Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

baska259
17. jan 2011

Vobec sa na to necitim ze mam dnes termin 😉 stale mi nic nieje ☹

sjuzi
17. jan 2011

@baska259 v pohode, ja som prvorodeného prenášala 10 dní... 😀 Asi som ťa nepotešila.. 😅 Ale i také sa môže stať... 😒

mamina910
17. jan 2011

@babelik ..ok.dakujem.

baska259
17. jan 2011

@sjuzi to veru nepotesila 😒 ale sak to uz zvladnem ked som vydrzala 9 mesiacov 😀

maca_p
18. jan 2011

@sjuzi vlastnu skusenost este nemam, ale sprostredkovane od dvoch kamosiek, tak vraveli, ze SC bola "humannejsia" tak si fcul vyber 😀

sjuzi
18. jan 2011

@maca_p no uvidíme, ako ten slepý povedal... 😅

sjuzi
18. jan 2011

Inak kočky v jednej téme dali odkaz na jednu stránku o lekároch a rada by som ju sem pripla s tým, že by ste dievčatá, čo máte odrodené, mohli ohodnotiť jednotlivých gyn... Lebo zatiaľ je tam za TT toho málinko...
Vďaka... Možno to potom pomôže trocha kočkám, čo pôjdu rodiť...
http://www.nasilekari.sk/najdeni-lekari/Gynekol...

saxana123
18. jan 2011

Tak ja som už ohodnotila tých, s ktorými mám skúsenosť. A čo sa týka trnavskej pôrodnice, nemôžem povedať pol krivého slova. Od lekárov, cez sestričky, praktikantky, upratovačky, kuchárky, sestričky na novorodeneckom, no proste nenašla som tam nikoho nepríjemného. A neuplácala som, ani som nemala zazmluvneného lekára. Kohokoľvek som slušne požiadala o pomoc, info alebo hocičo iné, všetci boli milí, nápomocní. Samozrejme som bola naštelovaná neutrálne, pripravená skôr na neochotu a odvrkovanie, lebo človek začuje všelijaké "strašenia" od mamičiek, no bola som veeeeľmi milo prekvapená. Ja by som tam išla rodiť zas a odporúčam to aj iným. Dokonca som sa na novorodenecké oddelenie vrátila ešte zo dva krát, aby som im zaniesla množstvo látkových plienok, flašiek,zavinovačky, čapičky a malinke košielky, čo sme mali doma, ešte po nás, asi za veľký mech vecí a keď sme to tam dovliekli boli sestričky prekvapené no veľmi milé, príjemné, vďačné, ochotné...No na parádu. Zlaté osoby na správnom mieste. Mne bolo v trnavskej nemocnici veľmi dobre a nestretla som sa s neochotou.

baska259
19. jan 2011

mate niektora skusenost s ricinovym olejom???ja som si ho kupila a vcera som si dala jednu kavovu lyzicku a dnes zas ale nejako mi to nic nerobi... ☹

dulkagabulka
19. jan 2011

@baska259 v knihe od Ingeborg Stadelmann Zdrave tehotenství, přirozeny porod su navody ...vsetky vsak funguju az vtedy,ked je aj babatko pripravene..ak by si chcela,napis mi do IP tvoj mail, knihu ti mozem poslat v elektronickej podobe

dulkagabulka
19. jan 2011

@baska259 ..napriklad babelik podla knihy cvicila aby sa jej babatko otocilo, ked bolo pred porodom koncom panvovym..a podarilo sa 🙂

baska259
19. jan 2011

@dulkagabulka abbygail_259@azet.sk 😀 uz by mohol byt pripraveny 😉

karolina25
19. jan 2011

@baska259 ahoj ... vy ešte čakáte????? my máme už potom... máme doma tobiaska... narodil sa 13.1.2011...aj som sa na teba pýtala v pôrodnici,či tam nieje niekto z križovian 🙂

kali010
21. jan 2011

@saxana123
ahoj saxana ja sa prave rozhodujem kam ist rodit a tvoj prispevok ma velmi potesil 😉 . Trochu sa obavam stafylokokovej infekcie, ktora tam kedysi bola, vraj uz sa dlhsie neobjavila, ale...
A ako to je s klystyrom a babatkom pri mame po porode?
Dakujem.
kali

maca_p
21. jan 2011

@kali010 no mna odradza hlavne ten stafylokok, moj maly ho chytil a 22 mesiacov sa ho bezuspesne pokusam zlikvidovat!! teda nie maleho 😀 ale bacil 😒 . vcera som dala fotky ako to vyzera do temy tusim porody mimo nemocnice, tak mozes kuk ako to vyzera...

kali010
21. jan 2011

@maca_p
maci dakujem za reakciu urcite pozriem.

babelik
21. jan 2011

@kali010 klystyr dávajú vždy ale môžeš si priniesť svoj da sa kúpiť v lekárni neviem ako presne sa vola ale tuším Yel alebo tak nejak. A bábätko ti prilozia ked bude všetko v poriadku, len sa treba dopredu dohodnúť so sestrickou...

adrianai
21. jan 2011

ja sa ešte pre istotu spýtam, je v poriadku, ak má malinká stolicu takú dozelena? iba občas..potom sa jej to znova upraví...niekde som počula, že to môže byť od hladu, ale to sa mi zdá blbosť...

adrianai
21. jan 2011

hop, prepáčte..to má byť v inej téme 😅

dulkagabulka
21. jan 2011

@kali010 ak sa rozhodneš pre klystir...moj nazor je taky, ze je lepsi ten nemocničny, ako ten yal....a to z dovodu, ze v tom nemocnicnom je tepla voda, ktora "zohreje" maternicu z opacnej strany a tym jej pomoze v cinnosti 🙂

saxana123
21. jan 2011

@kali010 no čo sa týka klystíru tiež som sa bála, ale úprimne, ked mi ho išli dávat, tak som už mala kontrakcie a bolo mi úplne fuk či mi nejaká sestrička dáva hadičku vieš kam....akurát prišla za mnou do vzdychárne že aby som išla do sprchy a predklonila sa, ja že načo? :D inteligentná otázka ja viem 😀 a ona že na klystír a ja že aha a iba viem že sa jej pýtam že už? a ona že ano, a ani to nebolelo, vôbec som necítila nijaké nepríjemné tlaky, sestra bola veľmi milá a ešte dodnes sa smejem na tom že som si hovorila že čo klystír šak mi to nič nerobí, vôbec sa mi nechcelo toto a tak som vysedávala na záchode a nič a potom reku kašlem na to idem do sprchy a tam som sa taaaaaak pototo 😖 a potom ešte asi zo 3 krát ale dala by som si to znovu, predsa len ,ide o to aby sa ti bábeno nenadýchlo tvojich fekálii keď budeš tlačiť o život...predsa len, vyjde kadečo iné popri tom 😠 poznám prípad keď baba toto odmietla, malá sa jej nadýchla výlučkov a strávili v nemocnici 2 mesiace :(
No a čo sa týka infekcie, no to asi my neovplyvníme, ale môjmu malému tiež hovorili že má pupáčiky na tvári od infekcie z porodnice a prdlajz, mal to z mojej zelenej plodovej vody 😒 takže to tiež je podľa mňa zbytočná obava...keď sa má stať, stane sa 😝

dulkagabulka
23. jan 2011

Dievčata tehulky, chcem Vam povedat, že som dnes v noci bola ako sprevadzaujca osoba pri porode. Znovu iba davam klobuk dolu pred celym personalom, ktory mal službu. Všetci boli profesionalni a pritom ludski a mili a splnili mamičke jej porodne prianie do bodky a do pismena 🙂 🙂 🙂 Bol to pre mamičku i babatko nadherny zažitok a ja chcem touto cestou všetkym zučastnenym podakovat.
Trnavska porodnica a trnavske novorodenecke oddelenie = všetky palce hore. Ste užasni 😀

janka2307
24. jan 2011

@jar2011 Ahoj, sme skoro v rovnakom t.t., kedy máš termín?mne podľa lekára vychádza pôrod na 14.marca, aj ja sa chystám na prehliadku pôrodnice 7.2.2011 🙂

emaggie
25. jan 2011

Ahojte dievčatá, mám na vás jednu otázočku. Neviete ako je to teraz s podávaním epi v trnavskej pôrodnici? Stačí o to požiadať na sále alebo treba absolvovať aj nejaké vyšetrenie/poučenie od anesteziológa? Aby sa mi nestalo, že mi ju nakoniec odmietnu dať.

kali010
25. jan 2011

@dulkagabulka
dakujem za nazor. Ja by som radsej bola bez klystiru, ale tomu sa asi nevyhnem ☹ . Vseobecne som rada, ze mam stolicu aku mam a bat sa ze niekoho ... nie je vobec prijemne 😉 .

kali010
25. jan 2011

@janka2307
Ahojte, ja mam termin 28. februara a tiez sa s manzelom chystame na navstevu porodnice 7. februara. Tak sa snad vidime, alebo si mozeme dohodnut miesto kde sa stretneme. Rada Vas spoznam 🙂 .

kali010
25. jan 2011

@dulkagabulka
tak gratulujem maminke a aj Tebe za to ze si to ako ucastnik zvladla. Rada citam pozitivne ohlasy na TT, hlavne s bliziacim sa terminom...

kali010
25. jan 2011

@emaggie
Ahoj, epi si platis ked prides do nemocnice s tym ze ak by si ju nevyuzila, vratia ti peniaze. Ale myslim ze ti musia spravit aj vysetrenia. Aspon tak to maju uvedene na stranke. Mozno by bolo lepsie tam ist v DOD aby si sa dohodla na podrobnostiach.

emaggie
25. jan 2011

@kali010 Ahoj. Dnes som bola na poradni v nemocnici(37tt) a povedali mi, ze o epi si mozem poziadat priamo na sale a zevraj k tomu staci iba krvny obraz. Mne sa to ale prilis nezda. Ked som si to vybavovala pred tromi rokmi bolo treba vypisat ziadost, zaplatit, absolvovat interne vysetrenie + KO+ EKG. Takze neviem comu verit ale nechat to na nahodu velmi nechcem...

kali010
25. jan 2011

@emaggie
hmmm.... a ako to ze si uz bola na kontrole v porodnici? Ja som sa na to naposledy pytala u gynekologa a ten mi povedal, ze uz teraz chodis do 40tt k svojmu doktorovi a potom ak stale neporodis tak pojdes do porodnice kazdy den 😒 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre