Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

bubadlo27
13. okt 2008

ahojte,
k tym monitorom dychu 😉

aj v Trnavskej porodnici poziciavaju monitory na pol roka za 1500 SK, ani by som to nevedela, len ked sme odchadzali domov , mi sestricka ponukala 🙂
ale potom uz za tu cenu by som si kupila ja novy a mala ho na furt 😉

debbie
13. okt 2008

Baby je tu niekto ..... ☹ kde ste všetky?zajtra idem do poradne som zvedavá ako nám to dopadne...

debbie
13. okt 2008

Asi prídem ešte nakuknúť okolo osmej idem žehliť aj ked sa mi moc nechce ale same sa to neožehlí.... 😖

soncam
13. okt 2008

Debbie ako žehlenie? Ja mám pár várok za sebou. Aj dnes idem žehliť jednu ale malé ma tlačí a neviem s čím, buchnáty cítim dole a toto je do rebier. žeby hlava? Bude tvrdohlavé? Ja som chcela kúpiť od kamošky ten monitor. Keď som si dala do vyhladávača monitor dychu našla som tam aj odkaz na stránku koníka a tam mali maminy rôzne názory boli to skôr češky vraj im falošne pípal Tak neviem. Maminy sa potom ešte viac báli.

debbie
13. okt 2008

Ajoj soncam, kedy sa budeš baliť do porodky, o tom falošnom pípaní som aj ja čítala...

soncam
13. okt 2008

Debbie ja mám tašku zbalenú odkedy ma prepustili z nemocnice teda od júna. Kedže som už predtým bola v nemocnici tak som povedala že sa ani nevybalím lebo som sa bála aby som tam nemusela ísť zase. Prvý krát som sa balila o pol 2 v noci a druhý krát o pol 2 po obede.tak som zbalená ale tiež rozmýšlam kedy zbalím malému vecičky.

tesorino
14. okt 2008

ahojte, tak ja som bola tiez racehj skor zablena az by nieco, balila som sa v osmom mesiaci asi na zaciatku a potom som iba dokladala co by sa mi este zislo 😉

sissik
14. okt 2008

blahozelam petusi a prajem skore zotavenie 🙂

soncam
14. okt 2008

No baby vy ste ale ranné vtáčatá

lyongirl
14. okt 2008

Ahojte maminky a budúce maminky,
ja by som napísala pár slov k tomu monitoru dychu. Nám bol v nemocke odporučený, keďže malý bol prečasniatko, teda priamo dr. povedala, že malý je ok a nepotrebujeme ho, ale ja som o ňom uvažovala už ako tehulka a keď sme si doniesli 2 kg drobca domov, tak som bez Nanny týždeň nespala, až sme ho kúpili. Vyšiel nás 3800 Sk a používali sme ho rok a potom za 3000 Sk predali, čiže rok používania za 800 Sk je pre mňa ako keby zadarmo, keďže malému zachránil život. Radšej nech pípa poplašne, ako sa zobudiť a zistiť, že dieťa mi nedýcha. Ale poplašne nám ani nepípal, iba 1, možno 2 x, ale malinký si spokojne spinkal, čiže Nanny budeme kupovať aj teraz pri druhom, ale keďže to ide cenovo veľmi dole, tak kúpim z inzerátu nejaký pol roka používaný, nech má ešte aj záruku. Po záruke nám dr. v nemocke neradila kupovať, pretože povedala, že je vidieť opotrebovanosť a falošné pípanie. oni na JISke s tým majú skúsenosti.

debbie
14. okt 2008

Ahojte babenky, sme po kontrole a sme v poriadku... 😀 len ma zaskočila dr. že mám prísť až za mesiac a potom už budem chodiť každý týždeň....zase sa budem mesiac strachovať či je všetko ok...
Tak ked poperiem, potom sa pobalím dám si to len na jedno miesto do tašky to nahádžem raz-dva...nie? Dnes nemám nič na pláne tak si odpočiniem,lebo noc nebola bohvie čo, a na večer si plánujem druhú várku žehlenia...
Tes ideš zajtra cvičiť, už ti je lepšie? 😅

zuzanikaaa
14. okt 2008

ja som si kupila monitor od kamosky a tiez velmi odporucam. mame s manzelom kludny spanok. zo zaciatku som sice robila doma trochu poplach, ked som malu vybrala z postielky a nevypla monitor 🙂 ale uz som sa to "naucila" 😀 no ale vcera v noci sme mali poplach zas. Spime a naraz to zacalo pipat... som hned vyskocila, zazala, pohybala s malou a ona sa chvalabohu zamrvila tiez... potom som si vsimla, ze je nejaka vykrutena, polku tela mala uplne pri tych mreziach. A ta podlozka (monitor) je asi v strede postielky. takze nelezala na tom, preto to nezaznamenalo asi ziadne dychanie a zacalo pipat. Potom som na nu este asi polhodinku pozerala ci dycha 🙂 sme sa riadne vyplasili...

debbie
14. okt 2008

Baby kde ste všetky..... ☹
Tak už je ožehlené odpočívame pri časopise.... 😀 popíjame čajíííík takú pohodičku som si urobila.

tesorino
14. okt 2008

ahoj debie tak uz som tu, bola som na dome a teraz uz papam, taka som bola vyhladovana ze som nevidela 😀 ale ten cajik si idem urobit aj ja 😉 ja mam tu tiez zehlenie, ale som sa k tomu dnes nedostala, ale zato som si poskladala prebalovaci pult 🙂

tesorino
14. okt 2008

debie, zajtra ideme cvicit, mozno mi to aspon urychli porod, uz by som to chcela mat zasebou ako peta 😀

debbie
14. okt 2008

Ahoj tes budem sa tešiť ja sa potrebujem trošku ponaťahovať.... 😀 vy tuším staviate a kde v hc?

debbie
14. okt 2008

Pánečku som sa zatriasla práve dávali v správach mamičku čo porodila na urade práce a paničky úradníčky ju odrodili to bola masarina pod ňou krv aj s placentou čistá zabíjačka..... 😖 tak toto by som zažiť nechcela teda.... 😨

tesorino
14. okt 2008

ano staviame v hlohovci, v sobotu som tam zametala cely dom a natierala penetou 😀 som sa narobila a porod nic 😒

tesorino
14. okt 2008

debie, tak aj ja som to videla v spravach, no dufam ze na mna to tak rychlo zase nepride ☹ ja chcem ist do porodnice 😅

lyongirl
14. okt 2008

čaute baby, čítam, že pijete čajíky, aké pijete? Ja som dnes popozerala čaje, čo máme doma a v každom som našla jednu bylinku, čo sa v tehu nesmie a pijem ich v podstate skoro od začiatku tehu. Len taký obyčajný čajík mi nechutí, ja miešam aj viac čajov dokopy, lebo varíme doma na litre 😀

debbie
14. okt 2008

Lyon ja pijem bilinkové čaje sama si ich trhám suším a pijem mňamky tiež pijem na litre čajíky lepšie ako malinovky...nie?...viem čo môžem a čo nemôžem ani nemám doma tuším len šalviu...ale tú pije len muž....teraz lebo je chorý.. 😖 a najviac ma mrzí že ked budem kojiť, nemôžem mätu a tú je milujem hhihi

tesorino
14. okt 2008

lyondgrl ja som bylinkove racej nepila lebo som sa bala aby tam nebola bylina so stahujucimi ucinkami, tak len cierny, ale nie moc vyluhovany 🙂 ale teraz pred porodom pijeme cajik s ostruziny malinovej ktora zvlhcuje porodne cesty a vraj ulahcuje porod, ale pije sa az od nejakeho 30tt, ja som tiez taka cajikova, kavu som nikdy nemusela 😀

lyongirl
14. okt 2008

tak ja pijem tiež bylinkové, lenže v jednom je tá mata a ja ju tiež milujem a čítala som, že sa v tehu nesmie, takisto škorica, tú mám v druhom čaji a aby toho nebolo dosť v treťom mám zrovna ostružinu malinovú. Už mi zostal len feniklový a ten mi samotný nechutí, tak asi budem musieť popozerať v obchode nejaké čaje. ja mám najradšej také, kde je viacej byliniek, nie len jedna.

sissik
15. okt 2008

lyongirl a ovocne caje mas rada? take mozeme 😉 s bilynkami naozaj v tehu opatrne, upozornovala ma na to aj sesternica, ktora je farmaceutka a zaujima sa aj o bylinky

tesorino
15. okt 2008

dobre ranko kinderka 🙂 ako ste spali?? ja strasne tak ma boleli krize ze som si davala 2x horucu sprchu ☹ no aj tak nepomohlo

lyongirl
15. okt 2008

sissik, ľúbim aj ovocné, v podstate polovica čajov, čo mám doma je ovocných, ale obsahuje aj bylinky a zrovna tie, čo sa nemôžu, ale musím niečo omrknúť v obchode. Máme doma čaje Teekane a ja ich zbožňujem, no zrovna malinová, kde je tá malina, potom ovocno škoricový atď. Ešte pijem aj Rooibos, ten sa môže, ale ten mi toľko nechutí.

tesorino, žeby to už začínalo....? 😉 Držím palce, nech ti je ok

soncam
15. okt 2008

Ahojček. Baby ja pijem bylinkové čaje normalne ste ma nalakali. Môj malý býva často chorý a tak varíme tieto čaje na kvantá. Konbinujem pigi čaj + bylinkový čaj čo mi poradila známa z lekárne. Prezrela tam tie byliny a povedala že môžem. Krupičnú kašu jedine zo škoricou ale tú som nemala ani nepamätám. A keď mi je zle od žalúdka tak si uvarím mätový čaj ale to bolo asi 5 krát za tehotenstvo. Napíšte aké byliny nemôžme alebo čo ešte. mne teraz strašne chutí coca cola tak si ju sem tam dám. Už vyše 2 mesiacov raňajkujem rožky s obyčajným maslom a nesku, ktorú si zalejem do pol vodou a potom mlieko. Večera nehrozí aby bola sladká. Ani na sladké nemám moc chute. Viem že aspoň dva týždne pred pôrodom by sa nemali piť citrusové veci. V tehotenstve som sa vzdala nivy a tá mi už chýba. Huby nemám moc rada tak tie mi nechýbajú.

tesorino
15. okt 2008

lyon ja som pijavala cierny ale nenechala som si ho dlho vyluhovat, tak iba take slabe cajicky 😀
cierny nelubis??
no asi zavolam dokimu, ci sa mu nepridem ukazat, nie je to pravidelne proste stale bolia 😒

soncam
15. okt 2008

tes pokial cítiš pohyby nerob paniku doma je lepšie ako v nemocnici

tesorino
15. okt 2008

soncam, pohyby citim v pohode, len tie krize ale az dole jak panva keby to bola a take krcovite az mi to do noh vyraza ta bolest

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre