Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ajka30
12. máj 2013

@simisi dakujem

panarka
16. máj 2013

kocky chcem sa spýtať na ten zoznam pre bábätko pri odchode z nemocnice. nerozumiem tomu na co budem brat pri odchode z nemocnice pre malé plienky, krém, mydlo....atd. to ako manžel mi prinesie pri odchode a hneď aj zobereme domov alebo to ma byt zoznam co pre bábätko tiež do nemocnice namiesto toho že co pri odchode? asi som blbá prvorodicka ale nechapem 😉

ianitka
17. máj 2013

@panarka no to je zoznam, co potrebujes normalne na pobyt v porodnici ... na odchod domov potrebujes akurat tak oblecko a autosedacku, pripadne kocik ak nejdete autom 🙂

danjelca
21. máj 2013

http://crepiny.noviny.sk/zdravie/20-05-2013/ada...

baby ktoré máte indikovanú sekciu....TRVAJTE SI NA NEJ a kašliet na prirodzené pôrody.
Dajte na svoju intuíciu .

bibi33
21. máj 2013

@danjelca praveze blbe je, ze aj ked je indikovana, mozeme mat smolu... novy primar vraj zaviedol nejaku komisiu, ktora ma posledne slovo pri vybere sposobu porodu... ked nou zena neprejde, ma smolu... tiez som citala na inom fore, ako sa na to baby stazuju... ze mali indikovany cisarak /pr. kvoli uzkej panve nechceli riskovat/, primarko to zrusil a potom maly problemy pri prirodzenom porode /pridusene deti, klieste, nakoniec aj tak sekciu s problemami.../ je to na hlavu cele...

danjelca
21. máj 2013

@bibi33 hroznééé...ked v TT nie sú odborníci na ťažšie prirodzené pôrody tak nech ich nerobia!!!

bibi33
21. máj 2013

@danjelca oni si asi myslia, ze su odbornici... najlepsie je, ze ta komisia tu zenu vobec nevidela, nevie dokopy nic o priebehu tehotenstva, kedze poradnu tam nemavala a ide sa rozhodovat... ako bohovia alebo co... neviem, ci by sa im tak rozhodovalo, keby islo o ich zeny...

danjelca
21. máj 2013

@bibi33 absolutna pokrytecká nezodpovednosť!

bibi33
21. máj 2013

@danjelca a potom sa velmi rychlo od takychto pripadov davaju ruky prec...

danjelca
21. máj 2013

@bibi33 samozrejme hned posielajú na kramáre

maznacik007
21. máj 2013

na porodnicu v trnave je od zaciatku roka podanych uz 6 staznosti ... tolko bolo na trnavu podane za cely minuly rok ...

s indikaciou na sekciu sa tam asi neoplati ist ...

ondrej81
21. máj 2013

V trnavskej porodnici 25.4.2013 zomrela pri porode bratova dcerka Adelka. Bezprostrednou pricinou bola tazka asfyxia, cize udusenie! Predbezne vysledky z patologie vylucili akekolvek vrodene chyby, bolo by to krasne a zdrave babatko. Nebyt neskutocneho diletantizmu tamojsieho personalu, zlych rozhodnuti a pochybeni, Adelka mohla zit. Pripad je v stadiu setrenia a nebol medializovany.

Buduce mamicky, trnavskej porodnici sa vyhnite sirokym oblukom!

milek
21. máj 2013

Nám sa niečo podobné stalo v marci tohto roka v Trenčíne, sesternicu nechli prenásat do 42 týždna a porod jej skoro dva dni vyvolávali , nakoniec jej rýchlo robili sekciu , malá sa narodila s tažkou asfyxiou a po desiatich dnoch na Kramároch ju nechali odíst , z pitvy vyslo že malá Emka bola zdravé donosené dieta len lekári mali konat skor a nie stále cakat .Ich vyjadrenie je však jasné, oni nepochybili , tak potom kto ked malá je mŕtva a celé tehotenstvo bolo bezproblémové.Idú tu všetci preferovat prirodzené porody ale hlavne že pomaly každá ,, celebrita" na Slovensku rodí sekciou. Takto máme jedného anjelika v nebíčku 😢

simisi
21. máj 2013

@bibi33 pred komisiu sa chodilo vzdy,to len na margo toho,ze je to novy vymysel..inak,je to hrozne co sa tam teraz deje 😠

mahulenka87
21. máj 2013

@ondrej81 ☹ to mi je veľmi ľúto... Treba vsak o tom čo najviac hovoriť, medializovať, sťažovať sa... Nech je smrt anjelikov výstrahou a poučením a nech ich viac nie je. 😢

danielita111
21. máj 2013

Zdravim vsetkych uz to tu bolo spomenute takze mozem napisat.Ano je to pravda novy primar zakazal robit sekcie a dokonca uz tlaci aj na indikovane a vdaka tomu su tazke porody,ktore nemusia skoncit dobre.Chrapun si chce nieco dokazat.Odporucam kazdej zene co ma indikovanu sekciu trvat na svojom a neustupit.

elise
21. máj 2013

@ondrej81 je mi to ľuto ☹ ja som mala indikovanu skciu v januári kôli zdravotnemu stavu a práve nový primár nastupil tiež ked prehliadal každu pacientku osobitne ktorá šla na zákrok (gynkologia alebo pôrod sekciou) bol tam v mistnosti on a dalších lekárov. ale moja pôrodnička mu čitala diagnozy a povdal až sekciu bude robiť. mala som skciu a zdrave dieťatko. prvý pôrod som mala veľmi ťažký malý sa narodil pridusený (bol velký priešna poloha a rotoval) ale ja nmám na pôrodnicu zle skusenosti ja som bola spokojná (chápem že kto ma negativne skusenosti s ničim s nikym tak zanevre a neodporuča a nadáva obvinuje čo je prirodzená rakcia. všetko závisi na ľudoch ale aj na komunikácii ja osobne by som na skcii trvala a mohol by lekár vraveť čo by chcel. mna tak odhováral drábek že sekcia je neprirodzená. ja som mala výbornu pôrodničku a odborničku. primár mi bol na tom vyštrenie maximálne nesympatický a pôsobil ako "tlačenka"

elise
21. máj 2013

@bibi33 ja som tu komisiu zažila je to ponižujuce ale moja pôrodnička trvala na skcii argumnetamia ačitala mu lekárske správy a komisia tiež tvrdila že by mi šlo o život keby som nemala sekciu. jednoducho pôrodnička trvala na svojom rozhodnoti a mala podporu aj v ostatných. ja osobne som bola spokojná. tiež aj ja som tam mala slovo prečo chcem sekciu primára sme presvedčili. pritom som nemala nikoho zazmluvneného a nikomu som nič neplatila.

panarka
21. máj 2013

ja mam rodiť za necelé 2 mesiace ale poviem Vám že mam dosť. snažili sme sa 4 roky a nakoniec sa nám to podarilo po IVF a neviem si predstaviť že nejaký pako mi doteraz zdravé babetko v brusku zničí na cely život. mala som dve varianty, rodit v TT alebo u Kocha v Ba. u nás by ma mala rodiť moja dr. stefanikova ale ma ísť na dovolenku v čase môjho pôrodu a bez nej si tam netrufnem ísť. takze ak neporodim skôr ako pôjde na dovolenku idem rovnou čiarou do ba.

ak je tento primar takýto a za jeho fungovania toto nie je prvý prípad tak by sa mohla konať demonštrácia na jeho odvolanie. keby som neni tehulka alebo mam uz negatívnu skúsenosť tak by som sa hneď do toho pustila. musí to byt niečo hrozne pre rodičov. dúfam že to nebude musieť zažiť žiadna z nás a uz poškodený rodinám želám veľa síl.

elise
22. máj 2013

@panarka IVF máš indikovaný pôrod sekciou automaticky mne hlavne zavážilo IFV u mna nie cievna prihoda.

elise
22. máj 2013

@panarka mna rodila dr. havliková a je super velká odbornička. prvý pôrod som mala dr štfánikovu obe su super. dr. havlikovu odporučam všetkými desiatimi 🙂 ak by dr. štefanikova ťa nemohla rodiť.

danjelca
22. máj 2013

@elise na čo sú tam super velký odborníci ked o všetkom rozhoduje skvelý nový pán primár!! 😒 😒 😒 😒 😒

elise
22. máj 2013

@danjelca nerozhoduje ak si vie pôrodnik presadiť svoje rozhodnutie tak nerozhoduje moja pôrodnička si vedela presadiť svoje rozhodnutie, takže nemal šancu

bifiz
22. máj 2013

Ak si môžte vybrať odporúčam pôrodnicu v Piešťanoch, skvelý erudovaný personál, úžasné pôrodné sestry, aromaterapia, fitlopty, masáž, nové pôrodné kreslá, čistúčko, otecko pri pôrode vítaný,príjemná priam až domácka atmosféra, starostlivosť na 1 s hviezdičkou. Rodila som tu 2krát a bola som nadmieru spokojná 🙂 🙂 🙂 🙂

betiska
22. máj 2013

@bifiz druhého syna sme rodili s MUDr. Strakovou, a je fakt skvelá🙂)).

elise
22. máj 2013

@bifiz ja som zas rodila 2 x v trnave a som bola maximáln spokojná aj odedlenie je vynovené, aj personál super aj strava bola dobrá. v piešťanoch aj ked bývam kuščok od piešťan sa mi nepáčila pôrodnica boli tam uzke pristory jeden naštandard personál o ničom lekári neakcptovali môlj pôrodný plán. v trnave pri prom bol manžel pri pôrode automaticky, tiž aromatrapia aj fitlopta dokonca aj masážne pomôcky poskytli. rešpektovali pôrodný plán a maximáln eintimitu a moje rozhodnutia. takže každý mám nejake skusnosti ja mám s piešťanmi zle skusnosti počas tehu takž do piešťan by som nikdy nešla v tnave mám výborne spomienky a bola som maximálne spokojná a nemala som nikoho zazmluvnnho rodila ma pri prvom dr. štefánikova a mala som najťažši pôrod v jej praxi, malmu zachránila život lebo som rodila prirodzne (ja som veľmi chcela a bz oblbovákov) mal 3950 g ked sa narodil a mal 53 cm. kd vychádzal rotoval tak bol v inkubátore v piešťanoch napriklad nie je inkubátor bábenk vozia do trnavy. pri druom pôrode som mala cisársky dr. Havlikovu u nového primára si presadila sekciu je to tiež veľká odbornička a bola som snou spokojná. ono kôli jednemu primárovi ktorý je blbec a spravil zle rozhodnutie nie je trnavská pôrodnica zlá. kludne by som tam šla rodiť znovu. ešte jedno nikomu som nič nedávala za pôrody, nikoho som nmala zazmluvneného. po cisárskom v trnave som mala malu nadruhý den už pri sebe a starala som sa o nu v piešťanoch dávaju až neskôr (podla vyjadrenia 2 PN pôrodnikov vraj maminky v piešťanoch su lenivé sa po cisárkom starať hned o bábenko že vraj maju názor žé sa ešte budu starať dosť že chcu oddychovať, že su pohodlne) na 3 den som šla v trnave v pohode domov.

magdav
22. máj 2013

Moja mamina rodila brata po 14 rocnej pauze a dala si na tom zalezat, zaplatila si velmi kvalitnu kliniku vo Varsave. Robila vsetky vysetrenia, starala sa o seba. Tehotenstvo mala na 1. Problem nastal ked sa maly narodil, a takmer po tyzdni dozvedela sa od zeny ktora bola s nou na izbe ze jej syn ma syndrom Downa a vedia o tom vsetci len nie ona!...
Takze ja mam k tomu taky pristup ze si nevyberies, vsade sa moze stat to zle. Kazdeho dna rodi sa vela deti, malo kdo hovori o tych dobrych pripadoch, vzdy je vonku te zle co je samozrejme normalne. Ja budem rodit v TT, stale uvazujem ci chcem si zamluvnit lekara, samozrejme mam obavy ale ktora matka ich nema aj ked v jej porodnici nic podobne sa nestalo...

bifiz
22. máj 2013

elise samozrejme, každý má inú skúsenosť, ja som vyjadrila len svoj názor a svoju skúsenosť, akceptujem aj tvoj názor...veď tu ide hlavne o to, aby si budúce rodičky niečo prečítali, dozvedeli sa pre a proti na pôrodnice. Prajem veľa šťastia budúcim mamičkám a príjemný pôrod, nech je to už kdekoľvek.

tinkerbell
22. máj 2013

@ondrej81 aj ja mam zlu skusenost s porodom v Trnave. Tam zalezi na tom, na koho natrafis a ak zle natrafis, tak zalezi, ci das das uplatok. Poznam mamicku, ktorej nechceli urobit sekciu ani po 20 hodinach silnych bolesti, kedy sa vobec neotvarali. Nakoniec dala uplatok a hned isla na sekciu.
Ja nie som za sekcie, ale ak to naozaj nejde, tak predsa ludsky zivot je dolezitejsi.
Druhe dieta v Trnave urcite rodit nebudem, lebo tam ani nevedia, co je to prirodzeny porod a ako sa maju k mamickam chovat. Ja osobne som si tam pripadala ako krava na bitunku. Este aj tie nohy uviazane hore! Absolutne proti prirode! A vsetci len po mne vrieskali, pritom som robila vsetko, co mi kazali. Ale zase musim povedat, ze ja som natrafila na tu najhorsiu porodnu asistentku, ktora tam je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre