Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

danjelca
6. mar 2012

Dievčatá dá sa v trnavskej pôrodnici rodiť s dulou?
A kde by som sa mohla s nejakou zoznámiť?🙂

svetielkoand
6. mar 2012

@danjelca da, http://www.duly.sk/zoznam-dul/ tu najdes info a mozes tiez oslovit @dulkagabulka ktora chodi k porodom do Tt 😵

danjelca
6. mar 2012

ďakujem a s ktorou máte skúsenosti?
Napíšte pls ak ste mali niektorá žienka dulu so sebou🙂

vitana
9. mar 2012

baby, neviem, či je táto téma vhodná na moju otázku, ale neviem, kde by som sa opýtala..neviete náhodou, či ešte rodí dr.Štrbo? mala som ho aj pri prvom a rada by som aj teraz, inak neviem koho iného by som si vybrala, keď v nemocnici ich moc nepoznám..

veve16
10. mar 2012

@vitana ahoj, doktor štrbo už nerodí, je to môj gynekolog, ja som sa pýtala jeho sestričky a ona povedala, že už nerodí, nemá zmluvu s nemocnicou.

vitana
10. mar 2012

dakujem veve16,no moc si ma nepotesila,aj ked som to tusila.. a teba kto rodil,ak sa smiem spytat?mala si dohodnuteho doktora?

lyongirl
11. mar 2012

@vitana mňa teraz naposledy rodila dcéra dr. Štrbu, veľmi milá a príjemná mladučká doktorka, môžem len odporúčať 🙂
Ináč ono je to ťažko, každý dr. má asi aj dobré aj zlé referencie, veľmi si chvália dr. Dečkova, Štefánikovú a aj iných. Ja za seba by som ti odporučila najviac zo všetkých dr. Havlíkovú, mladá, veľmi príjemná s ľudským prístupom. Chcela som, aby ma rodila pri každom dieťati a ani raz sa mi to nepodarilo 😀

veve16
11. mar 2012

@vitana ja som mala vybaveného dečkova, ale nakoniec ma nerodil, lebo mal dovolenku, takže ked som išla rodiť službu mala doktorka štrbová a tá bola veľmi milá, príjemná a rešpektovala moje požiadavky a taktiež môžem odporučiť doktorku havlíkovú (na jednej poradni ma vyšetrovala a bola fakt super, tiež veľmi milá, príjemná, ľudská).

danjelca
11. mar 2012

@veve16 aké požiadavky ti rešpektovala?

zuzana357
11. mar 2012

@danjelca ahoj, ja som mala pri porode dulkugabulku a mozem len odporucit! pri porode som mala Dr. Strbovu, a bola skvela! velmi mila, citliva, respektovala moj porodny plan, ziadne strihanie a babatko po porode skin to skin🙂

danjelca
11. mar 2012

@zuzana357 a mala si lahký pôrod?

zuzana357
11. mar 2012

@danjelca , ako sa to vezme, 18 hodin doma kontrakcie, do porodnice som prisla ked boli po 5 minutach. potom som trochu panikarila a nevedela spravne tlacit ale s pomocou duly a pani doktorky vsetko dobre dopadlo.

danjelca
11. mar 2012

@zuzana357 prvé dieťatko?

zuzana357
11. mar 2012

veru nie, druhe, ale po 17 rokoch🙂 takze som sa spravala ako prvorodicka🙂

keira
11. mar 2012

@zuzana357 a ako sa podarilo, ze ta nenastrihovali?

zuzana357
11. mar 2012

za to dakujem hlavne pani doktorke Strbovej, ktora ked ju sestricky vyzvali, ze : "pani doktorka, nenastrihneme uz?" povedala ze nie a pekne mi hradzu prstom masirovala a pomahala mi. ked som a jej na to potom pytala, povedala, ze videla ze to pojde, a ze strihanie nebolo nevyhnutne. samozrejme ze som sa trochu natrhla, ale toto hojenie a hojenie po nastrihu sa neda porovnat🙂

lyongirl
11. mar 2012

@keira ani mňa dr. Štrbová nenastrihovala...nenastrihovali ma už pri druhom pôrode, tak som jej povedala, že ak nemusí, nech nestrihá, ale že to nechám na jej zváženie, ona uvidí, či bude treba a nebolo treba a to malý bol dosť veľký. Je sranda, že ma nastrihli len pri prvom a to mal len 1850g, asi pre istotu, alebo neviem prečo, ale podľa mňa to nebolo potrebné...

keira
11. mar 2012

@lyongirl takze pocuvaju vase zelanie?

vitana
11. mar 2012

baby, ďakujem za odpovede. A je tu niekto, kto mal plánovaný cisársky rez? alebo na neho čaká? kto je taký najlepší dr, na cisársky?

zazalienka
11. mar 2012

@vitana Ja som mala plánovanú sekciu, Dr.Chovanovú, druhý lekár bol Dr. Čech.. bez debaty super ...

lyongirl
11. mar 2012

@keira no, asi 🙂. Myslím si, že pôrodníci sú už posledne dosť zvyknutí na to, že mamičky majú svoj plán...žijeme v inej dobe, ako keď rodili naše mamy a myslím si, že mladí pôrodníci už viac chápu rodičky a snažia sa im vyhovieť, aby to bolo podľa ich želaní 🙂

keira
12. mar 2012

@lyongirl tak som teda zvedava :D .. a da sa to nastrihnutie nejak ovplyvnit?

lyongirl
12. mar 2012

@keira no myslím, že nástrih ide ovplyvniť masírovaním hrádze, nejakým špeciálnym olejom, ale ja som to nikdy nerobila, bola som lenivá, skús pohľadať na nete 🙂 a asi veľa závisí aj od toho, či čakáš prvé dieťa, alebo druhé, popr. tretie/ako ja/ a asi aj od toho, nakoľko si "elastická", alebo ako by som to napísala, niekomu nepomôže ani masáž hrádze, no a aj od veľkosti bábatka...

dulkagabulka
12. mar 2012

@keira
samozrejme ,že sa da..
može to ovplyvnit jednak mamička a tiež ten, kto porod vedie - na natrhnutie ma vplyv sposob vedenia porodu- napriklad poloha pri porode , tiež sposob tlačenia .... poznam zahranične porodne asistentky, ktore maju vysledok 0,04% nastrihov /čo je velmi malo a je to tak preto,lebo maju v starostlivosti iba nizkorizikove rodičky/, pri niektorych porodoch je nastrih naozaj nutny- ak je babatko v ohrozeni života napriklad , ale ani nemocnice v zahraniči nie su na tom zle- napriklad taka porodnica vo Vrchlabi /ČR/ ma napriklad 4% nastrihov....

u nas je to tipujem okolo 80% z vaginalnych porodov

jullinkka
12. mar 2012

Ahojte, babule
Chcela by som som sa opýtať či už má niektorá z vás skúsenosti s pánom dr. Péčim,?? ak hej aký je pri pôrode a či sa riadi pôrodným plánom matky alebo ako ??

veve16
12. mar 2012

@danjelca po vyšetrení mi povedala, že mi za hodinku prepichne vodu a ja som jej povedala, že by som to nechcela, nech odtečie sama a potom som jej ukázala pôrodný plán, v ktorom som mala, že si neprajem nástrih hrádze a doktorka štrbová povedala, že teda ked nechcem, že vodu prepichnúť nemusíme, a k tomu nástrihu sa vyjadrila tak, že ak to bude nutné tak nástrih urobí, ale že ona robí iba také fakt maličké. a kedže nastali menšie komplikácie pri pôrode, tak nástrih urobila, ale fakt veľmi malý. 🙂

slavik
12. mar 2012

@veve16 ten pôrodný plán si si dala najprv podpísať primárovi?

sasettka
12. mar 2012

@jullinkka Peci je moj gynekolog, ale nie je porodnik, odkial mas info, ze rodi?

moka
12. mar 2012

@keira urcite sa nastrihnutie da ovplyvnit. Ja myslim, ze velmi ucinne je cvicenie s Epino pristrojom. Je to taky balonik, ktory sluzi na roztahovanie hradze a posvy. Mozno sa to zda zvlastne, ale urcite to funguje. Tu na MK je diskusia a najdes tam vela prikladov. Ja som s nim tiez cvicila, dostala som sa na obvod 29,5 cm, co je skoro priemer hlavicky, ale kedze som nakoniec rodila sekciou (bolo to akutne), tak nemozem hovorit z vlastnej skusenosti. Mne to velmi pomohlo aj z psychickej stranky, ze som sa citila byt viac pripravena na samotny porod.

fuska
12. mar 2012

@jullinkka
@sasettka
Peci je gynekolog-porodnik, ale uz nerodi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre