Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

ivca17
4. jan 2010

ahoj zizana710.. co hovorili na tom dni otvorenych dveri? dali vam aj nejaky zoznam co si treba priniest? dik za info 🙂

isabelah
4. jan 2010

Ahojte žienky,
ja mám TP 9.2.2010, takže sa pravdepodobne s niektorou z vás aj stretnem v pôrodnici. Je možné, že sme sa stretli aj na prehliadke pôrodnice v decembri - ak ste tam niektorá boli, pamätáte si ten nával 😲 . Ja už jedného synčeka mám, bude mať v marci 4 roky, ale nerodila som tu. Rodila som v NOvej Bani, pretože odtiaľ s manželom pochádzame a bolo to super. No, bohužiaľ nám tam zavreli nemocnicu, takže už veľmi na výber nemám a tak nebudem vymýšľať a budem rodiť tu v TT. Je to aj ťažšie vymýšľť iné mestá, keď mám už doma dieťa a sme tu sami.
Nechystám sa zatiaľ ani si predplatiť nejakého konkrétneho Dr., lebo ke´d som videla, koľko nás je v podobnom štádiu, bojím sa, že aj tak bude rodiť naraz niekoľko jeho pacientiek naraz.... Najviac sa však obávam toho, že nebude dostatok postelí na šestonedelí a že nebudem ležať na tom istom odd. ako naša princeznička. ja som teda dosť emotívna a citlivá žienka a dosť zle znášam takéto veci a pamätám si, v akom psychickom a fyzickom stave som bola po prvom pôrode. Dosť hrôza.... Prvý pôrod pritom prebehol hladko, prijali ma večer 8. marca okolo pol deviatej, hneď mi odtiekla polodová voda a o 00:05 už 9.marca bol synček na svete. Stačili tri zatlačenia, no to šitie.... ☹ ☹ ☹ absolútna katastrofa. Neviem si predstaviť v takom stave potom behať kojiť bábätko z iného oddelenia každé dva hoďky... Môj synček bol aj tak hladný častejšie a vlastne som ho prvé dni kojila takmer bez prestania, lebo mi zaspával na prsiach, tým pádom sa nenajedol, potom bol stále hladný... a to som ho mala vedľa seba v postieľke. No, budem hádam myslieť pozitívne radšej a budem veriť, že sa pre mňa posteľ nájde a budeme sa aj s mojou maličkou princezničkou cítiť ako ľudia. 🙂

teraz v piatok, teda 8.1. idem naposledy k svojmu gynekológovi a potom ž budem asi chodiť do poradne do pôrodnice, tak sa tam možno stretneme 🙂 - volám sa Viki a budem rada, ak sa tam osobne zoznámime 🙂 .

petula162
4. jan 2010

zazalienka:ako terarz prepac ale chces povedat ze ja som sa chovala dr drzo preto mi hned zacal tykat??hmmmmm?nemyslis ze si ma urazila....myslis ze ja sa neviem chovat slusne a neviem co sa patrííí a bola som tam prvy krat tak som sa snazila byt na kazdeho mila lebo som nevdela kde je sever...ja som nenapisala ze je zly doktor ale ze sa ku mne drzo choval hned mi zacal tykat atd...takze prepac...dnes som bola v tt na dalsiej pordne ako to ze dr Deckou mi nezacal hned tykat????to som sa snzila napisat ze sa ku mne choval ako jedno hovado drze .....ale kazdy mame svoje dni tak prosim ta nepis ze sa choval podla toho ako som sa chovala ja.dakujem!

zazalienka
4. jan 2010

petula162: stačí mi Tvoj písomný prejav.. to mňa nemôže uraziť.. no comment..
uvedom si, že výrazy ktoré používaš nie sú vhodné.. inak admin tému zamkne.. pokiaľ sa tu nebudeš vyjadrovať slušne ..
no a k tomu správaniu.. písala som to o sebe.. že sa nesprávam drzo a povýšenecky.. a zatiaľ som nezažila také správanie ani z opačnej strany.. ja tých ľudí potrebujem, bez nich neporodím.. veď si ani nevedela ako sa ten lekár volá čo sa k Tebe tak " správal" .. evidentne si sa ani len nepozrela na papier ktorý Ti dal, kde je jeho pečiatka a meno.. za druhé: vyjadruješ sa tu k lekárom, ktorých si v živote nevidela, nepočula o nich.. jedna je masárka, druhá zlá.. a poriadne ani nevieš o koho sa jedná.. lebo niekto pochválil jedného, tak ostatní sú zlí.. radím Ti, preštuduj si fórum, ako to tu chodí, nájdeš tu veľa info o lekároch, prípadne sa popýtaj.. za to nič nedáš..

isabelah: noo aj ja som bola dnes prekvapená, koľko mamičiek bolo na poradni.. vyzerá to na plodný január🙂 hádam sa do tej pôrodnice pomestíme🙂

lulupopo
4. jan 2010

isabelah ja si ta pamatam z exkurzie v decembri v nemocke... som este kukala, ze ci si to ty Viktoria...a si to teda ty.... tvoj maly ma uz 4 roky, ten cas leti, naposledy som ta stretla ked si bola asi v 7 mesiaci ked si ho cakala... ja mam zatial termin porodu 3.3. 2010 -inak pozname sa z VS /chodili sme na rovnaky odbor, ty si koncila o dva roky skor/.... tak sa tesim, ze som ta tu nasla, casto som rozmyslala, ci ste ostali v TT, alebo ste niekam odisli prec, kedze som ta dlho nevidela...

isabelah
5. jan 2010

Ahoj Lulupopo,
som rada aj ja, že sme sa stretli, aj keď sa priznám, že asi neviem presne ktorá žienka si... Ak by si mohla, pošli mi nejaké foto, nech si spomeniem.
A ako si s prácou? Podarilo sa Ti uchytiť niekde s našim odborom? Ja som ťažký idealista a stále dúfam, že raz sa ešte k tomu dostanem, no realita bude asi trošičku iná a hlavne po toľkých rokoch doma... Ja som otehotnela hneď po štátniciach v roku 2005 a odvtedy som doma kvôli synčekovi a teraz chcem aj s Isabelkou byť toľko doma, opláca sa to kvôli deťom 🙂 . A čo si budeme hovoriť, dnes sa práca hľadá ešte ťažšie ako pred 4-5. rokmi, nehovoriac o mojich požiadavkách - pracovná doba prispôsobená deťom, práca v TT alebo blízkom okolí a najmä v našom odbore... A navyše mám pocit, že už ani nič neviem 😒 . NO nič to, my ženy to máme v tomto dosť ťažké, nejde všetko naraz.
Inak ja som mala so synčekom termín 1.3.2006, ale som prenášala až do toho 9.3., takže je ešte celkom možné, že by mohli mať s Tvojim Vincentom naraz narodky 🙂 . Pekné meno ste vybrali. A tuším tam cítim aj kus kunsthistórie... bude mať vzor vo Van Goghovi 😉 . Teda u nás je vzťah k umeniu a výtvarný talent asi to jediné, čo synček zdedil po mne, inak je to celýýýýýýý tatinko, asi tak na 250%, najmä fyzicky. Vždy som sa smiala, že ja určite nebudem mať blonďaté a modrooké dieťa a bum, Leonko má blond vlásky, modré veľké kukadlá a bledučkú pleť 🙂 . Som zvedavíá už strašne na toto druhé klbôčko, aké bude... Prvá dcérka vraj býva po mužovi, tak možno budú obe deťulky po ňom a ja budem pomaly ako cudzí element v našej family 😀 .
Jaj no a veru sme ostali v TT, bývali sme Na Hlinách v byte, teraz už rok bývame v dome na KOpánke a plánujeme v TT aj ostať. Manžel má prácu v BA (najskôr pracoval vo Viedni, každý deň dochádzal) a celkovo je tu viac možností a čulý život oproti nášmu rodisku. tam chodíme radi kvôli oddychu a krásnej prírode, ale sme skôr mestskí ľudia a naše rodné mestečko je pre nás už dosť malé 😉 . Nám sa tu žije dobre 🙂

lulupopo
5. jan 2010

Isabelah,
ja robim v odbore- viac ti mozem napisat cez sukromnu postu 🙂 , ale je to fakt tazke.... takze si tiez cele dni doma sama s malym, kedze Ti manzel dochadza za pracou... a ako vidim, tak zmyslate velmi podobne ako my🙂...Vincent nas napadol tak spontanne, az neskor nam dosli aj ine asociacie ako spominany van Gogh.....
a vy budete mat pekny parik chlapceka a dievcatko.... to by bolo este pekne, chlapcek cely tato a dievcatko po maminke...

bubinkaaa
5. jan 2010

ahojte.....dievcata, neviete nahodou niektora:kolko berie penazi Mudr.Cech, ak by som ho chcela mat pri porode????den "D" ma caka v aprili, a tak premyslam o tom, ci si ho mam zaplatit alebo len ponechat na nahodneho lekara ??hm......dikes za odpovede....mozte aj internu postu

aotrnavska
5. jan 2010

bubinkaaa...kazdy doktor ma stanovenu rovnaku taxu,pretoze vymysleli novy system a to je zazmluvnovanie doktorov k porodu.spises zmluvu s porodnicou o porodnikovi pri porode a zaplatis 230 eur(7000 tisic sk,z toho ide 5000 porodnikovi a 2000 nemocnici)
keby som ti mohla poradit,nezazmluvnuj si nikoho...trnavski porodnici su spickovi odbornici a nemusis sa obavat,ze by sa malo nieco stat.jedine,ze prechovavas k dr.Cechovi vacsiu doveru a necches mat pri porode nikoho ineho.resp.sa s nim dohodni na dni,kedy ma sluzbu a ze v ten den by ti vyvolali porod(i ked pre mimco to nie je najlepsia alternativa).
drzim palce.

natasio
5. jan 2010

pre isabelah
ja mám termín o 4 dnii po Tebe a mám rovnaké obavy ako Ty. Tiež som bola v decembri na tom dni otvorených dverí a aj som v polovici odišla, lebo som skoro nič pre ten dav nepočula, tak sa mi zdalo zbytočné tam zotrvať. Taktiež nie som z TT, ale až z východu, nikoho tu nemám a ani nepoznám tu lekárov, tak to nechám na toho, na koho padne služba. Je to môj prvý pôrod, tak dúfam, že všetko dobre dopadne.

gucz
5. jan 2010

natasio neboj všetko dobre dopadne 🙂
ja si tiež nikoho nezazmluvňujem, nechám to na náhodu. Pri dcérke ma rodila dr. Kovačičová a bola som veľmi spokojná, tak dúfam že aj teraz budem.
Inak ten január bude asi fakt natrieskaný, čo tak sledujem v okolí 🙂
No a aj ja som bola na pohotovosti a ošetril ma dr. Hlávek a ja sa teda tiež nemám na čo sťažovať, práve že som bola prekvapená jeho milým prístupom, bol slušný, vyšetril ma riadne ..... ako už písala zazalienka, ani ja sa nemám na čo sťažovať.

isabelah
5. jan 2010

Ahojky,
Natasio, Gucz, tak rozmýšľame rovnako, že si nikoho nejdeme "predplatiť" 🙂 . Nechcem sa ešte viac stresovať a čakať, či ten môj Dr. bude mať naozaj vtedy čas...a aj tak sa môžem spoľahnúť len na názory cudzích žien a to nie je dostatočne relevantné, si myslím. Veď aj lekár má niekedy lepší, niekedy horší deň, aj sestričky, asistentky... všetci sú len ľudia a niekto má tú smolu, že natrafí na personál vtedy, keď je nálada pod psa, niekto iný zase opačne... Takže treba asi len dúfať, že nám sa to podarí prežiť v pohodičke a hlavne, že budeme my aj detičky v poriadku 🙂 .
NO a ja sa tiež čudujem, koľko zimných bábätiek bude v TT a okolí - január, február... tuším bol teplý apríl a máj 😀 😉 .

katulka2
5. jan 2010

Ahojte baby,
chcela by som prejst k Mudr. Stefanikovej do TT. Citala som tu na nu same chvaly, neviete mi povedat, kolko sa u nej plati, napr. pri prvej "navsteve", zato ze vas vobec zoberie ako pacientku, za prehliadku...? Za odpoved vopred dakujem... Katka

isabelah
5. jan 2010

Gucz, krásne fotočky máš v albume 😎 .

isabelah
5. jan 2010

Dievčatá, ešte otázočka - tie, čo chodíte autom do poradne v pôrodnici, chodíte priamo pred budovu pôrodnice autom, pustia vás na vrátnici? Alebo musíte zaparkovať pred nemocničným komplexom a ísť potom pešo? Ako to riešite? Mne sa teda už chodí veľmi zle a to je teraz sucho.. 😒

zazalienka
5. jan 2010

isabelah, nepustia ťa do nemocky autom.. ja chodím zadným vchodom, od kruháču cez bránu a prídem takmer k pôrodnici, je tam rampa, a vedľa nej je malé parkovisko.. zadná brána je otvorená myslím do pol štvrtej.. tam v pohode môžeš ísť..

isabelah
5. jan 2010

zazalienka, Ďakujem 🙂 🙂 🙂

lulupopo
5. jan 2010

baby ja vzdy na vratnici ked sa spytaju , ze kam idem, tak poviem do porodnice... a vzdy ma pustili...a idem hlavnym vchodom... ale ak by bol problem, tak ako hovori zazalienka, treba ist zo zadu

lulupopo
5. jan 2010

este k doktorom, ja si chcem zazmluvnit lekara...ale to je vysostne len pre moj psychicky pocit...ale v tt nemocnici je naozaj vela dobrych doktorov...

isabelah
5. jan 2010

Baby a čo si nosíte do poradne? Každý gynekológ má trošku iný systém, ja chodím k Dr. Ilavskému a nosím si prezuvky, sukňu, ponožky. Aký je systém v pôrodnici?

zazalienka
5. jan 2010

ja si nosím sukňu a šľapky.. nerada behám s holým zadkom a predkom.. 🙂))

berus222
5. jan 2010

nebojte, maju tam sexi modry zupanik 😀 😀

sissik
5. jan 2010

ja som vzdy chodila autom a raz som isla taxikom. vraj taxiky nechcu moc pustat dnu, ale pustili bez slova. porodnica je asi magicke slovo 😀
ked som bola na poradni, tak tam bola nejaka erarna cierna sukna velkosti asi S, teda tak na stehno.

isabelah
5. jan 2010

Díkesko babuľky. Sissik, možno to bol podväzkový pás 😀 😀 😀 , robia si z nás srandu, že Sko 😀 😀 😀 .

magnetika
5. jan 2010

Ahoj isabelah, ja mám rovnaký termín ako Ty 🙂 9.2.2010,ale presne ako píšeš, už teraz som unavená pri najmenšej prechádzke ☹ Konečne jedna duša, ktorá má rovnaké pocity ako ja, lebo už som si myslela, že som vadná. Keď som bola v pondelok /4.1./ a videla som tie tehotky, čo tam boli, no čo Ti poviem, bola som tam "najväčšia" 😀 a to tam boli dievčatá, ktoré majú za dva týždne rodiť 😅
Ja mám tiež vo štvrtok poslednú kontrolu u svojho gynekológa a potom idem už do nemocnice.
Ako to potom funguje tam, vyšetruje vás lekár, ktorý má práve službu alebo aký je systém ????

Ďakujem za odpoveď 😉

tintiniacik
5. jan 2010

Ahojte chcela by som vediet ci ma niektora vas zoznam co treba do porodnice v trnave dakujem

magnetika
5. jan 2010

Ja som si ho teraz v pondelok zobrala, inak je na príjme v Trnavskej pôrodnici nakopírovaný a nastrihaný tento zoznam, takže si ho tam každá mamička môže zobrať. Prepisujem, čo v ňom stojí:

Mamička:
tehotenský preukaz, preukaz poistenca, občiansky preukaz, sobášny list - kopia /ak si vydatá/, dohoda o mene dieťaťa
hygienické potreby - kefka, pasta, hreben, mydlo, menštruačné vložky / kupovala som si v lekárni, pýtala som si do pôrodnice/, matersku podprsenku, vložky do podprsenky
- uterák 2ks, prezúvky, šľapky do sprchy, toaletný papier

Pre novorodenca:
- jednorazové plienky /1 bal/
- veci pre novorodenca - košielka, kabátik, dupačky, ortopedické nohavičky, čiapočku si treba doniesťdeň pred odchodom z nemocnice
- v zime navyše deka, teplé oblečenie pre novorodenca

TOTO JE ZOZNAM Z PORODNICE,ja som dostala zoznam od sestričky kde boli uvedené aj 2 ks nočná košeľa, župan apod. čo keď som v pondelok spomenula pred hlavnou sestrou, ktorá nás sprevádzala po oddelení, tak sa zasmiala, že to netreba, všetko prádlo, či ja alebo bá bätko dostaneme nemocničné, takže tam netreba nič vláčiť. Tak som bola z toho trochu zmätená, čoho sa má potom človek držať......
Ja neviem, či si tam mám brať napr. odsávačku mlieka, cumlíky pre malého.....

sissik
5. jan 2010

ja mam zoznam, co som pozbierala z netu a rad od kamosiel. isla som tam asi s historricky najvacsou batozinou podla toho, ako vsetci hikali 😀
a mala som aj zupan, ale je tam tak teplo, ze ho budete nosit, ked pojdete von z izby. a to vydrzite aj v erarnom

mala som aj odsavacku aj cumlik

isabelah
5. jan 2010

Magnetika, tak sa tam možno stretneme, ak sa nám splní predpokladaný TP 😉 .
Ja si beriem to, čo je v tom zozname, ale beriem aj ortopedické nohavičky, bavlnené plienky a nejaké oblečko pre maličkú (niekto tu písal, že sa im tam deti povyhadzovali, tak radšej...), beriem jej dva cumlíky, nechcem, aby mala v puse nejaký erár 😖 a beriem jej aj kozmetiku - konkrétne sebamed detský syndet, olivový olej, gázu a lieh na pupček a vlastnú kefku na vlásky 😎 . Mám to všetko v jednom malom kufri aj s papučami, przuvkami, vložkami, plienkami, tampónmi a uterákmi a mojou drogériou, ktorej mám značne viac ako píšu v zozname 😀 , chýba im tam napríklad antiperspirant, krém, šampón, beriem si aj pleťové mlieko a pleťovú vodu, ušné tyčinky a aj maličký arzenál make-upu 😝 , nech sa cítim aspoň ako polovičný homo sapiens 😀 .No a beriem aj mobil, nabíjačku a niečo na čítanie.

zazalienka
5. jan 2010

isabelah, no teda výbavu máš slušnú.. bábätká umývajú v čistej vode, takže netreba žiadne mydlá.. tiež som mala nachystané, ale dnes som hovorila s kamoškou čo rodila pred dvomi týždňami.. tak som si zapisovala čo treba a čo nie.. ale napr. deku pre malého si mám zobrať.. obyč plienky a poštolky takisto netreba, vraj až po 4 týždňoch sa ide na ortopédiu prvý krát..
dudlíky beriem aj ja, a poradila mi zobrať len body, lebo majú obyč košieľky so zaväzovaním na chrbte..
ja sa tam teda maľovať nemienim, ani mať starosti s odličovaním.. za to sklo mi to stačí.. v nemocke je ešte stále zákaz vychádzania na chodbu, komunikácia len cez sklo a ten čudný telefón..
mobil a knižku beriem určite aj ja.. aj keď po sekcii budem umretá a šťastná že môžem zavrieť oči..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre