Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

dijado
2. jún 2009

😀 mám gynekologičku

ninny
2. jún 2009

djado, ale aj ona je len človek :D Ty si písala, že nikto okrem Tvojho manžela 😀 😀 😀

ninny
2. jún 2009

brindzulka, ty ešte stále kojíš Dávidka?

daniela29
2. jún 2009

Ahojte, v piatok mám ísť na poradňu - neviete aký doktor resp. doktorka tam budú? Doteraz som chodila v pondelok a vždy tam bol niekto iný. Včera mi dr. Štefánikova kázala že mám prísť už v piatok - pre istotu.

ninny
2. jún 2009

daniela, ahojky.. i ja idem v piatok... no netuším kto tam bude... ja som bola raz u Štefanikovej a raz u Chovanovej.. naposledy minulu stredu.. Dr. ma najprv chcela dať na zajtra, ale že tam je už strašne veľa báb... tak mi kazala prísť v piatok...

san77
2. jún 2009

ide niekto na poradnu zajtra k Cechovi??

daniela29
2. jún 2009

Ja som bola v nemocnici na poradni už 4 krát a vždy druhý doktor: 1. krát: Chovanová, ult. robil Čech, 2. krát: Dečkov, 3. krát Bartkovjak ult. robila Havlíková, 4. krát Štefániková
takže vždy druhý - najhorší dojem na mňa urobil pri vyšetrovaní Bartkovjak, na ultr. Čech - naplašil ma že bábo je malé.......... teraz mi povedala doktorka že načo straší že je to v pohode - nie nejaký veľký chlap - ale 3 kg bábo a že za dva týždne môže ešte 500 gr narásť a bude ako Sofi mala pri narodení 3,55 kg.
Takže nadarmo niektorí doktori nadarmo strašia.....

brinzulka
2. jún 2009

juuj nie..kojila som rok a pol a potom ma trapila alergia...a uz som si nevedela pomoct..tak som sla plucnemu...a dal mi lieky...takze som ho odstavila....aby to nemal v mlieku...ale on by kludne aj teraz..som zvedava, ci nebude ziarlivko na brata...ked budem zasa kojit

san77
2. jún 2009

daniela,
preco ta cech nastrasil, kolko ti vazilo babo, ked ti povedal, ze je male, ved 3 kg je pekna vaha... nechapem... ved ma este casu rast...
a preco na teba urobil zly dojem Bartkovjak?

daniela29
2. jún 2009

Čech mi povedal že váži 2 kg a má malé bruško - potom som išla Chovanovej s výsledkom z ult. a povedala, že sa jej to nezdá lebo už som 4 mamička čo ideme za sebou a doktor jej povedal že bábo má 2 kg a malé bruško...to by bola veľká náhoda aby sme všetci mali 2 kg bába s malým bruškom.........
pri Bartkovjakovi sa mi zdalo, že je odmeraný a dosť ma bolelo keď ma vyšetroval

san77
2. jún 2009

aha, tak takto, no ja som bola u Cecha, zatial bol v pohode... a nerob si z toho nic, babo ti este narastie kym pojde vonka...
no a ten Bartkovjak, dufam, ze na neho nenarazim...
drzim palce...

daniela29
2. jún 2009

v pondelok ma ukľudnila Dr. Štefániková, že 3 kg je o.k. - že sú aj väčšie bábätká ale že je to v pohode..........neviem koľko stihne ešte narásť som otvorená na 2 cm, placenta je viac menej už dozretá a zdalo sa jej že to bude skorej.........uvidíme

ninny
3. jún 2009

Dobré ránko, mne zase povedala Dr. Štefanikova, keď som bola už skoro v 36 tt, že malé váži 2550g.. a že je tak týždeň pozadu... že je menšie ako by malo byť, ale že to nevadi, že je asi po mamičke... 🙂 no týždeň na to mi Dr. Chovanová povedala, že jej sa vidí bábo na mňa dosť veľké... a to mi nerobila ani ultrazvuk.. odkiaľ to vedela takto odhadnúť? Hehe, takže si môžem vybrať.. 😅

ninny
3. jún 2009

*keď som bola v 36tt (3 dní mi chýbali do 37tt)... tam malo byť 🙂

daniela29
3. jún 2009

Budeme vedieť lepšie, keď sa narodia 🙂 Mne napr. keď som bola na 4D v 30 tt povedali že bábo má 1,9 kg a do pôrodu je ešte 10 t, že bude mať určite cez 4 kg 🙂 , že to bude riadny macko

ninny
3. jún 2009

danielka, máme skoro podobný TP.. možno sa uvidíme v nemocke... 🙂 ja by som bola taká rada, keby som tam bol niekto fajn.. s kým sa dá dobré pokecať, poradiť si navzájom, postrážiť bábätká.. keď budeme v sprche, na WC, či budeme mať návštevu... 🙂

daniela29
3. jún 2009

ninny, možno sa uvidíme už teraz v piatok na poradni 🙂 ja pôjdem tak pred obedom, aby som tam zase nebola zbytočne celý deň..... to máš pravdu, že je super keď máš niekoho "normálneho" na izbe na koho sa môžeš spolahnúť a nechať mu napr. strážiť malé..... keď som rodila so Sofinkou boli sme na izbe s mamičkou s ktorou sme tiež zostali dokonca kamarátky aj po pôrode, písali sme si a párkrát sme sa stretli - takže Sofi mala kamošku z pôrodnice, bolo to fajn........ Galanta a Dolná Streda nie je ďaleko a Jakubko by mal zase kamoša z pôrodnice..... ale to už predbieham moc 🙂

majula28
3. jún 2009

ahojte baby, budúci týždeň mám ísť už do nemocnice na poradňu, kedy je lepšie tam ísť v ktorý deň a v akom čase? (doktor mi hovoril, že lepšie hneď o pol ôsmej)

daniela29
3. jún 2009

Majula28, ja mám takúto skúsenosť:
1. krát som prišla cca o 8.30 a domov som šla okolo 11.00
2. krát som prišla cca o 8.30 a domov som šla o 15.00 !!!!! (to sme tam boli na nervy, dva krát odvolali doktorku na operačku - raz na 1,5 hod a raz na 0,5 hod, potom šla ešte na obed. Potom som sa pýtala kedy je lepšie prísť, aby som tam nebola celý deň a vravela nech prídem až pred obedom.)
3. krát som prišla pred 12.00 a domov som šla 13.30 - takže najkratšie a to ešte odbehla cca na 20 min na obed.
takže aj v piatok pôjdem pred obedom, ale nechcem ťa nejako ovplyvňovať, keď ti dr. povedal že lepšie o pol ôsmej - ja som nikdy nebola tak skoro.....

majula28
3. jún 2009

daniela a ty chodíš v ktorý deň a komu?

daniela29
3. jún 2009

Ja som doteraz chodila v pondelok - bola som 4 krát a vždy tam bol iný doktor (písala som o tom vyššie). Teraz ma už dala na piatok - lebo som už otvorená a placentu mám dozretú tak že radšej nie až v pondelok ale mám prísť v piatok....

ninny
3. jún 2009

daniela, veď uvidime.. bolo by fajn .-)

Ja keď som bola 1. krát.. prišla som 9:15, som nečakala skoro ani 5 minut... 🙂 najprv som bola u sestričky.. tlak, moč, popočuvala srdiečko.. potom u Dr. Štefanikovej, ta ma vyšetrila zdola.. no a potom sme asi 6 báb šli na UZV.. to som čakala na chodbe cca 20-25 minut.. no a po UZV som šla domov.. takže som tam bola cca hodinku.... druhý krát som prišla o pol deviatej... tiež som dlho nečakala.. najprv som bola u sestričky.. to isté čo minule + monitor... a potom nás viacere poslala hore na 3. poschodie k Dr. Chovanovej... dole žiaden Dr. nebol... hore som čakala cca 30 minut.. čiže som tam dokopy tiež bola cca hodinku...

prvý krát som bola v utorok, druhý krát v stredu a teraz idem v piatok.. lebo v stredu (čiže dnes) tam už bolo veľa báb nahlásených.. takže ma Dr. dala až na piatok...

ninny
3. jún 2009

daniela, teraz som si všimla, že aj ty bývaš v GA.. priamo v meste?? 🙂

ninny
3. jún 2009

alebo ak som to dobre pochopila tak si z D. Stredy? 😉

majula28
3. jún 2009

sory ale nečítala som ťa od začiatku. To máš už dobré, už aj keby si išla rodiť. Ja som tiež otvorená už skoro mesiac tesne na prst, krček asi 2 cm (palpačne odmerané).
Ja asi keď sa tam ukážem tak si ma tam nechajú 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 s mojím nálezom 😲 😲 😲
Takže uvidím keby sa odhodláááááááááám 😀 😀 😀

ninny
3. jún 2009

baby, ja vôbec neviem či som otvorená, ako je na tom krček... Dr. sa ani raz k tomu nevyjadrili.. musím sa teraz v piatok popýtať... ak mi to nepovie Dr. sám... Vám všetko vždy hovorí Dr. alebo sa pýtate?

majula28
3. jún 2009

ninny ja sa vždy pýtam na to. V knižke máš aké CS?
Keď sa už chodí do nemocnice tak vám robia pokaždé sono? A ešte aké vyšetrenia robia? (Keď som mala prvé sa tak nechodilo, takže neviem)

daniela29
3. jún 2009

Ninny ja som z Dolnej Stredy, a ty? Mne zatiaľ vždy povedaly či som otvorená či nie. Najprv nie, potom som bola na 1 prst a teraz na 2 prsty...
čo sa týka toho čakania, to fakt závisí koľko majú pacientok a či odvolajú lekára preč - na operačku..... podľa mňa sa nedá poradiť kedy tam ísť.....

ninny
3. jún 2009

majula, CS? Nič tu také nevidim 😕 mám tu napríklad "naliehanie" a pri ňom je II. Neviem čo to znamená...

daniela, rok už bývam v GA, v meste.. inak máš veľmi zlatučku dcérku.. 😉

daniela29
3. jún 2009

majula28, mne zatiaľ vždy (4 krát) robili sono. čo sa týka vyšetrení: najprv ideš sestričke - vyšetrí ti moč (treba si priniesť), spýta sa ti na váhu - alebo sa odvážiš u nej, pýta sa na opuchy nôh, pohyby, zmeria prietoky, zmeria tlak. Potom ťa vyšetrí Dr. - zospodu a potom ideš na ultrazvuk.........teda aspoň ja to vždy takto absolvujem...zober si zo sebou aj malý uteráčik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre