Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

debbie
30. okt 2008

Dobré ránko maminečky, tak to sú krásne správičky len nech to takto ide dalej a detičky vám krásne priberajú a vám ubúúúda čo si našetrili ked boli ešte v bruškách tie kilečká navyššše ...hihihih 😀
Baby sú aj v trnavskej pôrodnici tie veľké vizity mali ste niektorá skúsenosť? A ešte jedna otázočka pred použitím sa majú povyvárať tie dudlíky a flašky ako to treba len tie umeliny a gumenné časti či len sklo a dudlík a koľko to tam mám nechať ked to vrie...dávali ste aj kys.citronovú do vody vraj sa to odporúča,...kujéém.
Zelám krásny dníííík..... 😀 idem makať papa

lyongirl
30. okt 2008

čaute baby

tehu, to je super, že Oliver tak krásne priberá, veď on vie, koľko mliečka potrebuje a keď sa začne viac hýbať, tak toľko priberať nebude 😉 , keď si zoberem, že náš Alex má v 1/5 roku 10,5 kg a tvoj ani nie 2 mesačný drobec polovicu 😀

timotej, tak to vám nezávidím, viem, čo je to byť s drobcom v nemocke, tak snáď už bude všetko ok a budete zdravučký

bub, to je super, že to zvládate, ešte si neni zrelá na psychyatriu? 😉 Náš malý začal dosť neposlúchať, ale hlavne keď je doma muž, lebo asi nevie čo so sebou, ak sme sami, máme zaužívaný režim, aj teraz mi stále berie myš a ťuká do klávesnice, môžem mu aj 100x dokola povedať nono, on to robí aj tak...., už ho nevládzem ani dvíhať, hrozne mi je potom zle a som unavená a bolia ma kríže, obdivujem, ako si to zvládla v tehu a ešte aj teraz, ak si nájdeš čas, popíš mi trochu váš denný režim a ako ste na tom, som zvedavá....dík.

no a tehulky ostatné držte sa a užívajte si posledné dni s bruškom, ja mám toho ešte hóóódne pred sebou

petusaaa
30. okt 2008

podlozky pod pacienta by som nekupovala, oni tam maju po porode taku podlozku, kt potom vyhodis, jednu plachtu a igelit a dalsiu plachtu a matrac je pogumovany. ale oni boli nervozne, ze oni to musia robit, lebo ja som nevladala este chodit... inak ti plachtu a koselu daju vzdy novu rano pred 7. ale aj ked si vypytas, tak ti daju.
ja som tam bola od pondelka do stvrtka a velka vizita nebola.
na 215 som mala stastie a ani som si nemala kedy pytat izbu, lebo po zasiti ma hned brali zo saly. sanitar sa pomylil, ja som tam mala lezat 2 hod po porode a on hned po zasiti, ze no, tak sa prelozte na lozko.. tak som sa z poslednych sil prehadzovala. nemohla som ani odpovedat a nie este obranovat sa, ze tam mam este lezat... a manzel bol uz pri malom na intenzivke.
zasitie umrtvuju, akurat ja som ku koncu aj tak vsetko citila. a ked som povedala, ci mi nemoze dat este jednu umrtvovacku, tak mi povedal, ze to uz vydrzim...
rodil ma deckov.
ja som vyvyrala tak, ze som rozobrala, co sa dalo, dala som to do studenej vody, postavila na sporak a nechala nech to tak minutku dve vrie. a nechala odkvapkat. citronku som nedavala.
s malym si pomaly zvykame, este ze tu mam mamu, inak by som nezvladala. akurat budem musiet dokupit nutrilon, lebo maly mi hrozne papka. kazde 3-4 hodinky aj 130ml.

tehu, nevies, kolko ti papal maly, ked mal 3t? nemam cas to hladat. dakuejm 😉
drzte sa mi tu. ja sa este niekedy ozvem 😀

debbie
1. nov 2008

Dobré ránko babenky, tak kde ste všetky ako tak sledujem včera každá upratovala a nemala čas... 😀 teda ja určite tak idem dokončiť upratovanie a dnes mám inak v pláne len odpočívať a ešte si chcem pripraviť tašku do pôrodky a malej načančať kolískú .....sa teším na toho nášho pavúčika ...hihihi... 😀 od zajtra začínam s malinííííkom tak dúfam že mi bude chutiť ale hlavne že potom pri pôrode pomôže.
Petuška som rada že ste už s Riškom zohratá dvojka, to asi vždy trošku trvá kým si ty aj malý nájdete ten správny režim a zaužívate dáke úkony.....v dobrom ti zááááávidííím sa už neviem malej Vanessky dočkať aj keď mám opuchy aj ked ma bolia kríže a za noc idem 5x na wc ale inak sa mám fajn a užívam si to asi my to bruško a to kopkanie bude aj chýbať ..... 😀 ale tak už budem mať v náručí našu princezničku.... 😅 a neskôr ked mi to tehu zachýba si urobíme dalšie babatenko .... 😅
Petuška dakujem za odpovede si zlatučká že si nájdeš aj na nás čas....posielame Riškovi pusku.....cmuk .....a už sa s Tes tešíme na spoločné prechádzky tak sa určite zastavíme aj u vás..... 😀
Tak sa tu opratrujte všetky ešte sa zastavím okolo obedíka s kávičkou..... 😅

tesorino
1. nov 2008

ahojte babulky, tak my uz sme od stvrtku doma aj s tobiaskom, ale az teraz som si nasla cas sem prist 😀
dakujeme vsetkym za gratulacie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 konecne som sa teda dockala aj ja a pokladik mam uz v naruci, je to najlepsi pocit na svete 🙂 uz aby ste to tak citili aj vy.
mozete sa ma vypytovat co vas zaujima a ja vam odpoviem 😉
debie, uz aby si aj ty mala vanesku nech chodime kocikovat 😉
petuska, ako sa mate a ako risenko?? 🙂

lyongirl
1. nov 2008

ahojte baby, tak vidím, že sa máte všetky dobre, mne tu malý stále robí zle, hrá sa s lampou a stále mi berie myš...nevie sa to so žiadnou hračkou zahrať, krpec jeden, robí samé nezmysly, dokonca musím zatvárať spáľňu, aby neliezol k PC a nevyliezal na stôl...., ale aj vás to zachvíľku čaká.

k tomu vyváraniu, časti, ktoré sa dali vyvárať som vyvarila vo vriacej vode v hrnci aj 5 minút a tie čo sa nedali som poriadne vyumývala v horúcej

tes a kto ťa rodil? Mala si niekoho vybaveného, alebo si išla na blint a aký bol pôrod? Ak si nájdeš čas, niečo napíš, pls.

debbie
1. nov 2008

Ahoj Tes..... 😀 tak som rada že ste v poriadku a už vás pustili domkov, lebo tak doma je doma..... 😅 Ako sa cítiš? My až na opuchy a bolesti v rížoch výborne.....hihihi...veru už nech to máme aj my za sebou a klábosíme na levičke alebo na čajíku s detičkami hihihi sa už neviem dočkať....
Vypytovať čo nás zaujma ved ty vieš že všetko.....od príjmu až po sms čo mi od teba prišla.... 😀 ako ti to začalo, aký bol pôrod, kto ťa rodil, či si mala všetko potrebné alebo či ti dačo chýbalo v pôrodke, či si mala epi atď.......ved ked sa ti bude dať a Tobiasko zabuvká a budeš odpočívať zastav sa a pekne nám tu všetko zreferuj.....už sa nevieme dočkať 😀 😅 .
Tak sa opatrujte a dávajte si na seba z malým pozor a želám mu veľa nových kg aj cm.....hihihi cmučíííík

dvojicka12
1. nov 2008

Ahojte tehulky..No som tu prvy krat na tejto stranke..Ja som v 36 tt a moj malinky uz vazi 3120gramov..Tento tyzden idem prvy krat uz na poradnu do nemocky a taktiez v utorok na tu obhliadku porodnice. Byva to kazdy prvy utorok v mesiaci..Som zvedava..Este ze tam poznam jednu nasu znamu, zlata sestricka a ta mi vzdy porozprava, co je nove na porodnici..Ja este ani nemam kupene flasky, len vecicky..este mam toho dost co kupit aj pre seba do porodnice..Snad do tych 4 tyzdnov to stihnem.. 😀

sissik
1. nov 2008

tes blahozelam, myslela som si, ze uz si v porodnici, ked nepises.
takze vsetko dobre dopadlo. debbie kladie presne tie iste otazky, co zaujimaju aj mna. tak ked budes mat cas, daj prosim nejake info, aj co ta napadne, ze by bolo dobre zobrat si.
ozaj umyvaju tam deticky aj mydlom(napr. zadoccek) alebo iba cistou vodou?

petusaaa
1. nov 2008

ahojte, tak my sme relativne v pohode. ja som sice unavena, ale mam tu kopec pomocnikov. kedze byvame s nasimi, tak mama ma maleho stale na rukach a stale na neho pozera a tak. a mna tu vsetci ignoruju 😠 to nie ako ked som mala brucho 😀 😀 😀 takze ja si aj oddychnem. len mama uz ide do prace, tak este len tento tyzden bude tvrdy 🙂 ale maly je poklad a skoro stale spinka, aj ked niekedy ked zaspava, tak potrebuje spolocnost, inak place.

debbie, no my sme sa uz s tes dohodli, ze pojdeme niekde do cukrarne. uz sa neviem dockat.

tes, hod sem nejake fotky, ved ja som este maleho ani nevidela!!!!!

a tes rodil cech a mala epi. ale viac sme toho nestihli pokecat.
a zadocek sme umyvali na intenzivke johnsnom mydlom alebo tam mali detsky kupel taky filakovy johnson. ja som pouzivala mydlo a to pouzivam aj doma.

debbie, ked ti nebude chutit malinik, tak si tam daj citron alebo kyselku. mne to dost pomohlo a potom sa to dalo aj vypit. a vitamin c este k tomu zvysuje jeho ucinnost 😉

lyon, mas to ty ale nezbednika. len nech nam zatial este pekne lezkaju v postielkach. 🙂 najskor si ich musime uzit leziacich. ale brala by som ,keby uz vedel maly rozpravat... 😀 😝

dvojicka, tie prehliadky su kazdy prvy podnelok v mesiaci, nie utorok. a maly je teda uz dost velky. moj mal ked sa narodil v 37tt 2930g 😉 ale UTZ byva aj nepresny...

petusaaa
1. nov 2008

jaaaaaaaj a debbie, no ty si vtipna s tym druhym dietatom. potom hovor po porode. ja nechcem nic pocut o sexe, a nie este ze dalsi porod. to si ma fakt pobavila 😀 vazne uvazujem, ze druhe dieta radsej adoptujem 😀 😀 😀

lyongirl
1. nov 2008

dvojicka12 - vítame ťa tu 😉

petusaaa - presne moje slová, po pôrode ma na sex ani nenapadlo pomyslieť, nieto ešte na druhé bejby. A užívajte si, že malý ešte ležká a spinká, čo by som ja za to daláááá, ale zas môj je aj tak z tých anjelikov, ostatné maminy ani nesadnú k PC, zato ja si ten čas nájdem, zas to nie je s Alexom také hrozné 🙂 , len sem, tam to vyvrcholí, aby som vedela, že ho mám 😀

A ináč ja umývam mydlom dodnes, buď fialkovým Johnsonom, to mi pekne vonia, alebo Bupi. Síce minule som kúpila v Lídli sprchový pre bábatká s pumpičkou, síce moc nepení, ale prípomenulo mi to, keď bol Alex také malé voňavé bábetko, lebo mi to tak nejak bábetkovsky vonia. Tie drahé Johnsonové sprcháče môžu byť dobré, ale jediné, čo mi vonia je ten fialkový a toľko peňazí ma nebaví vyhadzovať, nám stačí mydlo, ale aj ten Lidlový je dobrý a nie je drahý 😉

debbie
1. nov 2008

Ahooooojte, tak ležkam, a odpočívam taška zbalená no pár vecí my chýba....tak som si to spísala...a dokúpim. Tak Petuška to máš super mať doma takých pomocníkov, som zvedavá ako to zvládnem ja ked bývame sami, no ešte že bude mať manžel dovolenku od pôrodu,tak to bude na začiatok aspoň trošku výpomoci, a budeme sa musieť učiť všetko spoločne zvládnuť... ....hihihih
Baby Peťa písala že je dobré si vziať vecičky pre babo do pôrodnice......no ak máte tušenie čo a koľko kusov napíšte...budeme vďačné.... 😀
Jáj to je počasie, dobé len na ležanie, čaj, tv a depky .... 😒
Petuš a koľko si spotrebovala tých vložiek dva balíčky budú stačiť na 4dni?

bubadlo27
1. nov 2008

debbie,
ja som mala tiez vlastne veci pre maleho a mala som>
zavinovacku vlastnu, plienky bavlnene 10 ks, kosielky alebo take natelniky, co sa zapinaju na cvoky 6 ks, dupacky 4 ks, ciapocky 2ks, rukavicky na ruky , ortopedicke nohavicky 2 ks a ponozky 🙂

inak tie kosielky mne stacilo vymienat vzdy kazdy vecer po kupani, ale maly mi aj grcal na zaciatku, tak aby sme boli krasny vonavucky 🙂

jaj a este som zabudla mala som aj svoju tensiu deku, hlavne ked som isla na obed alebo na navstevu, aby mi maleho neofuklo 😉
a tie vlozky , ja som minula 3 baliky 🙂 , ale uvidis sama, prve dva dni padli 2 baliky za obet a potom sa to uz ustalilo 😉

soncam
1. nov 2008

debie ty si ale šikulka 🙂 . Ja ešte nie som pobalená, ale dnes som si hádyala nieaké veci do kufra. Mám tam ks toaletného , 3 balíky vložiek, tie špeci nohavičky 😉 , papučeaj do sprchy, osušku,pastu kefku, hrebeň, sprcháč, šampón, šálku, príbor.Poraď načo som ešte zabudla. Malé budem baliť zvlášť.To sa ťa tiež spýtam čo si si tam preň nabalila?. Ozaj konečne som zlomila môjho mužíčka aby išiel k pôrodu, teda aspoň na tú čakačku.Žeby sa bál 😖 ?
Baby vy čo ste rodili nechali ste si veci napríklad tie papuče aj šlapky do sprchy, 1 balík vložiek a ešte 1 osušku v nieakej igelitke aby ste to mali poruke?Alebo ako? Díííííííííííííííííííííík 🙂

bubadlo27
1. nov 2008

sonca,
este si zbal teplomer 😉 a utierku na riad 😉
ja som mala take veci, co som potrebovala uz na sale, v jednejj taske, a ostatne veci aj s malymi zas v inej taske 😉

debbie
2. nov 2008

Dobré ránko maminečky, už sme napapané a som taká unavená noc nič moc, bolelo ma brušo vždy ked som sa otočila a to sa prehadzujem v kuse.... 😖
Soncam, tak ja mám to čo ty a ešte malé uteráky dva ks,maličký uteráčik ak budem potrebovať namočený na obklad na tvár, hrubé ponožky 2ks, masť na bradavky, vložky do podprsenky, kojenecká podprda, nočná košeľa,odsávačka mliečka, čajíky,papierové vreckovky,župan, teplomer, a dáka kozmetika a make up,labelo. No a nakoniec si tam hodím telefón, nabíjačku, foťák, baterky,minerálku a doklady. Pre babatko budem dávať veci k mojim ved budeme na čakačke a potom ti tašku zoberú na izbu a čo budeš potrebovať ako prvé daj si na vrch tašky, papuče mám na boku tašky...ja to tak mám pobalené...a zvlášť pripravím veci čo prinesie muž ked pôjdeme domov....Pre Vanessku mám čiapočka, ponožky, rukavičky,vlh.utierky, plienky,poštolky,6ks látkoviek,dudlík, mydlo, olejček.No ešte som sa nerozhodla či jej vezmem veci na oblečenie. Asi to pripravím do igelitky a ak tak to hodím do tašky.
Bubi dakujem, ja ak budem brať tak zoberiem bodyčka a polodupky a tepláčky. Vložky mám 2balíky ak bude málo pošlem sestru kúpiť lebo sa mi do tašky už další balík nemestí. Sú strašne veľké ako madrace.... 😀 no a beriem si aj alwaysky tie na noc, na cestu domov lebo tie popôrodné nemajú lepiacu časť a kým by som prišla domov mala by som ju na chrbte.... hihihih.... 😀 celkovo vložky nepoužívam tak to bude pre mňa horor.... ☹ tak ak som aj ja dačo zabudla napíšte mi hhihihi pribalím....
Soncam tak to je supiš že sa ti nakoniec podarilo mužíčka prehovoriť uvidíš, ako tam bude už si to nenechá ujsť a bude pri tebe pri všetkých dobách pôrodných, nenechá ťa samú,neboj.... 😉 ved ty ho spracuješ na čakačke, my to už tým naším pohľadom tak nejako vieme, že? ☹ 😢 😔 😢 , 😀 😀 😀

lyongirl
2. nov 2008

ahojte baby, tak vy už balíte.... 😉 , na to ja mám ešte časúúúú, len ma napadlo, nejaký krém na ritku pre bábo, ten ste tuším nespomínali

debbie, s tými vložkami neboj, ani ja som vložky nepoužívala a tam som si nejako zvykla hneď, ani som si na tampóny nespomenula a po pôrode som začala používať menštruačný kalíšok na striedačku s vložkami. Pred tým som vložky nemohla ani cítiť a potom som to striedala, neviem, čo sa po pôrode stalo, ale zrazu som ich mohla 😀
a neboj, aj starostlivosť zvládnete s mužíkom, mne tiež nikto nepomáhal, ani muž nezostal doma, doviezol nás s nemocnice a hneď išiel do roboty a keďže doma bol bordel jak hovado, tak som položila malého a začala upratovať a kým začal po 4 hodkách pýtať papať, tak som ten náš 2-izbový byt mala aj uprataný. Len ja som mala jednu výhodu, že malého nám dali domov po mesiaci, čiže ja som už bola ako tak zahojená a oddýchnutá, ale pomoc s upratovaním by sa mi veru zišla. teraz pri druhom som povedala, že keď prídem domov chcem mať všetko vyglancované a pekne som mnou mužík bude doma, lebo predsa len zvládať už dvoch drobcov po pôrode nie je asi med lízať.

a môj mužík pôrod nestihol, ale teraz som povedala, že len ma pichne v bruchu, tak bude pri mne nech sa robí, čo sa robí a či chce, alebo nechce, nedám na výber 😀

tak sa držte a oddychujte 😉

curadlo
3. nov 2008

Ahojte mamičky, takže ja sa volám Davidko a narodil som sa 27.10.08 vážil som 3030 gramov a meriam 46 cm. Mám sa k svetu. Už sme konečne doma a sme radi že všetko napriek problémom dopadlo tak ako dopadlo. A hlavne že malinký je zdravučký.

PS: dievčence ak vám mam z vlastnej skúsenosti poradiť tak primára z TT pôrodnice si nedávajte k pôrodu!!!

petusaaa
3. nov 2008

curadlo, gratulujeme 🙂
a preco nie primara? a kto je tam vlastne primar? 😅

debbie
3. nov 2008

Ahojte maminečky ako s máte? Ja som dnes celý deň behala po uradoch, obchodoch...som k.o. 😖 ako sa máte?

lyongirl
3. nov 2008

curadlo gratulujeme! A primár by mal byť myslím Varga...., ale nepočula som ešte naňho nič zlé.

debbie
3. nov 2008

Ahoj Petuškáááááááááá ako sa máte s Riškom, už ste si naši ten režim spolu ,......? 🙂 Ako papká už priberá? Už ste boli aj na prechádzke? Tak ja už idem spinkať som akási unavená tak dúfam že zajta tu budete a pokecáme. papapaap............ 😅 dobrú noc

debbie
4. nov 2008

Dobré ranečko vyspinkané...? 😅 Taj ja v rámci možností..hihihi dúfam že dnes tu niekto bude a nebudem si tu písať sama ..... 😖 tak zatíííím papaa

sissik
4. nov 2008

curadlo blahozelam.
ked si najdes cas, napis preco primara nie, pripadne zazitky, som zvedava na vsetko.
a asi nie som sama 😉

tesorino
4. nov 2008

ahojte bambulky, tak konecne chvilka aj pre vas sa nasla 😀

tesorino
4. nov 2008

curadlo gratulujem a prajeme vela zdravicka a tebe rychle zotavenie 😉

svokra mi zobrala maleho na prechadzku tak mam asi hodku cas na vas 🙂

debbie
4. nov 2008

Ahoj tes taká som rada že si tu tak ako sa máte s Tobiaskom? 😀

tesorino
4. nov 2008

ahoj mame sa dobre, je zlaty a poslusny 🙂 papkame kazdu hodinu, alebo hodinu a pol, uz aby to nebolo tak casto 😀 ale aspon priberame
ako sa mate vy?? ako sa citis??

tesorino
4. nov 2008

fotky som este nemala cas dat do pc, stale je nieco, stale je niekto u nas, tak si vies predstavit ze nemam cas na pocitac, a ked som sa pripojila a zacala pisat tak to maleho vyrusilo a zacal mrncat, to vies zakial byvame v jednej izbe je to take divoke 😒 ale uz nech sme vosvojom
ideme na ten porod??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre