Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

debbie
13. nov 2008

Dobré ránko maminečky, dúfam že dnes bude krajšie počasie ako včera, som mala depku... ☹ aj sa mi tak zle spalo...ako ste na tom vy?
Pobalila som malej dáke veci do pôrodky, a zistila som že nemám malé nožničky na nechtíky, aké ste kúpili. Mamina mi poradila obyč.manikúrové tie zahnuté ale tak sú dosť špicaté a ja uvažujem nad tými zaoblenými... 😨 aké máte..?
Dnes sa mi zase snívalo o malej, je to také milé ked sa zobudím hned s úsmevom.... 😅

timando
13. nov 2008

ahojte maminky, aj maminky cakatelky. Neviete mi povedat, ci uz ma doktorka stefanikova sukromnu ambulanciu? prosim napiste, ak mate niektrora nejake info. dakujem vaaaam. pekny den!

sissik
13. nov 2008

debbie noznicky maju v detskych obchodoch, mavaju ich vylozene spolu s flaskami, kefkami na vlasy, cumlami,.....
tie detske su so zaoblenymi okrajmi 😉

soncam
13. nov 2008

Ahojte. Včera som tu nebola akosi som nestíhala. Debie ja som nožničky nekupovala. Pri malom mi povedali že nazačiatku sa nechtíky lámu samé a tak sa nemusia strihať. Ale mojej segry malý má necelé 2 mesiačky sa mu akosi nelámu. Potom som strihala s obyčajnými ako ti poradila mama. Nemali sme s tým žiaden problém.

lucia.688
13. nov 2008

ahojte, rienka aj sa pridávam ku gratuláciam...
debbie- ja som kúpila nožničky pre novorodencov, tie zaoblené, majú ich v každom detskom obchode aj v tescu, stojí to cca 80sk, tusím...
pozerám, že vy už ste baby ridne pobalené do nemocky, musím sa trochu pohnúť, oproti vám nič nestíham 🙂

lucia.688
13. nov 2008

mayulka- a kedy sestra rodila, ak sa smeiem spýtať?? tak hovoríš že s ním bola spokojná?? a dohodli sa v pohode? mne povedal, že šak sa dohodneme, tak dúfam, že ma nenechá v štichu, lebo chcela by som tam doktora, ktorého aspoň trochu poznám, hneď je to iný pocit...

lucia.688
13. nov 2008

kočky ešte som sa chcela opýtať aj vám už drobci tak tlačia na kosti, ja som myslela, že dnes v noci umrem, alebo mi malá už vypadne 😀

mayulka
13. nov 2008

ahojte tehulky a stastne mamicky 🙂

debbie, noznicky si nekupujem z toho isteho dovodu, ako pisala soncam, sestra s tymi zaolbenymi striha az teraz, ked ma maly pol roka, dovtedy, ked bolo treba, ostrihala s obycajnymi.

lucia688, sestra rodila minuly rok v lete, dohodli sa bez problemov - za standartnych podmienok, ak vies o com hovorim. Hovorila, ze sa o nu dobre postaral, sestra sa vobec spontanne neotvorila, rano ju zobral do nemocky a mala bola kratko po obede uz na svete bez problemov.

vecicky pre maleho este pobalene nemam, ale asi si ich radsej coskoro pobalim. mna zatial kosti moc netlacia, ja ma skor problem s chodenim, obcas mam bolesti v podbrusku, chvilku ma zaboli a hned to prejde, mate to aj niektora z vas???

sissik
13. nov 2008

problemy s chodenim nemam. len mam obcas pocit, ze mala je natlacena uplne dole. to asi spinka a ked sedim alebo chodim, tak sa jednoducho rozlozi najnizsie. ale neboli to, len je to taky nie velmi prijemny tlak.

petusaaa
13. nov 2008

mayulka, to som mala aj ja take. ale mna to bolelo chvilku potom, ako som zacala chodit a bolelo ma to aj potom, ako som si sadla 😒

a noznicky som vyuzila uz ked mal maly 3 tyzdne. lebo sa hrozne skriabal a aj mna, ked som ho mala na pleci 🙂 tak som mu to musela ostrihat a teraz budem musiet znovu. a kupila som take krasne disneyovske v dm aj s cvikackami a pilnickom 😉 s obycajnymi by som sa mu to bala strihat. mala som co robit, aby som mu to ostrihala aj s tymi zaoblenymi

lyongirl
13. nov 2008

ahojte baby, tak mi nič nové, tak nepíšem, ale pridala som 3D foto do albumu, tak sissik môžeš mrknúť 😉 , teda aj ostatné, ak ste zvedavé.

sissik
14. nov 2008

ahojte. lyongirl super fotecky, maly sa vam pekne poukazoval 😉

debbie
14. nov 2008

Dobré ránko maminečky, dnes som sa zobudila a musela som si siahnuť na bruško, úplne som sa cítila ako keby som nebola tehotná a nemala bruško.... 😖 zvláštny pocit... 😒
lyon krásne fotečky bože to ale letí ani si nepametám kedy sme boli my... 😀 ale je to krásny darček pre naše detičky to dvd....ja ho dám malej na 18.
mayulka ja mám bolesti v spodnej časti bruška ked sedím a postavím sa tak vtedy a ked mám následne po tom chodiť...ale to nie vždy len ked som celý deň na nohách tak to večer príde...bola som na nákupoch aj tam ma to asi po 4hodkách prepadlo.....nepríjemné ako keby malá sa už už tlačila von ale inou cestou... 😅
lucia do rebier ma kope len ked je hore a náhodou sedím moc zohnutá alebo šoférujem dakedy musím zastaviť a pochodiť si aby prestala lebo ona si dá nohu pod rebro a tlačí a tlačí je to taká malá nerváčka po ocinovi... 😀
A skoro denne má štikútku...hihihi 😀
Baby boli ste si spísať tú zmluvu u snesteziológa na epi? Ak ano ako to tam prebieha robí odbery krvy či len dotazník,dakujem...

mayulka
14. nov 2008

dobre ranko vsetkym 🙂

mam jednu otazocku hlavne pre maminy, ktore maju pobyt v nemocnici uz za sebou: ked vam brali babetka na vysetrenia, chodili ste spolu s babetkom, alebo cakali ste, kym vam ho donesu spat??? Ja by som chcela chodit s nim, podla prav pacienta mam na to narok, len neviem, aka je v TT nemocnici prax. dakujem vam vsetkym za odpovede.

soncam
14. nov 2008

Debie aj mňa tlačí do rebier. Niekedy si myslím že je všade. Minule som mala tak nakrivo bruško, že som si myslela že ho budem mať pomaly na chrbte tak sa strašne tlačilo do boku 😀

lyongirl
14. nov 2008

Ahojte, tak my sme dnes spali s krpcom do 9:30 😀 a potom som varila a upratovala. Veru neviem, kedy poobede zalomí....je nezbedný a robí zle. Kým som bola v kúpeľni rozhádzal všetko prádlo čo mám na žehlenie a ešte všeličo iné....
Aj teraz robí zle a vôbec ho nezaujímaú hračky, iba somariny ako kamera, moja orchidea na okne, ktorej zlomil koreň 😠

My sme si v HC DVD nedávali robiť, zdalo sa mi to zbytočné, nakoľko muž to nechcel pri prvom. Bolo by to nespravodlivé, prvé by nemalo a druhé áno, tak sme si ho nechali len pofotiť a pomerať a hlavne som bola naňho zvedavá 😉

rienka
14. nov 2008

Ahojte maminky. Ďakujem za gratulácie všetkým 😵 mayulka takmer všetky vyšetrenia sú na izbe pri tebe.( ak nerátam čerstvo po narodení) Brali ho preč iba raz a to na sono obličiek. Prišli s tým klasickým vozíkom a brali aj 10 bábeniec naraz. To bolo v predposledný deň. Keby som sa hrnula, že idem s nimi, asi by som mohla , ale neviem, že by niektorá mamina išla s nimi. Keď ich vracali takmer všetky spali, tak dúfam, že to nebolo také stresujúce....

krtko.
14. nov 2008

mayulka,a co by si tam na tom vysetreni robila?
ved tam robia iba sono obliciek,nic viac,vsetko ostatne robia na izbe a to robi kazde rano primarka
presne ako to napisala rienka

mayulka
15. nov 2008

krtko, to je taka otazka, ako ked ty teraz chodis detskej a zostala by si pred dverami, asi by si chcela vediet, co robia s tvojim babetkom, nie???

dakujem za odpovede a zelam vsetkym pekny, slnecny a hlavne predlzeny vikend

krtko.
15. nov 2008

ja som to tak nemyslela ako to mozno vyznelo

debbie
15. nov 2008

Ahojte maminečky, ako víkendujete? 😀 Už prituhuje asi tu je konečne zima ved včera ešte pri okne lietali komáre..... 😲 som normálne nechápala....Dnes ked som stála som sa musela podopierať tak ma bolelo podbruško....som našlapovala nedalo sa mi chodiť.... 😢 Ráno som bola v obchode a už som mala bolesti tak teraz ležím a odpočívam....želám krásny víkend.... 😀

debbie
16. nov 2008

Dobre ranečko, už som od 6.oo hore, je to taká lotéria, každá noc iná.... 😖 dnes sa mi snívalo že rodíííím a najhoršie na tom bolo to šitie kričala som stále že nech mi to umrtvia ale dr.že načo ved to je za pár minút za nami, ja som len kričala a kričala že chcem dáku injekciu.... 😠 no a na to som sa zobudila.... 😢 strašné sny....
Baby čo ste boli na tej exkurziii kde to je tá ordinácia pre anesteziológa? Na 3.poschodí? 😖 Boli ste tam niektorá? 😉

lyongirl
16. nov 2008

debbie - dobré sny.... nechcela by som, ale mne šitie umŕtvili a vôbec som to necítila, tak možno ťa to poteší
všetci hovoria o tom, ako šitie najviac bolí, ale ja som to fakt necítila a som rada.

debbie
16. nov 2008

Lyon ja sa toho neobávam neviem, akosi som vyrovnaná aj s pôrodom aj so všetkým okolo toho.....už sa teším ako pôjdeme domov s Vanesskou.... 😀 ved si hovorím že to bude trvať tak den a bude po všetkom... 😅 budem jej pomáhať aby sa čo najskôr dostala na svet..... 😅 A tie sny mám asi týždeň asi to bude tými hormónmi..... ☹
Dnes som zase mala silné bolesti...ani som sa nemohla postaviť... 😖 a muž že už ideme? ale prešlo to po chvílke... 😕

debbie
16. nov 2008

mamičky kde ste všetky ..... ☹

petusaaa
16. nov 2008

kukame talentov a kojime 😝

petusaaa
16. nov 2008

tak to je sila. debbie, ja som tu cerstva maminka a mam spat. ty mas este zurovat, tak kde sa flakas??? 😀 😝

debbie
17. nov 2008

Ahoj petuška, tak ja som to vzdala, nikto tu nebol a sama som si tu písala od rána... ☹ No žúrovať...hihihih 😀 dnes je muž na nočnej a ked mi večer volal že čo robííííme ja že, práve sa malujem a obliekam ideme do oceánu trošku si zatrsať, to si ho mala počuť normálne si myslel že idem....hihih to by teda bolo to by som tam mohla ísť tak vyhadzovača vystriedať .... 😀 včera ma zase bolelo bruško a aj v noci aj také pichanie... 😢 au
A vám ako sa s Riškom darí, priberá? Petka komu chodíš k pediatrovi?

rienka
17. nov 2008

Ahojte , že by sa nám to tu rozbehlo s pôrodmi 😅 . Deb anesteziológ by mal byť na 1.pos. tam kde aj pôrodná sála , len niekde na konci chodby.... To hovorili na exkurzii . Nebola som za nim , popravde nestihla som 😵

debbie
17. nov 2008

Ahoj rienka a mala si aj tak pôrod s epi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre