Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

majula28
4. jún 2009

berus, uvidíme, zavolám ti keby sme išli lebo máme pokazené auto a cez víkend ho chce opravovať, teraz musí byť v pohotovosti keby niečo 😀 😀 😀

ninny
4. jún 2009

berus, chúďatko, ale hádam sa to zlepší.. on tak pomaličky papa, alebo pri tom vždy zaspáva?

danielasr, ja som videla na nástenke v pôrodnici vypísane nejake kurzy... inak neviem... ja som nebola..

san77
4. jún 2009

berus,
krasne fotosky co si pridala malinkeho, gratulujem... a hlavne super, ze uz to mas za sebou.
citala som to kojenie, co si pisala, az tak dlho papka? no asi si vychutnava pritomnost maminy 😉 ale drzim palce, nech sa to zlepsi a mas aj tosku oddychu...
chcem sa spytat, mas doma aj vahu, vazis si ho ci pribera, alebo len ked idete na kontrolu k lekarke, tak tam ho vazia?

ahoj ninny, ako sa dari, chystas sa do nemocky zajtra, ze? ja som bola vcera, no fakt mozes byt rada, ze si tam nebola, lebo to tam bola hroza, hrozne moc bab, ked to takto bude na prijme, tak budeme rodit aj po chodbach 😀 😒

ninny
4. jún 2009

san, ajeje čo sa všeetky rozhodli rodiť v júni? 😀 a ako dlho si čakala, čo všetko Ti robili? (Dr. Čech, že?)

san77
4. jún 2009

haha, no to by bola fakt sranda, keby to tak bolo, neviem kde by nas vsetky dali, keby sme prisli naraz...

hej ja som bola u Cecha, kedze je moj gyn., a vcera to bolo asi stastie, lebo co som si vsimla a pocula tak tam bola dr. Stefanikova a len par nas tam prislo tak po obede k Cechovi (asi tiez nejake co si objednal, tiez asi jeho pacientky), no a ostatok, co tam bolo urcite aspon sest bab ak nie viac, tak tam chudatka sedeli a zrazu Stefanikovu odvolali na operacku, tak vysla s tym, ze je mi luto dievcence, musim ist pridem o dve hodiny... takze tam asi mali nejake fofry...

mne robili vcera ten monitor ctg a inak len kontrola zo spodu a klasika, moc, tlak, streptokoka nemam... tak uvidime co bude na buduce, este mame do porodu casu, stale sme vysoko, asi tam budem mat maleho lenivca 😅

ninny
4. jún 2009

san, ani ja sa ešte vôbec necítim na pôrod, tiež mám pocit, že drobec je ešte vysoko... no uvidím čo mi povie Dr. zajtra... dúfam, že to zajtra pôjde rýchlejšie a že Dr. neodvolajú...
No a to by bola fakt haluz, keby sa nás tam naraz rozhodlo rodiť viac.. to by sme sa na šestonedelie ani nepomestili.. a dali by nás na gyndu alebo rizikove... a toto ja nechcem :( chcem byť čo najskôr zo svojím bábom... Dnes mi rodila kamoška, a ta mala už 3 hodky po pôrode maličkého pri sebe na izbe 🙂

san77
4. jún 2009

a hovorili ti, ze je este vysoko maly, lebo si nespominala, ved uvidis co ti povedia zajtra.. daj vediet potom co ti robili

a tiez dufam, ze nebudeme rodit vsetky naraz vo velkom pocte, aj ked aj ako som tu citala, tak sa tu stalo babam, ze ich dali lezat na gyndu kvoli tomu, ze na sestonedeli je malo lozok... tiez dufam, ze bude volne a nebudem musiet cakat na uvolnenie izby na inom oddeleni..

ninny
4. jún 2009

san, zatiaľ mi takéto info "nepodali" ani neviem či som alebo nie som otvorená a na koľko... ak mi to Dr. sama zajtra nepovie, tak sa popýtam..

berus222
4. jún 2009

baby, aj mne rano povedali ze som este malo rodiva a vecer uz to bolo.

san, vahu nemam. vazim sa najprv ja a potom s malym. pribera. je to nas upirik. cucka ma az kym neni K.O.
nebojte, na sestonedenli sa velmi rychlo "zbavuju ludi". aj ja som mala ist domov v sobotu a poslali ma v piatok rano. ale povedali mi to az v piatok rano.

daniela29
4. jún 2009

Ahojte, san77 a ninny - aj ja sa chystám zajtra........... keď som bola pred dvomi týždňami ta mi sestrička hovorila v pondelok, že od piatku a cez víkend mali 17 pôrodov - že baby museli dať na gyndu a aj tam už mali len dve miesta.... dúfam že nás nebude naraz tak veľa....... uvi 🙂 dím čo mi zajtra povie Dr. mne hrozne kleslo brucho za tieto dva dni - mama včera keď ma videla tak zo srandy hovorí veď máš nízsko brucho tak že ti malý vypadne - už mu pomali nohy trčia 🙂

ninny
4. jún 2009

berus, a to je dobré, že maličky tak dlho cucka? Som počula, že by sa malo kojiť max. 20-30 min... a že na začiatku len 5min.. čo je na tom pravdy?

daniela, hehe... a to maš TP až 3 dni po mne 🙂 ja nemám pocit, že mi kleslo brucho.. aj keď manžel vraví, že áno.. ale mne sa nezda... no uvidim, zajtra dám vedieť čo a ako, po poradni 🙂

daniela29
4. jún 2009

Ninny, aj ja dám vedieť. Ja idem až neskôr - ráno idem so Sofinkou na tie testy...takže rozlietaný deň....dúfam že ma to niekde nechytí .... 🙂

ninny
4. jún 2009

daniela, no keď to bude zajtra tak ako bolo včera.. že odvolajú Dr. k pôrodu... tak si tam na Teba možno aj "počkám" 🙂))) ale dúfam, že to nebude trvať tak dlho... nemám chuť tam pol dňa sedieť na zadku...

daniela29
4. jún 2009

no, ja som už zažila že dvakrát odvolali doktorku (už som o tom písala) a bola to katastrofa celý deň tam byť.....to ti neprajem - radšej ma "nečakaj" a ponáhľaj sa domov informovať baby čo bolo na poradni... 🙂

san77
4. jún 2009

ninny,
ved uvidis, ja tiez neviem ci som otvorena, alebo nie, len mi hovoril, ze je este dost vysoko, ze to moze byt aj o cosi neskor ako mam termin...

berus, no super, tak babo ti rastie a dobre papa, kolko ti uz pribral priblizne co ste doma, vies?

daniela, no ani nesranduj s tym poctom, mne sa fakt zda, ze v tomto termine je dost tehotnych, tak dufam, ze to nejako zmaknu...

kamoska mi rodila v ba tusim v ruzinove koncom aprila a ked prisla na prijem, tak ich bolo 12 na rade, ale nakolko uz bola otvorena a pripravena na porod tak ju brali medzi prvymi, tak ja dufam, ze nas tam nenechaju rodit po chodbach ak by sa nieco stalo...

san77
4. jún 2009

baby,
mozno to zajtra bude uplne v pohode, ja ked som tam vcera bola tak ked som vchadzala do cakarne tak ma ovalilo ze tam bolo plno, lebo tyzden dozadu o tom istom case nikoho, prazdno, tak som si hned spomenula na ninny, ze jej spominala lekarka, ze nech radsej pride v piatok, ze toho maju vela v stredu... tak dost mozne, ze si ich tolko na piatok nezavolali...

tak nech nam to rychlo ubieha, uvidime ako nam to pojde, ja mam tiez stale pocit, ze mam brucho vysoko, mozem na nom nosit knihy 🙂 a ked mi to este aj doki povedal... jedine, ze by nastal nejaky zlom a maly by sa zrazu zacal trepat dolu silou mocou nahle, ale to skor asi nie, mam pocit, ze mu je v brusku dobre...

daniela29
4. jún 2009

Ja keď som rodila Sofinku tak nás bolo naraz 5 rodičiek a boli 4 pôrodné boxy - tak jednu mamičku zobrali do ambulancie - čakať sa nedalo ☹

snu
4. jún 2009

ninny praveze lmiecka uz mam velmi malinko,,davam mu nutrilon a to 800g balenie ma na tyzden,, dost drahe to je :( a sunar mu moc nejde,,tusim z neho prdka a je nervozny,,

baby nemate rady ako zvysit produkciu mliecka???

majula28
4. jún 2009

čaute baby, ako vás tak čítam tak rozmýšľam, že prečo tam nieje doktor čisto len pre príjem a poradne a druhý na sále, aby stále niekam neodbehávali a nenechávali tam tehulky toľko čakať?
No ja sa chystám ísť v stredu, ale to sa asi musím vyzbrojiť veeeeeľkou trpezlivosťou 😀 😀 😀 a asi si pre istotu zoberiem aj tašku, keby náááááááhodou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

snu
4. jún 2009

ni ninny chcela som dat fotky ale nezobralo mi ich,,musim ich upravit a to sa mu cul nechce,,takze zas nic :(

daniela29
4. jún 2009

Snu, mne pri malej keď som začala mať menej mlieka pomáhala "stará-klasická" melta s mliekom - doslova som sa sňou nalievala a bolo dobre, odkojila som ju 10 mesiacov

berus222
4. jún 2009

ahoj snu. ako drobcek? uz mate nejaky denny rezim? ja sa snazim maleho nejako unormalnit, ale mame kazdy den iny. prikrmujes ho?

brinzulka
5. jún 2009

ked ono je problem...ze funguje operacka...kde spravia mozno 4pacientky...a tam treba min.2doktorov...a nie pri kazdej operacii je ten isty...tak sa menia a "paruju"...od 8hodiny...do 14hodiny...ako to ide

+ pri tom funguje sekciova operacka...kde sa robia planovane sekcie+akutne+pripadne male operacie...uzatvorenie krcka...tak tam 2ja...a tiez sa mozu menit....

cize uz -4lekari....

potom na oddelenie treba jedneho....
+funguje zakrokovna...kde byva program kazdy den...bud robi jeden..alebo sa obmienaju....
+porodnica...

cize cca -7-8lekarov...+niekto moze byt PN, prip.mat DOV...a ani neviem, ci ich je tolko....A potom su poradne, ambulancie..kde potrebujeme dalsieho...

Ja tiez onedlho budem cakat a cakat a maleho budem musiet niekam ulozit na varovanie...co ma bude trosku stresovat, ci bude ten clovek strazit v pohode, klude...kolko budem v nemocke..Ale ved to bude len nejaku dobu..Tiez ma tie cakanice mrzia...ale vzhladom k tomu, kde vsade lekari musia byt...tak to chapem...

babulky, uz to budete mat coskoro za sebou
😉

majula28
5. jún 2009

baby ktoré ste boli dneska na poradni ako bolo?

lolaz
5. jún 2009

Ahoj majula28 ja som dnes bola na poradni a stale nic som zatvorena tak mi navrhli cisarsky dokina sa dost ponahlala bo bola po nocnej a mam prist zase v pondelok ak by som neporodila

dijado
5. jún 2009

ja som bola dnes od 9.30 do 12.30, bol tam mudr. dečkov. bola som sklamaná, že ma neposlal na ultrazvuk ☹ idem zasa o týždeň 12-teho. inak bolo veľa báb, sestrička stále lamentovala, kde sa berieme. no keď začneme všetky rodiť, tak to ani muža mi nepustia na vzdycháreň.

majula28
5. jún 2009

lolaz a dlho si čakala? Keďže v stredu tam bolo plno.

lolaz
5. jún 2009

nie praveze dnes som bola rychlo ja chodim rano a doktorka stefanikova hned prisla a uz som aj isla dnu

daniela29
5. jún 2009

Ahojte, aj ja som denes bola na poradni. Prišla som o 11.50 - hneď som išla dnu. Sestrička mi vyšetrila moč, urobila vyšetrenie - prietoky, zmerala tlak - počkala som na Dr. akurát odišiel na sono. Prišiel vyšetril ma zospodu (nič nové - na 2 prsty otvorená). Ak nič sa nestane dovtedy, tak mám prísť v piatok. Bol tam Dr. Dečkov. Aj ten hovoril, že nás tam bolo hrozne veľa - ja som bola 32 - posledná.

ninny
5. jún 2009

daniela, tak to si mala riadne šťastie.. keby som vedela, že to dnes takto bude, tak tiež prídem neskôr.. ja som tam prišla 8:30.. a odchádzala som niečo po dvanástej ☹ najprv ma vyšetrila sestrička... moč, tlak, monitor.. potom som opäť čakala na chodbe... tak ma vyšetril Dr. Dečkov.. zdola.. a potom som ešte chvíľu čakala na UZV.. všetko je v poriadku, na pôrod to zatiaľ ešte nevyzerá... malý ma cca 2800g..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre