Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

zuzanikaaa
3. okt 2008

no tak teda dík 🙂 no naša malá spí aspoň cez deň 🙂 ani jesť nepýta 🙂 a keď ju aj zobudím, že ideme papať, tak chvílu ťahá a potom len tak žužle bradavku... 😠

tesorino
3. okt 2008

joj baby, tak ja len citam a kocham sa, tak toto nas caka 😅 no neva, aj tak sa tesim 😀

tehulka4
3. okt 2008

tes, to ano tesime sa aj my,a le ked si absolutne nevyspata a mas fungovat dalsi den a maly ti nechce spat nijakovsky ani cez tend en, a stale iba mrnci alebo je stale strasne hladny, ze nestihas ani ty jest, nieto si este zuby rano umyt, a toto sa opakuje viac dni po sebe, tak uz ti zacne z toho trochen zasibavat... 😝

tesorino
3. okt 2008

tehulka, tak to ti verim, neviem ako to budem riesit ja 😅 ale mas aj radost s toho drobceka ked ho mas v naruci 😉

soncam
3. okt 2008

baby malé deti malé starosti, veľké deti veľké starosti 😉 . Lukinomá už vyše týždňa zápal priedušiek a udržať živé striebro doma a dokolečka mu vysvetlovať že von nie. a rozprávky pozerať stále tiež nie.Júúúúúúúúúúúúúúúúj. No a minulý týždeň som ho nahrievala nad horským slnkom som myslela že ma klepne pepka. Bola som 2 metre od neho priložil servítok k horskému slnku ten samoška zbĺkol,malý sa zľakol neplakal len držal a vydával divné zvuky. Skočila som k nemu vyrazila mu ho z ruky a dusila s handrou na riad. Malému sa nič nestalo Vďaka BOhu , prišli sme len o tú utierku,nič viac 😖 . Tak by som chcela aby toto bola baba alebo aspoň kluďas lebo mať 2 čertov doma. Tajk neviem. Ale zvládla som deviatakov tak aj toto. Veď my ženy máme rady výzvy do boja 🙂 Tak poďme na to 🙂

debbie
3. okt 2008

No baby tak som doma dnes sme boli celý deň preč....som k.o. a začali ma strašne bolieť kríže ani z kresla som sa nemohla postaviť pôjdem si dať vaňu a odpočinúť si tam trošku....aj tak v tv nič nejde ....
Tehulka tak to si viem živo predstaviť ale MM sľúbil že ma občas zaskočí ak budem unavená nepracuje od po. do pia. je aj cez týždeň doma tak odstreknem mliečko a nechá ma vyspať ak sa bude dať...ja už sa neviem dočkať ked budem mať po pôrode, keby sa to tak dalo preskočiť hihihih... 😀
Sončam malá je stále priečne jeden deň už bola hlavičkou dolu ale moc sa jej tak nepáčilo tak sa otočila nazad....asi tie naše babatka majú ešte dosť miesta ale bud rada ked ťa nekope do rebier či žalúdka.
Petuš dakujem budem musieť ísť okuknúť čo príde hhihihi....babka kúpila malej asi 5ks nohavíc také krásnunké na jar a leto tak sa vytešujem hihi bože už nech je malá na svete sa neviem dočkať. 😀

tehulka4
3. okt 2008

debbbie, s tym kupelom opatrne...teple kupele yvvolavaju skory porod...radsej sprchu a kupat az neskor...a ked tak maximalne 10 minutiek..

bubadlo27
3. okt 2008

ahojte,
konecne mam trocha casu, vam sem napisat 😉
maly sa mi narodil velmi rychlo, vo stvrtok min.tyzden som mala ist rano o deviatej na vyvolavacku, ale maly sa asi zlakol a rano o stvrtej mi odtiekla voda, o siestej po sprche sme isli do porodnice, tam sme cakali na prijme asi 20 min 😠 , lebo ze mali sekciu, na vzdycharen som sa dostala o 7 30 hod a maly sa narodil o 9 40 😉

ak mozem porovnat , tento druhy porod bol pre mna tazsi, ako pri malej, lebo som vedela do coho idem 😉 , ale dalo sa to aj bez epiduralky 😉
inak sa ma este doktorka na prijme pytala, zci nechcem epi, takze da sa to aj takto neskor 😉

sestricky na novorodencekom su uplne perfektne, ja som mala stastie asi aj na tie zo 600 nedelia, ani jedna nebola nejaka neprijemna, ale to bolo asi tym, ze ma brali ako druhorodicku, a nepotrebovala som ziadnu speci starostlivost 😉

jedina vec, co sa mi nepacila bolo, ze nemali miesto na 600 nedeli, tak nas tri po porode prelozili na rizikove, z coho som bola uplne mimo, lebo som chcela ja nadstandard, bolo mi jedno, len aby som mala wecko a sprchu na izbe, ale vsetko bolo obsadene ☹
uzasna sestricka na rizikovom nas este postrasila, ze niekedy tam rodicky zostavaju na rizikovom cele 4 dni a chodia babetka len kazde 3 hodiny kojit ☹ tak to som uz mala uplne dost a poprosila som doktorku, ktora ma rodila, nech ma aspon prelozia k malemu 😉 , samoska ze mali volne miesto a vdaka uzasnej ochotnej sanitarke som si vsetky veci niesla sama asi 4 hodiny po porode, ledva som sa hybala, ale co by som neurobila pre drobca 😉

petulienka
3. okt 2008

Buidadlo
tak gratulujem ;)
mas to za sebou to je najdolezitejsie 😉
prajem Vam vela zdravicka 😉

petulienka
3. okt 2008

bubadlo... usmykli sa mi pismenka 😀

hipuska
4. okt 2008

ahojte, ja som sa chcela spytat, ze ci vam daju babo hned po porode na izbu alebo je niekde inde.Niekto mi vravel, ze deti spia v inej miestnosti ako matky a v noci ich dokrmuju z flasky..je to pravda?

tehulka4
4. okt 2008

hipuska, je t blbost...pokial nerodis nejak extra neskoro v necer tak ti za nejakych par hodin donesu dietatko k tebe na izbu a to je ten room in..takze sa potom uz ty staras o neho sama...akurat ti ukazu ako sa kupe a tak...a co sa tyka dokrmovania, ano maju tam flasky a aj ich bebu alebo nutrilon, podla toho co maju..nie vsetky ammicky maju kolostrum alebo mliecko po porode, takze nechat mrnusa nejake 2-3 dni sa trapit hladom je podla mna absolutne neludske..ale ked sa rozhodnes ze chces dokrmovat s lyzickoua lebo striekackou tak si dones a ako si nakrmis tak je to uz na tebe..a inak je pravda, ze aj ja som dokrmovala ale so svojou flasou..na tej ich sa mi zdal ten cumel obrovsky..a ja mam avent a tie su podla mna uplne super..maly nema problem papat aj z flase a aj z mojho prsnika..akurat ze mam stale dopraskane bradavky a nic mi na to nepomaha..

tehulka4
4. okt 2008

noo bubi, viatjte ted domenka...vidim, ez ani ty enjak extra enstihas... 😀 som ta cakal ze prides rodit so mnou aj miesto na izbe som ti chvilu drzala a teba nikde..no skoda... 😉 😝

debbie
4. okt 2008

Tehulka a mám si do porodky zobrať aj čajík pre malú?

zajo79
4. okt 2008

tehulka, vsade odporucaju NEDOKRMOVAT V PORODNICI FLASKOU....babo potom moze mat problemy sa prisat.

Viem ze prikrmuju glukozou zo striekacky...to je este "koser"...

bubadlo27
4. okt 2008

no baby k tomu dokrmovaniu
ja som malu kojila malo asi 3 mesiace aj s dokrmovanim ako prvorodicka som o tom moc nevedela a mala mi v nemocnici pila aj z flase
teraz pri druhom to uz beriem inak, budem sa snazit kojit co najdlhsie ako bude mozne 😉 , ale aj napriek tomuto som mliecko mala az na druhy den po porode/ co je sice dost rychlo, ale maly bol aj tak hladny/ tak pil aj Bebu

ked som lezala teraz v porodnici, bolo tam hrozne vela bab co nemali ani kolostrum a len prikladali a prikladali a mali ste pocut tie hrozne revy hlavne v noci, ked boli babetka hladne. 😉
nakoniec aj tak behali po chodbe s flasou v ruke a babetka sa konecne napapali 🙂
nehovorim ze je to spravne, ale o glukoze som este na 600 nedeli nepocula, mozno takto dokrmuju striekackou na JISke, neviem

podla mna ked sa babetko prilozi a vznikne saci reflex, tak je mu uplne jedno, ci papa z flase / dnes su tie flase uz fakt vymakane napr,Avent, Lovi, co kopiruju bradavku a mliecko im vobec netecie samo, musia sa snazit/ , alebo ho kojim/ moj pripad/ cez klobucik, lebo silikon je silikon 🙂

bubadlo27
4. okt 2008

a tehu, ahoj, sak vies, ze ty si mala ist az so mnou , ako prvorodicka, si si mohla potiahnut 😀 😀 😀 😀
no a stiham tak, ze aj cas by bol, ale nemala som zatial ani naladu ani chut, ale uz sa to zlepsuje 😀
a hlavne sa mi este zle sedi 😉

tehulka4
4. okt 2008

zajo79,pise sa jedna vec ale realita je druha...tiez som v trnave ani nepocula ani nezazila ze by niekto dokrmovol strikackou s glukozou...napriklad mne sa maly prisal bez problemov, ale nemala som ani len kolostrum po porode a ani na druhy ani na treti den..a nechat 4 kilove babtko hladne 3 dni ja neviem nechat..moj maly jednoducho bol stale hladny a tiez som dokrmovala bebou a z flase, sice mojej Aventovej ale dokrmovala..nechat svoje dieta hladne si ymslim ziadna matka endokaze a ak ano, tak to je dobra fuchtla...

tehulka4
4. okt 2008

bubi, to vies, ja mam velmi poslusneho a zlateho synceka...jemu maminka povedala ze pojde na jarmok mu kupit capicky a po jarmoku moze ist uz rodit kedykolvek..a dups, prisiel pondelok po jarmoku a maly sa narodil.. 😀 😝 a to s tym sedenim poznam velmi dobre..maly siel von s veeeeelkou hlavickou a pri nej mal este aj ruku vystretu, takze som bola ja nastrihovana a aj riadne potrhana az ku konecniku.spodok sama modrina a opuch, takze som si tiez pekne dlho nevedela sadnut..ale uz je to dobre..a mozno ot bude aj tym ze neni toho casu az tak moc na sedenie.. 😀

tehulka4
4. okt 2008

bubi, a fotky maleho amrtinka enmas este?

lyongirl
5. okt 2008

ahojte, tak prispejem aj ja, čo sa týka papania....

malý sa narodil skôr a mesiac ležal na JISke - to znamená, že síce sací reflex mal, ale stále spinkal a vytiahnuť si mlieko odomňa by bolo iba trápenie. Mesiac tam papal zo sondy a z fľaše, žiadna striekačka, ani som to nevyžadovala, pretože neviem si predstaviť, že by tam tie chudery sestričky každé dieťa museli kŕmiť so striekačkou, asi by to bolo nad ich sily.... a o glukóze ani na JISke nechyrovať, dávajú UM, aké im sponzori dajú.
V podstate malý papal 3 týždne cez sondu a pár dní z fľaše a keď mal už konečne silu napapať sa z fľaše, tak nám ho dali domov. Po vyše mesiaci som ho začala kojiť a kojila som 10 mesiacov, chcela som aj dlhšie, ale spravila som chybu a viac to nešlo, no ale 10 mesiacov je krásna doba a ja som šťastná, že malý bol kojený.
Nikdy nemal problém papať odomňa a z fľaše, keď bolo treba, mlieko som odstriekala a dalo sa cez Aventku, sú to fakt super flaše. Niekedy sa stalo, že mi praskla bradavka a praskala čím ďalej tým viac ako malý sal, tak 1 deň som z toho prsníka len odstrekovala a papal to z flaše.
Takže vôbec by som nerobila problém z tých fliaš, fakt sú kvalitné a dobré a ak má dieťa vytvorený sací reflex, tak potom by nemal byť problém, aj keď sa dá flaša, len sa nesmie spraviť 1 veľká chyba - a to dať na fľašu cumel z ktorého ľahko tečie, lebo vtedy dieťa zistí, že z fľaše ide ľahko a môže sa stať, že matku odmietne, lebo tam sa narobí. My sme dokial som kojila pili z Avent cumla č. 1, je tam len 1 dierka a malý musel ťahať ako odomňa.
Fú, ale som sa rozpísala 😀

tehu -tie popraskané bradavky som mala asi 1,5 mesiaca, po tom, čo som začala kojiť a mastila ich cicadermou, alebo kalciovou masťou/tuším/, ale tiež som sem, tam odstriekala do flaše a dala z fľaše, lebo sa mi bradavka len trhala ďalej každým satím malého. Neskôr si bradavky na to zvykli, ale pravá sa mi aj tak občas praskala, tú som mala moc citlivú a po zahojení som tam mala tenučkú kožu, ktorá to občas nevydržala a praskla.

A fakt by som si nerobila veľkú hlavu z UM v nemocnici, veď fakt mamina má mlieko inokedy a určite nie hneď po pôrode a dieťa niečo predsa musí jesť a UM je tá najlepšia náhrada MM. A dobrý nápad, zobrať si svoju fľašu, lebo aj na JISke boli veľké cumle a malého napínali....

debbie
5. okt 2008

Dobré ránko maminečky, ako sa dnes máte je krásne počasie tak tehu aj bubi určite pôjdu na prechádzočku....dnes som sama tak idem urobiť inventúru čo máme a čo nám ešte chýba a dám si veci na kopku do pôrodky.....
Tehulka ja sa nekúpem často ale ked tak mám len takú tepluču nie horúcu vodu viem to o tých kontrakciách, ved aj pri pôrode tá horúca voda robí zázraky .....ale ked ma už veľmi bolia kríže toto mi vie až neskutočne pomôcť..... 😀 takých 15-20min. a bolesti sú fuč... 😅
Želám krždej peknú nedeľu.....

gucz
5. okt 2008

tehulka ja odporúčam na bradavky krém od aventu, netreba ho pred dojčením umývať z bradaviek dolu a moc pomáha. Má len jednu chybu, že je drahý. Stojí okolo 500 korún za ozaj malú tubu, ale je vážne výborný. A neminie sa ho moc, mne aj ostalo, tak si ním natieram popraskanú kožu aj inde teraz (pery, ruky) a pomáha

tehulka4
5. okt 2008

gucz, ja mam krem od bioclinu tiez ma vysiel skoro 600,.sk ale ani ten nejak extra nepomaha..jednuducho mam tie bradavky nejak prilis citlive..mozno sa to casom upravi a zvyknu si na ten tlak...

debbie
5. okt 2008

Tehulka a neskúšala si tie klobúčiky.... 😒

tehulka4
5. okt 2008

deb, klobuciky som skusala ale malemu sa nejak nepozdavaju..lepsie je mu na priamo z prsnika alebo z flase...klobuciky sa mi odlepuju a to musim stale napravovat a maly je z toho nervozny ze sa nenaje..al tak ci tak mi bradavky krvacaju, takze v poslednej dobe len z flase..

debbie
5. okt 2008

Tak dúfam že sa to upraví a budeš ok...tak to je dobré ,aspoň nemáš problém že by malý odmietal falšku, a je napapkaný.... 😅

bubadlo27
5. okt 2008

tehu, to iste som mala aj ja pri malej, ani kalciova mast ani najdrahsi krem mi na bradavky nepomohli ☹ , ale teraz musim zaklopat, mi ani klobuciky nepadaju, si tam odstrknem torcha mliecka sa prilepia 😉

bubadlo27
6. okt 2008

tehu a foto mam v albume 😉

bubadlo27
6. okt 2008

jaj a este som zabudla, dominika gratulujem k tehu 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre