Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kocurko1
25. máj 2009

Cau Berus, ty este behas po uradoch? Len sa nenechaj ofuknut prievanom. Mne veci vybavil manzel v piatok. Za 3 hodky obehal 5 uradov a stihol aj nakupy.

Timotej, nasa mala sa vola Dominika.

Baby, este si chcem overit. Dnes mojmu manzelovi do prace volal poistovak z Allianzu, ze sa nam ma narodit babo a ci ho nechceme poistit. Manzel nevedel o co sa jedna a ci nemam nieco dohodnute, tak mu povedal, nech zavola o 2 tyzdne.
Keby som toto bola vedela, tak toho poistovaka zjezdim ako sykorku. Jedine miesto, kde som poskytla manzelovo cislo, bol PORODNICKY PRIJEM, ta dohoda o informovani.

daniela29
25. máj 2009

Ahojte, dnes som bola na poradni v nemocnici - prišla som pred deviatou a odchádzala pred treťou - katastrofa.......už sme boli tam na nervy...doktorku dvakrát odvolali na operačku....som v 37 tt a malý má vraj iba 2600-2800 gr. - trošku že je malý - dúfam že bude v poriadku

gabuliik
25. máj 2009

Kocurko,to je normálne.Aj mne sa to stalo.Pri obidvoch detoch.A ten poistovák je totál neodbytný.Ver tomu,že zavolá.Tiež som rozmýšlala,že kde zobral číslo a jediné čo prišlo do úvahy,bolo to,že mu ho niekto dal v nemocke.... 😠

kocurko1
26. máj 2009

Ked nas bude otravovat, zavolam si do nemocnice.

san77
26. máj 2009

ahojte, pekne ranko

danielka, preco ti povedali, ze to, ze babo vazi 2600 - 2800 gr. je malo? ved este mas zopar tyzdnov pred sebou, tak preco tak strasia, ved este moze v klude nabrat nie?

belanka
26. máj 2009

daniela moja 1.dcérka mala 2800g,keď sa v 40.týždni narodila a bola ok.dnes má 4roky a vyzerá ako by mala už ísť do školy 😉

ninny
26. máj 2009

daniela, ja som bola na poradni minulý utorok a maličký vážil 2 550 g, Dr. Štefanikova mi povedala, že je tak týždeň pozadu, ale že to je v poriadku.. zajtra mám ďalšiu poradňu, tak som zvedavá, čo mi povedia.. 🙂

daniela29
26. máj 2009

Ja si tiež myslím že to nie je nejako extra málo - nadarmo ma vystrašili....že je to 2-3 týždne pozadu

ankan
26. máj 2009

ahojte chcela by som sa opýtať za kamarátku, ktorá nemá prístup na net. Neviete náhodou koľko a kde sa uchovávajú tehotenské knižky po pôrode? Rodila asdi pred 1,5 rokom v trnavskej pňrodnici cisárskym rezom a nevie ani ktorý(á) Dr. bol pri ,,pôrode". Dá sa to niekde zistiť? Odpovede prosím aj cez IP.

berus222
26. máj 2009

ahoj kocurko. aj mojmu vcera volal poistovak z wustenrotu a tak isto, jedine na prijme som davala jeho cislo. parchanti. tiez mu povedal, nech zavola neskor.
ale to je nic. moja mama bola na utz kvoli maternici a volal jej poistovak, ze ci nechce poistit babo a pritom jej robili ultrazvuk, aby jej vybrali maternicu. to je sila.

baby nebojte, deticky vam este narastu do porodu.

sissik
26. máj 2009

aj nas otravoval poistovak. manzel ho po 2 tyzdnoch intenzivneho opatrovania natvrdo poslal hadajte kam.
a je to dobre svinstvo, ze im v nemocnici takto davaju kontakty. ja som normalne zvazovala, ci podam na nich trestne oznamenie. ale nemam chut tahat sa s nimi. nabuduce pri prijme poviem, ze si nezelam, aby moje cislo davali poistovakom a asi im to dam aj pisomne s tym, ze ak to porusia, tak mi zaplatia pokutu a hotovo.
a nepaci sa mi ani to, ze mena narodenych deti zverejnuju v miestnych novinach bez suhlasu rodicov

ajka30
26. máj 2009

Aj mojmu muzovi vcera volali z Allianzu.....
Kocky, nestresujte sa kvoli velkosti babatiek, hadam nechcete rodit 4,5 kilovych macikov? 😉 Ale vazne, bude to OK.
Dnes je malinky ako anjelik, asi mu zabrali kvapky na brusko, Sab simplex som mu dala, lebo vcera cely den nariekal ako by ho z koze drali.....

kocurko1
26. máj 2009

Ja si tiez myslim, ze babeno cez 3 kila je k porodu idealne.

anesim
26. máj 2009

Kocurko, my sme prišli z pôrodnice naobed a do dvoch hodín na dvere klopal poisťovák 😠 bolo to takmer pred 5 rokmi, ale oni sú stále rovnakí, si pamätám keď sa narodila sesternica a to bolo pred nejakými 18-19 rokmi, tak tiež hneď tam nejaký naklusal 😉

ajka30
26. máj 2009

Kocurko, Mausy, Berusy, Ikatika, uz by sme sa mohli aj pomalicky zacat presuvat do Trnavskych mamiciek, nie? 🙂 Samozrejme, ani na porodnicu by sme nemali zabudnut 🙂

daniela29
26. máj 2009

Ahojte - už mamičky.......... čo si mám zobrať do pôrodnice pre bábo?

ikatika
27. máj 2009

ajka máš pravdu.
daniela zober si iba to čo je na zozname nič iné nepotrebuješ.
ani župan ani košele nepotrebuješ.

berus222
27. máj 2009

daniela, zober si obycajne plienky, najake kosielky (naj su tie klasicke, ake sme este my mali) alebo bodycka, plienky a krem na zadok. ja som ine svoje nepotrebovala.

mausy21
27. máj 2009

čaute baby, tak ako?mne mala spi ale už bude každu chvilu hore bo postenkava...tak čo presuvame sa do mamičiek či ako? dajte vediet nech vas tu nehladam.

ešte nemate problemi s bruškom?moja my už druhu noc celu prespinkala a papala až o5 rano tak som štastná.a začala som pit fenikolvy čaj a aj bruško nas už až tak netrapi konečne.sofia bola ten prvy tyžden doma ako anjelik ale teraz nam dava pekne zabrat,stale by jedla zajtra sa pjdeme odvažit som zvedava. beruss a čo ten tvoj macko ako?

sestry
27. máj 2009

POZVÁNKA

KOLEKTÍV NOVORODENECKÉHO ODDELENIA VÁS SRDEČNE POZÝVA
NA TÝŽDEŇ OTVORENÝCH DVERÍ .

ODDELENIE MÔŽETE NAVŠTÍVIŤ
OD 1.6. - 5.6.2009 MEDZI 12.00-14.00 HOD.

TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU !

http://www.novorodenectt.sk/

san77
27. máj 2009

ahojte,

ninny, ako si dnes zvladla poradnu v nemocke, kedy si bola, co ti robili? robili ti opat sono? robia to po kazde ci ako?

ajka30
27. máj 2009

Caute, ja som prave vyslala babku kocikovat. Dnes to bola riadna makacka, zas som ho 3 hodiny cicikala, aj v noci vyvadzal.... ale teraz spi ako maciatko 🙂 Ozaj, vy tse uz boli vonku? Mne dr povedala, ze ked tak vyvadza, treba s nim ist do kocara a na vzduch....
Tak, dalsi moj prispevok v trnavskych mamickach.....

ninny
27. máj 2009

san ahojky 🙂

poradňa bola v pohode... čakala som asi 20 min, kým som šla dovnútra... bola tam len sestrička.. zmerala mi tlak, skontrolovala moč a urobila monitor (CTG) a potom nás viaceré poslala hore k Dr. Chovanovej, ta ma len vyšetrila zdola, spýtala sa ma či mám nejaké problémy... UZV mi nerobila, ten bude nabudúce.. chcela ma dať na ďalšiu poradňu o týždeň, ale je už tam veľa báb, tak ma dala na piatok.... ako si dopadla Ty? 🙂

san77
27. máj 2009

ahojky ninny,

no ja som tam prisla tak okolo dvanastej, aby som bola v predstihu, lebo mi hovoril dr. Cech nech pridem tak na jednu hodinu a nevedela som ako to tam bude, v cakarni nikoho, len na chodbe bolo dost bab pri ultrazvuku. tak som pockala, mal tam este pacientku, potom ma zobral, zaregistroval, zobral stery na streptokoka, aj som malamoc nachystany a zabudla som mu to dat, ani nepytal, tlak mi tiez nemeral a potom ma zobral na ultrazvuk kde mi vsetko skontroloval, ta som bola vybavena celkom v pohode do asi 45 min. teraz idem v stredu - 3.6.

a ked ti kontrolovali UZV tak co ti hovorili na babko, vsetko ok, alebo aj teraz ti nehovorili ako to ide, ci neni vysoko, alebo ako to vyzera s terminom, alebo tak..??

san77
27. máj 2009

a este ako ti robila monitor (CTG)?

ninny
27. máj 2009

san, monitor mi robila sestrička dole v ordinácii.. v ambulancii rizikovej tehotnosti.. dala mi tie pasy cez bruško.. najprv som bola na chrbte, nešlo to 😀 potom na ľavom boku, tiež to veľmi nešlo.. nakoniec na pravom.. to už bolo super 🙂 no a keď sa malý pohol, tak som stlačila to tlačítko... 🙂 aj Tebe robil CTG?

inak super, že si prišla do témy: Jún/Červen 2009-jdeme do finále,aneb pokec skoromatek.. tam su super baby 🙂

keď chceš kukni aj našu tabuľku, rada Ťa do nej pridám ak chceš 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

san77
27. máj 2009

mne nerobil ctg, len ma pozrel dolu, zobral stery, zaevidoval a zobral na ultrazvuk... tam mi pomeral babo a to bolo vsetko. to ctg mi vobec nerobil, tak mozno mi to bude robit na buduce...

jasne, pridaj ma do tabulky, nahodou som zbadala, ze je tam spolocny termin na jun, kde nas je viacej...

tak teraz ides najblizsie v piatok?

zuzanikaaa
27. máj 2009

Blahozelam vsetkym novopecenym maminaaaam 😉
Mausy - moja malinka mala tiez koliky, davala som jej kvapky INFACOL, masirovala brusko a kakali sme aj cez rektalnu trubicku. Koliky sme mali chvalabohu len jeden mesiac.... Ale my sme neboli kojeni, papali sme nutrilon a ked sme dostali koliky tak nam dr. predpisovala nutrilon comfort.
Viem, ze su aj nejake ine kvapky... skus sa spytat v lekarni co ti odporucia...

ninny
28. máj 2009

san, hej, idem o týždeň v piatok.. som zvedavá kto tam bude 🙂

san77
28. máj 2009

ahoj ninny,

uz som ti poslala ip ohladom info co si chcela.

drzim palce v piatok, ja idem v stredu, tak uvidim co mi budu robit predpokladam, ze asi to ctg, lebo to mi teraz nerobil... a nemerali ti teraz naposledy babo, ze ake je velke alebo tak, ked ti tak povedali, ze je male, podla mna zbytocne strasia, ved maju este kopec casu dorast.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre