Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

danny1983
27. mar 2015

Ahojte kočky, čítam si to tu už dlhšie, ale nejako som sa nedopátrala k odpovedi na moju otázku: ste tu niektorá, čo ste rodili v Piešťanoch alebo Trnave a nemuseli ste pri pôrode ležať s vyviazanými nohami? Akákoľvek iná poloha alebo aspoň bez zaviazaných nôh. Asi je to hlúpa otázka, ale mne tie priviazané nohy veľmi vadili, bolo to horšie ako celý pôrod aj s kontrakciami. Ak áno, s ktorým doktorom to bolo možné? Vďaka

dulkagabulka
27. mar 2015

@danny1983
ležať s vyviazanými nohami je škodlivé pre matku i babatko . Táto poloha je proti odporúčaniam FIGO i WHO.

http://odz.sk/wp-content/uploads/fact_odporucan...

V Trnave sa dá ležať aj bez vyviazaných nôh , ak o to požiadaš. Bohužial ak požiadaš o inú polohu ako ľah , či poloľah, /čo je nazvaný polosed na polohovateľnom kresle/ , zatiaľ sa úspechu nedočkáš.. Snáď pod novým vedením prídu aj nové praktiky. Teším sa na ten deň 😀

annamary27
4. apr 2015

@katuska111 https://www.modrykonik.sk/group/2308/zoznam-do-...
nadštandart som si pýtala pri pôrode pred dvoma rokmi,na druhý den sa uvolnila,prvú polku dna som aj tak ležala po sekcii tak som vydržala aj v obyč.izbe .
píšeš tu o nejakých vložkách,ak myslíš tie popôrodné,tak to používali sestričky moje a menili mi ich kým som bola znecitlivená po sekcii.asi si teraz vezmem viac balíkov,lebo mi ich furt musela rodina nosiť do nemocky,rýchlo sa míňali.

katuska111
4. apr 2015

@annamary27 dakujem, hej porodne vložky, ako som spomínala ked som rodila v inej pôrodnici, tam sme ich dostavali, a tiež sa mínali ako teplé rožky 😀 tak neviem, kolko si ich mam do TT nabaliť. A také že príbory, hrnčeky, to asi tiež svoje, že?

annamary27
4. apr 2015

@katuska111 no ja som mala svoj hrnček aj príbor.šak do tých nemocníc už človek musí doniesť už skoro všetko okrem postele 😉 ja si vezmem asi na začiATok 4balenia tých vložiek,balené sú po 10.

peta147
13. apr 2015

Ahojte. Neviete ci dnes bude prehliadka v Trnavskej porodnici co byva kazdy prvy pondelok v mesiaci? Nakolko prvy pondelok bol ten velkonocny neviem ci sa do toho ratal a ci to dnes bude. Dakujem

keyka
15. apr 2015

Tak baby par dni som bola hospitalzovana v TT v nemocnici a musim povedat ze sestricky tak na porodnici (tam mi chodili par krat denne natatacat ctg) ako i na oddeleni boli velmi mile a ustretove...a teda ja som mala izboru lekarku Ondrusovu a ta bola vazne super - mila, ochotna a vsetko vysvetlila a riadne vysetrila. Rada by som ju mala i pri porode

macka_15
3. máj 2015

Ahojte, som na zajtra objednana do nemocnice na poradu a chcela som sa oputat ze kde to najdem alebo popripade meno lekara pretoze sestricka mi dala len cislo 0335938402 a na internete som ziadne meno nenasla.. Prosim poradte dakujem

keyka
3. máj 2015

@macka_15 je to v budove gynekologie a novorodeneckeho oddelenia. Hned na prizemi. Vojdes dnu a je to snad prva lebo druha ulicka v pravo do ktorej mozes vojst, na zaciatku ulicky je onkogynekologia a uplne vzadu je rizikova gynekologia do ktorej sa treba hlasit ked uz zacnes chodit do poradne do nemocnice. Ale na tom cisle Ti velmi mila sestricka vsetko povie a da Ti termin. Bo je zbytocne tam chodit pokial ten termin nemas. A musim uznat, ze na rozdiel od inych ordinacii, vobec nieje problem sa na to cislo dovolat, takze vsetky info Ti tam podaju. A co sa tyka doktorv tak kazdy den tam ordinuje iny. Ak chces dakeho konkretneho tak sa da s nimi hned pri tej prvej navsteve dohodnut.

macka_15
4. máj 2015

@keyka Dakujem velmi pekne aspon som to nemusela hladat 🙂

kristoffka
3. jún 2015

@monitt mne Dr.Bučko tiež automaticky dieťa priložil na brucho, aj som váhala či sa ho to spýtam, ale nemusela som, povedal že to sa tak robí, potom moj manžel skoro odpadol ked mu dal prestrihnut pupočnú šnúru (-:

veronikasa
3. jún 2015

@danny1983 ahoj ja som rodila v januari v piestanoch a nohy mi nepriviazali.

peta147
8. jún 2015

Ahoj maminky. Mozno hlupa otazka ale dnes idem na prve vysetrenie do trnavskej porodnice k dohodnutemu lekarovi. Chcem sa spytat do ktorych dveri ci ked vojdem tak napravo do tej ulicky kam sa chodi aj na rizikovu poradnu alebo tam kde je aj pohotovost? Dakujem

laura3333
8. jún 2015

@peta147 koho máš dohodnutého? ja váham medzi TT a PN... a už sa mi to blíži

ifkael
8. jún 2015

@laura3333 chod tam kde sa postaraju o babo..v prvom rade.

annamary27
8. jún 2015

@laura3333 ahoj. ja som mala pri oboch pôrodoch dr.Dečkova a max spokojnosť.

dulkagabulka
8. jún 2015

Milé tehuľky, srdečne vás pozývam v utorok 16.6.2015 do Kvapky na Slenčnej ulici v Trnave . Od 20,00 do 21,00 sa bude konať moja prvá zo série prednášok o popôrodnom bondingu, prirodzenom pôrode, úľavových nemedikamentóznych technikách , dojčení, vzťahovej výchove a nosení, i o vašich právach pri pôrode. POčet miest je z kapacitných dôvodov obmedzený. Viac v IP.

dulkagabulka
15. jún 2015

Milé tehuľky, využite príležitosť- premietanie dokumetnu Mikropôrod v Trnave . Film pojednáva o dôležitosti založenia mikrobiómu bábatka tesne po pôrode a o jeho vplyve na celý život dieťaťa. Dozviete sa tiež, ako zabezpečiť osídlenie novorodenca vašimi baktériami po cisárskom reze /aj po cisárskom, po ktorom musí ísť dieťatko od matky - budete prekvapené, aké jednoduché/. Možno príde aj vzácny hosť, ktorý odborne odpovie na vaše otázky, týkajúce sa výskumov spomínaných vo filme. Teším sa veľmi na vás
http://zenskekruhy.sk/akcie/premietanie-filmu-m...

alexia17
24. jún 2015

@keyka kde sa da najst zoznam ekarov na tu rizikovu ambulanciu? Musis sa tam telefonicky objednat? Mna tam xe moj dr poslat ako rizikove tehu a neviem sa dopatrat ako to tam funguje a aky lekari tam su. Vdaka

marttina333
24. jún 2015

@alexia17 ahoj rozpis lekarov je na dverach v ambulancie takze staci ked sa tam pojdes pozriet a mozes sa tam aj objednst. Alebo moxes aj telefonicky sa objednat

alexia17
24. jún 2015

@marttina333 dakujem velmi pekne. Fuha nepoznam aky su. Ze ku komu xhodit

elise
24. jún 2015

@alexia17 havlikova je suprova naka pri porode malej 😉

annamary27
26. jún 2015

@alexia17 ja som mala pri oboch pôrodoch dr.Dečkova,bola som spokojná. 😵

kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvecia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexia17
29. jún 2015

@kvecia dakujem

milacik3
6. júl 2015

@elise pocula som ze Hvlikova je mlada to kolko moze mat rokov priblizne okolo 30-40 r ? a chodili ste k nej aj na poradne ? Kamoske tiez pomohla pri porode maleho.

A co sa tyka exkurzii to treba sa ,,objednat,, alebo to staci tam len prist a kam vlastne treba prist do vestibulu? A je to vobec niekde pisane kedy to byva myslim na nejakej stranke na nete...
Dakujem

elise
6. júl 2015

@milacik3 na exkurziu staci prist do vestibulu, je to prvyctyzden v mediaci ale neviem presne den.
Dr havlikova ma cc 40 rokov je zlata mila odbornik. Chodila dom knej 2 mesiace na poradne

majockap
6. júl 2015

@milacik3 prvý pondelok v mesiaci, myslím že o 14:00, stačí prísť

alexia17
6. júl 2015

@milacik3 aka exkurzia? To co znamena?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre