Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mayulka
30. máj 2008

ahoj gabuliik, tak potom daj vediet, ako si dopadla. Budem Ti drzat palce, aby si patrila medzi tie stastnejsie. Moj manzel taketo veci doteraz neriesil, ale po skusenostiach okolia je dost vystraseny. Najviac sa obavam toho, ze ked zaplatim 7000 nemocnici za vyber lekara, tak to aj tak nepojde do vrecka lekarovi. A ci mu nakoniec nebudem musiet dat este navyse. No som vazne zvedava, mam este cas, ta budem robit prieskum, co je najlepsie.
Inak k tym prsnikom, sestra bola so zapalom po porode asi tyzden naspat v porodnici v BA a na pohotovosti ju odbili, ze to nic nie je a to mala 40 a hnisave rany. Co na to povedat. 🙄

gucz
1. jún 2008

ja som nedávala nikomu ani korunu, nestihla som, rodila som predčasne a ak by som aj rodila v termíne, nedala by som nič.
Radšej minúť 7000,- na dieťatko ako ich vyhodiť do luftu. Odrodila ma pani doktorka Kovačičová, nemôžem sa sťažovať, bola milá, chodila ma kontrolovať každé ráno na vizite a je veľmi ľudská, príjemná a chápavá pani doktorka. A ak sa to tak zoberie normálne rodiace mamičky sú v pôrodnici 4 až 5 dní, tak by som si z toho pobytu nejakú veľkú hlavu nerobila, veĎ o chvíľu ste doma. Ja som v Trnavskej pôrodnici strávila vyše tri týždne. Nemôžem povedať ani jedno krivé slovo. Samozrejme sa stalo, že mi sestrička trebars odvrkla na otázku, ale to sú predsa tiež len ľudia a majú svoje muchy. Aspoň ja to tak beriem. A tie čo vás to ešte len čaká, ak budete mať nejaký problém ako kojenie, zápal, bolesti treba sa ohlásiť, trebars aj 10x. Ja som si napríklad vypožičala aj odsávačku na mliečko

zabkatt
2. jún 2008

mayulka tak o tomto som sa s manželom tiež bavila, že ktovie ako to je, keď zaplatíme tých 7000sk, tak či dať aj doktorovi, alebo oni mu tie peniažky dajú o čom pochybujem. 😝

jajka38
2. jún 2008

Baby,tých 7000,- sa delí!!!!A to 2000 ide špitálu a 5000 ide lekárovi.Gabulík, a sestra mala aj teploty,ked píšeš o zápale?Lebo zápal prsníkov je spojený s teplotou.Ked to bolo bez teploty,tak sa jej určite len rozbiehala laktácia.Vtedy neskutočne bolia prsníky a treba len dobre mlieko odsávať,nahrievať prsia a podobne.Takže je to ozaj normálne.

gabuliik
2. jún 2008

Jajka38,teplotu sestra nemala,ale mala tam úplne krvavé rany na tých prsiach. A mám taký pocit,že to neni normálne. Mna pri dcére tiež boleli prsia,ale nie moc a nemala som tam krvavé rany. Keď mi to ukázala až mi zle zostalo.

gucz
2. jún 2008

krvavé ranky nie sú zápal prsníka, ale ak dieťatko nieje správne prisaté, ak nie je technika dojčenia správna, alebo ak si žena odsávačkou moc odsáva mliečko. Mne na to pomohol krém na bradavky od aventu, stojí okolo 500 sk, ale je veľmi účinný, to mi poradili v pôrodnici a pomohlo mi to

tehulka4
3. jún 2008

ahojte maminky a buduce maminky.....pomaly sa budem casom pridavat aj aj k vam a tak uz teraz studujem co ma bude cakat v trnavskej porodnici...ako to tak sledujem, tak nic moc..ale tak tych par dni by som to tam mohla vydrzat.. kolko tam asi budem musiet byt???..inak to asi budem jedina co bude rodit akurat v septembri v trnave..no parada..

petulienka
3. jún 2008

tehulka4,

neboj sama tam urcite nebudes a ked bude vsetko ok, ak tvoje mailcke nebude mat ziadne komlikacie ani zltacku tam na piaty den od porodu ste doma 😉

petulienka
3. jún 2008

a inak da sa to tam vydrzal, dolezite je sa hodne pytat a prekusnut nalady sestriciek, inak ja sa nemozem stazovat okrem tohto asi na nic.

kukona1
3. jún 2008

baby myslím že to tam neni až také hrozné aj ked som rodila pre dvomi rokmi 😉
,,budúce rodičky,,nemyslite na to čo ste počuli a čo vás čaká či dobré alebo zlé,myslite na to bábetko,ako už bude na svete a pojdete domov.Neznepríjemnujte si porod a nestresujte sa vopred ani dieta 🙂
ja som bola v nemocnici na rizikovom 6 mesiacov a po porode 2 týždne a na nič iné som nemyslela len to ako už pojdem s malou domov 😉

stankatt
3. jún 2008

Ahojte, tak bola som na exkurzii v TT porodnici, a mam celkom dobry pocit. Ta sesticka co nas sprevadzala bola mila 🙂 A tie 4 dni tam vydrzime. 🙂 sak sme neni padavky 😉
A tiez nebudem davat peniaze, zaplatim si len epidural.to je 2800,-

luc22
3. jún 2008

ahojte babenky...
tak dnes som bola na poradni....zajtra nastupujem na prijem..a vo stvrtok budem mamina...tak drzte palceky 🙂

tehulka4
3. jún 2008

stankatt, a to si bola na tej exkurzii nejak sama alebo to robia na odporucanie tvojho gynekologa a ko vyslovene exkurziu pre viacere maminy alebo ako to je??

gucz
3. jún 2008

exkurzia je pre viaceré maminky, volakedy to bývalo každý prvý pondelok v mesiaci myslím, mám taký pocit, že je to tam vyvesené na nástenke pri vchode. Ak nie, treba sa spýtať piamo na šestonedelí, alebo svojej lekárky. Ja som exkurziu nestihla, ale sama som jednu zažila, keď ukazovali maminám našu izbu (izbu matiek - pre mamičky detí v inkubátoroch). Vtedy tam tých skoromamím bolo asi 15.

stankatt, len aby Ti ten epidurál stihli dať. Ja som mala rýchly pôrod, kamarátke to nestihli taktiež dať, ale je to dobrá vec, môžeš sa viac sústrediť na tlačenie, aj keď v pohodke sa to dá zvládnuť aj bez toho. Ja som zatlačila asi 4x a malá bola vonku. Treba len počúvať čo Ti hovoria sestričky, zbytočne tam nerevať (míňaš si sily na tlačenie). Ja som nekričala vôbec, z vedľajšej pôrodnej sály ale išli také strašné zvuky, že môj manžel mal smrť v očoch 🙂 . Chudák, sa spýtal doktorky že čo tam vedľa robia a ona že to isté čo my 🙂 😉 🙂

sylverka
3. jún 2008

Stanka TT no jasné že to tam vydržíš neboj držím palčeky aj luc 22 daj potom vedeiť budeme na teba mysleť 😅

zuzana2409
5. jún 2008

Ahojte, ja som rodila v TT nemocnici pred 6 tyzdnami. Mala som zajednanu Dr. Stefanikovu cez zmluvu s nemocnicou( 7000Sk), zaplatenu epiduralku vopred a mala som to stastie na nadstandartnu izbu (1000 Sk na den).
Po predoslom porode v londyne, kde to vsetko trvalo vyse 40 hodin som chcela vsetko rychlo a mat dobreho doktora, co ma velmi ukludnilo. Musim povedat, ze doktorka bola super, vsetko k veci, nemazli sa s vami a vsetko povie narovinu. O 1600 hod som dostala slabe bolesti , o 1800 uz som bola na prijme, o 2030 som dostala epiduralku, ktora zabrala ale citila som stale slabe kontrakcie kt. sa dali lahko predychat, ale o 2115 som dostala nenormalne bolesti kt. sa nestupnovali a o 2130 som uz lezla na stol a o 2140 bol maly vonku.
Vobec som etusila, ze by som mohla tak rychlo pdrodit. Sestricka pri porode bola super, mila a usmiata, Anasteziologicka tiez velmi prijemna ( mlada brunetka, neviem uz jej meno) a pomohla mi velmi pri kontrakciach ked zavadzala epiduralku, drzala ma za ruku a rozpravala na ma.
Na sestonedeli si takisto nemozem stazovat na sestricky ani doktorky, pytali sa co potrebujem, viac nez som si priala. Samozrejme , ze som stretla na jednej zo smien aj menej usmievave 2 sesricky, ale pracu si splnili.
Porodila som v nedelu o 2240 a pustili ma vo stvrtok rano.
Maly mal alergiu na ich pradlo, bol cely flakaty na tvari a na hrudniku, ale to nevadi, ked pridete domov tak ich vykupte v otrubach ( kupite ich v obchode pre zdravu vyzivu) a urobi to fakt zazrak ako mi tvrdili. Taksto chytil maly aj tu infekciu streptokoka , na 5. den po richode z nemocnice. Sledovala som ho ahned ako sa objavil 1. pluzierik, som volala pediatricke lebo bol piatok, ci nas pocka v ambulancii aby mi ho hned pozrela a dostala vodicku na potieranie s antibiotikami. Povedala, ze ak by sa vela pluzgierov spoijlo a bolo b ich vela, vted je treba prist a nasadit pralne antibiotika. Ale povedala, ze za rok ma asi 3 pripady. Deti to neboli a ak placu a nespia, to nie je z tej infekcie. Preslo to za 5 dni.
Jedie, co by nemocnica mala zmenit, je strava ako to vsetci vieme. Tie co sa tam chystaju, nezabudnite, ze v stredu a v nedelu je sucha vecera, otrasna. Suchy salam a chlieb. Navsteva vam moze priniest jedlo a mate tam aj na chodbe chladnicku.
Takze tie co sa tam chystaju, zelam vela stastia a tie co su si neiste, tak nemocnicu odporucujem. Idealne to nebude nikde, pokial nebude sukromna, dolezita je starostlivost o vas a vase dieta. A na to som si stazovat nemohla.

mercy29
5. jún 2008

pre zuzanu2409: ahoj, mozes mi prosim ta napisat ako sa vola ta vodicka? Moj maly ma dnes tyzden, a vcera pri kupani som si vsimla pluzgieriky pri krku. Tiez mal infekciu z pradla. Z nemocnice mi dali Pamycon a tiez doporucili kupit otruby alebo hypermangan. Diky 😉

januarova
5. jún 2008

mercy29, ked ma maly pluzgieriky, tak to nebude z pradla, ale ta streptokokova infekcia. zavolaj si svojej pediatricke, alebo tam s nim chod. moj maly to mal tiez takmer pred 2 rokmi hned po porode, len vtedy to este nebolo take zname. cize ano nasa dr. nevedela co to je, mysleli ze potnicky z tepla, tak sme chodili po koznom, az za 2 dni poslali z nemocnice telegram pediatrom v TT, ze je tam infekcia a ako sa prejavuje, treba pri tom brat atb a neliecen to moze sadnut na oblicky, lebo sa to usadza v mocovych cestach. takze pozor na to a radsej si to prever, aby sa malinkemu nic nestalo.

tehulka4
5. jún 2008

zuzana2409, tiez by som k porodu chcela dr. stefanikovu..mam sice este trochu daleko,a le ten cas uteka prilis rychlo.. je naozaj taka dobra sludskym pristupom ako som na nu uz velakrat pocula??

lyzenka
5. jún 2008

jé tehulka,

ja som mala termín 21. ale októbra...a presa sa narodil v septembri...25. ... :O)a to som si isla estelen vybavit na druhy den Stefanikovu a zrovna v ten den som nic netusiac isla rodit... :O))

tehulka4
5. jún 2008

jeeeeej, lyzenka, teba som tu teda necakala..takze ty uz mas aj drobcurika...a to sme mali este aj svadbu v rovnaky den.. 😝

lyzenka
5. jún 2008

náhodičky... 😀

tehulka4
5. jún 2008

aj take nahodicky existuju... 😉 a to som ta tu voobec necakala ze ta tu anjdem..a zrazu kuknem do albumu a no toto, vy uz mate doma velkeho chlapa.. 😉

mayulka
5. jún 2008

zuzana2409, celkom si ma potesila o tej tvojej rozsiahlej informacii o porode a o vsetkom okolo toho. Dobre sa to citalo, az sa mi nechcelo verit, ze pises o TT porodnici. Doktorku Stefanikovu nepoznam, ani nikto v okoli, myslis, ze ma zoberie, ked jej iba zaklopem na ambulanciu?Aj my sme s manzelom rozmyslali, ze to skusime cez tu darovaciu zmluvu a mozno ten nadstandart, ale zatial nie som hlavne ja presvedcena, ci to bude v TT nemocnici.

tehulka4
5. jún 2008

mayulka, neviem k akemu gynekologovi chodis, ale aj tak nejaky mesiac ciako pred porodom posielaju rodicky do nemocnice, takze tam by si sa skor mohla spytat ci by ta tvoj gynekolog nemohol poslat k stefanikovej..

bubadlo27
5. jún 2008

ahoj tehu,
tak aj my sa pridavame do chlapcenskeho oddielu 🙂
a dobre si napisala, asi mesiac pred porodom uz chodis na poradne do nemocnice, vacsinou k cechovi, ale da sa aj inde 😉

tehulka4
5. jún 2008

bubadlo, ahojky... 😉 no super, ze som sa nemylila...mam to nejak z pocutia, len som nevedela tu dobu pred porodom..a ty budes rodit v trnave??? tak konecne niekto, kto bude mozno rodit v tom septembri so mnou... 😉

bubadlo27
5. jún 2008

sak, ja s tebou uz ratam 😉
len dufam ze sa nepoponahla tak ako sofii, tam mala termin 11.9 a uz 4.9 sa hlasila 😉
ty si vybavis stefanicu?

tehulka4
5. jún 2008

bubadlo, tak to sa este uvidi..ja mam sice termin ze 21.9, ale je mozne ze pojdeme uz 15.9., ale ved uvidime..spolieham sa na to, kedze som prvorodicka, ze budem mozno este aj tyzden dva prenasat...taze ak sa to podari v septembri budem rada.. 😀
uvazovala som nad nou...kamosky, ktore rodila si ju veeeeelmi chvalia..tak teraz neviem..myslela som ze cecha, ale teraza som fakt napochybach..

bubadlo27
5. jún 2008

ja s nou nemam dobre skusenosti, tak ja sa bez nej obidem 😉
ja asi cecha , ale som este nerozmyslala, a nechcem nadstandardku, ale chcela by som aspon tu izbu kde je vecko a sprcha, tusim 14 to je, som tam bola s malou a parada 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre