či je lepšie skor alebo stači pri prijme?aj si o otom hovorila lekarovi?

kocurko1
21. apr 2009

Ja sa planujem opytat v piatok na poradni ako je to s tym platenim. Na prehliadke nam slubovali, ze staci na povedat na prijme, lebo maju svojho anesteziologa.
Viem, ze ked ide rychlejsie porod, tak to uz nechcu pichat, to beriem. Ale u nas v rodine mamka povodne 50kilova baba mala ako prvorodicka 4 kilove babo..... Hovori, ze videla vsetky hviezdicky kym odrodila.
Takze ja hrdinka nebudem a ked bude moznost dat si epi, tak som za.

skalnicka
21. apr 2009

mausy21, ziadne stresy s balenim na siroko, v porodnici na siroko nebalia, iba ak je na to hned od zaciatku dovod - ak sa napr. babanko narodi koncom panvovym a ma nozicky "zalezane" na jednu stranu - inak sa bali az po prvom sone - tusim v 3.tyzdni a to ti presne ukaze sestricka ako balit do postoliek..pekne na tretinky..a neboj, neutopi, to sa nazbiera, lebo mas pod tym este pampersku...

ninny
21. apr 2009

a čo Vaše polovičky, idú k pôrodu? 😀

mausy21
21. apr 2009

beruss všetko ok?no ani by som nepovedala normalne rozmyšlam či zavolat mužikovi do prace nech pride bo nejak sa necitim dobre a to bruško no neviem.len zas budem trapošit v nemocnici a tam mi povedia že to je normalne a čo otravujem....ach vydržim ešte tak hodinku dve a potom sa rozhodnem.....ozaj beruss my mame od babysmile kočik a vola sa V max,je pekny a trojkombinacia za 270eur aj s vajičkom a adaptermi...podme už rodit baby
jajbodaj by si mala pravdu beruss s tym porodom ale ja sa viacmenej spolieham na epi

berus222
21. apr 2009

kamaratka si vypytala epi cez porod a dali jej ju. potom to muz zaplatil.

mausy, ty kam sa zbieras? este mas cas. ale ked ti neni dobre, radsej chod. aj ja tam pojdem urcite niekolkokrat pred porodom s tym, ze uz urcite rodim a poslu ma domov. takze traposit nebudes.

ninny, moj seka frajera, ze pojde. nech ide, chcem ho tam, ale ked ma budu brat na sal, ostane vonku. potom zase moze dojst. len by ma stresoval. ale uvidime ako to dopadne.

jasom
21. apr 2009

mausy21: radsej 100x traposit a otravovat ako 1x neskoro 🙂

berus222
21. apr 2009

presne tak

ajka30
21. apr 2009

Ja som dnes bola na poradni od 9:45, chodim k stefanikovej, ale musela ist na operaciu, tak som o pol 1 isla este domov a prisla opat o 14: 00 na sono.. Nakoniec sono robila Kovacicova, aj ta je velmi mila, som uplne hotova, ale hlavne ze je vsetko v poriadku 🙂

berus222
21. apr 2009

ajka, neni poradna len 3 dni v tyzdni?

snu
21. apr 2009

ahojte,ale ste sa rozpisali,ked tu nejsom 🙂 ked tu som tak vas nikde 🙂
noo verite tomu ze maly zas od vcera pribral na vahe takmer 100gramov? uz ma 4100g 😀 dnes tam bola stefanikova,, tak somsa potesila,ze tam neni henten 🙂 noo vraj je malinky na man moc velky a ekd neporodim,tak v pondelok prijem a cisarsky, tak dnes som si vybehala odbery a ekg.. dr hovorila ze nema kto robit,, pocula som ce cech dal vypoved,, ze este v utorok a stredu tam bude bud, tyzden a este neake nocne bude mavat,ale ze aj toho sa chce zbavit.. tak uvidime ako to tam bude a ci bude mat kto odrodit 🙂 bo dnes tam mali na sekciu 3 a dr bola uz zhrozena,ze kto ich zajtra urobi.. pekna situacia..
tak vpiatok mam kontrolu a povedia mi teda ci uz pojdem konecne 🙂

ninny
21. apr 2009

snu, to bude poriadny krásny chlapček 🙂 kto je to ten "henten" ?? A ten Dr. Čech prečo odchádza? Ja vôbec netušim koľko tam je gynek.-pôrodnikov, nikoho tam nepoznám🙂) A ta Štefaniková je dobra? 🙂
Držim palce nech už čim skôr porodíš a nech ste obaja zdraví ako repa 😉

snu
21. apr 2009

ninny ta doktorka je podla mna super, ja ked ju vidim tak by som rodila okamzite 😀 henten je bratkovjak,, nemozem povedat,ze by bol neprijemny,ale proste mi isol na nervy,,
a preco odchadza cech netusim..len som tak zacula ze dal vypoved...
ani ja netusim kolko ich tam je,, viem este o dr Lachkom,ten je tiez prijemny..teda spon bol ked som bola na rizikovom..
no nech porodim,ale prirozdene 🙂 strasen by som to tak chcela :(

ajka30
21. apr 2009

berus, ano, ale ja som bola na rizikovom, aj som lezala v nemocnici, a Dr, Stefanikova robieva poradnu aj v utorok...

snu
21. apr 2009

ajka fakt isla na operaciu? sak mna vybavila

snu
21. apr 2009

sice asi som bola skor,sak ja uz ani neviem kolko bolo hodin 🙂

brinzulka
21. apr 2009

snu..ja som mala uzku panvu...163cm...a pred porodom do 60kg...potom 75 😉 ako tehula...maly mal 4kg...pri porode 3940g...a mala som tiez rodit cisarakom, ze je na mna velky...ale podarilo sa na jedno potlacenie...tiez mi spravili predpripravu a napokon sa postastilo...

ajka30
21. apr 2009

Snu:vysetrenie spravila vsetkym, poslala nas cakat na sono a potom musela ist operovat. Ale rano vybavila niektore baby komplet aj so sonom, takze asi si patrila k nim 🙂 A dohodla si si neikoho na sekciu?
Inac, doktorov je tam minimalne 10, tak hadam nas niekto odrodi....

berus222
21. apr 2009

pytala som sa jednej sestricky z gynekologie a hovorila, ze si mam vybavit Deckova k porodu. ze je dobry. takze mame istotu, ze 1 porodnik tam bude urcite.

brinzulka
21. apr 2009

je sikovny..ale aj smely...ze spravi aj transplantaciu srdca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre