Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vodnari
29. okt 2010

ďakujem všetkým za gratulácie.....už sme aj doma. Branko sa narodil 24.10.2010 o 20:55. Odrodil ma Dečkov. Bola som veľmi spokojná. Po 9 hodinových bolestiach som nakoniec porodila klišťovým pôrodom,ale Keď som videla svojho nádherného synčeka už som na bolesti nemyslela.

sarra6
29. okt 2010

@vodnari gratulujem a normalne ti v dobrom zavidim, ze to mas za sebou. Tesim sa stebou. Ja mam 4 dni do terminu, a nic zatial otvorena na 3cm, uz mi zacinaju puchnut aj nohy hruza. Kliestovy to je aky????? Tak to mala dost silne bolesti

henuska7
30. okt 2010

Prikladaju v Trnave babatko hned po narodeni k prsniku? Alebo aspon ho polozia na prsia mamicke? Lebo niekde je tak, ze ho hned zoberu prec, merat, vazit, umyt atd...

dulkagabulka
30. okt 2010

@henuska7
treba sa pytat trebars na prehliadke,ked pojdeš..
zdravy novorodenec je schopny samoprisatia..teda sam najde prsnik /ani sa mu nema v tom pomahat/ a prisaje sa...je to velmi dolezite pre babatko i pre mamičku....pri všetkých cicavcoch je za začatie dojčenia zodpovedny novorodenec, nie matka..matka však musí byt prítomná 🙂
V minulosti bola otázka dojčenia alebo nedojčenia otázkou životného štýlu.
To, čo už teraz vieme o vývine mozgu, robí z dojčenia zásadnú otázku verejného zdravia
Babatko ma podla viacerých štúdií na matkinom hrudniku ovela stabilnejšie životne funkcie / teplota, dychanie, tep,spankove apnoe...atd../ ako oddelene od mamičky v postielke, inej miestnosti alebo inkubatore..
samoprisatie vyzera takto 🙂 :

https://www.youtube.com/watch?v=auVmnvwNUOE
dulkagabulka
30. okt 2010

jeej..a našla som ešte jedno...take nemocnične samoprisatie..ako vidiš, nie je to pre mamičku absolutne naročne.. 🙂 🙂 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=LKFD0QdIb5E
littledevil
30. okt 2010

@henuska7 Mne malého najprv zobrali, poumývat a tak, ale hned potom mi ho priniesli mohla som si ho priložit. 🙂

pusinqa
30. okt 2010

@henuska7 aj nám ju vzali ošetriť ale keď ju doniesli mm poprosil a priložili mi ju, dokonca až 2 krát, aj predtým ako ju sestrička vzala hore zas a cuckala jedna radosť, to bola jediná vec ktorú som ozaj čo sa týka pôrodu chcela a naozaj to je krásny zážitok a kojenie sa nám úžasne rozbehlo

vodnari
30. okt 2010

@sarra6 verím že už aj ty to budeš mať čoskoro za sebou....maličkému sa nechcelo na svet ale bol už tak nízko že sa nedal spraviť cisársky a nedokázala som ho vytlačiť....nejak sa zasekol a aby sa nepridusil museli mi pomôcť ho vytiahnuť pomocou klieští...

lubuska22
30. okt 2010

@palvinka dakujeeeeeeeem

lubuska22
30. okt 2010

@vodnari juuj nezavidim ale vsetko to stalo za to ze? nam sa maly narodil 23.10 o 18.55 takze sme sa tam urcite stretli...ja som bola cisarakom a robil ma primar vsetko bolo OK...keby som si mala vybrat tak urcite idem cisarakom aj druhy raz

sarra6
31. okt 2010

@vodnari no snad to bude coskoro. Este stale nic no ale do tyzdna to musi byt.

vodnari
31. okt 2010

@lubuska22 tak určite sme sa tam stretli...my sme boli teraz v piatok na očkovaní...pustili nás domov vo štvrtok.

tehulka4
31. okt 2010

kocky, co ste teraz prednedavnom rodili v TT porodnici, bolo treba najnovsie vziat babatku aj postolky, to su tie ortopedicke nohavicky , alebo to tam stale sestricky nerobia a balite az doma nasiroko? dakujem velmi pekne, rada by som sa uz napevno zbalila, a netusim ci ich vziat, lebo pri malom som ich nepotrebovala, tak ze ci nahodou teraz uz nebalia nasiroko uz rvono v porodnici...dakovala veeeeeeeeelmi pekne.. 😉

tehulka4
31. okt 2010

a este ma tak napadlo, lebo si neviem spomenut za pana jana ci mi to tam k niecomu bolo, ze ci treba vziat aj so sebou do porodnice benzolieh na pupcok pre babatko...dakujem..
inak asi to tak vyzera ez vas budem bombardovat otazkami castejsie, co ma tak "ida cestou" napadaju... 😀

vodnari
1. nov 2010

@tehulka4 nepotrebuješ poštolky a ani látkové plienky.Pupček oni ošetria každý deň po kúpaní tak s tým si tiež nemusíš robiť starosť. A kľudne sa pýtaj keď budem vedieť tak odpoviem. A držím palčeky.

tehulka4
1. nov 2010

@vodnari latkove si bvezmem, do perinky, aj pri prvom som mala, tak budem brat aj teraz, len som nevedela, ze ci nahodou sa necskytli nejake zmeny...straaaaaaaasne moc ti dakujem a dodatocne blahozelam ku brankovi..🙂

henuska7
1. nov 2010

@dulkagabulka
@pusinqa
@littledevil dakujem za informacie, dufam ze budu taky zlaty a ochotny, ze mi ju prilozia 😉 , musi to byt silny zazitok...

sarra6
1. nov 2010

ahojte babulky tak mame 1 den do terminu a stale nic, a ja si kazdy dnik hovorim snad to uz dnes pride. No som zvedava aky nazor budem mat ja po porode na nemocnicu. Kolke ste tam na izbe???? To oni kupu babetka??? Hned po porode ho mas na izbe???? Dakujem za odpovede

dulkagabulka
1. nov 2010

@henuska7 ak je dietatko v poriadku, tak na malu chviločku vždy priložia 🙂

Doktor Leboayer sa velmi zaujimal o to,ako sa male dietatko citi,ked sa narodi. Jeho knihy som čitala este pred porodom mojho tretieho dietatka. Skus prečitat,ako by mal prebiehat porod podla tohto lekara 🙂

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=743



vodnari
1. nov 2010

@tehulka4 do perinky ti dajú oni plienku a keždý večer ti dajú čistú poprípade my sme mali na izbe prebalovací pult a tam boli aj plienky a aj košielky kebyže potrebujeme prezliecť.

vodnari
1. nov 2010

@sarra6 na izbe sú po dve.....ja som mala na izbe aj sprchu a aj vécko čo som veľmi rada.

sarra6
1. nov 2010

No ahoj ako sa mas???? Ako maly???? Ja este stale nic a to den do terminu. Dalsiu poradnu mam az vo stvrtok hruza. Ako ti zavidim, ale v dobrom. Ja mam uz strasne aj opuchnute nohy

tehulka4
1. nov 2010

@vodnari ja viem, len mam kamosky, ktore sice svoje bodo mali, ale plienky pouzivali erarne a malym sa na lickach vyhodil ten exzem co tam maju uz dlhsiu dobu, len niekedy prepukne viac ako inokedy, takze ja som davala pri malom aj svoje plienky....

caddy20
1. nov 2010

Ahoj.Chcela by som sa Vas opytat ci si tasku do porodnice balite na veci, ktore budete potrebovat hned na prijem a na tasku na sestonedelie. A co vsetko si balite so sebou. Za odpovede dakujem.

tehulka4
1. nov 2010

@caddy20 pri prvom som si to tak brala, ze kufor so vsetkym co som hned pri porode nepotrebovala sme brali so sebou, ale nechala som ho v aute a mm ho potom ked isiel domov a bolo dorodene vylozil a druhu tasku taku prirucnu som mala so sebou..myslim, ze pokial bude mm s tebou pri porode tak to bude super, len ja teraz zvazujem ze aj kvoli malemu by mm zostal doma, tak ze sa asi bduem balit iba do jednej, teda zatial som zbalena do jednej, uvidime este ako to bude..minule som mala v tej taske co som mala na prijem vodu, osusku, uterak, zabky do sprchy a papuce , pre istotu pre maleho plienku, ale ta mi bola zbytocna lebo davali svoju a aj oblecko pre neho,a le to mi tiez bolo zbytocne lebo mi ho najskor davali do ich a potom som si ho na izbe uz prezliekala do svojho..a samozrejme, ak som nechcela ich klystyr, tak mi moj dr predpisal yal a ten som amla tiez zo sebou v tej taske...a potom v tom velkom kufri som mala pre seba este jednu osusku pre istotu, porodnicke vlozky, sietove nohavicky, matersku podprdu a zopar vloziek do nej,a le netreba ti ich vela, lebo mlieko hned nebude a ta klasika, toaletak, papierove vreckovky, sprchac, sampon,krem na ruky alebo telo, a labelo mi celom dobre bodlo, lebo tam strasne kurili a ja som mala stale suche pery.no a pre mrnusa som mala vlastne oblecko, teda body, capice take tenke ked som maleho viezla z kupania aby ho neofuklo, rukavicky proti poskribaniu, a latkove plienky,dalej jednorazove plienky,rybaciu amst na ritulu, vlhcene obrusky, teplomer,dudlik, flasu na mlieko, flasu na caj, lebo tie flase co amju oni hruuza a mala som aj odsavacku na mlieko a nebanujem ze som si ju vzalôa..a to je asi tak zhruba vsetko...a aj teraz som to nejak tak pobalila do tasky to iste, to co mam odskusane ze som potrebovala...

sarra6
2. nov 2010

dnes je velky den D a nasej malej sa nejak nechce vonku z bruska. Vo stvrtok idem na poradnu to uz budem dva dni prenasat som zvedava co mi povedia. Ide niekto rodit v tychto dnoch v Trnave

sarra6
3. nov 2010

Ide niekto zajtra na poradnu???? My sme den po termine a stale nic

vodnari
3. nov 2010

@sarra6 držím palce aby si to už mala za sebou....

lubuska22
3. nov 2010

@vodnari nas pustili v stredu a tiez sme boli v piatok na ockovani:o)

luckam77
3. nov 2010

ahojte baby...prosim vas co si mam vziat do porodnice do trnavy???vsade je to ine prveho som rodila v ruzinove ale do tt neviem ako to je...neviem to najst ani na nete taky zoznam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre