Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ninny
17. jún 2009

Dobré ránko 🙂

Tak ja som mala úžasnú noc.. predsa len sa Sebko začal pýtať na svet, ale akosi si to po ceste rozmyslel..
Večer o ôsmej u mňa začali kontrakcie... najprv každých 2O min.. dosť bolestive... bolesť mi vystreľovala do stehien, chrba a brucha... najprv som si len myslela, že sú to poslíčkovia... len silnejší... o deviatej som šla do sprchy... potom sa to na chvíľku ukľudnilo a o pol hodinku zase.. ešte väčšia bolesť... nakoniec som sa rozhodla si ísť ľahnúť, stále som si ešte myslela, že sú to poslíčkovia.. len sa rozhodli byť dnes o dosť silnejší... okolo pol jedenástej som zadriemala a zobudila som sa na nenormalnu bolesť... taku bolesť som ešte necítila.. prichádzala každých cca 10 minút.. postupne každých 6-7 min... nakoniec sme sa s manželom rozhodli, že ideme do nemocnice... ja už som to nevedela vydržať... už nepomohla ani sprcha, ani fit lopta... ani keď som sedela, ležala, či stala.... v nemocnice zistili, že mám kontrakcie.. ale, že sa veľmi pomaly otváram, tak to môže ešte nejaku tu dobu trvať, tak mi odporúčajú íisť ešte domov... hm.. tak sme šli domov... od štvrtej rána kontrakcie prešli... cítim len slabučku bolesť v krížoch a brušku... no ja fakt neviem, či si ten náš drobček z náš strieľa.. alebo čo...

ninny
17. jún 2009

😀 😅 😉

brinzulka
17. jún 2009

ninny..ak sa to pusti...drzte sa..nech ste uz doma...

san77
17. jún 2009

dobre ranko,
ninny, no tak u teba to vyzera, ze to bude coskoro ked si uz mala take bolesti... ako ti zacali bolesti, v krizoch, v brusku, alebo v stehnach? bolo to ako krce? drzim moc moc palce, nech to ide ako po masle a nech je vsetko v poriadku a drobcek coskoro na svete...
ozvem sa dnes po poradni co mam nove.

daniela29
17. jún 2009

Ninny, tak už ste aj vy absolvovali nočný výlet do TT 🙂
Teraz ako sa cítiš - prešlo to? Hoci som druhorodička neviem tiež či budem presne vedieť kedy mám ísť...
vidiš, mne už v 36 tt povedali že sa otváram a že to bude skorej - musela som ležať........a ešte stále nič....
Drž sa, budem na teba myslieť 😉

San, možno sa stretneme dnes...

v každom prípade sa ozvem po poradni.... ahojte

ninny
17. jún 2009

daniela, san.. ahojky.. som si chvíľu pospala, lebo v noci som toho veľa nenaspala :D hehe.. iba medzi štvrtou a šiestou ráno... a teraz sa cítim vynikajúco, žiadné kontrakcie, bolesti, nič.. 😒 😔 tak ja už fakt nechápem...

san, tie bolesti boli naraz všade.. ani to neviem popísať... ale pri každej ďalšej kontrakcii to bolo bolestivejšie... nevedela som do akej polohy sa dáť... aj mi vyšli slzy z oči.. tak to bolelo :D a to ja som od malička dobré znášala bolesť... ale viem, že ešte bude horšie.. no vydržíme, už viem aspoň trocha čo ma čaká.. 🙂

baby, držím Vám palce nech prídete z poradni s dobrými správami.. 😉

mausy21
17. jún 2009

niny ja som to mala presne ako ty ty dnes porodiš uvidiš večer bideš mat drobca pri sebe 🙂

ninny
17. jún 2009

mausy.. akurát som si čítala stránky dozadu... ako Teba "vracali" z nemocky naspäť domov... dúfam, že mna už viac krát nevratia... ako je ale možné, že celú noc som mala kontrakcie.. a od štvrtej rána vôbec nič.. len ma trocha pobolieva chrbát?

ninny
17. jún 2009

mausy, aj Ty si to mala tak, že si mala poriadne kontrakcie a potom nič? a potom Ti začali znova?

stastickova
17. jún 2009

ahojte..chcem sa opýtať či v tt pôrodnici akceptujú pôrodný plán..nemám veľa požiadaviek..len nechcem byť nastrihnutá automaticky, chcem aby mi dieťatko hneĎ priložili a obliekli ho do vecí so si donesiem..aby nemalo nič z toho čo tam dávajú oni..
je to veľa požiadaviek..

lenorka11
17. jún 2009

ahojte...ninny strašne držím palce nech to dobre dopadne,nech to máš čím skor za sebou.
vydíš mala si kontrakcie každých 7 min. a bol to planý poplach, ja som mala každých 5 min slabé a bolo to naozaj, to je u každého iné. držím palce aby si už dnes porodila, aby si to mala za sebou tak rýchlo ako ja.

ninny
17. jún 2009

stastickova, keď som bola na exkurzii tak hlavna sestra vravela, že ak máme pôrodný plán, tak si ho máme doniesť... ale že sa s tým ešte veľmi nestretli.. no pokiaľ viem, bábo väčšinou hneď prikladajú k mame.. a bábätká obliekaju hneď do svojho, môžeš si ho prezliecť až keď Ti ho donesú na izbu...

lenorka, ďakujem, dúfam, že to bude už čím skôr.. 😅

ninny
17. jún 2009

aj keď nemám pocit, že by som dnes mala rodiť.. nič mi zrazu nie je, cítim sa veľmi dobré...

mausy21
17. jún 2009

niny mne zmizli kontrakcie uplne asi tak na 3 hodky,potom zasa prišli ale boli nepravidelne postupne sa to upravilo až na 3 minutove a aj tak ma vratili domov že by som dlho zbytočne tzrčala tam ale pokial sa to da vydržat zostan doma bo to čakanie tam je hrozne aj ked budeš mat muža pri seba.a ak by si schytala porod pred tebou a budeš to počut zbytočne začneš stresovat ako ja.aj tak si ma tam nikto skoro 2 hodky nevšimal bo rodili.
nemaj strach ti pridu kontrakcie ale chcem ta upozornit že toto nie je bolest čo maš,to nie su ani poriadne kontrakcie...to ti povie aj sestra....snaž si stale hovorit že to nič nie je a ked pride kontrakcia tak ju pekne zhlboka predychaj...a pomaly dychaj nosom nadych ustamy vydych....žiadne rychlovky bo ja som to robila a potom som bola vela okysličena a začala sa mi točit hlava a trpnut ruky je to neprijemne daj si na to pozor....
jaj myslim na teba moja drž sa a neboj zvladneš to...maš aj epi?bo ja som šla bez a keby mi pri tych poslednych 15 minutach kontrakcií povedali že ked mi odrežu obe nohy to prejde bez vahania by som im to dovolila len nech to prejde...nestrašim ta....nie je to zamer len chcem aby si si uvedomila že toto skutočne ešte nič nie je a bola pripravenaá na večšiu bolest....ale to vydržiš stoji to za to neboj myslim že večer bude mužik už pisat že mate drobca.... 😉
ale ak by si už skutočne šla daj vediet
a využivaj sprchu a horucu vodu a fit loptu...ja som si ju dala do sprcha a hopkala na nej a horucu vodu na bruško a križe bola som tak cely čas je to ulava nie je to take intenzivne.....ale to len ak ideš bez epi....ak s tak to vraj nebude take bolestive....
a šitia sa neboj nie je to take hrozne teda aspon u mna ja som pri tom normalne zaspavala....

ninny
17. jún 2009

mausy, ďakujem za rady, si poklad.. ja sa bolesti nebojím... viem, že po nej príde ten najkrajší dar... 🙂 len sa už neviem dočkať... a príde mi zvláštne.. že od tej štvrtej rána mám kľud... žiadna kontrakcia.. proste nič.. okrem toho, že ma trošičku pobolieva chrbát, tak mi je veľmi dobre...

ninny
17. jún 2009

a ešte niečo.. cítila si pohyby maličkej aj počas alebo medzi kontrakciami?

ninny
17. jún 2009

a EPI nechcem 🙂

berus222
17. jún 2009

stastickova neviem, ci je nieco z tvojho planu realne. myslim, ze ta nastrihnu, ale radsej, ako sa roztrhat. mne maleho neprilozili, ani neukazali ako cerstvo narodeneho. az ked bol umyty a obleceny do erareho, tak nam ho ukazali. a mohla som si ho obliect do svojho az po prvom kupani. aj tak vyzeral. alergia jak svina.

berus222
17. jún 2009

ninny, drzim palce. mne horuca sprcha nerobila dobre. tocila sa mi z toho hlava a bolo mi na odpadnutie. a furt ma nutili byt v sprche. nerob nic, co ti nebude robit dobre.

kocurko1
17. jún 2009

Cauko. Ja potvrdzujem, ze predychavanie v sprche perfektne uvolnuje, tisi bolest a zrychluje kontrakcnu cinnost. Este doma po takej sprche sa mi upravili kontrakcie na frekvenciu 5 minut a trvanie 30s. Nas uz domov neposielali, epiduralku sme mali, sprchovala som sa aj v nemocnici na uvolnenie, ani sme dlho netlacili a do 3 hodiniek od prijmu sme to mali za sebou 🙂 Viem, ze kazdy porod je individualny, na bolest sa treba pripravit, kazdemu nieco ine zabera, hlavne treba pocuvat co hovoria asistentky a lekar.
Mne sa za to odvdacila nasa bambulka. Hned po porode mala uplne cistu plet, ani jeden flak. Este teraz, ked pocuje sprchu, sa uplne ukludni.
Tak vam prajem, aby ste sa pri porode citili tak dobre ako ja a manzelom. Kazdemu, kto sa pyta, si to nevieme vynachvalit.

lenorka11
17. jún 2009

ninny aj ja som rodila bez EPI je to tažké ale dá sa to zvládnuť, doktor sa ja pýtal či chcem EPI ja som povedala že zatial nie, bol rád lebo že ženy ktoré majú EPI zle spolupracujú ndokážu tlačiť keď im kážu.
zvládneš to, ja som myslela že to nedokážem a dokázala som, tesne po porode som cítila strašnú úlavu a šitie to už nič nie je až na to že ja som mala pri šití zimnicu ale tú som mala aj pred porodom počas kontrakcíí.

amsi
17. jún 2009

ahojte, ak by som chcela epi, kedy sa vlastne pichá? musím prejst aj nejakým školením alebo vyšetrením, ak by som ju chcela?

ninny
17. jún 2009

baby, ste zlate, ďakujem... 🙂 len by som už fakt bola veľmi rada keby sa to rozbehlo a už neskončilo... vlastne skončilo.. ale pôrodom 🙂 vôbec nerozumiem tomu, ako je možno, že som mala takéto silne pravidelne kontrakcie 8 hodín.. a teraz nič.. od štvrej rána už ani jedna kontrakcia.. myslite, že je to v poriadku.. nemali by sme ísť pre istotu do nemocky?

lenorka11
17. jún 2009

ninny a cítiš pohyby?

ninny
17. jún 2009

lenorka, áno 😉

daniela29
17. jún 2009

Ahojte, tak sa hlásim po poradni. Nič nové - bránka otvorená na 2 cm, hlav.nalieha na vchod, pošvové klenby voľné, zrelý nález, prietoky v norme, plodovej vody dosť (opis z lek. správy). Vyšetrovala ma Dr. Štefánikova
Opäť mám prísť v piatok - ak dovtedy nič - ale vraj to nevyzerá.........
Ninny tak ak dovtedy nepôjdeš tak sa možno stretneme..ale ty už asi budeš mať po tom 🙂 Ako sa cítiš teraz?
San, ty čo si vybavila?

ninny
17. jún 2009

daniela ahojky, ja sa cítim skvelo.. po kontrakciach už ani chýru ani slychu.. vyzerá to tak, že sa uvidíme na poradni v piatok... ale keď už si otvorená na 2cm a malý nalieha hlavičkou.. tak už by to nemalo byť dlho, nie?

ninny
17. jún 2009

a so san si sa nestretla? 😉

daniela29
17. jún 2009

podľa mňa nie, ja som bola u Štefánikovej a ona hovorila že ide Čechovi - on tam aj behal po chodbe tak neviem kde potom vyšetroval...............
aj ja som si myslela že už by to nemalo byť dlho a povedala mi že zatiaľ to na pôrod nevyzerá 😒

ninny
17. jún 2009

daniela, aj sono Ti robila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre