Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petulienka
15. apr 2010

je to kazdeho vec si myslim, ci si da alebo neda EPI. Ja som pri prvom porode mala EPI a teda maly nebol vobec otapeny ani nic podobne, mam na to len pozitivne spomienky, lebo sa mi ulavilo od bolesti a tlacila som normalne takze nebol ziadny problem v tomto... a dam si aj pri druhom ked bude treba, ked nie tak si ju nedam pichnut a hotovo.
Zuzana ako sa citis? Kathy ty ako?

kathy403
15. apr 2010

uz som doma.dnes som bola na kontrole a bol tam dr deckov,uplne super chlap! 🙂 🙂 🙂
mala ma cez3kila,ale este sa jej nechce von.povedal,ze to sa moze tiez zmenit aj behom hodiny,ale zatial nic. 😉
som rada,ze som doma take počasie!!! ☹ ☹ ☹

petulienka
15. apr 2010

veru pocasie na na nic, ja len cakam kedy pojde maly spat, pojdem s nim. som akasi unavena stale ☹

zuzana12345
15. apr 2010

ahoj, citim sa celkom fajn,obcas unavena ale to malokedy,pravdupovediac uz by som mala najradsej ten maly uzlicek pri sebe, 🙂 🙂 uz sa tesim zajtra prvýkrát do nemocky na poradnu 🙂
ozik,caka sa tam dlho alebo vas zoberu ako vas objednali? 😉

petulienka
15. apr 2010

No Zuzana ked mas stastie tak ta zoberu hned, ale ked som doktori na operacke tak cakas... ja som v pondelok cakala 2 hodiny, ale predtym tyzden ked som bola tak som cakala asi 10 minut, takze zalezi aky maju den... 🙂

palculka
15. apr 2010

Ahojte tak som tu dlho nebola, ktoré z Vás majú termín koncom júna? Sa nám to približuje pomaličky.

elko69
15. apr 2010

palculka ja mam 24. jun....

baby vy si zazmluvnite niekoho k porodu??a ak hej koho???

zuzana12345
15. apr 2010

memory,tak to sa asi stretneme,aj ja idem zajtra prvykrat do nemocnice,a co ako sa citis? 🙂

petulienka,dakujem,radsej si zoberiem nieco na citanie,keby nahodou som dlho cakala 🙂

palculka
15. apr 2010

elko ja ešte ani neviem kam pojdem rodit, najradšej by som išla do Topolčian, pisala som tam mail, je tam možnost navštívenia porodnice, moc rada by som sa tam pozrela. V trnavskej som bola pred mesiacom, nie je to až také zlé, pravdupovediac čakala som niečo horšie.Už ked mám zaplatit nejake peniaze, tak to bude v Topolčanoch.

elko69
15. apr 2010

aha no ja osm tam bola teraz v pondelok a normalne som dosla az vylakana odtial ale to asi kazda nemocnica zle posobi na cloveka aj keby bola nejkao extry vybavena ides tam nieco prezit nieco co nebude moc prijemne ale teda v konecnom dosledku ti to sposobi radost - hehe myslim tym ked uz mas babetko v naruci...

dulkagabulka
15. apr 2010

elko..poznam maminu, ktora vravi,ze porod bol najkrajší zazitok jej života..takže aaž take hrozne to byt nemusi 😀

elko69
15. apr 2010

dulka a ty si myslis co???z tvojho pohladu matky... 🙂

dulkagabulka
15. apr 2010

pre mna bol jeden porod nočná mora a na dalšie dva mam pekne spomienky...aby som ti pravdu povedala, uprimne zavidim každej tehotnej 🙂 ..vieš..ono..to nielen ty rodiš dietatko..ale rodiš aj sama seba...meniš sa na mamičku /alebo mamičku dalšieho dietatka/...porod boli, nebudem klamat že nie..ja osobne by som nechcela epidural určite...ono su na tom lepšie asi anglické maminy, kde sa porodne bolesti nevolaju teda bolesti, ale vola sa to porodna praca...a tento vyraz sa mi paci omnoho viac...porod teda može byt neprijemny,ako si pisala..ale može byt aj naozaj pekny...ked mi vravela ta mamička o svojom porode, ja som sa vtedy až rozplakala..od dojatia..lebo aj jaaaaaa chceeeeem takyyyyyy porod 😀 😀 😀
😀

dulkagabulka
15. apr 2010

vieš z vlastnych skusensti viem, čoho by som sa určite vystihala...

palculka
15. apr 2010

elko musíš si povedat že to vydržíš tých pár dní a basta. Ja mám vačší strach skor z toho, aby som maličké porodila v poriadku, aby doktor nič nezanedbal, a aby bol personál trošku chápavý k nám prvorodičkám, že nevieme čo nás čaká, že budeme vyplašené, možno nám budú musiet niečo zopakovat viackrát,pretože ich nebudeme vnímat. Neviem to rozhodovanie je pre mna tažké, mám strach z trnavskej porodnice, v mojom okolí bolo dosť zlých skúseností odtial, niektoré bohužial až smutné.Bojím sa tam íst.

dulkagabulka
15. apr 2010

Palculka, bola som tam s mamičkou pri porode a personal bol naozaj mily 🙂 . Možem povedat,že odvtedy čo som rodila ja, sa vela zmenilo ..k lepšiemu..

elko69
15. apr 2010

duly dakujem za odpoved,kazda mame iny porod a iny priebeh porodu takze asi vsetko fakt zalezi na okolnostiach..som si vedoma ze to bude boliet urcite ale kzda mamicky mi aj povedala ze ked dostali dietatko prvy krat do narucia aj zabudli na vsetko co sa udialo predtym...

palculka ved hej toho sa asi bojime kazda toho porodu ze ci sa nieco neskomplikuje ale musime dufat ze nie...ono su aj na ostatne porodnice zle reci,napr. v bratislave teraz neviem v ktorej presne uz neboli viaceri spokojny a myslim ze aj v telke boli uz nejake reportaze...to asi enmas istotu nikde dnes uz...

elko69
15. apr 2010

v tej blave som chcela napisat ze neboli spokojny....

dulkagabulka
15. apr 2010

elko, ano...ked sa dietatko narodi, v matke sa začne velka hormonalna zmena, vyplavia sa jej take hormony ktore zabezpečia že bude dietatko milovat take ake je 🙂 ..a je vtedy maximalne bdela, rovnako ako aj dietatko....ako vravi doktor Odent, matka začne vytvárat Kokteil hormonov lasky..a bolo by dobre, keby ten čas mohli stravit spolu, aby neboli odlučeni od seba 🙂

palculka
15. apr 2010

ved to musíme len dúfat že to dobre dopadne. Jaj už nech to je za nami. A elko teraz odbočím od témy, aj tebe sa už stáva že ti vytečie mliečko?

ivka1603
16. apr 2010

Dobre rano tehulky aj mamicky....
Sjuvi, dlho si sa tu neukazala, este stale si 2v1 ? teda akoze kinderko mam na mysli 🙂 Ja sa este drzim stale pokope, este do 20.4. chcem vydrzat do poradne a 21.4. pojdem do toho......Napis, co mas noveho.....

adros
16. apr 2010

ahojte bud. maminy,

tak moja skusenost s TT nemockou... Uplne suhlasim so Zazalienkou, ze nemocka nie je hotel a ked chce niekto luxus, tak nech si zaplati sukromnu nemocku. Za vybavanie nemozu ani lekari ani sestricky a koniec-koncov ani to nie je take hrozne. Ved kolke z nas sme boli ako decka v taboroch... a priznajme si, ake to tam bolo??? tiez sme mali spolocne WC a sprchy, tiez sme spavali na obycajnych posteliach a podobne... takze tych par dni sa da zvladnut. Aj ked je pravda, ze som mala to stastie, ze som vyfasovala tu izbu so sprchou a wc, ale predtym som lezala na rizikovom a tam som si teda vyskusala tie spolocne socialky... A navyse, budete mat krasnucke vozicky pre drobcov, aby ste ich nemuseli vlacit a kazda ma vlastny, takze si nemusite on delit, co jefakt super, pretoze este nedavno to tak bolo. K tej nadstandartke.... povodne som na nou uvazovala, ale kamoska ma odhovorila. Ono je sice pekne mat krajsiu izbu, ale si uvedomte, ze cerstvej mamine lepsie padne, ak sa ma na izbe s kym porozpravat, ma jej kto pomoct pripadne zavolat pomoc a aj dozriet na babatko, ked chcete ist na wc alebo do sprchy. A aj ked ste na nadstandartke, tak sa napapat musite ist s ostatnymi a tie povacsinou na vas zazeraju, ze ste nieco "nobl"
Co sa tyka personalu... tiez som sa nestretla s tym, zeby bol niekto neprijemny, skor mi prisla jedna sesricka vystrasena. Mne sa tocila hlava a ked som mala ist prvykrat do sprchy, tak sa bala aj za mna, stale sa ma pytala, ci neodpadnem, ci mi je dobre 🙂
Jedinu vytku mam asi proti sestricke, co bola na prijme, my sme do nemocky prisli oko 00,30 a neviem, ci bola rozospata, unavena alebo co, ale dvakrat prijemna nebola. Ja som bola prvorodicka, takze riadne vystresovana z toho, co ma caka, bol tam so mmou aj manzel. Ale pochopitelne do prijimacky nesmel. No a ta sestricka sa ma zacala vypytovat veci, ktore si veeeelmi lahko mohla vycitat z tehu-knizky. Kedy som bola hospitalizovana a pod. No ja som si to presne nepamatala, ved naco by som to drzala v hlave, ked to je tam zalozene, tak som jej povedala, ze tam je ten papierik. Tak mi povedala, nech jej ho pridem pohladat 😒 Potom doplnala vsetky formulare a udaje typu: zamestnanie, kde som sa narodila ja aj manzel... a pride mi, ze toto moze predsa diktovat aj manzel a odbremenit tym bud. mamicku, takze toto ma trosku mrzi, ale inak uplne v pohodke vsetko.
No a k porodu... ja som od zaciatku chcela pri porode Mudr. Stefanikovu, tak som k nej chodila aj na poradnu a chcela som ju zazmluvnit. Chodila som k nej kvoli rizikovemu tehu uz asi od 32.tt. Lenze termin mi vychadzal na 7.1. a kazda vieme, ze to moze byt skor aj neskor. A ona bola natolko seriozna, ze mi hned povedala,ze ona cez vianocne sviatky robit nebude, takze zatial so zmluvou pockame, takze som si kludne mohla zvolit inu alternativu. Ale ja som cakala. Presiel Novy rok a ja som este bola kinderko a ked som sa potom pytala na zmluvu, tak mi povedala, ze to vidi na porod v tom tyzdni a ona robi 4 dni, takze by bolo zbytocne platit zmluvu, ked mi porod vyjde na jej sluzbu. Na stredu 6.1. sme sa dohodli na poradnu... ale pred polnocou 5.1. mi praskla plodova voda, takze sme cupitali do nemocky, kde som si okrútila spominany prijem. Mal ma na starosti Dr. Deckov a ked som sa pytala sestricky na Mudr. Stefanikovu, tak mi povedala, ze do sluzby nastupuje o 7.30 a nas drobec dovtedy vydrzal. Prisla doktorka, pozrela na nas a zahlasila porod a o 9.35 bolo nase slniecko na svete 😀 Ja sa na Mudr. Stefanikovu nemozem stazovat,, len ma mrzi, ze sme jej potom nestihli podakovat. Z nemocky nas pustili v sobotu, ja som myslela, ze pojdeme v pondelok na ockovanie a donesieme aspon nejaky prezent, ale zaockavli nas tu sobotu a potom sme sa tam uz nedostali. Takze prezent doteraz trci u nas v skrini.
A este musim dodat, ze sa mi velmi pacil pristup veducej sestry, pani Solikovej, je velmi ludska a uz len jej samotny hlas je velmi upokojujuci 🙂

K epi... ja som bola rozhodnuta, ze idem bez, ale ked ma na vzdychacke vysetrovala jedna sestricka, tak nejak zle do mna asi pichla prsty a mna to tak strasne zabolelo, ze som hned naskocila na kreslo o 2 cm 😠 Tak mi hned povedala, ze mam zvazit EPI, lebo ked ma toto boli, tak to bez EPI nezvladnem. Tak som bola este viac vystrasena.. ale ked ma potom vysetroval Dr. Deckov, tak to bolo v pohodke a som si povedala, ze ziadne EPI nebude. ZVladli to nase mamy, zvladnem aj ja. A tak aj bolo, cely porod od prasknutia vody a zacatia kontrakcii hned po 3 min. trval cca 10 hodi a dal sa zvladnut 🙂

takze tolko moje skusenosti...

sjuvi
16. apr 2010

Ahoj Ivka, stále som 2v1. Len včera som už mala pocit, že niečo príde. Pravidelné nebolestivé tvrdnutie brucha a malá sa stráášne hýbala. Už som myslela, že sa to vystupňuje aj do bolestivých kontrakcií. Ale potom mi to prešlo a noc bola v pohode, až na to Wc-ko 7x za noc. Ja pôjdem asi tiež toho 21.4. ak to dovtedy vydržím, uvidím aký bude na kontrole nález. Epi som sa rozhodla neriešiť, snáĎ to zvládnem aj bez toho 🙂 🙂 🙂 , veĎ prvý pôrod bol rýchlovka a mám naň len dobré spomienky.

ivka1603
16. apr 2010

Ahoj Adros.....vdaka za tvoje skusenosti, tiez cakam na Dr. Stefanikovu, tak dufam, ze bude vsetko OK a neporodim skor, lebo je teraz na dovolenke...

sjuvi
16. apr 2010

Moja skúsenosť s nadštandardkou bola len pozitívna, nikto na mňa nepozeral ako na niečo "nobl". KeĎ sa tak netváriš a milo sa druhým prihovoríš, tak ani oni ťa nepovažujú za niečo extra. Mne to veľmi pomohlo, že tam mohol byť so mňou manžel, keďže bola Veľká noc a mal dovolenku. Podelila som sa o starosti s ním a nie s niekým cudzím. Každá sme iná, niekomu stačí dovolenka "v stane" a niekto potrebuje "luxusný hotel" - len na prirovnanie k tým hotelom. A myslím, že ak to niekomu pridá na psychickej pohode a môže si to dovoliť, tak je to len výhodou. Taká je moja skúsenosť. 😉 Tiež som predtým ležala na rizikovom, boli sme 4 na izbe a celé 2 týždne som sa v noci nevyspala, aj preto som volila túto alternatívu.

ivka1603
16. apr 2010

Sjuvi, som rada, ze si este 2v1 🙂 Tiez na mna neprijemne vplyva to tvrdnutie brucha a pichanie odspodu, kazde rano sa "modlim", aby som este vydrzala do bud.tyzdna...Bola by som rada, keby sme sa stretli na poradni 20.4 a potom sa dohodneme s Dr. na 21.4....Dufam, ze je schopna zvladnut dva porody za sebou 😀

sjuvi
16. apr 2010

Snáď si to nejako dr. zariadi 😀 . A snáĎ vydržíme. Len to nemusíme byť ešte len mi dve. Ja som ešte v pondelok objednaná na nechty v Piešťanoch. Idem cez víkend k našim a tak by som si ich ešte rada dala dorobiť pred pôrodom. Manžel pôjde so mňou - pre istotu, ale keĎ tam budem 2 hodky sedieť na zadku a potom ešte v aute, tak neviem či neporodím skôr. Trošku strelené, však? 😲 😲 😲

adros
16. apr 2010

sjuvi, ja som si tiez mohla dovolit tu nadstandartku, takze o peniaze vobec neslo, aj ked samozrejme ta izba nie je lacna zalezitost... ale manzel tam s tebou aj tak nemoze byt nonstop. Takze mne len dobre padlo, ze tam so mnou bola este aj druha mamina, vedela mi pripadne poradit, ukludnit ma, ked som sa bala. Jasne, ze manzel je manzel, tiez by som bola najradsej, keby tam bol cely cas so mnou, aj pre babatko by to bolo urcite najlepsie, zeby si hned zvykalo aj na tatino, ale to zial nie je mozne

ivka, neboj, zvladnes to, a ak budes mat pri seba pri porode aj podporu zo strany manzela ci priatela, bude to o to lahsie 🙂

ivka1603
16. apr 2010

Adros.....ja som nerada v nemocke sama na izbe....vzdy som bola s 2 alebo 3 zenami na izbe a bola sranda 🙂 A pri porode urcite nechcem mat manzela ani maminu ci niekoho ineho....najradsej si svoje "odtrpim" sama, staci mi Dr. a sestricky, to je najnutnejsie....Bola by som max. nervozna, keby som tam videla muza, ako pomaly omdlieva 😀 Staci mi, ked bude chodit za mnou manzel s dcerami na navstevy, doma si ich uzijem az-az....V nemocke si aspon trosku od nich psychicky oddychnem, pridem na ine myslienky a zacnu konecne "nove starosti", na ktore sa uz trochu aj tesim 🙂

sjuvi
16. apr 2010

Samozrejme, že tam nebol nonstop, ale to čo tam bol mi veľmi pomohol. V noci mi to nejako nevadilo, tiež som bola prvorodička a nemala som žiadne skúsenosti. KeĎ som niečo nevedela, bez problémov som sa opýtala sestričiek a tie boli vždy ochotné. Neviem presne ako je to teraz, lebo návštevy na nadštandardke boli zrušené, ale vraj to už obnovili, aspoň pre tatinov. Ak by to tak nebolo, tiež by som nevolila nadštandardku. Aj keĎ na izbu bez WC by som naozaj nechcela ísť. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre