Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

skalnicka
21. apr 2009

Tak vam sem teda prispejem babenky..ja som odrodila v novembri a neviem, ci bol spln alebo co, ale oddelenie bolo totalne plne, sestier ako vzdy malo, takze maju vyhodu tie, co uz maju nejake to babatko. Celkovo pocit z porodnice bol neutralny, nejake velke nadeje som si ani nedavala, dalo sa to skratka prezit, len tie sestry...inak, na sestrach to cele stoji, s porodnikom sa vidite pri porode a potom cau a pa...takze tak, tak by som kavicky a ine prezenty smerovala na novorodenecke sestry a sestry zo sestonedelia. ak to mam este nejak zhodnotit, pripadala som si ako kus na beziacom pase, ale to bolo asi tym, ze bolo totalne plnoooo...mala som cisarsky, som spokojna so vsetkym okolo toho - jazva nebolela a da sa na nu kukat, robila ma dr.Chovancova tusim...drzim vam palce! a este si uzivajte, kym sa da, xixi! 😉

ikatika
21. apr 2009

jasom, nepočula som o tom.

a do kedy je vlastne tá porada? tiež som myslela že pojdem až poobede okolo 13 hod. len či ma potom vybaví.
a na ktorom poschodí to je?

berus dík za radu ja mám velku cestovnú tašku a už ju mám totálne plnú asi tie vložky hodím tiež do igelitky. a potrebujem aj kozmetiku pre mimi? na jednom zozname že len olej po kúpeli a rybaciu mast, na druhom skoro všetko aj lieh na pupček gáza, vata.

berus222
21. apr 2009

mne povedala kamaratka, ze mast na zadok a balik vlhkych utierok. to je cela kozmetika pre babo

jasom
21. apr 2009

ikatika: ja chodim na poradnu to je na prizemi, ja tam vzdy cakam na dr. Treba sa asi dohodnut ku komu budes chodit.

inak vy mate zoznam z trnavskej nemocnice co treba vsetko pobalit?
Ja som brala iba krem pre bejmy, rybaciu mast,a - lieh, gaza a vata to snad daju a este mi kamoska hovorila ze dostaneme nejake balicky pre bejby so vzorkami. 😉

skalnicka
21. apr 2009

kozmetiku pre babo netreba - okrem pasty na ritku totalne nic - maximalne ten olejcek teda...a odporucam vecicky, nas maly mal toxicky exantem - reakcia na ich pradlo, bol samy cerveny flak, museli sme sa preto kupat v otrubach...zial, dostal to hned, nestihla som dat po narkoze jeho veci sestram nech ho oblecu do vlastneho...

mausy21
21. apr 2009

ikatika je to hned na prizemi po pravej strane napisana že rizikova tehotnost tak pojdeš tam.chod pekne na desiatu,aj tak sa skor ako o jednej nevybaviš.neber si pre maleho nič okrem oleja a mastičky.plienky aj obyčajne tak 4,popripade ne´jake bodička a čiapočku.ja som si pribalila samozrejme mydlo a dudlik a teplomer.švagrina mi hovorila čo potrebovala už tam rodila tak som šla podla nej.vodičku na pupok ti tam daju

jasom
21. apr 2009

ja som si zabalila niekolko kosielok, nemame alergiu v rodine tak snad nas toto obide.

skalnicka
21. apr 2009

ani my nemame, ale nie je to alergia, len reakcia, moze sa to stat akemukolvek babatku 😉

kocurko1
21. apr 2009

Ten balicek som videla. Akurat pocas prehliadky porodnice to posielala jedna mamicka domov. Jedna vec na ktoru sa z toho tesim, je flasticka Aventka.
Ako pozeram, zoznam do porodky sa rozsiruje. Na tom listku z TT porodnice bola rybacia mast a mydlo, spominane utierky. Ma zmysel brat vsetku kozmetiku, ked babatka sa nekupu na izbach, ale sa chodi ku sestrickam? Ja spolieham na to, ze ked bude nieco chybat, manzel donesie.

skalnicka
21. apr 2009

kocurko1, spravny postreh - nema...apropo, v tom nasom baliku bola flasa Chicco...

brinzulka
21. apr 2009

my sme dali mydlo a plienky na novorodenecke...olej nam bol k nicomu a masticku si ani moc nepamatam...za mojich mladych cias-pred 3rokmi sme dostavali darcekovu krabicu aj pocas tehu a potom v porodnici..potesil sudi crem a potom avent flaska...ale sa to uz zmenilo, ze?
oj- a sestricky nemali radost ak sa malemu utierala ritula vlhcenymi obruskami...chodil pod vodu...na umyvanie ritule

ninny
21. apr 2009

snu, jeej Ty si ešte tu a 2v1? 🙂 (my sa nepoznáme, ja tu len občas zvyknem nakuknúť a čítať Vás... takže viem "skoro všetko" 🙂))

idem Vás dočítať... 🙂

kocurko1
21. apr 2009

no brindzulka, manzel mi spravne hovoril, ze mydlo za 80korun si mam nechat doma a do porodnice zobrat obycajne - ked sa to ma dat na novorodenecke.
Trosku ma to prekvapuje, kamoska co rodila v januari v Ruzinove hovorila, ze sestricky im rovno pripravili vodu s pripravkom od sebamedu a umyvali bez mydielka.
Inak manzel sa mi smeje, vcera videl tu nezbalenu kopu do porodnice, a pyta sa, ze co som nachystala tak vela. A ja ze to je podla zoznamu. Tak sa spytal, ci sanitky vyvazaju zeny s kuframi.

berus222
21. apr 2009

ninny, tak sa zapoj.

to dostaneme este jeden balik? ja som uz jeden dostala u svojho gynekologa. bol tam olej proti striam, dudlik, nejaky dzus, prach na pranie a avivaz a milion letakov.

skalnicka
21. apr 2009

brinzulka - veruze aj teraz neznasaju vlhcene, ja som aj tak mala, ak nebol moc pototo alebo len zacikany, aj tak som si ho utrela po svojom, lebo som sa o toho maleho chrusta bala ho len tak drzat vo visiacej polohe jednou rukou...teraz by som uz snad zvladla, xixi
a sudocrem je tam tiez, ja som pri nom ostala a natieram nim dodnes, je super a skvelo vonia 🙂

ninny
21. apr 2009

beruš, aj som sa snažila, len mi to nejako ešte nevyšlo 😀 😀

tiež budem rodiť v Trnavskej pôrodnici.. 🙂

Od 36 tt budem chodiť už tam na poradne.. neviete mi poradiť ako to tam beží? To dostanem aj nejaký papier od svojho gynek. a s tým pôjdem tam? A ako často sa tam chodí? Každé 2 tt alebo každý tt?

skalnicka, ja som ziaden balicek od svojho gynekologa nedostala.. ale sestrička keď rodila.. dostala aj pri prvom dieťati aj pri druhom babatku baliček - po pôrode, ale ona rodila v inom mestečku... 🙂

brinzulka
21. apr 2009

kocurko..ja som balila vsetko doradu 😀 hruza..
kosele a zupan boli erar..jednu som mala do zalohy..ked si tam dam porodne vlozky a vlozky do podprsenky..tak je to hned pol tasky..zabudla som si na vzdycharen vylozit..tak som hladala vo velkej taske..cize teraz by som si nachystala tasku so sprchacom..zabkami, jednym balikom vloziek na vzdycharen..a ten ostatok do druhej..
malemu som pobalila veci..na odchod...a tie mi kludne mohol priniest mm s autosedackou ku koncu...len som ich tam prehadzovala

niekedy sa kupali babatka v hypermangane a to jedno detske mydlo sme v nemocke aj nechali a po case sme presli i tak doma na bubchen s psenic.klickami..lebo od mydla sme mali stale taku mydoidnu vanicku...

skalnicka
21. apr 2009

ninny, v TT na beton dostane balicek kazda, je to skor kufricek papierovy, donesu ti ho sestry na izbu, podpises im papier ze si prevzala a je to, xixi
inak sa chodi do poradne kazdy tyzden, staci tvoja tehu knizka..tusim je to vyssie pisane kam sa ma ist, ak je to po starom, tak do ord.rizik.tehotnosti - dr.Cech na prizemi - prve dvere vpravo a na konci chodby - ak nemas urcene od gynekologa inak...

berus222
21. apr 2009

ninny, ja idem zajtra prvykrat a bez papiera.

brinzulka, ty mas skusenosti. ako to chodi? dojdes dole na prijem s bolestami, vysetria ta, poslu hore, tam sa niekam zlozis do izby aj s vecami a potom sa ides osprchovat a tak?

berus222
21. apr 2009

baby, stalo sa vam, ze ste isli uz na hotove do nemocnice a poslali vas prec, ze je to plany poplach? lebo ja sa bojim, ze nebudem vediet kedy uz mam ist.

brinzulka
21. apr 2009

baby...ja som chodila posledny tyzden a 2dni na kontrolu...august-Senec Trnava..otvorena..hlienova zatka papa a nic..pritom som na zaciatku krvacal, bola na antiabortivach..skoro sa mi skracoval krcok a dopracovala som sa k tomu, ze mi porod vyvolali..prisla som vysmiata dolu dozadu na ambulanciu...bola tam aj holka s porodnymi bolestami..tak sme pockali doktorku..vyfasovali pradlo..urobili nam vysetrenie CTG...a sups ho na vzdycharen...do sprchy..klyzma..ctg...a dookola..obcas prekontrolovat...oj porod bol fain..sice bolesti prisli o hodinu a nejak som nestihala predychavat...nadskakovala som na lopte...mala som pocit, ze klyzma moje creva nerozhybala...pichli mi epidural...ked som bola dost otvorena...dali davku..tak sa mi na hodinku ulavilo..potom zasa nabehli kontrakcie..maly mal 80pulzov...sa dusil..tak sup na stol...ale nakolko som bola uz dost otvorena...tak rovno rodit...cele to trvalo od 8.30-12.45hod...co bolo super...

brinzulka
21. apr 2009

berus...tohoto som sa bala cely posledny mesiac...mm v TT..ja v SC...ale kedze to bolo stale, ze uz to bude a takto presiel tyzden...tak sme sa dali na vyvolavacku a udajne bolo na case-bo placenta uz bola stara..I ked som nad tym rozmyslala...lebo vraj pri vyvolavacke byvaju vacsie bolesti, ze to babatko pojde von nasilu...a ze ono vie, ze kedy...ale na druhej strane...ak by nieco zacalo a ja sama doma...tak takto to bolo psych.prijatelnejsie...uz "mat" termin

kocurko1
21. apr 2009

baby, ked by som potrebovala epidural pichnut viac krat, platim za neho jednorazovo 2800sk?

brinzulka
21. apr 2009

kocurko? to ako myslis?...ze porodis jedno a o mesiac druhe? 😀

timotej
21. apr 2009

Ahojte baby, držím vám palce aby ste šťastne porodili, čo najlepšie. Ja som bola septembrovka a chodila som k Dečkovovi- bol super mala som ho vybaveného vždy prišiel ako sme sa dohodli. V den pôrodu ma dal ležať na rizikové dooobeda, ževraj do večera porodím, že ma nebude posielať domov lebo aj tak by som za pol dna prišla. Nehovorte doktorom že nechcete nastrih hradze alebo také veci však oni najlepšie vedia čo kedy robiť, nebojte postarajú sa o vás čo najlepšie. A teraz mám už 7-mesačného chrústa. Taká radosť. Pá

berus222
21. apr 2009

dakujeme timo.
mausy, kde si? vsetko ok?
snu, nechali si ta tam?

baby, kde ste vsetky?

kocurko1
21. apr 2009

Ale nie, ale povedzme, ze sa budem dlhsie otvarat, epidural zabera kolko, 2-3 hodiny? a ked to situacia dovoli a ja budem chciet pichnut este dalsiu davku, tak to mam uz v cene tych 2800sk?
Mam kamosku gynekologicku, ktora mala v detstve problem s klbami a ta rodila pomaly 2 dni a bola v kuse napichana epiduralom. Ale oni boli obaja gynekologovia, chceli porodit prirodzene a samozrejme vedeli o svojej situacii viac ako my laici.

kocurko1
21. apr 2009

Brinzulka, na vzdycharen treba mat co vsetko - vlozky, aj jednorazove nohavicky, toaletak, uterak? Nevsimla som si, ci tam bolo nachystane erarne.

berus222
21. apr 2009

kocurko, nestresuj. my ako buduce rodicky budeme mat uplne super rychly porod. taky 2-3 hodky komplet so vsetkym a po obede uz budeme behat po oddeleni. 😉

jasom
21. apr 2009

kocurko ja si myslim ze platis za epidural iba jeden krat, lebo ak by nezaberala tak to reguluju a pridavaju ti silnejsiu davku a slabsiu, to sa nepicha jednorazovo a je to. 😉

berus: ja som tak bola dnes, mala som prist aj s taskami lebo po vysetreni som trochu krvacala a dr. si myslel ze sa mi spusti porod, tak pobalena som tam prisla a ked ma pozrel len skonstatoval ze nalez sa nezmenil 🙂 tak som isla domov a idem zase v piatok na kontrolu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre