Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

berus222
1. aug 2011

ahojte baby. v ktorom tyzdni sa robia vsetky vysetrenia pred sekciou? robia sa v nemocnici alebo aj na poliklinike? dakujeem

sissik
1. aug 2011

@memory to mi je luto ☹ ☹ ☹ fakt je to strasne, ked sa nieco taketo stane.
@kocurko1 poznas to, ze najdolezitejsi su vratnici a upratovacky? tak treba k nim asi pridat aj tu sestricku. na posudenie co sa deje tam je lekar, aspon podla mna. netreba sa nechat odbit, hlavne v dnesnej dobe 😔
@berus222 mne pred 2,5r robili interne na poliklinike a anesteziologicke malo byt v nemocnici. teraz mi vravela sestricka u dokiho, ze interne tiez na poliklinike. uvidim, ci mi uz povedia podrobnosti na poradni

velvet26
1. aug 2011

no baby, to som teda rada, ze som na prijme nemala tu spominanu sestricku...s panobohom to tam ju este trpia, ked ma taky pristup? ja som tam mala taku tiez nie moc ochotnu, bola som dohodnuta s dr. ze o 10 hod. rano na prijem a budu mi vyvolavat porod a ona na mna pozera, ze co tam chcem ze ci naozaj idem na prijem... 😠 nechcelo sa jej ocividne ma vybavovat, spominala furt, ze ani na zachod nema cas ist...atd...ako fakt som mala blby pocit z nej...taku ironiu som nezazila ale tiez som jej sem tam odpovedala jej stylom a uz bola kludnejsia..nenecham si predsa skakat po hlave, inak sestricky na sestonedeli a novorodeneckom boli super...na vzdycharni nic moc, jedna tam bola fajn, ked som tam bola v noci, zistila ze chodila s mojou mamou do skoly, no o siestej rano sa im menila smena nastupili druhe, tam bola taka starsia celkom ok no ostatne ma ignorovali asi im vadilo, ze kricim, no ich problem nie? 😀 no ani na mne jednym okom nepozreli, to mi vadilo, stacil by jeden pohlad, usmev, mile slovo, no nic..ale na porodnej sale vsetko super, velmi dobra porodna sestra tam bola taka starsia velmi prijemna..

dew00
1. aug 2011

@berus222
@sissik dievcata, mne v nemocnici iba zobrali krv a ostatne vysetrenia mi robili na poliklinike (rodila som pred 8 mesiacmi)

dew00
1. aug 2011

ma niekto so spominanou sestrickou aj nejaku pozitivnu skusenost? Ja som na nu natrafila 3x a stacilo mi 😒

gulka63
2. aug 2011

@memory ako si mozes mysliet, ze ju nechali zomriet , urcite robili vsetci co mohli.

rikarika
2. aug 2011

prosim vas viete mi niekto napisat ako je to s tým rajskym plynom pri porode, som sa snažila co to najst, ale nic moc som nenasla. Dakujem

vvrka
2. aug 2011

@rikarika: vcera na prehliadke nam v TT hovorili, ze si to mozes vybrat, oficialne to zacali ponukat prave od vcera, 1. 8. 2011. Vola sa to Entonox a je to vlastne taka bomba, ktoru ti prinesu, a cez hadicku sa pocas kontrakcii nadychujes.
Vraj s tym maju zatial dobre skusenosti, ja som uz na nete citala, ze to niekomu nezabralo - asi to bude individualne, ako nakoniec vsetko. 🙂

sian1
2. aug 2011

@dew00 mám pocit že natúto spomínanú sestričku...nemá nikto pekné slovo.a ked sa aj hovorí,že ohovarať za chrbtom sa nemááá...tak šup pani sestričke do ušíí.už jej to niekto povedzte....že nech sa spamätá..alebo nech zmení zamestnanie.ved aj mi sme len ludia.....a takýto pristup sa fakt tažko toleruje.ved vlastne táto stránka môže vyvolat aj to aby šla na koberček.........či?

sissik
2. aug 2011

@gulka63 nemyslim si, zeby tu niekto hovoril, ze si niekto povedal - tuto nechame zomriet a potom ju aj nechal 😝
ked riaditel nemocnice povie pre noviny, ze je podozrenie na zanedbanie starostlivosti a presetruje sa to, tak to nie je velmi prijemne. a hlavne nie pre zeny, ktore sa tam chystaju priviest na svet svoje dietatko

kocurko1
2. aug 2011

@rikarika ja ti len sprostredkujem skusenost kamaratky z Londyna spred 7 rokovs rajskym plynom. Dostala masku a mohla si cuchnut. Ona si to pochvalovala. Ze to nemusi zabrat, beriem s rezervou. Ani ja sa nespolieham, ze urcite stihnem epidural a ze mi zaberie. To budem doverovat anesteziologicke co a kolko mi nadavkuje.
Moja priorita je, aby ma z prijmu nikto neposlal rodit na ulicu a urcite chcem stihnut klystir a sprchu, nech to tam neo..... 😎

kocurko1
2. aug 2011

@sian1 nech jej to nejaka kolegyna vytlaci a da precitat. Lebo tlacit tiez nevedela 😖

gulka63
2. aug 2011

@sissik reagovala som len na prispevok memory. Myslim si, ze pokial nieje znamy oficialny vysledok pitvy, vsetko su len dohady.

berus222
2. aug 2011

ahojte. budem za blbca, ale co ten rajsky plyn urobi pri porode? v com pomoze?

sissik
2. aug 2011

@gulka63 29.7. este nemala nemocnica pitevnu spravu. 2 tyzdne po tej udalosti. co si maju ludia mysliet? bud ju nazoaj nemaju alebo sa to snazi niekto zamiest pod koberec 😝 a my mozeme len dufat, ze nam sa to nestane 🤐

ka3n
2. aug 2011

@berus222 ja mam planovany cisarsky na 39tt, a teraz tyzden dopredu beham po predoperacnych, robia sa na druzbe, nie v nemocnici.

kocurko1
2. aug 2011

@sissik ja sa pripajam, myslim, ze vsetky pacientky chcu vediet co sa stalo. A personal, ktory spravil maximum a nedalo sa zabranit, sa v takom pripade nema coho bat. Akurat moze cim skor ziskat naspat doveru. Manzel nebohej bol zlaty a vyjadril sa, ze nechce nikomu ublizit. Naco cakat.
@dew00
@sian1 neviete, dal uz niekto aj pisomnu staznost na tu sestru z prijmu? Myslim, ze uz stacilo. Nemoze si len tak vyhadzovat zeny rodit na ulicu a zakazovat otcom chodit ku porodu. Zabudla som, ze aj s tym vybehla na mojho suseda.

muriela
2. aug 2011

@berus222 ja som mala plánovanú sekciu.V piatok ma prijali a spravili predoperačné a pondelok ma rodili.Prajem príjemný personál ja som rodila 2 dieta na Myjave a mala som šťastie aj na lekárov aj na sestričky .Vela štastia.

kocurko1
3. aug 2011

A este jeden dovod, preco by mala byt pitevna sprava cim skor pripravena a zverejnena. Na tomto pripade som si vsimla, ze najvacsie echo nesirime my pacientky, novinari a toto forum, ale personal po zenskych ambulanciach. Kazdy uz vie vsetko a ma na to svoj odborny nazor, hlavne ked nebol na mieste a nemusel riesit. Horsie to uz nebude.

mumarda
3. aug 2011

@kocurko1 Budúce mamičky , môžete pozastaviť pretlak Vašich kritických vyjadrení na adresu pôrodnej asistenky na ambulancii pôrodníckeho príjmu pôrodníckeho oddelenia GPK , ukončila pracovný pomer vo FN Trnava.

svetielkoand
3. aug 2011

@mumarda kedze islo o pravdive kriticke informacie, tak aj pretlak je v poriadku, najma ak maminky ktore si idu pre svoje prve babatko neostanu v soku z nemiestneho spravania kedze budu vediet, ze u tejto konkretnej PA islo o bezne spravanie.

kocurko1
3. aug 2011

@mumarda dakujem pani hlavna sestra, ze ste to vyriesila. Na vsetky ostatne sestricky a PA sa tesim 🙂
Mate pravdu, je namieste skoncit diskusiu na tu temu.

sian1
3. aug 2011

nešlo o pretlak ale o nevhodné spravanie sestričky.len v mojom okolí poznám okolo 10 mamičiek ktore sa sťažovali na jej osobu.tejto pani ja osobne želám len to najlepšie....a nech sa uplatní...ale myslim že ak bude chciet pracovat s ludmi tak zmena sa u nej oplatí.a naozaj koniec tejto téme.pekný večer

memory
4. aug 2011

@gulka63 to nehovorím že nerobili čo mohli ale!!!!!!!
prvom rade jej mali robit cisársky to by doktori mali vediet že ked má rodička velké dieta a už je po cisárskom!!!!
...... a potom asi ked má žena tažký pôrod tak ju nemali šupnut len tak na izbu, ale neustále sledovat jej zdravotný stav......lenže smola že bola noc a sestričky chceli spat!!!!!!!!
ona medzi tým vykrvácala 😢

raona
4. aug 2011

... no neviem neviem ci je vsetko tak, ako bolo popisane.. totiz mm stretol znameho dr. ktory tam mal sluzbu a hovoril, ze rodicke odporucali cisarsky, ale ona chcela normalne rodit a potom ze mala nejaky zdravotny problem na ktory sa zamerali a tam sa stala chyba, ze mysleli, ze z toho krvaca a ono to bolo uplne nieco ine.. neobhajujem ich, nebola som pritom ani nic, len pisem, co viem...

berus222
5. aug 2011

@raona ahooj. konecne niekto s priblizne rovnakym terminom. kam pojdes rodit, do tt alebo pn?

raona
5. aug 2011

@berus222 ahoj berus, pojdem rodit do TT nakolko mam aj lekara v TT, aj detsku lekarku, takze aj ked pojdem z porodnice tak hned vsetko vybavim tam ...

gulka63
5. aug 2011

@memory ty tu dost casto pises kraviny. rodicku sledovali intenzivne a behali okolo nej. lezla som na oddeleni tak som to vsetko videla na vlastne oci. ziadna sestra nespi ked ma na oodeleni pacientky

sissik
5. aug 2011

@gulka63 @memory najlepsie pre vsetkych by bolo, keby sa konecne zverejnilo, co sa naozaj stalo. nie suskandy a domyslania,......

danielita111
5. aug 2011

konecne tu niekto spomenul,ze mamicke odporucali sekciu,tiez mi kolega lekar spominal to iste co tu napisala raona,aj manzel robi vo fn tt a tiez to pocul.a tie reci ze sestricky v noci spia,tak to by som chcela vidiet tu,ktora si to dovoli ked ma na odd.skoro 30 ludi.tak keby spavali,tak asi kazdy mesiac tam robia nove a nove nakolko sa robia v noci kontroli a ked niekoho najdu spat,tak papa urad prace.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre