Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
22. nov 2009

aj my mame dr. krizanovu, poradili mi ju tu na fore. a zatial som velmi spokojna.
berus ked ma uvidis v poradni, tak ma kopni do clenku😉
prepustaciu spravu z porodnice potom pisali priamo pre detsku lekarku. ale zda sa mi, ze niekto tu pisal, ze aj ked nemas dopredu dohodnutu detsku, tak to nie je problem

juliett99
23. nov 2009

jedlicka
mam na teba otazocku, dali ti prepustaciu spravu do ruky zo sestonedelia??
mna prepustali v sobotu a sestricka povedala ze mi ju poslu. dostala som iba papiere od novorodeneckeho.
dik za info 🙂

aiva
23. nov 2009

Ahojte,
ďakujem Sissik, Sveti a Juliet...no budem to musieť vydržať...
Koho ste mali pri sekciách? Aký sú tam v tomto najlepší lekári? Ja som počula chválu na Dr.Štefánikovú, zatiaľ tá tak u mňa prichádza do úvahy... 🙂

kocurko1
23. nov 2009

Ahojte. My mame pediarticku Dr. Pokojnu na poliklinike a sme s nou tiez velmi spokojni. A prihliasili sme sa k nej tez na odporucanie.

janula17
23. nov 2009

Dakujem babyny, takze zatial mame Dr. Pokojnu a Krizanovu. Tak tam budem asi musiet zbehnut, ze ktora by nas potom zobrala a dohodnut to, vsak.

lulupopo
23. nov 2009

Baby a neviete o nejakom detskom lekarovi , ktory ma ordinaciu niekde v meste, alebo v okoli hospodarskej resp. Spiegelsallu?

berus222
23. nov 2009

sissik, ja som ta tam raz videla, ale som si nebola ista, ci si to ty.

elisam
23. nov 2009

My máme pediatričku na Prednádraží, p. doktorku Peškovú a sme veľmi spokojní.

gabuliik
23. nov 2009

juliet99,neboj pošlú ti ju.Aj mne prišla domov ....Síce som rodila pred rokom,ale myslím,že na tomto sa nič nezmenilo. 🙂

petulienka
24. nov 2009

lulupopo doktor Pivoluska je na Kalinciakovej jedine o nom viem, inak v tej lokalite nepoznam.. my k nemu chodime takze viem ze tento je tam 🙂

vierka
24. nov 2009

ahojte baby 😀

co sa tyka detskych lekarov, tak ten kroti ta ma v obdovde podla ulice, tak ta proste musi zobrat - toho sa ani pytat nemusis... ale ked chces niekoho ineho tak je dobre, si tam zavolat ci vobec beru nove babatka a ci by ta zobrali, ak ano, tak to nahlasis v porodnici a potom z porodnice sa u nich zastavis s papiermi 🙂

lulupopo
24. nov 2009

petulienka
a je dobry dr. Pivoluska? Ja byvam na Hospodarskej tak to by mi vyhovovalo k nemu s malym chodit... vies mi podat o nom nejake info?

sissik
24. nov 2009

prepustaciu spravu pre rodicku posielaju domov postou. vcelkun echapem, preco ju uz neposlu rovo gynekologovi alebo ju teda nedaju do ruky pri prepustani. vsak vedia, kedy pustaju domov.

ja som mala pri sekcii dr. strbu a ze bol spolu s dr. stefanikovou. ale mala som celkovu, takze viac povedat neviem.
iba viem, ze som pred uspanim vravela, nech mi toho pichnu dost a veru museli si davat viac anestetika. no mozem za to, ze vyzeram na 80kg? 😀

aiva
24. nov 2009

Ahoj Sissik,
ďakujem...no ja som ako ceruzka...tak dúfam, že ma s tým anestetikom nepredávkujú 😀

sissik
24. nov 2009

akoze nechapem, naco maju tie tehu knizky,ked sa tam nepozru na hmotnost

lenocka1979
24. nov 2009

Ahojte babenky ... prosím Vás ... mám dilemu ... ak si v TT zazmluvňujete doktora ... koľko to stojí? A koľko z toho dostane doktor a koľko nemocnica? ... prípadne ak máte radu, či sa dá s doktorom dohodnúť, tak sem s ňou 🙂 ... mne je jedno komu by šli peniaze, hlavne nech je pri mne dobrý lekár/lekárka a nech všetko dobre dopadne 🙂

zazalienka
24. nov 2009

lenočka na kurze nám hovorili že ofic.zazmluvnený lekár je 7 000 Sk ( po starom), z čoho ide 5000 lekárovi a 2000 nemocnici..

aotrnavska
24. nov 2009

Caute babizne, chcem sa Vas opytat otazocku(hlavne uz tich po porode),ze ako ste boli spokojne s trnavskou porodnicou - pristup, porod,lekari,sestricky,a pod. ?dakujem
aby som uviedla aspon na ilustraciu,neviem sa totiz to rozhodnut,kde zakotvim (TT alebo BA Kramare).Najprv som mala dohodnutu Trnavu,ale potom som si vybavila Kramare,ale nie som vobec spokojna. Otrasny pristup od sestier,aj lekara,nic ti nepovedia,nic ti nevysvetlia,len na teba pozeraju,ze co zase otravujes.proste z toh nemam dobry pocit a permanentne uvazujem nad tym,ze navrat k povodnemu planu/teda rodit v Trnave/ bude lepsia alternativa.
Tak by som Vas rada poprosila,ze ake mate skusenosti z porodov,aby som sa pripadne mohla uz dorozhodovat.
Dakujem 😀 vsetkym ochotnym mamickam

berus222
25. nov 2009

aotrnavska, ja ked budem este rodit, bude to v tt. doktori boli fajn, porod rychly, niektore sestricky boli uplne super, ale niektore sestricky hruza. prostredie nic moc, ale budes tam len 4 dni, takze sa da.

aotrnavska
25. nov 2009

berus..to prostredie je v kazdej nemocnici asi rovnake,pokial nie si na nejakej sukromnej klinike,takze toto nejak prezijeme 😉 hlavne mi ide o ten prsitup a profesionalitu/ako kazdej/. Na druhej strane v kazdej porodnici sa najde prijemny i neprijemny personal/aj ked na tych Kramaroch je tusim kazdy neprijemni 😀 /

sissik
25. nov 2009

aotrnavska na co som sa pytala, na to mi odpovedali. ale sami hovorili malo.
dokonca sa 2x stalo, ze prisla detska sestricka opytat sa, ci potrebujeme s niecim pomoct. ale to bola stale ta ista sestricka, ta to ma asi zauzivane. jednu blondinku detsku sestricku si vela bab chvalilo, ze im super pomohla s kojenim.
prosteredie presne ako pises, ak nebudes mat nadstandard, tak sa priprav na hlbok podstandard sprch a wc 😝
gynekologicke sestricky boli vsetky v pohode, ked sme po sekcii lezali, aj nas normalne umyli. a to sme veru nelezali dlho 😉
mne sa nepacilo, ze deticky na novorodeneckom plakali ako o dusu a nikoho som ich nevidela pohladkat a upokojit. a tie vysoke postele otras. jak sa z toho zle zlieza. ale no nemocnica.
ake su sestricky a doktori pri normalnych porodoch to neviem, nezazila som.

elisam
25. nov 2009

aotrnavska, ja som rodila obidve deti normálne v trnavskej pôrodnici a bola som spokojná , na sále boli príjemní , možno to bolo aj v tom, že bol pri mne manžel, ale naozaj sa snažili, a na šestonedelí to tiež nebolo až také zlé, pri prvom som bola na izbe bez wc a sprchy, tak to bolo horšie, ale pri druhom som mala wc na izbe a to bolo lepšie, ale dá sa to tých pár dní vydržať
tá blondínka sestrička sa naozaj veľmi snažila pomáhať pri kojení
a ak by som ešte išla rodiť tak si opäť vyberiem Trnavu

sjuzi
26. nov 2009

lulupopo, ja som bola s malým prihlásená k Dr. Pivoluskovi a chodili sme k nemu asi do pol roka... Ale som ho vymenila. Síce tam má vždy takmer prázdnu čakáreň, čo je super, ale ten prístup sa mi nepáčil. Teraz chodíme k doktorke Kloknerovej na Prednádražie (veľa nej si baby chvália aj Dr.Peškovú), ale je veľmi milá, taká ako som si predstavovala, že má detská lekárka vyzerať. Ja si teda radšej počkám aj 2 hodiny, ale nech maličký je poriadne vyšetrený a nie len rutinne odbitý... ale zase to len môj názor... Malé bábätká na poradne ale objednáva, takže to je ok... chorí chodia doobeda podľa poradia príchodu.

akrima
26. nov 2009

aotrnavska, sprostredkujem Ti moje zazitky 🙂 Ja som bola na izbe s toaletou, takze aspon nejaka vyhoda... Bola som po sekcii, nechali ma schadzat z tej vysokej postele (som myslela, ze sa mi brucho pretrhne nanovo!). Prvy den po sekcii som nebola na sestonedeli ale na gynekologii, lebo nemali miesto. Malinku som v ten den videla iba rano, ked sa narodila. Izby boli inak cistucke a novo vymalovane. Pristup sestriciek - hrozny, ak nie ziadny. Aby som im ale vsetkym nekrivdila, tak 2 sestricky boli mile a ludske. Ja som mala stastie aj na taku sestricku, ktoru som obtazovala pri sledovani tv a dovolila som si ju poprosit o info ako spravne odsat mlieko (mala som probl.s krvacanim bradaviek). A za 4 dni v porodnici sa ma prisla opytat sestricka, ci nieco nepotrebujem 1krat. Ak by som mala este opisat moju skusenost so setrickou pri mojom prvom kojeni... to by bolo dalsich par riadkov o tom, ze profesionalny a ludsky pristup je este stale pre niektore zdravotne sestry fiktivny pojem.

janula17
26. nov 2009

aotrnavska, ahoj, ja sa este len chystam rodit v Trnave, a to skoro na rovnaky termin ako ty 🙂 Zatial co tam chodievam na poradnu tak pristup personalu je velmi dobry, zariadenie otras.... Tak dufam ze to vsetko dobre dopadne, pre mna je ten ludsky pristup velmi dolezity. A mozno sa tam aj stretneme 😉

jandulka7
26. nov 2009

Ahojte Tehulky...chcem sa spýtat,mala by som rodit 1.12.2009 sekciou, kedy by som čisto teoreticky mohla ist domov? A može byt niekde poblízku manžel,aby videl bábo po porode?

jedlicka99
27. nov 2009

juliett99 Mali by ti ju poslat postou. Mne uz prisla..

jedlicka99
27. nov 2009

aotrnavska Pristup dr. som bola spokojna sestricky pomenej ale inak sa dalo. No co som zazila najvacsi gol bolo ked rano prisla sanitarka vymienat plachty tak mi doslova slahla novu nech si ju vymenim sama, ja cerstvo po porode a bolo mi nejak zle no proste hruza. Esteze prisla sestricka a ked sa opytala co sa deje, bez slova mi ju zacala prezliekat. Cize jej robotu som mala spravit ja 😒 Porod rychly. A sestricky na novorodeneckom podla mna mali omnoho lepsi pristup ako tie na sestonedeli... Len ako sissik pisala ani mne sa nepacilo ze deturence tam plakali a nikto si ich nevsimal hrozne mi to bolo luto ☹ Ved uvidis sama ked pojdes do tt rodit ale vydrzat sa to urcite da...

aotrnavska
27. nov 2009

dakujem babizne,ste mi pomohli...aj ked uz som pevne rozhodnuta,ze teda idem do TT,lebo tie Kamare no proste otras.pre mna je velmi dolezity normalny pristup,nemusi byt nadstandardny,ale stredne prijemny 😀
janula17 - tak to sa tesim,ze mam nejaku spolurodicku 😵 lebo nepoznam tu vobec nikoho ,kto by bol tehu a dost by mi to pomohlo 😀 aj s vymienanim skusenosti.

adros
27. nov 2009

aotrnavska, 7.12. je v trnavskej porodnici den otvorenych dveri, tak si to tam mozes ist omrknut 😉 a povypytovat sa. Je to klasicka statna nemocka, takze samozrejme nemozes cakat nejaky luxus, ale zvladli to ine, zvladneme to aj my.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre