Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mausy21
16. jún 2009

niny , san
o vyvolavačke nikto nič nechaju ta prenašat 2 týždne a až potom sa začnu zaujimat čo sa deje.

mame už režim je dobrunka a prespi mi celu noc papa až o 5 bo o 6 rano.bruško prešlo,alergia tiež len mne doktor povedal že nemam dlho kupat v otrubach bo to vysušuje tak použivame olejove kupele a pohoda.

nebojte sa o chvilu to mate za sebou a potom super kolotoč.....

a inak ako sa citite?možno bude pršat tak sa nachystajte 😉

ninny
16. jún 2009

a ako často ste po termíne chodili do nemocky.. to Vám fakt nič nepovedali? :( no pekne.. dúfam, že nebudem prenášať 2 týždne.. :(

ninny
16. jún 2009

mausy, veď pršalo aj túto noc a ráno.. a nič ☹

brinzulka
16. jún 2009

baby...mne dali vyvolavacku..ked som tam chodila tyzden..skoro kazdy druhy den..ze uz a nic...a senec a TT a jak sisi v auguste...
otvorena a maly pohoda v brusku..hlavne, ze najprv sme ho skoro potratili..potom sme sa zacali predcasne otvarat a to sidlo si povedalo, ze ono napokon von nejde

mausy21
16. jún 2009

ja som rodila 3 dni po termine a to som mala termin 8 maja to bol piatok v sobotu ma ešte zavolali a od nedele rana som mala kontrakcie a porodila som až v pondelok o 22.10h takže neviemako volaju na poradnu ale myslim že každy druhy den ked prenašaš.ale neboj podla mna tento týžden porodiš.

san77
16. jún 2009

no ja som tiez zvedava ako to u nas bude...
mne len lekar povedal naposledy, ze este je babo vysoko a ze mozno mam termin zle vyratany, ze mozno to bude neskor, tak ale dufam, ze nie o dva tyzdne...

a prsat by mohlo, mala by som sa inak citit ked ma prsat? lebo ja som rada ked zaprsi aspon neni tak sparno, lebo ked je take teplo a sparno tak ledva chodim a hrozne mi opuchaju nohy... ☹

san77
16. jún 2009

mausy, super, ze uz ste si nasli spolocny rezim a perfektne, ze ti spinka v noci a neplacka... kolko vazi, ako ti podrastla?

ninny
16. jún 2009

san, mne Dr. povedala, že bábo je už dole, ale že nie som poriadne otvorena..

san77
16. jún 2009

no ja som sa naposledy pytala, ze ci sa otvaram alebo nieco, ale lekar len zakyval hlavou, ze to ma este cas a tie vlnovky co mam od neho v knizke, tak to fakt neprecitam... takze vobec neviem, mne aj sono robil koncom maja, takze vobec neviem ako som na tom...
uvidim co mi povie zajtra...

ninny
16. jún 2009

san, a kolko vážil na poslednej poradni Lukasko? moj minuly piatok mal cca 2800g

mausy21
16. jún 2009

ninny no tak na to pozor ja som mala to iste hlavička pekne dolu a prijali ma ked som bola len na 1,5cm pretože som mala kontrakcie lensom nebola otvorena ale ked som počula na vzdycharni prvy porod ako tam kričala babena hned som sa začala otvarat a po 4 hodkach sa mala narodila

ninny
16. jún 2009

san, aha.. no mne robil sono naposledy Dečkov minulý piatok.. teraz v piatok mi Dr. Chovanova robila len prietoky, že sono netreba...

mausy21
16. jún 2009

san mala mala minuly týžden 3990g tak teraz neviem je drobna.a aka je elka neviem bo mi ju lekar nemeria

ninny
16. jún 2009

mausy, mne Dr. Chovanova povedala toto: "otvorená ešte poriadne nie ste, mali je už dole, na pôrod to zatiaľ ešte nevyzerá..." ako rozoznám pravé kontrakcie od poslíčkov?

ninny
16. jún 2009

mausy a tebe ked zacali kontrakcie, hned si sla do nemocky.. a porodila si až o 2 dni? spravne som to pochopila?

ninny
16. jún 2009

mausy, berus.. a kto Vás rodil?

san77
16. jún 2009

ninny,
no ja som mala posledne sono 27.maja, potom mi sono nerobil a vtedy maly vazil 3004g takze vobec neviem ako je na tom teraz, ale ved hlavne nech je zdravy a nech sa pomaly posuva dolu... minule ked som bola na poradni tak som sa pytala, ci mi bude robit sono, ale to bol vtedy ulietany den D, lebo vsetci sa hrnuli na akusi poradu, ci seminar o druhej a lekar tam mal po mne este dve alebo tri pacientky, tak mi povedal, nech pridem na UZV v piatok po stvrtej, ale zasa kvoli tomu hnat sa mi nechcelo, som si povedala ze to vydrzi do dalsej poradne, tak sa ho zajtra spytam, ci mi bude robit sono a kontrolovat prietoky...

no inak to s tymi kontrakciami zaujima aj mna, lebo fakt neviem co cakat...

mausy, no ved to je pekne ne malicku, ved ked sa narodila pokial si pamatam mala 3300 g nie? a myslim, ze ked ma tak okolo mesiaca, tak by mala vazit tak do styroch kil nie? asi je vsetko v poriadku a dobre pribera...

mausy21
16. jún 2009

niny mna rodil dečkov nemala som zaplateneho ani by som si neplatila...
išla som do nemocky až v nedelu večer o 19 ale vratili ma potom v pondelok rano o piatej ale vratili ma bo som bola stale malo otvorena ale kontrakcie som mala a potom som šla v pondelok o 17 a už si ma tam nechali ale stav nezmeneni stale 1,5cm ale potom sa to rozbehlo vodu mi prepichli a to potom tačalo divadlo ojojjjjoj

berus222
16. jún 2009

ninny, mna rodil bartoviak alebo tak nejako sa volal. videla som ho prvy a zatial poslednykrat. neboj, prave kontrakcie urcite spoznas. ja som poslickov nemala vobec.

mausy, nakrm ju poriadne. nas uz ma 4200g a 57 cm.

san77
16. jún 2009

mausy a nemala si tusim epi, ze?
da sa to zvladnut aj bez toho?

berus222
16. jún 2009

san, da. len si musis hovorit, ze to nebude take strasne. a uverit tomu 😀 jak sa mi lahko pise 😀 😀

san77
16. jún 2009

fuha, berus, tak to je pekne, dobre rastie, ale to asi aj preto, ze chlapcom viacej chuti aj byvaju mocnejsi nie? aspon tak som pocula, ze ti aj lepsie saju 🙂

nejaka baba tu spominala Bartkovjaka ci jak sa vola, tusim len na poradni, ze ju vysetroval zdola a ze ju to bolelo... a bol dobry pri porode?

san77
16. jún 2009

no berus asi sa teraz nahram na mp3 a budem si to pustat dokola aby som to zvladla, haha... ☹

berus222
16. jún 2009

no keby mohol, tak ma prefacka, ale odolal. 🙂 ja som totiz nespolupracovala. ale bol fajn. lepsie saju? trva mu straaasne dlho, kym sa naje.

berus222
16. jún 2009

ale fakt to zabera. ja som si hovorila, ze budem mat dvojhodinovy porod a aj som mala. nemozes si pripustit, ze by to bolelo a trvalo dlho.

ninny
16. jún 2009

mausy, jaj.. to si spominam, ako si to tu písala..

san77
16. jún 2009

ale urcite by neprefackal, co ved to lekar nemoze, ani stratit nervy, hlavne s nami prvorodickami, nie... a ako myslis, ze si nespolupracovala??

kolko mu to trva?
inak babulky, ako casto prebalujete, alebo vzdy ked kojite, ci ako toje, alebo kontrolujete, aj musite odsavat, alebo babatka stihnu vsetko vypit?

berus222
16. jún 2009

oni ti budu hovorit "uvolnite sa" a casom to budu na teba kricat, lebo ty sa neuvolnis, tak som kricala aj ja po nich. 😀
ja ho kojim aj vyse hodiny. prebalujem pred kojenim, po a ked pocujem, ze sa pokakal. nekontrolujem.

ninny
16. jún 2009

berus, a čo si po nich kričala?? 😀 😀 si to neviem predstaviť 🙂

san77
16. jún 2009

takze kolko asi plienok denne minies?

aha uvolnite sa a teda mam byt pripravena na ziapanie.. mala si aj manzela pri porode?
no pri tych pocitoch sa asi nikto neovladne a kazdy je iny a vtedy sa asi aj tazko pocuva...ze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre