Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

georgeta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana231
10. feb 2013

Ahojte dievcata, termin mam koncom maja a rodit budem v trnavskej porodnici. Neviem, ci si mam dohodnut doktora alebo nie. Stale pocuvam pre aj proti... A ked by som sa rozhodla, ze si nikoho dohodnem, tak neviem, ci oficialne alebo neoficialne. Na nete som hladala zoznam porodnikov, ale nenasla som ho. Ja nepoznam ziadneho doktora v nemocnici, koho by ste mi doporucili? Dakujem za obpovede

missbunny
11. feb 2013

ahojte..ja budem rodit u dr.Hlavka,je to moj doktor sice nie dlho ale som s nim spokojna,je mily,na vsetky otazky odpovie poradi a je v pohode...mno uvidime 14:2 ako to dopadne...

mirka1210
11. feb 2013

@liwka aj ja som druhú rodila s doktorkou Havlíkovou...super,nesťažujem sa...a to mala malá 4100g

mirka1210
11. feb 2013

Tretí pôrod som mala minulý rok,myslím,že ma rodila doktorka Ondrusová či Ondrušová...tak isto super aj keď sme už nemali ozvy,zachovala chladnú hlavu,rázne povedala čo treba ako na tom sme....treba počúvať...niekedy je to to najhlavnejšie...a malému po silnom zatlačení nakoniec vyšla hlavička von...chvalabohu všetko OK...bez nástrihu - na moje veľké prekvapenie,lebo keď som odrazu cítila ako zmo mňa doslava vystrelil ...som myslela,že budem šitá až po uši...všetko je to veľmi individuálne,žiaľ niekedy sa komplikáciam človek nevyhne ani pri najlepšom pôrodníkovi,niekedy je pôrod ľahký,inokedy ťažší...ak však človek natrafí na veľmi ľahostajný prístup...potom to dopadá v niektorých prípadoch tragicky..žiaľ.

zanin
16. feb 2013

@lucy1001 ja som prveho syna porodila za asistencie doktora deckova a mozem len odporucit. Mala som sice nastrih, ale zosil ma ukazkovo ani moj gynekolog si nevsimol ze som bola nastrihnuta tak dobre sa to zhojilo. Druheho som rodila s doktorkou Štrbovou a tiez spokojnost velka. Aj ked s tym sitim to bolo horsie mam pocit, ze sa mi rozpadol jeden steh skorej ako sa mal ale za to ona nemoze. Pri druhom som nebola nastrihnuta ale maly mal 4220g tak som sa trosku natrhla na 2 stehy. Ani raz som lekara nemala zazmluvneneho. Povodne som mala rodit pri doktorke Štefánikovej, ale mala urgentny cisarsky. Podla mna su vsetci dobry. Nenatrafila som na zleho lekara v Trnavskej porodnici.

lenkatt2
21. feb 2013

Ja by som si nikoho nezazmluvnila, myslím že sú to vyhodené peniaze. Rodila som u doktorky Štrbovej a bola som spokojná. Neviem o tom, že by bol v TT nejaký "zlý" pôrodník. Skôr sa treba ozbrojiť na sestričky 🙂

dulkagabulka
22. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Čomu pripisujú odborníci váhu a ktoré ukazovatele sa naopak do užšieho výberu nedostali?
Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc. Môžete hlasovať za náš článok tu:
http://vybrali.sme.sk/c/Expertne-hodnotenie-por...

ivushka0209
22. feb 2013

Ahojte baby ja som rodila na konci januara . najprv si ma tam prehadzovali, isla som v pondelok 28. na ozvy do nemocnice ..tie boli OK ..ked ma dr. vysetril tak sa mu nepacilo ze som 11 dni po prvom termine tak ma poslal na prijem ze pojdem lezat na rizikove pre istotu, tak som cakala do 12:00 kim pride dr.Lachky aby mi spravil vstupne vysetrenie, z prijmu som mala ist na rizikove lenze dr.Lachky ma poslal hned na vdycharen aj ked som nemala ziadne citelne kontrakcie ale on ich na ozvoch videl.. tam som si polezala 4 hodiny dostala som klistir a cakala..ked ma prisla pozret dr.tak sa ma pytala ze preco ma poslali sem a nie normlne na rizikove ako som mala ist z na porod to ani zdaleka nevypada a ze tam mi ani najest nemozu dat (a ja som od rana nic nejedla iba vodu com si kupila v automate ked som cakala na prijme) ze super..tak som isla so sestrickou na rizikove tam som stravila noc..Rano mi urobili zasa ozvy kontrakcie ziadne ... dr. Strbova ako izbova dr. rozodla ze mi daju pol tablety vyvolavacky este pred vizitou .. takze som zasa nemohla jest :( .. na vizite mi primar povedal ze 2 termin mi vychadza aj podla utrazvuku co som mala vsetko napisane v tehu knizke a ze pockame kim to samo pride ,lenze cakat som nemohla ked som mla uz vyvolavacku v sebe :( .. o 9:00 som dostala vyvolavacku o pol hodinu sa dostavili prve mierne kontrakcie a ja jak hrdinka ze sak to nic nie je .. lenze potom sa zacali stupnovat.. o 10:30 som mala uz kontrakcie ktore som poriadne predychavala. mala som sa zbalit ze pojdeme na vdycharen.. tak som isla cestou sa kontrakcie este zhorsili.. na vzdycarni zasa klistir co nie je nic hrozne kim nemate bolesti.. ked som sa celkom vyprazdnila tak prisli tie najhorsie bolesti ake som kedy zazila..ledva som predychavala..o 12:15 som isla na salu .. tam som sa ledva vyteperila hore .. prisla dr. ani si jej meno nepamatam lebo som vtedy nevnimala nic ine len tu bolest ..sestricka mi povedala ko mam tlacit a na 4 krat bol malinky vonku to bolo presne 12:28 a vonku krasne snezilo.. mala som len 2 stichy po nastrihu ..a to sa ma este potom doktorka pytala ako by som oznacila bolest od 1 po 10.. som povedala ze tak 8 ..a ona ze a co by bolo 10 ?.. som povedala ze popaleniny tretieho stupna.
pristup personalu bol super az na jednu sestricku na rizikovom...a mna sa kadzy pytal ci nepoznam Marisku (to bola moja babka co tam volakedy robila a vsetky sestricky co ta boli dlsie ako 10 rokov si ju pamataju) .
Ked ma previezli na izbu to bolo skoro 15:00 tak som musela cakat kim dojde sstricka mi pomoct z postele sa postavit a pak do sprchy a namiesto 2 odin to bolo skoro do 19:20 co ma isiel slak trafit lebo som nevidela ani maleho ani priatela ked prisiel lebo boli zakazane navstevy takze maleho mu len ukazali cez sklo.
Par tipov co si vziat do porodnice okrem vopred pripravenych veci co musite mat :1. SOL to odporucam kazdej buduce mamicke .. 2. pribor .. 3.dostatok vody ked lezite na izbe a este ste sa prvy krat nepostavili

hanbe
22. feb 2013

ahoj.ja som rodila v trnave 2x,nemozem sa stazovat.Prvy porod dr.Stefanikova,lezala som 3m na rizikovom,bola moja izbova,takze si to chcela aj odrodit.O 11tej odtok vody za jej asistencie/to mam asi po mame🙂)/naznak kontrakcie a 12.15 bola mala umyta,oblecena u tatina.Druhy porod dr.Deckov,neskutocne super.Tiez som ku koncu pre istotu chodila k nemu na kontrolu,aj ked myslim,ze ani nebolo treba.5.3.v sobotu som mala termin,tak som mala dojst v piatok pre istotu,ci vydrzim cez vikend.Vzdy kontrola v piatok a podla toho ako to bolo,tak urcil dalsiu.Povedala som,ze uz domov nejdem a ani som nesla🙂).O 8.00 prijem,isla som rovno na vzdycharen.ziadne bolesti,iba som bola otvorena.o 9.00 voda,opät za pomoci doktora.potom prva kontrakcia,taka ze asi je to uz ono,ale nebola som si moc ista,potom silnejsia a potom taka,ze som letela rovno na stol.Na jednu neprestavajucu kontrakciu bola mala vonku.9.45 som ju mala na rukach.ziadny klistir/sestricky chceli,ale dr.povedal,ze netreba/,ziadny nastrih,vsetko prirodzene a to mala mala skoro 4,4kg.Po porode vsetko ok,dokonca aj sestricky🙂)Prajem to kazdej jednej.aj ked tehotenstva jedno horsie ako druhe.Za 2mesiace -12kg,vracanie tak 15x do dna,od zaciatku do koca,aj ked ku koncu uz len tak 5x🙂).pocas prveho tehotenstva,jedine,co som zvladala,boli kocky ladu a infuzie.druhe bolo trosku lepsie,chudla som iba 10kg za dva mesiace.Takze tie porody boli asi moja odmena🙂

dulkagabulka
24. feb 2013

Rozhovor s úžasným lekárom prof. Alfredom Rockenschaubom -pionierom prirodzeného pôrodníctva v Rakúsku..odporúčam ..
mimo iného vraví : Moje posolstvo pre ženy: Dokážete to! Iba sa vhodne pripravte a nemajte strach.
Moje posolstvo pre pôrodné asistentky: Ukážte, kto ste a dajte ženám jasne najavo, že im namiesto arogantnej vedeckosti ponúkate vedomosti a poznatky, namiesto prístrojovej kontroly intuitívnu obozretnosť a namiesto triviálneho pôrodníckeho remesla vnímavú zručnosť .
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

dulkagabulka
25. feb 2013

príbeh o dievčatku, ktoré malo byť potratené...o jeho mamine a o láske, ktorú prinieslo medzi nás

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...

danjelca
25. feb 2013

mna na tt zaskočilo že nechávaju rodit detičky v 7 mesiaci prirodzene...

ajka30
25. feb 2013

Ahojte, neviete mi poradit, ci je mozne zmluvne dohodnut Dr. havlikovu k porodu? Pred par rokmi sa to nedalo... dakujem

lucka9513
26. feb 2013

ajka myslím si, že teraz sa to už dá, len si musíš zaplatiť..

dulkagabulka
26. feb 2013

buduce mamičky ak sa budete rozhodovať o prerušení pupočníka (pripadne odberom pupočníkovej krvi) alebo jeho dotepaním, možno Vám pomôže toto video

https://www.youtube.com/watch?v=cX-zD8jKne0
ajka30
27. feb 2013

@lucka9513 dakujem 🙂

dulkagabulka
28. feb 2013

Tehulky aj netehulky, srdečne Vás všetkých pozývame na svetovú premiéru filmu Podoby pôrodu (Face of birth)
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

elise
28. feb 2013

@ajka30 ja som mala havlikovu super dokotrka je možne zazmluvniť ale škoda penazi radšej sa snou dohodni na poradni

eribac
28. feb 2013

Ahojte, ja sa chystám teraz prejsť ako tehulka ku gynekológovi do TT z GA. Mám však obavy z káuz, ktoré dávali v TV, že v TT umreli dve mamičky. Čo si o tom myslíte?

ajka30
28. feb 2013

@elise dakujem

sestrickaje
28. feb 2013

Milé pacientky doktorky Chovanovej,
chcem Vám oznámiť, že Dr. Chovanová má dovolenku od 4.3. do 8.3. 2013. Zastupovať bude Dr. Dečkov na poliklinike
DRUŽBA a to v pondelok až štvrtok v čace od 15:00 do 17:00.
Dúfam , že žiadny akútny stav ani jedna nezažijete a počkáte si na svoju pani doktorku.
Prajem všetko dobré.

dulkagabulka
1. mar 2013

Pôrodník Michael Oden vraví: Schopnosť milovať je formovaná v období pôrodu.
http://www.prirozeny-porod.eu/zeny-ztraceji-sch...

mahulenka87
1. mar 2013

Neviete kedy bývajú tie prehliadky pôrodnice? Každý prvý pondelok v mesiaci? A o koľkej?
Ďakujem 🙂

elise
1. mar 2013

@mahulenka87 o 14 hodine stretáva sa dole vo vestibule

zuzana231
2. mar 2013

@elise ahojte, vo stvrtok som volala do nemocnice, este stale je zavreta pre verejnost kvoli chripke, cize ziadne navstevy a ani prehliadka.

depi
3. mar 2013

@zuzana231 dik za info uz som mala na zajtra dovolenku vybvenu ....

dulkagabulka
4. mar 2013

najnovší článok z dielne Ženských kruhov o možnostiach a rizikách vaginálneho pôrodu po cisárskom reze (VBAC):
Vaginálny pôrod po cisárskom reze :

http://www.zenskekruhy.sk/prirodzeny-porod/item...

elise
4. mar 2013

@dulkagabulka zujimave. inak ja som prveho rodila normálne a to mal 3950 g a 53 cm a dcerku teraz cisárskym (vážny zdravotný stav a prekonaná cievna mozgová prihoda a problem so srdcom, tromboza a ine komplikácie zdravotne) tak ked oba pôrody porovnám prvý bol veľmi ťažký lebo malý ma dotrhal komplet ešte po 6 rokoch ma svrbela jazva po zmene počasia. ťažko som sa dávala dokopy trvalo my to skoro rok a pol kým som bola naozaj v poriadku pri dcerke po cisárskom (utorok) som sa druhý den v TT postavila a hend som sa o malu začala naplno starať, v piatok som šla už domou a teraz som uplne v poriadku iba sa hoji rez a jazva . takže po cisárskom som bola skôr fit a v pohode ako po normálnom pôrode. oba pôrody boli krásne aj napriek všetkemu po cisárskom som pri spinale malinku videla a mohla som sa jej dotýkať a pohladkať 🙂

dulkagabulka
4. mar 2013

nedivim sa,ze po takom zažitku ti cisarsky pripada ako lepší vaginálny pôrod ..vela žien to takto cíti
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/124

a tu sú niektoré konkrétne prípady
http://www.zenskekruhy.sk/napisali-sme/item/129...

vyvolavany pôrod, kristelerova expresia (ludovo skakanie po bruchu), riadene tlačenie (ked tlačite podla pokynov dlhym tlačenim počas jednej kontrakcie), poloha v lahu na chrbáte s vyviazanými nohami dohora , nástrih hrádze- toto všetko sú rizikové faktory, ktoré môžu viest k ťažkým poraneniam hrádze s dlhodobými následkami, ktoré predpokladám, si aj ty utrpela...
S tými nástrihmi je to tak,že nástrih sám o sebe je vážne poranenie ženy. A ak sa nástrih hrádze prevádza ako preventívny zásah, tak je na mieste sa spýtat, ako to je a či sa vážnym poranením hrádze dá predísť vážnemu poraneniu hrádze. Štúdie dokazujú, aj pôrodnícka prax v zahraničí, odporúčania WHO aj skúsenosti žien, že to nie je správny predpoklad. Je dokázané, že rutinne (alebo liberálne) prevedená epiziotómia (nástrih hrádze) môže spôsobiť škodu.

priateľka bola ako pôrodná asistentka na stážach v nemocniciach a pôrodných domoch v zahraničí a s takou polohou, v akej rodíme tu, sa tam nestretla, ani s riadeným tlačením , ani s nastrihmi hrádze a podla jej slov tam bolo omnoho menej poranení, aj tažkých poranení hrádze ,ako u nás....musela sa naučit k rodiacej žene si napr. klaknúť a chytať bábatko, ktoré bola tu zvyknutá vidieť otočené o 180 stupnov
😀

čo som sa rozprávala so zahraničnými PA, tak v ich praxi je % tažkých poranení hrádze niekde medzi 0-4promile- a to vedu pôrody bez nástrihov - na druhú stranu treba ale dodať, že ony asistujú iba pri fyziologických pôrodoch, kde je tým, že do pôrodu vôbec nezasahujú (nevyvolávajú pôrod, ženu nerušia," nepuštajú vodu", žena rodí v polohe, ktorá jej vyhovuje, netlačí riadeným tlačením), málo komplikácií- a ak nastanú, až potom je privolaný lekár.

pretože v prípade nejakých zdravotných komplikácií je vyššie popísaný postup na mieste..bohužial u nas sa využíva takmer pri každom pôrode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre