Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

kinkinga
22. nov 2011

@monka9999 ja to velmi dobre viem,ake mohli byt nasledky,katastrofalne..uz vyssie som pisala..aj do mliecka s mi mohla dostat nejaka infekcia..hlavne,ze stehy som tam mala,takze mi ten,,bordel,,tiekol rovno na ne,preto som sa pomalicky hojila a divne to zapachalo,tak mi to nedalo,aj skrz toho som sa skontrolovala,ved som si vobec nemhla sadnut a kazdy pohyb ma bolel,vnoci vstavat ku malej bolo peklo..trpela som,a to pre taku nezodpovednost.a to nevravim,ze vsetko tam zvnutra este moze byt napadnute dyfam,ze si tam nieco nepestujem,uvidime co povie moj dr na kontrole,na bud tyzden,som zvedava.

zuzul77
23. nov 2011

@kinkinga
neskusala si pouzit roztok Rosalgin? kamoska mi ho odporucila, ze ju to zvnutra super vycistilo...ja som si ho aj kupila, ze ho budem pouzivat ked pridem domov...ju to vraj krasne vycistilo

kinkinga
23. nov 2011

rosalgin,je na zapal v posve,alebo ine ochorenie pohlavnych organov,rodidiel,po porode sa vyslovene neodporuca robit si posvove vyplachy..maternica sa musi vycistit sama co najprirodzenejsim sposobom,inak sa mozu po nej zavies ine zavazne infekcie co vedie k hroznym nasledkom,najlepsie po porode je sprchovat sa zospodu cim castejsie a oplachovar repikom.
je to kazdeho vec.ale ked som sa pytala,tak mi zakazali pouzivat liek ako rosalgin,lebo to ze sa maternica cisti nieje choroba ktoru treba liecit liekmi.

zuzul77
23. nov 2011

@kinkinga
netusim co obsahuje rosalgin, musim si precitat pribalovy letak

berus222
24. nov 2011

@zuzul77 o tom rosalgine ma kinkinga pravdu, ale mne ho odporucili na oplachovanie vonkajsieho sitia. rychlejsie sa to hojilo. aj ked ja som na 3. den dostala na to alergiu. ale pomohlo mi to.

zuzul77
24. nov 2011

@berus222
pre istotu ho mam doma, uvidim ci pouzijem 🙂

mirkacik
24. nov 2011

@simisi ja poznam lekarov v tt ale bucka som vobec nepoznala a bala som sa a ked mi povedali ze je to mladucky lekar,tak som sa bala este viac ale nakoniec bol super

simisi
24. nov 2011

@mirkacik ja som tam lezala mesiac na rizikovom,ale nevedela som ze je to lekar 😉
a ked som ho zbadala na prijme,skoro ma prekotilo,nastastie o 2 hodky som mala po vsetkom 😉

renka_potvorka
24. nov 2011

@kinkinga no mne sa stalo presne to iste, len s tym rozdielom ze tampon vysiel sam asi na 5. den, bola som na wc a bolelo to ako dalsi porod. Uz som si strasne smdela a potom sa mi vsetko tazko hojilo. Moj doktor mi odporucil prave Rosalgin a ten mi fakt dost pomohol.

zuzul77
25. nov 2011

@renka_potvorka
@kinkinga
boze to ako neni normalne, aby sa im toto stalo 😒 ☹

kinkinga
25. nov 2011

@renka_potvorka to fakt?a ja ze som jedina nestastnica..

dulkagabulka
26. nov 2011

zaujimavy članok , ktoreho autorkou je Mgr. Iveta Lazorová, viceprezidentka pre pôrodnú asistenciu:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/duly-a-por...

renka_potvorka
26. nov 2011

@kinkinga no obavam sa ze nas je viac. Dufam, ze teraz v tomto chaose ich nebude este viac.

mirkacik
26. nov 2011

@simisi o dve hodky?? tak to je super.. 😉 mne o pol druhej v noci zacala odtekat plodova voda..tak som este rychlo uvarila vianocnu polievku,salat a o siestej som zobudila priatela a isli sme na prijem a maly sa narodil o 13.00

simisi
26. nov 2011

@mirkacik ja som uz bola od 32tt otvorena na 3cm,o pol druhej poobede som prisla na vzdycharen,o tretej mi pustil vodu a o pol stvrej bola mala na svete....ale druhy porod to bol 😉

mirkacik
26. nov 2011

@simisi a prvy porod ti trval kolko??

simisi
26. nov 2011

@mirkacik prvy bol nekonecny...prichod na prijem o osmej rano,mala sa narodila pred pol piatou,nebolo to dlho,ale mne sa to zdalo vecnost 😉

mirkacik
26. nov 2011

@simisi tak to si nemala tak hrozne 😉 mne sa zdal tiez moj nekonecky ale nastastie to nebolo take hrozne

jankatt1
27. nov 2011

Ahojte dievčatá 🙂
čitam si Vaše príspevky, neviem či sa mám tešiť alebo plakať, som totiž prvorodička, termín mám síce až 9.5.2012.
Ak mám povedať pravdu, porodu, bolesti sa nebojím, bojím sa len starostlivosti zo strany personálu...keďže som si prečítala aj nie moc povzbudzujúce príspevky o sestrách, lekároch....☹
Prosím Vás, baby, ktoré ste rodili a máte dobrú skúsenosť s nejakým porodníkom, mohli by ste mi napísať, koho by ste mi odporučili? Je mi celkom jedno, či to bude muž, alebo žena, chcem len, aby po mne v tých bolestiach nikto "neziapal" a správal sa ku mne ako k človeku, nie k masu.
Mám navyše nevýhodu, v TT bývam 3 roky, no vobec nikoho tu nepoznám, ak by sa tu našla nejaká tehuľka, mamina, mohli by sme pokecať 🙂
Pekný večer Vám prajem!

berus222
27. nov 2011

@jankatt1 neboj, doktor po tebe ziapat nebude. bude pri tebe minimum toho casu, co budes v porodnici. a ked ti mozem poradit, radsej chci chlapa. aspon z mojej skusenosti su chlapi citlivejsi.

simisi
27. nov 2011

@jankatt1 ja si myslim,ze zavisi aj od spoluprace s personalom,nikto po tebe ziapat nebude...aj tak viac casu stravis so sestrami ako s lekarom 😉
ale ak mas moznost,urcite partnera k porodu...ja som sice nemala/a kamoska co mala prist,nestihla,mala ju predbehla/,ale myslim,ze psychicka podpora z tejto strany je dolezita 🙂

jankatt1
27. nov 2011

Ďakujem Vám dievčatá, no neviete mi konkrétne niekoho odporučiť?Chodím k Štrbovi, no od 1.1. už nechodí k porodom 🙂
Ja nie som ufrflaná, mrzutá, snažím sa s ľudmi vychádzať, no je to "poprvé", tak sa bojím ☹ ... vlastne sa bojím aj toho, že nebudem vedieť spoznať, kedy začínam rodiť...
Partnera pri porode nechcem, chcem aby si zachoval obraz o mne ako o veselej a milej kope, nie ukričanej, nervoznej žene, ktorá by ho pri porode asi zabila 🙂... asi si to chcem odtrpiet sama 🙂

simisi
27. nov 2011

@jankatt1 ja som si nijakeho lekara,ani pri jednom porode nevybavovala,obidva prebehli v poriadku,personal sa choval normalne.Mna presne pred rokom rodil dr,Bucko,bola som spokojna,su tam aj mlade lekarky,alebo dr,Deckov.....ani kamaratku nechces mat pri sebe?
ja len,ze asi tam budes v tej prvej faze dlhsie,tak aby ti prijemnejsie presiel cas,lebo pri mne veru sestricky neboli,cely cas som telefonovala,pomedzi kontrakcie 😉

lukris
27. nov 2011

@jankatt1 ja som pred rokom lezala 6 tyzdnov na rizikovom v TT. Za ten čas som spoznala väčšinu doktorov - či už osobne alebo z rozprávania a musím povedat, ze vsetci boli fajn a hlavne profesionáli. Dlho som rozmyslala, ktorého z nich by som si zazmluvnila ale nakoniec som to nechala na osud a dostala som doktora ktoreho som sa najviac bála - doktora cervenku. Ale pri porode bol naozaj super a aj ked sa mu koncila nocná zmena ( rodila som cisárskym o 6,30) bol hrozne milý, dokonca zartoval a to som mala dost komplikovaný porod. S odstupom casu by som si ale vybrala asi doktorku Havlíkovú - moja izbová doktorka, hlavne za jej ludský prístup, ochotu, príjemné vystupovanie. A jej vysetrenie bolo jediné, co ma počas tehotenstva nebolelo. 🙂 ..........A z doktorov asi Bartkovjaka, tiez moj izbovy doktor - velmi milý, ochotne mi povysvetloval moj zdravotný stav a stav bábatka, odrodil moju spolubývajúcu, ktorá bola nadmieru spokojná,,,,takže tažko radit, toto je moj subjektívny nazor, snad ti trochu pomoze....

jankatt1
27. nov 2011

O MUDr. Havlíkovej som počula, vraj veľmi príjemná a ochotná žena🙂... uvažujem aj nad tým, že to nechán na osud a hádam budem mať šťastie 🙂

zuzul77
27. nov 2011

@jankatt1
ja chodim k Deckovi a velmi rada budem ak s nim aj odrodim...uz len dva tyzdne, zajtra rano ma caka poradna....som veeeelmi zvedava

svetielkoand
27. nov 2011

@jankatt1 nuz ak ti mam odporucit, na zaklade vlastnej skusenosti Mudr. Deckov (moj prvy, komplikovany porod - vsetko dopadlo super vdaka jeho rychlemu rozhodnutiu) a Mudr. Havlikova (druhy porod - bola velmi mila a prijemna, skutocne ludska) nezazmluvnovala som si ani raz, pretoze vsetci predsa ziskali diplom a lekarom treba aj doverovat. PA su tam tiez fajn, jedna bola sice trosku podrazdena, ale ked som ju poprosila, aby sa spravala milsie tak nastal obrat o 100 percent. takze u mna spokojnost uplna. Dobra rada - priprav si veci pre babatko - cca 4 kosielky, ciapocku, rukavicky, cca 10 bavlnenych plienok - pouzijes okolo noziciek a pod hlavicku a perinku, pretoze vela deticiek mava alergiu na nemocnicny praci prasok a hned ako prides na izbu si babo prezlec do svojho oblecenia, uz na sale si pytaj babo prilozit, pretoze ked maju viac porodov, tak akoby na to zabudnu a najlepsie ak budes vladat, mat dietatko hned po dvoch hodinach pri sebe, ked budes na tom trvat a dovoli to tvoj zdravotny stav aj zdrav. stav babatka, tak ti vyjdu v ustrety. Flase a cumle nechaj doma, ved keby bolo najhorsie, manzel donesie 😉
K tomu doprovodu - ak nechces byt sama a zaroven nechces volat manzela, mozes porozmyslat nad dulou, na podrobnosti sa opytaj napr. @dulkagabulka alebo pozri na internetovej stranke www.duly.sk

simisi
27. nov 2011

@lukris tvoja najlepsia spolubyvajuca ta nasla,po roku...hura,cau Anicka 🙂 🙂 🙂

lukris
27. nov 2011

@simisi Tak predsa si to ty... 🙂 🙂 Ze nám v tej nemocnici bolo fajn!!!

simisi
28. nov 2011

@lukris nam dvom spolu perfektne,ten mesiac nam presiel rychlo....dobre ranko,damy,ako sa dnes mame?Problemy s mocenim,so stolicou??? Pravda,pani magistra 😀 😀 😀
na to sa neda zabudnut 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre